Kayınvalidem olmayan bebeğime ölen oğlunun ismini koymaya karar vermiş bile...

aynen bize yazdığın gibi kayınvalidene de durumu açıkla ve çocuğa koymayı düşündüğün ismi söyle. tavrınıda değişme. tabi kocanın tutumu çok önemli senin yanında yer alması gerekiyo. önce kocanı ikna et. sonra kaynanana sıra gelir :)

Henüz hamile bile değilim arkadaşlar. Ama çocuk düşünüyoruz. Hamile bi arkadaşım lohusalık için alışveriş yapmış dün, aldıklarına bakıyoruz benim evde. Kv, annem başka bir arkadaşım ve onun anneside bizde.
Dialogları çok uzatmicam, bende onu alıcam bunu alıcam diye konuşuyorum kendi annem espirisine biz hiçbişey almicaz dedi hem kvyi hem kendini kastediyo bende yine espirili bi dille aa almayın bak napıyorum gibi bişey söyledim...
O sırada kv çıkıyordu evden, döndü ''sen bi oğlan doğurda'' dedi, yani ''sen bi oğlan doğur bak ben neler alcam'' gibisine.

O çıktı gitti tabi, ben çok bozuldum.Bi an sessizlik oldu odada.
Sakın erkek çocuk merakı gibi düşünmeyin. Bizlerde öyle bi ayırımcılık asla yoktur. Ki kayınvalidemin 3 oğlu var zaten. Daha öncede bi hamilelik geçirdim düşük yaptım hiç cinsiyet lafı geçmedi bile, ki zaten 3 oğlu olduğu için kız çocuğa ayrıca düşkündürler.

Kayınvalidemin şimdiki oğlan arzusu, ölen çocuğunun adını koymak. Yakın zmanda bir oğlu öldü. O lafın altında bu amacın yattığına adım kadar eminim.
Ama normal bi şekildede ölmedi, intihar etti :KK43:

Ben okadar bozuldum ki anlatamam, ki haksız mıyım sizce.

Neden mi bozuldum?

1.si benim için isim çok önemlidir, bana hiçbirşeyi çağrıştırmamalı çocuğuma koyduğum isim. O ismi tamamen çocuğumla bağdaştırmalıyım. Şimdi ben çocuğuma ölen kardeşin ismini koysam, ona her baktığımda ben dahil herkes çocuğumu o kişiyle anacak.
Buna katılırmısınız bilmem ama, sanki çocuğum kendi başına bi birey olamicakmış gibi geliyor ozaman ''özellikle tanıdık birinin ismini taşıdığı zaman''
Ve başta kayınvalidem onu severken bile oğlunu onda görerek sevecek, yani torunu gibi değil.
Eşim bile belkide kardeşini görecek kendi çocuğunda.

2.si nasıl böyle bir emrivakiyle benim çocuğumun adına karar verebiliyor!
Yani kendi kafasında tasarlamış oobsesiflerin çocuğu erkek olursa adını x koyarız nasılsa demiş bile.
Deseki ''oğlunuz olur, adıda belki x koyarsınız'' hadi bi nebze.

3.süde Allah rahmet eylesin nur içinde yatsın rahmetli, çok temiz kalpliydi ama sevmediğim çok çok huyuda vardı.
Batıl inanç belki ama, ya karakteride çekerse...

Buarada dipnot düşmek istiyorum; Çocuğuna ölmüş yakınının ismini koyan hanımlar mutlaka vardır buradada. Kesinlikle beni yanlış anlamasınlar, asla yadırgamıyorum. Benim koymak istemeyişim tamamen isme yüklediğim anlamla alakalı.

Ortada fol yok yumurta yok ama benim şimdiden canım çok sıkıldı. Şuan ailede bi hamile var eşimin kuzeninin hanımı. Onlar bu ismi koymayı düşünüyorlar. İnşallah koyarlarda ben bu yükten kurtulurum.

Bi kuzenin eşi kadar olamamışın diye yorum yapanlarda olacaktır eminim, bu konuyu bizzat onunlada konuştuk. Onun gönlü elvermiş koyuyor, büyükte bi erdemde bulunuyor bence. Ama ben yapamam, istemiyorum.

Benim gibi düşünen hanımlar varmı?

Ve sizce kayınvalidemin tutumu normalmi.

--BEN O SANDIĞINIZ ÜYE DEĞİLİM HANIMLAR. HAYATLARIMIZA DAİR BİKAÇ TESADÜF SADECE. LÜTFEN BENİ BAŞKASI OLARAK DÜŞÜNMEYİN, SADECE KONUMLA ALAKALI YORUMLARINIZI BEKLİYORUM--

Kirmiziyla isaretledigim yere birtek benmi takildim hanimlar.

X