Kayınvalidem aynı mahalleye taşınmak istiyor.

Eşiniz anne bize yakın ev almayın mı diyecek bu çok mümkün görünmüyor en mantıklısı evi sizin bulmanız hem paralarına uygun hem sizin mevkide ama size uzak bir ev bulup kendinizi garantiye alabilirsiniz nerede oturuyorsunuz bilmiyorum ama yakından buldukları eve bahane verin atıyorum o evde çatlaklar varmış sıvamışlar yada o apartman çok karışıkmış falan onları kendi haline bıeakırsanız kendinizi aynı apartmanda buluverirsiniz

Bilmediğiniz için biraz kurup ona göre yazıyorsunuz sanırım biraz daha açıkca anlatayım kendisi burun spreyini boğaz spreyi ile aynı şey diye doktorla tartışmaya girip çocuğun boğazına burun spreyi sıkıp tahriş eden kız çocuklarını okutmayan sülalede daima huzursuzluk çıkmasın diye idare edilen maddi manevi evlatlarını zor duruma sokan lafını sözünü nerde ne yapacağını bilmeyen kadınların çalışmasına karşı dışarı çıkıp alışverişte erkek ile muhattap olur diye alışveriş dahi yapmayan tarikat ve cemaatlerin kölesi bir kadın ben ise işi mesleği olan köklü bir aileden gelen sayfiye yerinde yetişmiş giyimi kuşamı normal açık saçlı biriyim insan ayırt etmek için söylemiyorum fakat bunlar gelişim ile olan şeyler o yüzden büyük konuşmak istemem ama çocuğumu onun eline bırakmam yapcağım en son şey olur.
Böyle kötülediğiniz kadının ogluyla enden evlendın? Fıtrat degısır sanma kan aynı kan.

Burada kayinvalideye yakın oturmayın denirken nolduda yorumlar tersine döndü :)
Konu sahibi gayet haklı, sınır çizse bile belli ki huzursuz olacak. Ayrıca yakın oturmak istemeyebilir.

Eşimin ablası ( birbirimizi çok severiz, haftada bir mutlaka bi kaç saat telefonla konuşuruz, mesajlaşırız) ama onu bile yakınımda istemedim eşimde açık açık söyledim. Zaten birlikte ev bakıyorlardi başka yerlere yönlendirdi.

Eşiniz anlayışlı biriyse bu durumdan rahatsız olabileceğinizi söyleyin. Uzak ama tatlı olalım falan diyebilirsiniz, esinizde başka yerlere yönlendirsin koskoca şehirde mahallemi kalmadı. Kayinvalideye direkt soyleyebileceğinizi sanmıyorum, size uzak yerlerden ev uygun ev bulup gönderin

Merhaba kadınlar kulübü,

Gün geçmiyor ki bir saçmalık daha yaşanmasın biz merkeze biraz uzak yaşıyoruz eşimin kardeşleri yaşı küçük okul çağında ve ailesiyle birlikte merkezde yaşıyorlar eşimin ailesi kendilerine ev satın alma niyetine girdiler ve alacakları evi sürekli bizim oturduğumuz semtten bakıyorlar gerçekten çok rahatsız oluyorum bambaşka kültürlerden geldik. Zırt pırt komşu kapısı haline gelmekten korkuyorum eşimi konuşması için nasıl ikna edebilirim? Bu durum anneye nasıl söylenir?
Valla geçen gün kaynanama bizim sokakta ev buldum diye sevinmiştim kirası çöktü tutamadik,tabi sizin ilişkiyi bilmiyorum ama ben yakınımda olsun istedim bir ayağım orda olur hasta kadın ekmeğini alır çocuklar hiç değilse dedim ama

Gerçekten bu anlattıklarımdan sonra olayı evlenmeseydine getiren arkadaşlarım gerçekten çok çözüm odaklısınız. Eşimi babaannesi büyütmüş kök ailesinden bambaşka karakterde ve hayat görüşüne sahip aksi halde zaten sevip evlenmezdim bahsettiğim yargılara bağlı olsa anlaşamazdık zaten bu sebeple yanlış bir evlilik gibi bir durum söz konusu değil . Sizden biraz daha nasıl söylenebilir konusunda yorum istemiştim olayı yanlış evliliğe kayınvalidene muhtaç kalırsına çevirdiniz.

