Kayınvalidem aynı mahalleye taşınmak istiyor.

Bilmediğiniz için biraz kurup ona göre yazıyorsunuz sanırım biraz daha açıkca anlatayım kendisi burun spreyini boğaz spreyi ile aynı şey diye doktorla tartışmaya girip çocuğun boğazına burun spreyi sıkıp tahriş eden kız çocuklarını okutmayan sülalede daima huzursuzluk çıkmasın diye idare edilen maddi manevi evlatlarını zor duruma sokan lafını sözünü nerde ne yapacağını bilmeyen kadınların çalışmasına karşı dışarı çıkıp alışverişte erkek ile muhattap olur diye alışveriş dahi yapmayan tarikat ve cemaatlerin kölesi bir kadın ben ise işi mesleği olan köklü bir aileden gelen sayfiye yerinde yetişmiş giyimi kuşamı normal açık saçlı biriyim insan ayırt etmek için söylemiyorum fakat bunlar gelişim ile olan şeyler o yüzden büyük konuşmak istemem ama çocuğumu onun eline bırakmam yapcağım en son şey olur.
Bi abla şey demişti, bataklıktan kopardığın gül çamurundan bi parça getirir mutlaka. Oğlu ile evli kaldığınız sürece bu kadınla güreşmeyi de öğreneceksiniz, gördüğünüz gibi kaynanadan tamamen kurtuluş olmuyor. Nerde ev alacaklarını size sormayacaklar ama hayatınıza ne kadar girebileceklerini sordurmak sizin elinizde. Eşiniz de beğenmezse anasına postalamaktan korkmayın. O kadar anasına bayılsa zaten yıllarca uzak kalmazdı.

Yakın oturmayın yazılan konularda kayınvalide hali hazırda oturuyor, konu sahipleri ev arıyor oluyordu. Yani sonradan gidenler konuyu açan kişilerdi. Burada kayınvalide sonradan geliyor. Tamam istemeyebilir ama yapacak bir şey yok. Kadına bana yakın yerden ev bakmayın denmez.
Nolcak uzak durursun mesafe koyarsın deniliyor, gelin yakınına taşınsa da kayinvalide gelinin yakınına taşınsa da mesafe pek mümkün olmuyor yakin olmak her türlü problem oluyor. O yüzden konu sahibi rahatsız olmakla çok haklı.
Zaten yorumumda kayinvalideye söylenmez ama eşine söyleyip uzaklardan tutması konusunda yardımcı olunabilir yazdım.

Burada kayinvalideye yakın oturmayın denirken nolduda yorumlar tersine döndü :)
Konu sahibi gayet haklı, sınır çizse bile belli ki huzursuz olacak. Ayrıca yakın oturmak istemeyebilir.

Eşimin ablası ( birbirimizi çok severiz, haftada bir mutlaka bi kaç saat telefonla konuşuruz, mesajlaşırız) ama onu bile yakınımda istemedim eşimde açık açık söyledim. Zaten birlikte ev bakıyorlardi başka yerlere yönlendirdi.

Eşiniz anlayışlı biriyse bu durumdan rahatsız olabileceğinizi söyleyin. Uzak ama tatlı olalım falan diyebilirsiniz, esinizde başka yerlere yönlendirsin koskoca şehirde mahallemi kalmadı. Kayinvalideye direkt soyleyebileceğinizi sanmıyorum, size uzak yerlerden ev uygun ev bulup gönderin
Gerçekten hayret ettim ben de. Kaynananın yakınına oturulmaz diye konulara yazılıyordu şimdi ne var canım abartılıyor oldu. Çok ilginç.

Bilmediğiniz için biraz kurup ona göre yazıyorsunuz sanırım biraz daha açıkca anlatayım kendisi burun spreyini boğaz spreyi ile aynı şey diye doktorla tartışmaya girip çocuğun boğazına burun spreyi sıkıp tahriş eden kız çocuklarını okutmayan sülalede daima huzursuzluk çıkmasın diye idare edilen maddi manevi evlatlarını zor duruma sokan lafını sözünü nerde ne yapacağını bilmeyen kadınların çalışmasına karşı dışarı çıkıp alışverişte erkek ile muhattap olur diye alışveriş dahi yapmayan tarikat ve cemaatlerin kölesi bir kadın ben ise işi mesleği olan köklü bir aileden gelen sayfiye yerinde yetişmiş giyimi kuşamı normal açık saçlı biriyim insan ayırt etmek için söylemiyorum fakat bunlar gelişim ile olan şeyler o yüzden büyük konuşmak istemem ama çocuğumu onun eline bırakmam yapcağım en son şey olur.
Neden cemaatci Bi aileye gelin gitti peki bu köklü aile kızı

