Kayınvalide ve peşinat

Görüşmedğimiz için mutluyum aslında çok tuhaf bir kafın çünkü.Ama aşırı huzursuz içim

Kayınpederim bize kirada oturmayalım diye dişinden tırnağından arttırıp aldığı evini verdi. İsterse hiç bilezik takmasın yine de kabulümdü. Bana çok güzel bir ev verdiler kira da değilim diye şükrediyorum her gün. Burada okuyoruz millet parasını ödedikleri evden çıkartılıyorlar üç kuruş fazla kira adına. O yazıyı yazdınız paylaştınız elinize ne geçti gerçekten? Koca bir hiç koca bir tatsızlık. Kimse size pijama almak zorunda değil çırağanda düğün yapmak hele hiç değil. Nesiniz kösem sultan mı ne çırağanı neyini küçümsediniz normal bir düğünün?
Tek size hak vereceğim konu eşinizin borçlarını bilmemeniz, öğrenip destek olmanız. Onun dışında bir çok yerde hata payınız var.

En ufak bir tartışmamızda eşim ne yazık ki ev benim dedi.(Ev için epey bir para vedim kendisine kredi borcu için)
Kv yerine bence buna takılın. Nankör ve ilerde ortada bırakacak kimmiş??? Düğün takılarını ,evlenmeden önce biriktirdiğiniz paraları kime ,ne için verdiğiniz görün.Bakis açınızı değiştirin ,kimse size para vermek zorunda değil. Asıl tehlike yanı başınızda.....

oğlan anası olmak başlı başına kabahat bu memlekette ben anladım..kadın tarlasındaki hisseyi size vermiş peşinat yapılmış, düğün yapılmış hala takı derdindesiniz az ye derler böylesine.. sizin haddinize mi Allah aşkına kocasının maaşına kadar hesaplamak? silkelenin kendinize gelin. çok çiğ hareketler bunlar. oturun eşinizle bütçe planı yapın altından kalkamıyorsanız evi satıp daha makul ödemeli bir yere geçmeyi teklif edin.

anlamadıniz sanırım.evin kredisini ödüyoruz o sadece peşinata ortak oldu

Kabul etmeseydiniz o zaman. Yeter ki evimiz olsun düşüncesiyle kabul etmişsiniz, paraya sıkışınca kayınvalidenizin parası görümcenizin tatilinin lafını ediyorsunuz. Ellerindekini avuçlarındakini size vermediler diye mi bütün sorununuz. Kendi hayatınıza odaklanın, onların lafını edip evinizde sorun çıkarmayın.

Ama yapmayadabilirdi. Bence kendinizi bilemeyin ortalık durulur zamanla unutulur. Hiç ortada sorun yok gibi davranın yok çünkü. Bir de en azından eşiniz baskı yapmıyor ailesine olan tutumunuz için ne kocalar var. Çok dolduruyorsunuz kendinizi

En baştan kayınvalide peşinat versin diye uyanıklık yapmayacaktiniz.
Şuan böyle kalırsınız ortada.
Adam da tabii benim evim diyecek tapusu onun üzerine.
Sizde para vermeyecektiniz kredi için.
Madem onun evi anası verirdi.
Maddi konularda çok iğrenç bir durum ya çekilmez bu böyle.

Çalıştığını daha sonraki yorumlarda yazmış .
Yeni okudum.
Ama annesi de peşinat vermiş.

En iyisi böyle mülk alım işini evlendikten sonra yapmak. Çünkü su şartlarda konu sahibi hiç bir hak talep edemiyor.

Bi yandan esınızde haklı kendınce cunku annesi ewt, ama esınız sız arada kalmamak icin arafakı dengeyı korumak zorunda yoksa bu evlılık cok yıpranır

iki bilezik bile takmadı :)

Hak iddia eder aslında. Evlilik sonrası yapılan kredi ödemelerinin %50si oranında.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…