Kayinvalidem ve gorumcem

Neyse siz durabilecek gibi değilsiniz. Bu böyle gider yani.

Ay ben vallahi dururum hiç önemli değil. Ama ne bileyim büyük olmaları,eşimin burukluğu,çocukların dedelerini görmek istemeleri. Bide sanki lohusayken yaptığım şey bana kendimi suçlu hissettiriyo

Eşiniz sizden yanaysa yüzünüz gülüyorsa , bu bir nimettir. Koyvermişim görümceyi de kayınvalideyi de. Güldükleri kadar gülün konuştukları kadar konuşun siz de amaaan boşverin :*

Sürekli bir problem mi var diye sormanız havaya girmelerine sebep olmuş belli ki. Mesafenizi koruyun. Sizde eşinizle aynı şekilde davranın. Sorarsa tek kelimelik cevaplar, yüzünüz gülmesin. Memnuniyetsiz davranın. Öyle saça böyle tarak.

Sizinle alakalı bir şey yok. Onların kendi aile içlerindeki bir mesela. Size bir saygısızlıkları olmamış, araya mesafe koymuşlar. Siz yorum yapmayın, müdahale etmeyin. Mesafenizi koruyun.

Hiç takmayın çocuğunuzla ilgilenin eşinizle konu bile yapmayın aranızda onlar kıskançlık yapıyor insan evladına destek olur yardım eder bence triplere girmişler ne arayın ne gidin ne gelsinler kendi küsen kendi barışır

Kesinlikle. Her sorduğumuzda biraz daha geri cekildiler

Tamamen görmezden gelerek çözülecek sanirim

Umrumda olmazdı açıkçası. Siz gitmeyin eşiniz tek gitsin, çağırmayın davet etmeyin. Memnun olmayan insanları memnun etmeye çalışmayın.
Aslında kaynvalidemin istedigi de bu. Bende bunu yapmak istemiyorum. Oğlunu tek görecekti neden evlendirdi.

Ya yardım falan da istemiyoruz inanirmisiniz hiç Bi konuda. Büyük olarak otursunlar köşelerinde yüzleri gülsün. Nasilsiniz iyimisiniz bitti yani. Bir araya geliyoruz sanki gerilim filmi çekiliyor. Yanlarından ayrılıyorum bir hafta üstümden gitmiyo ortamın enerjisi

Uzak durun dediğim gibi sizin bütün herseyiniz çocuğa geçer etkilenir onu düşünün gulmuyosa gülmesin boşverin kavga gürültü olmaktansa uzak olmak en iyisi

Bence sevınmelısınıd

Kendi ailenize yaklaşın, sizinkilere yaklaşırsa oğulları geri dönüş olur. Mesafe candır siz sorgulamayın

Devamlı büyükler, büyük olmaları vs yazmışsınız. Saygı büyük veya küçük olmakla kazanılan bir şey değil. Nedir yani büyük olunca otomatikman mecbur mu olunuyor? Onlar sizi 2 ayda bir çağırıyor siz ayda 2 defa, hatta 10 günde bir çaya. Ne gerek var siz niye mış gibi yapıp gereksiz samimiyet gösteriyorsunuz? Üstelik haber vermeden de gidiyormuşsunuz gitmeyin ya da haber verin.

Ben çabanızı fazla buluyorum bırakın gerekeni eşiniz düşünsün. Eşinizin ailesiyle arasınız iyi olsun istiyorsunuz ama bu sizin elinizde değil.

Bebek oldu diye seni istemicek değiller ya. Senin göremediğin bi durum kesin vardır

Yılda bir yada iki kere erkek kardeşimin evine giderim, aynı oranda çağırırım. Genelde annemde buluşuruz. Yazın ayda bir gibi, kışın hastalık filan daha az. Tek sorun ben yeğenimi çok özlüyorum. Biz böyle rahatız. Zaten konusacak konu da yok. Nasılsın, iyi misin. Gerisi çocuklarla oynamaca.

Birde bebek doğunca fazla korumacı davrandım demişsiniz. Farkında olmadan kırmış olabilir misiniz? Yada anlatmadığınız başka şeyler var mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…