Kayınvalide ve peşinat

Ev kimin üzerine senin üzerine olsa bu kadar yapamaz hatta kedicik gibi olur.
Evi seni düşünüyo diyemi alıyo sanki.
Oğlu için yapıyor yardım ediyor. Sonrada geline anca laf sokarlar. Sana soktuğu lafları oğluna söyleyemiyorsa hiç görüşme. Sadaka veriyorlar sanki manyaklar. Oğlun için yapıyosun zaten gelinin için değilki.

beni anlayan bir tek siz oldunuz sanırım.altın taksa benim olacaktı ama evi oğluna aldı tabi ki. ve tartısma esnasında keske yapmadaydım dedi bir de sanki bana aldı

Zaten oğulcuklarına gücenirler diye laf sokamazlar. Anca geline verip veriştirirler. Sende benim kara kaşıma kara gözümemi aldın evi de

evlilik sürecinde yapılanı soruyorsunuz diye yazdım.annem evlendikten sonra verdi.
Bak şimdi konu sahibi siz ohhh evlenmeden önce ev alınıyor diye kendinizce uyanıklık yaptığınızı zannetmişsiniz. Eşiniz de evlilik öncesi evi alıp kendi üzerine yapmış. O da az şark kurnazı değil. Ava giderken avlanmışsınız işin özü.

Anneniz borç vermiş ama hibe etmemiş.
Kv den aldığınızı ödeyin , tapuyu ortak yapın en mantıklısı bu.

ev aldığımızın 5 katı su an esim yanasmıyor zaten

Zaten ana problem esinde, ama konu sahibi annesine takmis. Yalan söyleyen esi, uyaniklik yapip erken alip tapuyu üstüne yapan esi, hesap kitap isini bilmeyen esi, ama görümce ve kayinvalide geziyor. Görümce: ben ne alaka

Zaten ana problem esinde, ama konu sahibi annesine takmis. Yalan söyleyen esi, uyaniklik yapip erken alip tapuyu üstüne yapan esi, hesap kitap isini bilmeyen esi, ama görümce ve kayinvalide geziyor. Görümce: ben ne alaka
Problem zaten eşinde.
En ufak tartışmada “Ev benim” der mi insan ?
Ama konu sahibi de az değil .
Kv nin ölen eşinin maaşına kadar konuşmaz insan .

görümcem de evli ona da aynı siteden av alındı es ailesi zor durumda olmasına ragmen takı da taktı

Niyet ettim eyledim kv. yi savunmaya.
Çocukları tabiki onun canları, onlar için her şeyi yaparım der de.
Napsın kadın varını yoğunu size versin duvar mı kemirsin.
Toyuk oğlunun gizli borcunu da mı ödesin.
Sizi tatile mi göndersin.
Seni ailenden birileri dolduruyor muhtemelen.
Çıkın artık bu kafalardan.
Tarlalar, hisseler, krediler, pijamalarla yapılan bir evlilik.

Malesef ne eşimin ne benim maaşım borcları kapatmaya yetecek düzeyde değildi
Ama siz krediyi çekerken ödeme planı veriyorlar birinci yıl ayda şu kadar ikinci yıl bu kadar ödeyeceksiniz diye. Bu tutar gelirinizden yüksekse nasıl ödeyeceğiz diye plan yapmadınız mı?

En ufak bir tartışmamızda eşim ne yazık ki ev benim dedi.(Ev için epey bir para vedim kendisine kredi borcu için)
Evet hukuken de böyle, hak iddia edemezsiniz. Bunun olacağını bile bile evlenmişsiniz
Kv durumu iyi olmasına rağmen esinizin kredi borcunuzu ödemek zorunda değil zaten peşinat vermiş. Tabiki tatilini de yapar anlamadim neden ondan bu kadar beklentiye girdiğinizi.
Bir paylaşım yapmadan önce lafın nerelere gideceğini hesaplamak lazim. Keşke uzatmadan gönlünü alsaydınız. Bir de üstüne kadına ne yaptınız demissiniz
Ev için bence önce esiniz teşekkür etmeliydi ama siz de aynı evde oturdugunuz için, ortada bir yardım olduğu için sizin de tesekkur etmeniz gerekirdi
Simdi cocuk olsa esiniz çocuğu alıp kv ye gidecek o ortama giremeyeceksiniz.
Düşünün nasıl düzeltebilirim diye yoksa ilerisi daha sıkıntılı

kusura bakmayın da çocuklarım benim canlarım onlar için yasıyorum diyorsa bir zahmet borc da versin.Benim kendi annem 70 bin borç verdi . O naptıı
Ne alaka ya, asalak misiniz siz anneniz yaşlı başlı haliyle hala size para veriyor? İnsan kendine yakistiramaz, sizin onlara bakmanız gereken çağda hala milletin parasına göz dikiyorsunuz. Allah size de sizin gibi çocuklar ve gelinler versin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…