Ek olarak yine kötülüyorsun diyebilirsiniz ama psikolojik rahatsız bipolar tanılı görümcem var ve her yanyana geldiğimizde bana dedikleri yüzünden görüşmek istemiyorum lafa gelince evet o hasta oluyor doğru evet hasta bende bu bilinçteyim fakat ilaçlarını düzenli içmiyor bilinçli bir ailede olmadığı için atakları daha daha sert geçiyor ve ben yoruldum ailesiyle mücadeleden görümcemin bana söylediklerinden bu sebeple de yanyana gelmek istemiyorum

Gelecek insan uzaktan da gelir gider. Aynı mahallede olmanız bir şeyi değiştirmez bence,sonuşta koskoca mahalleye sığmayacak haliniz yok. Ben bazen insanların çok abarttığını düşünüyorum. Aynı evi kimse istemez,kapı komşusu olmayı da kimse istemez ama aynı mahalleye de oturmak dert olmamalı yani.

Ben dur derim diyorum da benim o konuda hiç sıkıntım yok sorun eşimin dur dememesi ve eşimi muhatap görmeleri sonuç olarak biz eşimle kötü oluyoruz
Sorun kaynana değil o zaman,bu kadının yetiştirdiği koca kişisi.Sizin kaynanada gördüklerinizi koca görmüyorsa suç bu kadını kv ve onun oğlunu eş seçen sizde kusura bakmayın

Bilmediğiniz için biraz kurup ona göre yazıyorsunuz sanırım biraz daha açıkca anlatayım kendisi burun spreyini boğaz spreyi ile aynı şey diye doktorla tartışmaya girip çocuğun boğazına burun spreyi sıkıp tahriş eden kız çocuklarını okutmayan sülalede daima huzursuzluk çıkmasın diye idare edilen maddi manevi evlatlarını zor duruma sokan lafını sözünü nerde ne yapacağını bilmeyen kadınların çalışmasına karşı dışarı çıkıp alışverişte erkek ile muhattap olur diye alışveriş dahi yapmayan tarikat ve cemaatlerin kölesi bir kadın ben ise işi mesleği olan köklü bir aileden gelen sayfiye yerinde yetişmiş giyimi kuşamı normal açık saçlı biriyim insan ayırt etmek için söylemiyorum fakat bunlar gelişim ile olan şeyler o yüzden büyük konuşmak istemem ama çocuğumu onun eline bırakmam yapcağım en son şey olur.

E peki ben şimdi şunu anlamadım siz sayfiye yerinde yetişmiş giyim kuşamı normal açık saçlı biri olarak böyle bir annenin yetiştirdiği birini nasıl eş olarak seçtiniz? Tarikat ve cemaat kökenli bir ailede yetişmiş neticede eşiniz. Ailesinden ne kadar farklı olabilir?

Sizin sınır çizmeniz lazım ki ben dur derim eşim demiyor yazmışsınız. O zaman her konuda olduğu gibi sorun kayınvalidenizde değil, eşinizde

Burada kayinvalideye yakın oturmayın denirken nolduda yorumlar tersine döndü :)
Konu sahibi gayet haklı, sınır çizse bile belli ki huzursuz olacak. Ayrıca yakın oturmak istemeyebilir.

Yakın oturmayın yazılan konularda kayınvalide hali hazırda oturuyor, konu sahipleri ev arıyor oluyordu. Yani sonradan gidenler konuyu açan kişilerdi. Burada kayınvalide sonradan geliyor. Tamam istemeyebilir ama yapacak bir şey yok. Kadına bana yakın yerden ev bakmayın denmez.

E peki ben şimdi şunu anlamadım siz sayfiye yerinde yetişmiş giyim kuşamı normal açık saçlı biri olarak böyle bir annenin yetiştirdiği birini nasıl eş olarak seçtiniz? Tarikat ve cemaat kökenli bir ailede yetişmiş neticede eşiniz. Ailesinden ne kadar farklı olabilir?
Konu burada benim yanlış eş seçimi yapma ısrarlarınız mı ? çözüm odağınız bu mu ? Tekrar söylüyorum eşim karakter ve hayat görüşü olarak ailesiyle alakası olmayan kendisinde ailesinin fikirlerini sevmeyen zamanında çok kavgalar etmiş artık yorulmuş ve şuan birşey demeyen biri ben anlaşamasaydım zaten evlenmezdim

Daha iyi güzel mahalle ilçe vs den ev bakıp link gönderin. Oradaki okulları araştırın, o tarafa yönlendirin.

