Kayınvalidem ve kayınpederim evliliğimizi yönetiyor

Berganotlu çay seviyorlar diye Bergamotlu çay yapardım ailesine, babası annesi ve kendisi ince belli bardaktan çay içer diye onlar için ince bardak aldım, demlerine kadar tek tek dikkat ederdim servis yaparken. Ne yapacağımı şaşırırdım servis yaparken. Mutfakta yiyelim derlerdi yok anne note olcak der, salonda her defasında misafirlik yemek takımlarını hazırlar, sofrayı 3n güzel şekilde süsler mumumu yakar öyle alırdım onları sofraya.ben nerde hata yaptım. İnsanlara çok değer vermekle mi yoksa yanlış insanlara fazla değer vermekle mi?

Kediler, kopekler kisacasi hayvanlar eğitiliyor. Ben aglarken el kadar kus gelip yanagima basini surtuyor. Ama dusunebilme yeteneğine sahip insanlar, hayvan kadar olamiyor ya sasiriyorum. Evliliginizin kurtarilabilecek yanı kalmamis.kv, kp ve kocaniz kafayi yemis.

Dedm ya sadece düzelir belkide diye umut ettim, çünkü öyle olmasını istedim yalnızca ama haklısınız düzelmez
Umit etmen, cabalaman cok normal canim emin ol.. Elbette bosanmak istemez kimse kolay kolay.. Zor bi süreç; ben de bosandim.. Ama inan bazi konulara denk gelip bakinca diyorum ki, biz bosuna bosandik galiba..
Evlilik bu degil, aile olmak bu degil, sana yok yere bunca kötülüğü yapip bi de seni suclamak insanlik degil.. Ben bile urktum burdan o insanlardan.. Konusulacak, dert anlatilacak tip bile degiller sanki.. 2 ayda ne bu kin, ofke, baski ve zulum? Normal mi sence? Neresi duzelecek veya?

Bazen ne yapsan da olmaz.. Karşıdakinin yureginin aldigi kadarla kalir yaptigin iyilikler.. Kendini suclama ve neden arama.. Nedeni sirf "kotuluk" oluyor bazen..

Geçen seneden beri üyeyim buraya belki ilk kez ban yiyeceğim senin adi şerefsiz pislik kocan yüzünden. Ana oğul şeytanın ta kendisi sanki. Karaktersiz mahluklar. Sen okumuş etmiş mesleği elinde bi kadınsın muhtaç değilsin biraz mantıklı bak bakalım sence bu leş insanlar düzelir mi? Birazcık kendine saygın varsa seni bu zamanlara getirip büyüten okutan anne babanın emeklerine saygın varsa bu herifi boşa ve hayatını kurtar lütfen.

Dedm ya sadece düzelir belkide diye umut ettim, çünkü öyle olmasını istedim yalnızca ama haklısınız düzelmez

Çok yakınımda birkaç örneği var. Kadınlar eşlerinin dolduruşa gelebilen, karakteri oturmamış tipler olduğunu kabullenmek yerine onları dolduruşa getirenleri suçluyor çoğunlukla. Adamların yerine bahane uyduruyorlar açıkçası. Halbuki esas muhatap kocanın kendisi, dolduruşa gelmesi de onun eksikliği... Bu da karakter meselesi, düzelmez...
İkinci aşamada, şiddet uygulayana acıma dönemi başlıyor vs vs...
Çok geçmiş olsun, umarım yol yakınken yeni bir hayata başlarsınız.

Mis gibi yuvalardan çıkıp fitne fesat yuvasına dusmek ne kadar korkunc dmi..

