Kayinvalidem ve gorumcem ile birbirimize girdik !!!!

Evet yalnızken sen benim ailemsin ailem önemli değil şu bu derdi hep .Görmüş oldum ailesinin onlar olduğunu kafam allak bullak
Eşime bazen soruyorum
Diyorum ki kocacım annenin yemekleri mi ben mi.
Bana diyormki annemin.
Bende diyorım bende olsam anneni seçerdim. Çinkü ben güzel yemek yapamam.
Gülüyorız eğlenip geçiyoruz.
Bu konular bazı kadınlar tarafından neden yanlış anlaşılıp farklı yerlere çekiliyor anlamış değilim.
Sen güzel yemek yapamıyor temizlik yapamıyor olabilirsin. Ama sen bir kadınsın. Başka şeyleri başarırsın. Bu tarz konulara girmeyin derim.
Bunlar sizi yıpratır.
Yapmayın
Hiçkimseye saygınız yoksa bile kendinize olsun

Konu sahibi sen eşinin o hareketine ragmen ayni evde ve yatakta olabiliyorsan hic bosuna kv ve gorumceye kizma.

Bana oyle davranan adami oyle bir bosarim oyle bir boşarim ki asla geri donusu olmaz.

Senin surekli es ailesinden beklentide olman yanlis ama esinin o tavrindan sonra konu eş ailesini gecti. Esimi bosar , esim sebebiyle sorun yasayip stres oldugum ailesinden de herkesten de kurtulurdum.

Ama ozellikle soyluyorum eş resmen bosanilcak hareket yapmis. Onunla suan ayni evde olmaya devam etmen kendine ve annene bir hakaret bilmis ol...

kavgayı hiç sevmem. ama alttan aldıkça nasılsa bu saf sesi çıkmıyor diye iyice tepene çıkıyorlar. çok iyi yapmuşsın herkes haddini yerini bilmeli. ne demek evliliğin iki dudağımın arasında sırf bu kelime yüzünden bile ömür boyu konuşmamakta haklısın. hiç üzülme

2 yıl konusmayıp sizi bu hale getiren kocayı suclarım ben olsam.
Ya bilecekler ayırım yaptıklarını susup oturacaklar yada sen nisan yapmadın diye üste cıkmayacaklar.
Görümce ne münasebet agzına geleni söyleyebiliyor yahu?
Kocanız cok hatalı bence.

Ben susmadım sonra masaya vurdu ağzına sıçarım senin gerizekalı dedi bana çekti gitti.
Ay ben bunu görümce dedi sandım esi demis
O adamı eve sokmam eve!
Terbiyesiz.
Ben de diyorm görümceye böyle konusma hakkını nasıl veriyor?!
Adam kendi demis yuıh.

Tek maaşlı olunca yardım edilebilir mi?
Bence buradaki konu tek maaş veya çift maaş konusu değil. Yardımda değil. Dediklerinize katılamayacağım.

Çevremde bir aile var üç oğlu vardı. Üç oğluna da aynı eş değer para ile evlenirken ev ve araba hediye ettiler. Hiçbir evlat ayrılmadı. Hatta ev ve araba parasını çocuklarına verdiler istedikleri şekilde alsınlar diye.

Şimdi konu sahibinin yerine kendinizi koyun. Hepinize aynı şekilde yapılacak diyip diğer evladın önüne herşeyi serip öbür evlada bir çöp dahi verilmemesi rahatsız edebilir kişileri.

Ben bunda bir noktada konuyu kırmadan eşe açar sorarım meraktan. Eşimde razıysa bu duruma hiç olay çıkarmam. KArşı tarafa ona göre davranırım olur gider.

Ama bir elin beş parmağı bir değil. Gözüne sokarcasına da bu yapılırsa konu sahibi de bir noktada çıldırır hakkıdır.

yemekle ne ilgisi var?

kadin daha onceden siddet gormus bosanma asamasina gelmis, simdi yine ayni sekilde hakaretler isitmis butun aileden. siz yani ne diyorsunuz?

Aynen öyle yapıcam. Bundan sonra biriktirip yine eskisi gibi gezeceğim.