Konu burada benim yanlış eş seçimi yapma ısrarlarınız mı ? çözüm odağınız bu mu ? Tekrar söylüyorum eşim karakter ve hayat görüşü olarak ailesiyle alakası olmayan kendisinde ailesinin fikirlerini sevmeyen zamanında çok kavgalar etmiş artık yorulmuş ve şuan birşey demeyen biri ben anlaşamasaydım zaten evlenmezdim

Çözüm odağınız eşiniz olmalı evet ama siz daha sorunun eşiniz olduğunu kabul etmiyorsunuz ki. Siz diyorsunuz ki ben sınır koyabiliyorum dur diyebiliyorum e o zaman sorun yok, aynı binada bile otursanız sorun yok. Eşiniz dur diyemiyormuş siz öyle yazmışsınız kavga ediyoruz bu yüzden demişsiniz.

Ben bir tek bu sitede görüyorum hayat görüşü ailesinden tamamen alakasız erkekleri yalnız. Gerçek hayatta hiç yoklar. İnsan kendisini yetiştiren ailesinden tamamen zıt olabilir mi siz buna inanıyor musunuz sahiden?

Bu kadar ters olduğunuz bir ailenin oğluyla, onların yaşadığı şehirde evlenmeyi neden tercih ettiniz o zaman?
Ben anlamıyorum bunu arkadaş, cidden anlamıyorum. Aşkından ölsem ailesi bana bu kadar ters bir insanla, onun memleketinde yaşayacağım şekilde evlenmem.
Çocuğunuzu onun eline bırakmayın kimsenin eline bırakmayın ama o ailesinin de torun sonuçta. Her an köşe bucak kaçıramazsiniz. Bu da sizin tercihinizi sonucu.

Eşiniz uygun bir dille konuşsun diyeceğim ama zor bir mesele aynı ilçeden ev almayın demek. Zaten diyebilecek biri olsa bu kadsr stres olmazdınız.

Çözüm odağınız eşiniz olmalı evet ama siz daha sorunun eşiniz olduğunu kabul etmiyorsunuz ki. Siz diyorsunuz ki ben sınır koyabiliyorum dur diyebiliyorum e o zaman sorun yok, aynı binada bile otursanız sorun yok. Eşiniz dur diyemiyormuş siz öyle yazmışsınız kavga ediyoruz bu yüzden demişsiniz.

Ben bir tek bu sitede görüyorum hayat görüşü ailesinden tamamen alakasız erkekleri yalnız. Gerçek hayatta hiç yoklar. İnsan kendisini yetiştiren ailesinden tamamen zıt olabilir mi siz buna inanıyor musunuz sahiden

Bu kadar ters olduğunuz bir ailenin oğluyla, onların yaşadığı şehirde evlenmeyi neden tercih ettiniz o zaman?
Ben anlamıyorum bunu arkadaş, cidden anlamıyorum. Aşkından ölsem ailesi bana bu kadar ters bir insanla, onun memleketinde yaşayacağım şekilde evlenmem.
Çocuğunuzu onun eline bırakmayın kimsenin eline bırakmayın ama o ailesinin de torun sonuçta. Her an köşe bucak kaçıramazsiniz. Bu da sizin tercihinizi sonucu.

Eşiniz uygun bir dille konuşsun diyeceğim ama zor bir mesele aynı ilçeden ev almayın demek. Zaten diyebilecek biri olsa bu kadsr stres olmazdınız.
Bence bu kadar büyük konuşmayın :)

Merhaba kadınlar kulübü,

Gün geçmiyor ki bir saçmalık daha yaşanmasın biz merkeze biraz uzak yaşıyoruz eşimin kardeşleri yaşı küçük okul çağında ve ailesiyle birlikte merkezde yaşıyorlar eşimin ailesi kendilerine ev satın alma niyetine girdiler ve alacakları evi sürekli bizim oturduğumuz semtten bakıyorlar gerçekten çok rahatsız oluyorum bambaşka kültürlerden geldik. Zırt pırt komşu kapısı haline gelmekten korkuyorum eşimi konuşması için nasıl ikna edebilirim? Bu durum anneye nasıl söylenir?

Bence ne eşiniz bu duruma müdahale edebilir ne de siz. Ama duruşunuzu tavrınızı ona göre alırsanız öyle zırt pırt gelmeye yemez yani

Kesinlikle aynı dünüşüyorum. Erkeksiz kalsam kendime tahtadan adam yaparım yine de böyle bir zihniyetle evlenmem. Armut dibine düşer ayrıca. Öyle teeee arada bir rüzgar esecek de az öteye düşsün. Zor çok zor 🙄

X