Kayinvalidem ve gorumcem

merrhann

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2023
28
11
30
Merhaba hanımlar
Burayı bir süredir takip ediyorum. Eşimle ikimizinde içinden çıkamadığı bir durum var. Sizlerden fikir almak istedim.
Kayinvalidemle benim evlenmeden önce ve ilk çocuğum olmadan önce bir problemimiz yoktu. İyi de değildik. Resmi Bi şekilde ilişkimiz devam ediyordu. Sonra ben doğum yaptım. Doğumdan sonra yatak yüksek geldiği için salonda yattim. Oda benim yatağımda yattı. Yedi içti rahatına baktı ama bir gün bile bebeğe bakmadı. Bende ilk annelik,korumacı davrandım,bebeğe hep kendim baktim. Neyse bir hafta 10 gün sonra evine gitti. Eşime bir sürü mesajlar atmis. Çocuğun oldu bizi aramaz oldun falan. Bizimde bebek hiç durmuyor. Sabaha kadar ağlıyor. Bırakın birine napiyosun demeyi,biz napiyoruz onu bile bilmiyoruz.
Neyse çok uzun yazmak istemiyorum. O zamandan sonra kaynvalidem bana ve eşime karşı tavır aldı. Bu arada esim her olayda benim tarafımda olduğu için bana iyice bilendiler. Gorumcemle ikisi.
Çok yakın olmamıza rağmen senede 2den fazla yemeğe çağırmaz. Ben ayda bir ikisini de çağırırım. Duruma göre hafta da yada 10 günde çaya çağırırım falan. Onlar davet etmeden de ana baba hakkıdır diyip hafta da bir gideriz 1.5 2 saat en fazla oturur geliriz. Belki bir çay içeriz varsa. Biz gittiğimizde gulmezler,fazla muhabbet etmezler,zaten genel yapı olarakta çok soguk yapidalar.
Eşim bu duruma çok icerliyor artık. Çocuğumuz hastanede kalır gorumcem bir geçmiş olsun mesajı bile atmaz. Kaynvalidem deseniz usulen bi geçmiş olsun der. Eşim bunları babasıyla konuştu. Bir problemmi var bizimle alakalı Bi sorun mu var dedi ama hep yok bisey tarzı cevaplar aldı. Artık ne sorabiliyoruz,ne davet edilmeden GİTTİĞİMİZ yerde rahat edebiliyoruz. Gorumcem yemeğe çağırır mesela ikisi kendi arasında konuşur annesiyle. Ben soru sorsam tek kelimelik kısa cevaplar. Nasıl davranicagjmizi şaşırdık artık

Ne güzel soğuk davransınlar, mesafeli olun sizde. Şu forumda bunun için kurban kesecek kadınlar var.
Aslında bende bunu biliyorum ama eşimin canı sıkılıyor bu konuya. Birde olay mesafeli davranmak değil,soguk savaş gibi sanki.
Yok sayılmak can sıkıyor. Hiç görüşmesek bile belki daha rahat. Böyle gorusupte diken üstünde olmak çok kotu

Bunu zaten hep istediler. En ufacık biseh verirken bile azıcık verir ki devamını istemek zorunda kalsınlar.
Heh çocukta daha fena olur her şeyi benden ister ben de kendimi söz sahibi hissederim diye düşünmüştür. Siz de çocuğunuza her şekilde kendiniz bakınca aradıklarını bulamadılar demek ki.

Benim kuzen hep görümce görmiyim seni ömrümce der. Boşver eşinde bi süre sonra sıkılır takmamaya başlar. Yıpratıcı ama en azından canınızı sıkacak şekilde konuşacak halde değiller. Sürekli tepenizde olmalarından iyidir

Benim umurumda olmaz acikcasi, eşim de umursamaz. Siz, "öyle olmasin boyle olmasin bir şey yapalim" dedikçe tavirlara girerler genelde.

Ailesi eşime bozulduğunda eşimin umurunda olmaz ve eşimin umursamadigini gordukleri icin bir sure sonra kendi kendilerine düzelirler.

Heh çocukta daha fena olur her şeyi benden ister ben de kendimi söz sahibi hissederim diye düşünmüştür. Siz de çocuğunuza her şekilde kendiniz bakınca aradıklarını bulamadılar demek ki.
Aslında onların asil aradığı eşim bana hiç yardımcı olmasin,onlara yakın olsun,bensiz de gitsin,evde hiç yapmasın... Bu tarzda insanlar. Eşimde onlardan nasıl oldu bilmem bunların tam tersidir.

