Kayınvalide ve peşinat

Ay ne kadar iyi yürekli bir insansınız. Kayınvalideniz zorunluluğu olmadığı için torun bakmayacak olmasına rağmen çocuğunuzu görmesini isterdiniz demek.
Akbaba lafı da kayinvalidenin emekliliği üzerinden kendine pay çıkaran, bize ne verecek diye bekleyip duran minnoş gelinlere daha çok yakışır bence.

Yani kadın para vermiş teşekkür edilebilirdi gayet. Ek olarak ben evlenmeden 10 yıllık kredili borca girmezdim. Ben kayınvalideye hak verdim cok kıskancsınız. Görümcenin tatiline bile göz dikmişsiniz. Bize de tatil nasıldı diyene konu açılınca cok iyiydi siz de gidin diyoruz. Ne bilelim para durumlarını?

İlk mesajınızda kv tarladan kendine düşen paydan 50bin peşinat verdi demişsiniz. İşinize geldiği gibi laf çeviriyorsunuz
Bu evi almak için kayınvalide kişisi satılan tarladan kendi payına düşen 50 bini peşinat olarak verdi.

kusura bakmayın da çocuklarım benim canlarım onlar için yasıyorum diyorsa bir zahmet borc da versin.Benim kendi annem 70 bin borç verdi . O naptıı

Aileniz ve siz en başta hata yapmışsınız. 6 ay önce ev alımı için oğlan tarafı tarla satarken neden itiraz etmediniz ?

Sizin aileniz de çeyiz , gelinlik ve takı için tarla satarken neden itiraz etmediniz ?

İşte bu yüzden evlenecek kadın ve erkek , kendi biriktirdikleri birikimlerini eşit miktarda ortaya koyarak bir yola çıkmalı.

Olası boşanma durumunda beyzadenin aklına gelen ilk şey yuvası değil malı mülkü yani.

Eşiniz görüsuyormuş annesiyle madem, köprü görevi görerek aranızı düzeltebilir bence. Ortada öyle kanlı bıçaklı olunacak bir durum yok. Iki tarafında hatalari var, siz zaten yanlışınızın farkındasınız, eşiniz annesiyle akli başında bir konuşma yaparak arayı yumuşatabilir diye düşünüyorum.

hem de diye gidiyordu cümle.bilmiyorum işte çok üzülüyorum işin buralara kadar gelmesi. hatam olabilir ama evden kovmak nedir.evden kovan bir insandan da özür dilemek istemiyorum

Yoo gayet paragozsunuz ama önce eşiniz ile sorunu çözün en ufak tartışmada tavrını belli etmiş
Kadin sizden kurtulmuş keyfine bakıyor

Konu sahibinin şu ana kadar ki tüm yorumlarına bakarak ; kendisine paragöz demek haksızlık olur.

32 yaşında olmasına rağmen evliliğe başlarken enine boyuna düşünememiş.

Kendi ailesi de , kendisi de fazlasıyla maddi harcama yaptıkları halde; şu an hiç bir şeyde hakkı olmadığını ve kıt kanaat geçindiğini yeni idrak etmiş.

Hala evli gorumcesinin tatili kayinvalidenin emekli maaşı dert olmuş yapmayın
Ne hakla hangi hakla?
Gayet güzel tarla paraları ile duzen kurmuş yardım almış ama planladığı gibi gitmeyince işler degismis.
O paylaşım ne alaka?
Burda eşi için konu açsa yorumlar bambaşka olur
Hala eşine laf söylenmiyor olay kv

Aynen 1 yıl kaldı yazmış.

o tarla baska hanımefendi. o kv nindi evet. ama diğeri direk eşimin üzerineydi evet.
Ne alaka?