benim kayınbabam da böyle. Biz iki aileden de uzak olalım diye şehir değiştirdik 12 saatlik uzak bir şehire. Kocamın babası buradan ev arsa bakıyor buraya taşınmak istiyor. Daha taşınalı birkaç ay oldu. Ben eşime söyledim istemiyorum diye ama hiçbir şey değişmiyor

Gerçekten hayret ettim ben de. Kaynananın yakınına oturulmaz diye konulara yazılıyordu şimdi ne var canım abartılıyor oldu. Çok ilginç.
İnanılmaz ilginç bir kb kitlesi var şuan bu konuda heryere yakın oturmayın kaçın derler insan yardım istiyor yok senin suçun neden evlendin o zaman hayret edilecek tipler

Ben olsam yakın olmasındansa yarımsaat mesafedeki evleri gösterir bize yakın diye lansederim fiyat alırım uygun olursa gelirler zaten yada bi kaç güzel ev gösterin fiyatı yüksek bulurlarsa gelemezler. Mesela siz ataşehirde çınar sokakda oturuyor olun, eş ailesine göztepede ev bakın veya bostancıda 😜 yada ümraniye çarşıda oturuyorsanız tepeüstünde ev bakın onlara yada yavuztürkten ☺️ mevki sadece örnek bu örnekler birbirine bağlı ama 20 30 dk mesafeli yerler. Oturduğunuz semt umarım işlek ve pahalıdır

Ben olsam yakın olmasındansa yarımsaat mesafedeki evleri gösterir bize yakın diye lansederim fiyat alırım uygun olursa gelirler zaten yada bi kaç güzel ev gösterin fiyatı yüksek bulurlarsa gelemezler. Mesela siz ataşehirde çınar sokakda oturuyor olun, eş ailesine göztepede ev bakın veya bostancıda 😜 yada ümraniye çarşıda oturuyorsanız tepeüstünde ev bakın onlara yada yavuztürkten ☺️ mevki sadece örnek bu örnekler birbirine bağlı ama 20 30 dk mesafeli yerler

Kusura bakmayın da ben bir ilçeye taşınmak istedikten sonra birilerinin o ilçede beni istemiyor olması beni engellemez. Horoz gibi çöplüğünüzün sınırını çizemezsiniz. Evinizin sınırlarını belirleyebilirsiniz sadece. Mesafe hesabınızı eviniz üzerinden yapacaksınız ilçe üzerinden değil.

Merhaba kadınlar kulübü,

Gün geçmiyor ki bir saçmalık daha yaşanmasın biz merkeze biraz uzak yaşıyoruz eşimin kardeşleri yaşı küçük okul çağında ve ailesiyle birlikte merkezde yaşıyorlar eşimin ailesi kendilerine ev satın alma niyetine girdiler ve alacakları evi sürekli bizim oturduğumuz semtten bakıyorlar gerçekten çok rahatsız oluyorum bambaşka kültürlerden geldik. Zırt pırt komşu kapısı haline gelmekten korkuyorum eşimi konuşması için nasıl ikna edebilirim? Bu durum anneye nasıl söylenir?

bence bu konuda çizginizi belli etmelisiniz. eşinizi alıp konuşun. ben yakın oturmak istemiyorum. bu kadar yakın yerde olmaya hevesliysen benim ailemin yanına taşınalım o halde diye konuşun.

ya da;

zaten bu süreçte sizi daha çok yorar. **aileni seviyorum, çok iyiler ama ben böyle mutlu olamayacağım. o yüzden istemiyorum. münasip bir dille ailene söyle lütfen şeklinde de diyebilirsiniz. eşinde böyle bir taşınma durumunda kendinizin semtten taşınacağını kesin bir dille dile getirmeli ki ailesi oraya taşınmasın