Zor oldu benim için. düşündüm: Boşanmak hep bir seçenek ama ekonomik özgürlüğü olsun olmasın, herşeye yeniden başlamak, yalnız çocuk yetiştirmek kolay şeyler değil. Birde sonrası olacak bu işin, altın tepsiyle kimse mutluluk dagitmiyor. Etrafimda boşanan örnekler çok. Eskisinden boşandı harika hayatı var diyebileceğimiz kişi yok neredeyse dayak vs hariç tabiki. Kendini değerli hissetmeyen insan, mıknatıs gibi narsist sorunlu tipleri hayatına çekiyor. Kendine değer veren bir şekilde mevcut durumu ilişkiyi hizaya getiriyor.

Ben uzun zaman bu hayatımda ki lagimi temizlemeye uğraştım. Olmadı. Eşim pasif kaldı. Bende mesafe koydum. En sonunda şehir değiştirdim zar zor. Ama 10 yılım yalan oldu. Zaman kaybetmeyin derim. Eşiniz olacak adamdan başlayın. Mesafe koyun. Kolay olmayın. Taviz vermeyin para yedirmeyin.

Psk Fatih reşit civelekoglu var mutlaka instadan takip edin derim. Kısa videoları var faydali

Görümceniz hiçbir bok yapamaz. kuru sıkı. ama kocanla aranı nasıl ısıtacaksın bilmiyorum. kavgalardan çok kocandan yediğin laf canını sıkmış. keza benimde sıkardı. sindiremezdim uykularım kaçardı. hokkalı bir özür dilemesi gerekli. soğuk savaşla süründürün. sakın üzerini örtmeyin ki bir daha böyle bir şeye cesaret edemesin.

Cok enteresan bir yaklaşım, mecburlar mi size ev dizmeye ,esiniz mecbur ,siz mecbursunuz.Durumlari iyi de değilmiş, kim size bu beklenti hakkini verdi.Paraniz yoksa birikim yapsaydınız oyle evlenseydin
Tek beklentim haksızlık olmaması. Yoksa zaten kendimiz yaptık her şeyi.

Bence tüm kadınların kaçırdığı nokta şu ;
Bu aile yardım etmiyor diğer çocuklara beş yüz bin gibi sağlam para harcama yapıyorlar bunlar her şeyini kendileri yapıyor
Üstüne görümcenin telefon faturası kayinvalidenin otobüs masrafını karşılıyorlar
Üstüne üstlük görümce diyor ki sen büyük nişan yapmadın ondan sana takılmadı
Bu noktada tüm kadınlar sakin kalip gerçekten ama banane eşimin ailesi ister verir ister vermezler derdi .
Kalıp halinde biz en iyisi çocuklara birikim yapmayalım eşinizin ailesi size yardım etmek zorunda değil gibi gibi cümleleri konulara kopyala yapıştır yapmak bence adil değil
Bu aile çocuklarına eşit davranmıyor bu kadından otobüs masrafını bile alıyorlar gerçi konu sahibi resmen köle olmuş dayak hakaret maddi manevi şiddet kendine bunu hak görüyor

E
ee yapmasın ? Kimse silah doğrultmuyor değil mi ? Ve evet bir kez değil bin kez söylerim EŞİNİN AİLESİNİN PARASININ HESABINI GELİN SORAMAZ ! Sorarsada işte böyle kalır ortada.

E vermesinler? Kaz gelecek yerden tavuk esirgememişler.

Diğer çocuklara yağdırıp bir çocuk irdelenince ayar oluyorum. Madem yapılabiliyor yarım elma gönül alma ile insanları hoş tutmak zor olmasa gerek. İyi hoş mecbur değil kimse zaten mecburiyetten değil incelikten yapılır bazı şeyler.
Görümceniz gıcık eder gibi yeni geline şunları yapıcaz demesi çok çirkin adeta sizi kışkırtmış, söylediklerinizi haketmiş hiç pişman olmayın. Kayınvalide ile barışmakta iyi yapmışsınız ama,eşinizin hatırı var sonuçta.

Valla ben bi ufak ciğerini sökerim
Hic sahtelik yapamıcam .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…