Düğün kayınvalidem sinir ediyor

kayınvalideniz hayatınıza karışıyor mu?

• hayır

• evet

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.

Durmstrang

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2019
18
17
34
Merhaba arkadaşlar! düğünümüze daha var bu sene olacak. Kayınvalidem halı renginden başklayıp hangi semptte oturacağımıza karışıyor. Tatlı dille öğüt gibi ama sürekli kendi görüşünü isteğini dile getiriyor ve ikna etmeye çalışıyor her ne kadar başka bir şey söylesen. Bu beni sadece sinir etmiyor, yetmiyormuş gibi müstekbal eşim annesine toz kondurmadığı için ondan da soğumaya başladım. Yanlış anlamayın, bana kötü davrandıkları yok, eşimin ailesi iyi insanlar. Fakat her işe karıştıkları için ben mutsuz oluyorum. Eşime söyledim, bana nankörsün diyor, annemi babamı sevmiyorsun niye sevmiyorsun onlar sana ne yaptı vs vs söylemeye başlıyor. Oysa ki benim istediğim sadece ikimizin hayatıyla ilgili ikimizin kararı almaktır. Kayınvalidem kapalı ve görünüşünü giyinme tarzını vs vs ben beğenmiyorum ama asla demem çünkü bu onun tercihi. Ama o her şeyime bir yorum yapar. En son düğünden önce kilo vermem gerektiğini (kime gerektiğini acaba?) söyledi, hangi elbise modelleri bana uyar uymaz belirtti. Anlıyorum cahil ama sinir edeiyor. Kızlar var mı böyle sorun yaşayan? Yemin ederim düğünü askıya almak hazırım nerdeyse... İlişkiye çok emek verdik, çok zorluk çektik fakat bu tarz şeylerle hayatım boyunca uğraşmak istemiyorum.
P.S. çok kilo almadım, ama spor yapmayı seviyorum planlıyorum da, fakat genel bakışaçım kendi vucüdunu olduğu gibi sevmek gerekir düşünüğyorum, ve özellikle de 'başkaları' için düğün misafir komşu için hiç bir şey yapmayan bir insanım. özgürlüğü seviyorum ve herkesin özgürlüğe hakkı var diye düşünüyorum.

Benim kv nin birebir aynısı ben hicbiseyi ona söylemeden aldim çoğu şeyi kendim aldim geçen gördüler beğenmedi falan ama olsun bisi demedim dinlemeyin haber vermeden halledin yeni nikah yapıldı bazen keşke diyorum biraz daha durup tanışaydım ailesini çünkü sıkıntılar başladı bize gelirken biraz kapalı giyin evli barklı kadinsinlara başlandı bu hafta sonu düğün var sonrası ne olur bekliyorum

Evlenip birgun cocuklarin oldugunda yada baska bise sekilde kayin validenin yardimini gordugunde hakkinda bu soylediklerine utanabilirsin özgürlük boyle birsey değil birilerinden fikir almak degerlendirmek sdni kisitlamaz birgun sende anne olacaksin yolun basindan boyle bakma 17 sene kayinvalidemle oturdum eskiden kizdigim bircok seyin bana neler kattigini anlatamam keske yaşasaydi ve keşke eşimi annesini elleriyle mezara koyarken gormesydim umarim anlarsin ve sana mutluluklar dilerim

Ah cok zor ya dengeyi tutturmak. Belki iyi niyetle söylüyor ama ben seni de anlıyorum. İnsan evini sahiplenmek herseyine kendisi karar vermek ister. Kilo konusunda kızma senin iyiliğin için söylüyordur. (bende hoslanmıyorum tabi söylenmeainden) esine acık ve tatlı Bi dille anlatmaya calıs yoksa neden sevmeyesin ailesini yani aksi bir sebebin yok ki. Karsılıklı hosgörü ortamını yakalamamız lazım ben onları oldugu gbi kabul ediyorum onlar da beni etmeliler diyebilirsin mesela.

