Kayınvalide ve peşinat

görümcem de evli ona da aynı siteden av alındı es ailesi zor durumda olmasına ragmen takı da taktı

Ama gülüm bak bu seni baglamiyor ki. Problem baskalari ve onlara yapilan degil. Sana iki bilezik fazla takilsa o yine elinden kayip giderdi, cünkü esin hesap kitap islerini beceremiyor

görümcem de evli ona da aynı siteden av alındı es ailesi zor durumda olmasına ragmen takı da taktı
Keşke gorumcenin kocasi gibi zengin bir delikanlı seçseydin, ev alıp taki takip tatillere götüren,karsinin ağzına bakan.
borc içinde yüzüp eşinden gizleyen değil de.
Yanlış seçiminin kurbanisin, yapacak bir şey yok

kusura bakmayın da çocuklarım benim canlarım onlar için yasıyorum diyorsa bir zahmet borc da versin.Benim kendi annem 70 bin borç verdi . O naptıı
Sizin anneniz niye borç veriyor 70 bin? Ekonomik durumunun devamlılığını sağlayayamayan anne babalara sırtını dayayan iki insan gibi görünüyorsunuz. Ben istemem annem bana 70 bin borç versin, annem o parayı çatır çatır yesin isterim. Siz ailelerden bağımsız kendi ekonominizden sorumlusunuz. Kim nasıl yaşıyor kim nerede tatil yapıyor bakmadan kendi durumunuza göre yaşamayı öğrenmelisiniz. Eşinizin borçlar ne zaman bitiyor

Kocasının evlenmeden önce Allah bilir hangi keyiflerde yapıp gizlediği borcu rahat odesinler diye vermiş.
Şaka gibi, benim annem neden kocamın evlenmeden önceki hayatının parasını ödesin. Bir insan ailesini bu kadar asagilayamaz. Ama konu sahibinin de hoşuna gitmiş
Elli bin kaynana atsın üstüne, yetmiş bin ana atsın , konu sahibi de sefa sürsün. Ne ala memleket

Kayınvalidenin "ciddi iyi aldığı" emekli maaşı, zamanında alnının teriyle yaptığı işinin karşılığı. Bu sizi neden ilgilendiriyor? Kadın size 50 bin vermiş zaten, kaldı ki yapmak zorunda değil. Sizin aileniz de para vermek zorunda değil. Çocuk yaptılar diye iliklerine kadar evlada akıtmak zorunda değiller. Aynı şekilde çocuklar da gelecek garantisi değildir mesela.
İki yetişkin evlenmeye karar verdiyse, herşeylerini kendileri üstlenmeli. Sonra işte aynen böyle en ufak olayda kafaya kalkmalar başlar.
Kocanız da pek akıllı evlenmeden almış evi, borcunun bir kısmını da size, annenize ödetmiş. Yarın bir sorun çıksa kuruş alamazsınız. Bu hikayedeki çakal kaynana değil. İyi bakın derim.

beni anlayan bir tek siz oldunuz sanırım.altın taksa benim olacaktı ama evi oğluna aldı tabi ki. ve tartısma esnasında keske yapmadaydım dedi bir de sanki bana aldı
Keşke bu yazdıklarınızı kocanız okusa. Altın taksa idi benim olacaktı ama ev oğlunun ne demek? Siz ortak iş mi kurdunuz evlendiniz mi? Nasıl bir mal mülk hırsı bu? Kayınvalideniz sizi tanımış da eşiniz daha tanıyamamış.

Sizin de evlenmeden önce varmış birikmişiniz . Öyle yazmıştınız .
Madem birikmişinizi verip ortak tapu yapalım deseydiniz en basından.

eşim satmaya hiçbir şekilde yanaşmıyor.buradan gitmek istiyorsan kiraya cıkarız diyor
Eşiniz farkinda ev onun. Birlikte ödüyor olmanız anlaşmazlık durumunda birşey değiştirmez zira evlenmeden önce alınmış o ev. Satmayı tabi ki istemez.
Kayınvalideniz konusunda size kızdım,sizene kadının maaşından,görümcenizin tatilinden gezmesinden. Evlenmişsiniz kendi yağınızla kavrulmalısınız artık.
Bunlar sizi inanın ilgilendirmez,gezen taraf siz olsanız ,görümcenizi,kayınvalidenizi ilgilendirmez aynı şekilde.
Kendi hayatınıza bakın. Eşinizi ikna edip taşınabilirseniz ne ala.

Sadece konuyu okudum. 1.cisi gorumcenizin çıktığı tatilden sizene ? Sizin paranızla mi çıkıyor,buna karışma hakkınız yok. Kayınvalidenin durumu da sizi hiç ilgilendirmez ister 2 maaş alir ister 3... evi evlenmeden önce almış eşiniz,ayrılık durumu olursa hiç hak alamazsınız,ev eşinizin insanlar tarla satıp esinize ev peşinatı vermek zorunda da değil,benim eşim herşeyi kendi yaptı mesela.. o yazıyı da bilerek yazdığınız aşikar ,laf sokarsanız karşılık alırsınız. Çalışıyor musunuz? Sizde girin bir ise çalışın.

Kendi oturduğunuz evin kredisini ödediğiniz için tam olarak kime trip attınız o paylaşımla böyle şeylerle kendinizi küçük düşürdüğünüzü nasıl fark etmiyorsunuz hiç anlamıyorum.

Bu kadar zora girecektiniz madem, niye kredi çekiyorsunuz? Herkes her şeye sahip olmak zorunda değil. Gücünüz o eve yetmiyormuş demek ki. Bunun sorumlusu kayınvalideniz değil.
Görümceniz kadar tatile gidememenizin sorumlusu da kayınvalideniz değil.
Biriyle evlenmek sülaledeki herkesin imkanlarından faydalanma hakkı sağlamıyor size. Kadının geliri gideri sadece kendisini ilgilendirir.
Anlamsız beklentilerle kendi kendinizi sıkıntıya sokmuşsunuz. Eşiniz karışmak istememekte haklı.

Yoo gayet paragozsunuz ama önce eşiniz ile sorunu çözün en ufak tartışmada tavrını belli etmiş
Kadin sizden kurtulmuş keyfine bakıyor

yazılanları okumuyorsunuz. kendi oturdugu siteden ev alınıp pesinat verdi.ve evi ben aldım kafasında oglumu borçsuz evlendirdim kafasında olursa kusura bakmayın da destek olmalı.
millet onun için çok önemli kimler kimler gördü o paylaşımı diye dert edinmiş kendine.eşime de anında silsin demiş. paylaşmam degil milletin görmesi dert gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…