Merkezi bırakıp ilçeye gelme fikri saçma, burada hastane, eğitim olanakları kısıtlı falan diye işleyebilirsiniz. Orada sıkılacaklarını falan söyleyin ama son raddeye kadar olay çıkacak hamleler yapmayın. Direk taşınmayın diyemezsiniz. Sana ne derler? İnadına taşınırlarsa iki seçenek var: ya onlara dünyayı dar edip mesafenin kralını eşinizle beraber ya da eşinizden hayır göremezseniz evden kovup bir daha muhatap olmayacaksınız. Kocanız bu durumu çözmez de sizin üzülmenize neden olursa boşanmayı da bir seçenek olarak kenarda tutun. Kimse sizden değerli değil

Ek olarak yine kötülüyorsun diyebilirsiniz ama psikolojik rahatsız bipolar tanılı görümcem var ve her yanyana geldiğimizde bana dedikleri yüzünden görüşmek istemiyorum lafa gelince evet o hasta oluyor doğru evet hasta bende bu bilinçteyim fakat ilaçlarını düzenli içmiyor bilinçli bir ailede olmadığı için atakları daha daha sert geçiyor ve ben yoruldum ailesiyle mücadeleden görümcemin bana söylediklerinden bu sebeple de yanyana gelmek istemiyorum
Siz eşinizle açık açık ben görüşmek istemiyorum diye konuştunuz mu ?
Mecbur sebepler harici bir araya gelmeyin .
Eşiniz gorussun istediği zaman siz mecbur değilsiniz.
Ayrıca diyelim ki taşındılar Cat kapı gelmeye kalktılar kapıyı acmazsiniz bikac kez sonrasında gelmezler zaten.
Onun dışında daha ev almamışlar zaten belki bulamayacaklar.

Anladığım kadarıyla uğraşılacak insanlar değil mümkünse onlar gelirse siz taşının eşiniz gidip dese bile sizene derler çıkarlar işin içinden baktınız ki evi bulmuşlar almışlar hemen sizde başka yere gidin bence zor bi durum ama ite dalaşacağıma çalıyı dolanırım diye bir söz var tam da buna uygun huzursuz olacağınıza taşınmayı göze alın derim. Psikolojileri de bozukmş laftan anlamaz bunlar.

Merhaba kadınlar kulübü,

Gün geçmiyor ki bir saçmalık daha yaşanmasın biz merkeze biraz uzak yaşıyoruz eşimin kardeşleri yaşı küçük okul çağında ve ailesiyle birlikte merkezde yaşıyorlar eşimin ailesi kendilerine ev satın alma niyetine girdiler ve alacakları evi sürekli bizim oturduğumuz semtten bakıyorlar gerçekten çok rahatsız oluyorum bambaşka kültürlerden geldik. Zırt pırt komşu kapısı haline gelmekten korkuyorum eşimi konuşması için nasıl ikna edebilirim? Bu durum anneye nasıl söylenir?
Biz evlenmeden önce baştan konuşmuştuk bunları. Ailelerimizi ne kadar sevsek de sürekli içli dışlı olmak mutlaka bir anlaşmazlık bir sorun getirir. O yüzden mesafeyi koruyarak evimizin bize ait bir alan olduğunu hissettirerek koruduk bu durumu. Benim aileme yakın tuttuk evimizi ki çocuk olursa falan yardımcı olsunlar diye. Öyle de oldu. İlk zamanlar habersiz gelme durumları olmadı değil o da eşim çalışırken evde ben varken sadece.Ama ona rağmen kırmadan "haber verseydiniz keşke çay koyardım önceden" gibisinden konuşarak yaptım bunu. Ha benim ailem bunu anlayacak olgunlukta olduğu için zorlanmadık belki. Herkes aynı olmayabilir.Şimdi de taşınırsak kayınvalideme yakın bir ev tutma ihtimalimiz var. Eşim diyor ki ailem de sürekli gelmez haber vermeden çat kapı huyları yoktur diye. Az çok tanıyorsam kayınvalidemler bizi rahatsız etmemek için gerçekten de sürekli gelmezler. Yani demem o ki eşinizle konuşmadan bu durumu halledemezsiniz. Onun ailesi anlayışlı mı değil mi tanıyan bilen yine sizsiniz. Oldu ki taşındılar. Sürekli gelmeye başladılar diyelim yine onlarla konuşacak olan eşiniz. Yine olmuyorsa en son siz konuşacaksınız.

Merhaba kadınlar kulübü,

Sizde onlardan sonra sürpriz yapıp taşının😅

X