Kayinvalidem ve gorumcem ile birbirimize girdik !!!!

Siz eşinizin ailesinin parasının hesabını yapacak kadar basite indirgemişsiniz zaten kendinizi.. Bundan sonrasında kavga gürültü de olur, eşinizden küfür de yersiniz, dayak zaten yemişsiniz..vs..vs.. demem o ki insan kendi değerini kendisi belirler.. ha değer deyince siz şimdi onu da yanlış anlarsınız; değer=para değil, değer=saygı+sevgi.

Karı koca memursunuz zaten keske dile getirip bize ne aldınız deyıp kendını kucuk dusurmeseydın gerek yokmus.esınız de sessiz kal dedıgınde sussaydınız buyumezdı.

Karı koca memursunuz zaten keske dile getirip bize ne aldınız deyıp kendını kucuk dusurmeseydın gerek yokmus.esınız de sessiz kal dedıgınde sussaydınız buyumezdı.
Karı koca memur olunca herşeyini kendi yapabilir ama karı koca memur olmayınca aileler yardım edebilir mi ?
Bu evlat ayrımına girmez mi ?

Mesela biraz kendinizi yerine koyun konu sahibinin, burada ailesinden gelecek parayı düşünmem diyenlerin hepsine aileler bence yardım etmiştir ya da hanımların ailelerinin durumu çok iyidir diye düşünmeye başladım. Her gelin neden diye sorgulayabilir bunu sessiz yapanı var sessiz yapmayanı var ?

Birde eş sus diyince neden susulacak ? Bu kadın bir birey değil mi ? Konuşma özgürlüğü yok eşinin oyuncağı mı ? sus siyince susacak kalk diyince kalkıp oturacak

Heh işte ben de bunu diyorum mesele tek maaş çift maaş olmamalı. Ben zaten konu sahibini haklı bulmuştum düşündüklerinde siz yanlış alıntılandınız herhalde

E

ee yapmasın ? Kimse silah doğrultmuyor değil mi ? Ve evet bir kez değil bin kez söylerim EŞİNİN AİLESİNİN PARASININ HESABINI GELİN SORAMAZ ! Sorarsada işte böyle kalır ortada.
Evet sormamali ama ilk bu kadına laf sokmuşlar sen güzel nişan yapmadın diye valla öyle kasinsalar bende derim sen ne yaptın da benim yaptığım nişana yorum yapıyorsun diye

Çok saçma kavgalar ya. Benim eşimin ailesi de ilk 2 oğlu evlenirken ev almışlar, bize alamadılar. Ortanca abisine hep daha çok yardım ettiler ama banane elalemin parasından. Eşim rahatsız olmadıktan sonra bana laf düşmez. Evlat ayrımı maddi durumu daha kötü olanın lehine olacak şekilde yapılabilir, zor durumda olana daha çok yardım edilir. Her eşitlik adaleti sağlamaz. Görümcenizin dediğiyle sizin vurmaya çalıştığınız konular biribirinden çok farklı. Ben sizi hiç haklı bulamadım. Eşim bana bu durum ile ilgili fikrimi sorarsa söylerim aksi halde hele ailesine, kendi paraları için böyle çingenelik yapamam yani.
Kaldı ki ortada sizi sayan bir eş yok ki.

Evet sormamali ama ilk bu kadına laf sokmuşlar sen güzel nişan yapmadın diye valla öyle kasinsalar bende derim sen ne yaptın da benim yaptığım nişana yorum yapıyorsun diye
Hayır ben öyle olduğunu düşünmüyorum. Kocama ses çıkartmıyordum falan demiş. Pardon neye ses çıkartacak? Hadi empati yapalım mı ? Senin kocan babandan para almadın diye sana sürekli söylense ne yaparsın ? Ben görümce doğru yapmış demiyorum, muhabbet baştan aşağı LEŞ diyorum.

Bu arada eşit davranmiyorsa aile kusura bakmasın evet bana yapmak zorunda değil ama başkasının evini dosuyorsa bir tek bana yardımı dokunmuyorsa kusura bakmasın kimse benim evime gelip kurulamaz eşimin ailesi diye hiç birine yardım etmez tamam ama kardeşlere beş yüz bin harcıyorsa benim durumum umursanmiyorsa beni de gayet ilgilendirir gelinlik yapmam diğerlerinden beklesinler

yemekle ne ilgisi var?

kadin daha onceden siddet gormus bosanma asamasina gelmis, simdi yine ayni sekilde hakaretler isitmis butun aileden. siz yani ne diyorsunuz?
İyi de burada benim söylediğim mi sorun ?
Yoksa bu adamla hala evli kalması mı ?
Bir kişi sana bir kere yapar.
İkincisini yapması senin de tercihindir.
Ben kendinizi o konuma getirmeyin demek istedim.

Bak bende aynı durumu yaşayan biriyim bir kere bana bunu almak zorundalar abine ev almışlar demem altın aldıklarında bile yanlarında durmadım ama bana dönüp görümce sen nişanı kötü yaptın ondan sana bunu takmadik deseydi sen ne yaptın da benim yaptıklarımı kotuleyevilirsin senin ağzını açmaya hakkın yok derdim cidden derdim bak
Eger diğer çocuklara yapılıyor bana yapılMıyorsa benden de o kadar yakınlık görülür demek ki benim borç ödemem sıkıntıya girmem onu rahatsız etmiyorsa bende kimseyi eylemezdim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…