Valla konu sahibi diğer yazdıklarınızı da okudum siz o kv öpün başınıza koyun. Ben malımı satmazdım. Kadın tarla satmış. Hala ev diyorsunuz ya. Evlenmenin anlamı ne? İki taraf emeklisini koyup çocukları yaşatsın mı? Hayır, ben artık bir aileyi geçindirebilirim sorumluluk alabilirim demek. Alamıyorsanız evlenmeyeceksiniz.
Bizim de emeklimiz olacak ama kusura bakmasın gelin hanıma oradan zırnık koklatmam. Çünkü çocuğun oyuncağı, okulu, giysisi, yendiği içtiği senelerce kendime harcayamadım senelerce evlenip gittikten sonra da kendi yağlarında kavrulsunlar.

İlk mesajınızda kv tarladan kendine düşen paydan 50bin peşinat verdi demişsiniz. İşinize geldiği gibi laf çeviriyorsunuz
Kesinlikle. O yüzden konu karışıyor. Sonra her işine gelmeyen yoruma okumuyorsunuz diyor. Okuyoruz da tutarsız şeyler yazıyorsun konu sahibi.
Ben sana sert yazmadım ama yaptığın tek şey savunmaya geçmek oldu. Asıl gözünü ac ve eşine bak diyoruz sana. Keşke görebilsen gerçek sorununu.
Yine güzelce yazayım bizde evlenmeden önce ev mi alsak diye düşündük çünkü kiralık ev bulamadık uzunca bir süre. Nikaha az kalmıştı ve ev alsak dedik ancak eşimde 50 bin vardı sadece. Bende 200 bin. Bu sebeple ben eşime dedim ki " evlenmeden önce almış olacağız ve ev benim üzerime olacak bu senin için sorun mu?" Çünkü eşime göre oldukça büyük katkı sağlamış oluyordum. Geri kalanı da kredi olarak ödeyecektik. Emek vereceksin sende ama evin tapusu bende olacak diye içime tam sinmiyor dedim.
Eşimde "O ne demek ben senin adaletine güveniyorum hiç şüphem yok hiç sorun değil " demişti. Sonra biz vazgeçtik kiralık ev bulduk ev almadık. Ama unutamam esimin o halini hiç.
Biz ev alsaydık ve kavga etseydik eşime " ev benim" diyecektim öyle mi?
Sizde eşiniz için benzer fedakarlıkta bulunmuşsunuz. Her ne kadar tamamen sizi suçladik sansanız da aslında bu konuda hakli olduğunuzu yazmıştım. Eşiniz gerçekten kendisine bu kadar güvenen ve fedakarlık eden eşine büyük nankörlük yapmış o sözüyle.
Bence gerçekten sorununuz bu. Ama siz kv haksız bulmamızı istiyorsunuz.
En suçsuzu ise o.
Görümceye hiç girmiyorum olayla en ufak bağlantısı bile yok.

Hay ellerin dert görmesin yav bi de bizi yalancı çıkarıyor.
Bitecek bir sene sonra ama bizde bittik ne demek? Tarlayla nasıl bağlantı kurabilirim ki böyle yazarsa? Tabiki kredi bitecek diye yorumladım.
Bitiyorsa da uzunca süredir odeniyordur diye düşündüm. Zira bir yıl da biten kredi hiç duymadım.
Yanı demekki 50 bin o zaman için iyi bir paraydı diye düşündüm. Baya beyin jimlastiği yaptırdı bize

Birde yapılan değil yapılmayan görülüyor anacım.
Ne diye emeklilikte de kendimizi zor sokacağız?
Zaten öyle satacak tarla falan olmaz bizde, emeklilerimize de dokundurmayız.

Kabul etmeseydiniz. Zaten çok saçma evlenmeden kısa süre önce ev almak. Ama bir kâr zarar hesabı yapmışsınız ve benim için hiçbir mantığı olmasa da siz mantıklı bulup kabul etmişsiniz üzerinde hakkınız olmayacak evin borcunu sürüne sürüne ödemeyi.
Siz yaptığınız seçimlerin sonuçlarını önceden düşünemiyorsunuz diye kadın niye sponsor olsun sizin hayatınıza, tatilinize, pijamanıza, bilmem neyinize?

Çok beklentiniz var ama bunların bir karşılığı yok.
Ve eminim aranızın düzelmesini bile çocuk olursa baksın diye istiyorsunuz siz. Pijama bekleyen bunu da bekler çünkü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…