Yemin ediyorum çalıştığım bi
O gün kayınvalidem bu yaptığını hiç unutmuycam demişti arabadan inerken, sonra ko ca sı geldi onu arabadan aldı. Benim başım önümdeydi ve birkaç kez bana vurulduğu için kafamı kaldırıp da baba nasılsın demedim doğal olarak. Sonra aileme oğlanla kavga etti bizim suçumuz ne demişler. Ailem bu kız 5 dakika önce dayak yemiş normalmi durum sizce dediğinde, aileme o onların Arasındaki problem bizimle niye konuşulmuyor demişler. Şu an buna takmış durumdalar anlayacağınız

Ya şöyle anamda anamda diyecekseniz evlenmeyin be adamlar. Ananizin evinden cikmayin oturun ananizin dizinin dibindede bari bi kizi yuvasindan koparip ortada birakmayin!!! Delleniyorum artik böyle seyleri okudukca

Dedim ya, sana kendini suclu hissettirecekler bir de utanmadan.. Ne olur gelme bu oyuna.. Bak burda bu kadar kadin resmen sana yalvariyor.. Umursama, sen surttur burunlarini, ha umursamadilar mi, ac davani orda surundur..

Hem suclu hem gucluler ya ne tehlikeli insan tipi.. Seni cok fena sindirmisler.. Elin ayagina dolasmis resmen artik korkudan.. Nasil evlilik nasil bisey bu?

Aklını seyehate mi gönderdin sen yaa ? Bu kadar şeyi yasadiktan sonra aramamalarina mi takıldın ? Bırak aramasinlar. ..kalk git şükür namazı kıl kurtuldum diye .. (yasadiklarin çok üzücü ,sakın geri dönme )

Bu aileden bisey bekleme ki hayalkirikligi yasama daha fazla..

Ne gerizekalı bir aile allahım ya
2 aylık evliler cicim aylarında olur bunlar gerçek mi ?

Ah kardeşim ailenin dediği o lafa icim cız etti be (alıntılamayı beceremedim)
Hangi anne ister öküzün biri yavrusuna vursun
2 ay daha sizin cicim ayınız olmalıydı.
O adama dönme

Bak arkadaşım iqsu normal olan ve şiddet içerikli bir ailede büyümeyen her bayan bu yaşadığının evlilik olmadığını bilir. Sen değil biliyorsun tabiki. Acik konusucm bu duruma katlanmanin sebebinin boşandıktan sonra uygun birini bulamama, çocuk sahibi olamama korkusu olduğunu dusunuyorum. Yoksa şiddet ne ya kvnin kölesi olmak ne. Üni mezunusun. Senin gibi birinin yüzlerine tüketmesi lazım.

Mis gibi yuvalardan çıkıp fitne fesat yuvasına dusmek ne kadar korkunc dmi..
Aynen öyle keşke evlenmeseydim.
Bu aileden bisey bekleme ki hayalkirikligi yasama daha fazla..
şöyle ki, nikahı Mayıs ayında yaptıK tayin için, ağustosta düğünümüz oldu ve biz kasım ayının son unda aynı evde yaşamaya başladık. Sonuç olarak 2 aylık evli gibiyim. Ailemin yanına tayin istiycem ama tayin çıkmıyormuş resmi olarak boşanma işlemi sonuçlanmadan, bu süreç içinde iznim bitince onun yaşadığı şehre dönmek zorundayım işim gereği. Kalcak yeri ise şimdilik güvenilir bi kurumda misafirhane olarak ayarladım. Memleketime dönmem ise biraz zaman alacak gibi görünüyor

Aramadiklari icin sukredip hemen dava ac bence. Defolsun gitsin birbirleriyle ugrassinlar.
Boyle ser.....n soyu neden tukenmiyor ya bunlar nerden turedi basimiza

Onlar kolay canim Allah'in izniyle.. Halledersin insaAllah.. Bosanmak zor evet ama korkma.. Boyle her gun daha kotu olacagi belli olan bi zulmun icinde umutsuzca cirpinmaktansa, mutlu olmak icin bi umudun olur belki..

Onlar o kadar haklı görüyorlarki şu an kendilerini, onlarla o gün konuşmadığım için, evi terk ettiğim için inanın onlar benim suratıma tükürmeye bile kalkar. Bunu ben yapsam onlarda bunu anlayacak mantık yok, düşünün; tepkimi konuşmayarak gösterdim bi süre onda bile beni aileme şikayet etmişler bizim suçumuz ne diye. Düşündüklerinizi bende düşünmüyor değilim kaç yaşına geldim diyorum zaman zaman. Yeni insanı tanı, güven kaldı ki ben bekarken çok mutluydum. Neden evleneyim ki bir daha diyorum bi yönden.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…