hiç katılmıyorum. yok ben karışmıyorum, annem babam da karışmadı, yurtdışında okudum yaşadım, herkes destek verdi ama asla karışmadı. ondan küçük bir şey bile (buna alışan insanlar için küçük) moralimi alt üst ediyor. ayrıca yardım var yardım var. yardım istemiyorsa insan niye zorla 'iyiliğini' yaparsın ki? başınız sağolsun ama ölüm ile alakası yok. ben hayat hakkında bahsediyorum ve kendi hayatım boyunca kendimi bir şeye zorlamak istemiyorum. bir gün siz de öleceksiniz hepimiz ama çocuklarınızı size karşı bir hatada bulunuyorsa azarlıyorsunuzdur cevza veriyorsunuzdur. bir gün hepimiz mezara gireceğiz değmez ödevi yapmasın ya da her gün kola içsin çay yerine muhtemelen demiyorsunuz

bazen anlamıyorum oğluyla mı evleniyorum annesiyle mi. cinselliği düşününce annesiyle yatacağım akılma geliyor artık o derece. herhalde odamızda durup mum tutar. geçenlerde bardağımı çamaşır suyu ile yıkadı. çünkü o öyle yıkıyormuş. ben sıkıldım açıkçası, bunları duymaktan dinlemekten bile, yapmaktan geç.

Burda önemli olan nişanlınizın tutumu. Kv konusur durur ama nisanliniz dinlemiyorsa , kulak arkası edersiniz . Istediginiz gibi alirsiniz. Am nisanliniz her dedigini dinliyorsa sabırlar diliyorum asla degismez oyle de gider. Ayrica kilo mevzusu da cok çirkin. Kimseyi ilgilendirmez. Ben de evlenirken kilom vardi. Birakin kv tarafini benim tarafimdan biri bana kilomla ilgili birsey dese cok bozulurdum . Biraz da patavatsiz belli ki

benim tarafım öyle bir şey demez de, o sanırım komşuları arkadaşlarını düşünüyor beni biraz kukla gibi görüyor. oğluna çok kilo aldın diyor, nişanlım normal biraz göbeği çıkmış ofiste otura otura ama sporla halledilir yani obezite durumu yok. arkadaşlarına öyle anlatıyor insan 150 kiloya yaklaştığına sanır. bence de kilo göz rengi sağlık ses tonu vs öyle özel şeyler ki asla yorum yapılmaz. ama kadın cahil işte

aslında amacım asil olduğumu anlamaları.
Burda eşin olacak kişinin sınırı çizmesi gerek. Tamam annesi canı ciğeridir. Tavrını net ortaya koyarsa inan senin bile birşey yapmana gerek kalmaz. Arada saygısızlık vs olmasın diye sanada yönlendirmede bulunabilir. Aksi şekilde evlilik cehenneme dönüşüyor. Önce çiftler arası tartışma ilerleyen zamanlarda kavgalara. Çocuk varsa çocuğa yansıyor. Yani anlayacağın herkes mutsuz oluyor

Daha dur sen! En ufak kv ile atışmanda eşin nasıl annesi yanında olacak da buz gibi soğumayı o zaman gör sen.. Böyle eşi ve annesi arasında denge kuramayan eşten bir nane olmuyor maalesef..

Daha dur sen! En ufak kv ile atışmanda eşin nasıl annesi yanında olacak da buz gibi soğumayı o zaman gör sen.. Böyle eşi ve annesi arasında denge kuramayan eşten bir nane olmuyor maalesef..
nane olmaya derdim yok benim, denge kurmak da. sevilmeye de ihtiyacım yok. yanlış algılıyorsun galiba. kaynanasın anlaşılan.

nane olmaya derdim yok benim, denge kurmak da. sevilmeye de ihtiyacım yok. yanlış algılıyorsun galiba. kaynanasın anlaşılan.
Tatlım sen hiçbir şey anlamamışsın asıl
Nane olmayan eş kişisi erkek oluyor ve dengeyi kurmayı beceremeyen de.. Kv dolduruyor oğlunu sana karşı sonra sen kötü oluyorsun ve soğuyorsun hepsinden, 6 ay konuşmamışlığım vardır bu sebepten.. Başta aile ilişkisi düzgün, annesine saygılı bilmem ne diye hoş geliyor gözün görmüyor belki ama işin aslı tam da üste bahsettiğim gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…