Ya işte bunlar öyle insanlar ki eşim umursamadikca arttiriyorlar. Sırf anne babadır diye gidiyoruz donuk donuk laf yok söz yok oturup oturup geliyoruz. Gitmesek hiç olmaz. Vallahi şaşırdık yani

Bırak kurcalama böyle olsunlar.Daha ne istiyorsun???Ne güzel mesafeliler.Siz üstünüze düşeni eşinizin hatrina yapın gerisini boşverin.Bu davranışlarin sebebi tabi ki oğullarıni kiskanmalari ve paylaşamamalari.Sizlik bir şey yok aslında Gelin başkası olsaydı yine aynı şeyler olacaktı

Bana kalsa 10 yıl görmesem napiyolar acaba demem. Eşim buruk hissediyor. Bende olaylar doğumdan sonra başladığı için kendimce suçluluk hissediyorum. Ama sonrasında ben Bi kaç soyledim.. Bende doğumdan sonra bebegi kendi anneme bile vermiyodum, keşke de verseymisim falan diye. Daha da uzatmanın anlamı varmi ki yani

Benden kesinlikle hazetmiyorlar. Bakışlarıyla bile anliyorum. Asla evden çıkmıyorlar. Gezmek yok. Yemek yok. Sürekli kısıp kısıp para biriktirelim derdindeler. Ben de gezerim yani. Bundan hoslanmiyolar

Ya işte bunlar öyle insanlar ki eşim umursamadikca arttiriyorlar. Sırf anne babadır diye gidiyoruz donuk donuk laf yok söz yok oturup oturup geliyoruz. Gitmesek hiç olmaz. Vallahi şaşırdık yani

İyide yuzunuze bakilmadigi halde her hafta her hafta ayaklarina gidiyorsunuz nasil olsa, tabi istedikleri gibi at koştururlar ve dozunu arttirirlar, cunku ne yapsalar diplerinden ayrilmiyorsunuz.
Biz ortada bir sorun yokken bile her hafta ailelere gitmiyoruz.

Siz bilirsiniz tabi ki her aile dinamigi farkli ama bu şekilde ugrasip durursunuz yani gundeminiz aile olur.

Her evlilikte süreç tabiki çok farklı ilerler ancak şöyle söyleyebilirim. Ne kadarlık evlisiniz veya ne kadardır berabersiniz bilemiyorum. Ancak benim eşime de aynı şekilde kendi akrabalarından bu tarz tavırlar geldi evlendikten sonra. Ki hatta burda size açıkça ima da bulunmamışlar. Eşimin teyzeleri 3adet ve 2 dayısı hep beni suçladı. Ki sevgiliyken nişanlıyken benden iyisi yoktu. Evlendik diye bi anda bana düşman kesildiler. Asla iletişim olmadığı halde benim onları aradığımı dedikodu yaptığımı asla aramızda geçmeyen muhabbetlerin geçtiğini ima edip bizi boşatmaya bile çalıştılar. Eşim tabiki üzüldü. Onlar teyzem dayım niye yapıyolar vs aradı konuştu etti görüşmeye çalıştı. Baktı ki ne tavırlarına ne laflarına yetişemiyoruz. Aramayı bıraktı, görüşmeyi bıraktı, telefonlarını açmayı da kesti. Tabiki bu süreç 1 günde olmadı. 6 ayımızı aldı. Bizde yıprandık bu süreçte, benimde pişmanlıklarım oldu. Bana yapılan tavırlarda ağlamam eşimi daha çok ateşlendirdi daha çok öfkelendirdi onlara karşı ama geçti. Eşinizde anlayacak bu tavrı. evlendikten sonra tabiki aileni çöpe atmıyorsun ama ailen değişiyor. Eşin sen çocuğun ailen bu oluyor. Eşinde illa ki farkındadır. zamanla takmamayı canını sıkmamayı illa ki öğrenecektir. Bu süreçte üstüne gitmeyin mümkün mertebe yorum yapmayın, bir tavsiyede bulunmayın. Akışına bırakın kendisi farkına varsın ki ilerde senin yüzünden laflarına da maruz kalmayasınız

Benden kesinlikle hazetmiyorlar. Bakışlarıyla bile anliyorum. Asla evden çıkmıyorlar. Gezmek yok. Yemek yok. Sürekli kısıp kısıp para biriktirelim derdindeler. Ben de gezerim yani. Bundan hoslanmiyolar
O tarz insanları hiç anlamadım anlayamam mümkün değil.Mezara para götürülmüyor Oğlumuzun parasını yiyor kafasında düşmanlar belki de size

Aslında gitmemeyi de denedik. 3 hafta gitmedik mesela. Arayipta iyimisiniz sağmisiniz diyen olmadı. Sonunda yine gittik acaba onlar iyi mi diye :) bu noktada gerçekten tikaniyoriz. Kadın beni sevmedigi için oğlunu sildi resmen aklından

Bende çok yorum yaptım malesef . Israrla soralım sıkıntı ne dedim. Cunku ben hiç kendi ailemden böyle tavırlar hareketler gormedim. Çok şaşırıyorum evlatlarına böyle davranmalarina

Bende çok yorum yaptım malesef . Israrla soralım sıkıntı ne dedim. Cunku ben hiç kendi ailemden böyle tavırlar hareketler gormedim. Çok şaşırıyorum evlatlarına böyle davranmalarina
Uzak kalın bu muhabbetten gerçekten tecrübe söylüyor bunu sonra acısını çekersiniz. Hiç karışmayın

O tarz insanları hiç anlamadım anlayamam mümkün değil.Mezara para götürülmüyor Oğlumuzun parasını yiyor kafasında düşmanlar belki de size
Aynen böyle düşünüyorlar. Halbuki eşim onlara da yardım ediyor. Ve bu benim için asla problem degil. Benim ailemin ihtiyacı olsa benimkilere de yardım ederiz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…