Kayınvalide ve peşinat

Tarlasındaki hisseyi size vermek zorunda değildi, yüksek maaş ve vefat eden eşinden alıyorsa size vermek zorunda değil, kendisi ve kızının gezmelerinin hesabını da vermek zorunda değil, kimseye az takı taktın demek gibi bir hakkınız da yok, size pijama vb almak zorunda da değil. Ne bekliyorsunuz evlendiniz diye hayat tarzlarını değiştirip el pençe divan mı duracaklar. Sizin paylaşımınızdan üstüne alındıysa acaba neden diye bir düşünün. Bu konulara takmak yerine bir işe girip çalışın. Kocanızın annesi bişe olsa bunu yapmadı, bunu almadı deme hakkınız yok.

Kv de haklı gibi…yani ev için peşinat vermiş destek olmuş takıyı beklediğinizden az takmasının önemi yok..ben her şeyimi kendim yaptım düğünümü bile ne kimse ev verdi ne takı taktı doğru düzgün

Yazı uzamasın diye cok detaya girmedim.Eşim yaptı düğünü.(eşimin üstündeki tarla satılmiştı)
Kendi ailem ellerinden geleni yaptılar.
Tarla satılmasaydı düğün bile yapamıycaktınız diyor (sanki çıraganda evlendim.)Ben de naptınız ki sanki deyince …

Yukarıdaki sizin konunuzda yazdığınız.
Demek ki tarla parasıyla evlenmişsiniz, kadın öyle söylediğine göre..

Ellerinden geleni yaptılar derken , ne yaptılar mesela ?

tabi ki
Baskalarin parasina fazla göz dikiyorsunuz. Kolaysa kendiniz calisin kazanin.
Çalışmadığımı kim söyledi.

En ufak bir tartışmamızda eşim ne yazık ki ev benim dedi.(Ev için epey bir para vedim kendisine kredi borcu için)
Bu adamdan iyi bir kazık yersiniz o zaman siz. Geçmiş olsun şimdiden.

Ne kadar beklentili bir insansınız. Yok takı takmadı yok pijama almadı. 50000 vermiş, anladığım kadarıyla düğün masraflarına da katılmış. Bunları dahi yapmasına gerek yoktu. İyi emekli olmuşsa çalışmış alıyor, sizlik bir durum yok. Ödeyemeyeceğiniz kredinin altına girmemeliydiniz. Olmuyorsa satın evi, kadının parasını verin, yorgan gitsin kavga bitsin.

İki üç tarla satıldı bu süreçte.Tam takım çeyizim alındı benim almamam gereken şeyleri bile aldılar.Takı daha fazla takıldı.(gelinliğim dahil)

Şuraya not düşeyim,bir kayınvalideye hak verdiğim ender konulardan biri.
Öncelikle kadın size ev almak için peşinat vermiş bunu unutmayın.
Evlenmeden evvel alındığı için de kötü bir durum olursa hak iddia edemeyeceksiniz bu da kötü olmuş.
Hiç takı takmamış değil size göre az takmış. O sizin sorununuz.
İnstagramdan saçma sapan kredi ödüyorum paylaşımı yapan da sizsiniz.
Kime ne sizin kredinizden kiranızdan.
Eşinizin sizden habersiz büyük bir borcu olması, bunu saklaması sizin için sorun olmadı mı?
Eşiniz de kaçak dövüşüyor, beni ilgilendirmez ben karışmam diyerek kafa rahat dolaşıyor beyefendi.
Hani biriniz anası biriniz karısıydı? Ne demek ilgilendirmez?
Ayrıca sizi zorlamıyormuş görüşme konusunda. Ama siz huzursuzsunuz besbelli.
Bu kadar huzursuzsanız bir şeyi bahane edin gidin veya arayın.
Bunun için boşanılmaz.
Daha toysunuz belli.
Pişeceksiniz.
Takıydı tokaydı kiraydı bunların hepsi boş.

İki üç tarla satıldı bu süreçte.Tam takım çeyizim alındı benim almamam gereken şeyleri bile aldılar.Takı daha fazla takıldı.(gelinliğim dahil)
İşte aileleri karıştırmayacaksınız böyle işlere.
Evlenecek iki kişinin varsa maddi durumu evlenecek , eşyasını da kendi alacak.
Kimseyle yüz göz olmanın anlamı yok.

Kayınvalide ne pijama almak zorunda,ne peşinat vermek nede daha fazla takı takmak zorunda.
Evlenen insanlar kimseye güvenmeden yola çıkmalı.
Tamamen haksizsiniz.
Kadın emekli,kocasından da para kalmis yer içer gezer niye size versin niye sizinle uğraşsın.
Görümce de kendi parası ile tatile gidiyor.
Ben olsam kardeşime siz gidecek misiniz diye sorarım ne var bunda.
En iyisini yapıyor kayınvalide görüşmemekle.
Görüşünce ne oluyor hiç bişey.
Kocanız zorlamıyor kayinvalide peşinde kosmuyor tüm bağ kopmuş ne güzel.

Burda da eşiniz hatalı.
O zaman eve de verdiğiniz altınınız kadar pay verip eve ortak etmeli.
Bu yetmez ki. Evin kredi borcu olmasaydı eve girecek bütçe daha fazla olacaktı. Diyelim adamın maaşın hepsi krediye gidiyor, kadının maaşıyla da geçiniyorlar, ya da tam tersi. Kadın ödemelere de ortak oluyor böylece. Daha fazla hakkı var o evde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…