Kayınvalide ve peşinat

yaklasık bir sene sonra bitecek ama biz de bittik bu süreçte. beklentimin olması neden bu kadar tuhaf karsılanıyor gercekten anlamıyorum.eşime gelince malesef yanlış taktikten borçlanmış(kredi çekip altın alıp bozdurmuş) hala karı kızla yedi imasında bulunan var. boyle olsaydı destek olur muydum sizce sıg düşünen insanlara bu lafım

Saydiginiz hic biseyi yapmak zorunda degildi oncelikle ama yapmis. Ama genel olarak dogurcam edicem kv olmayacak diye uzulenini gormemistim

bunlar bir tek benim istegımle olmuyor yalnız onu bilin de. destek olunacagı da söylendi ayrıca bir yere kadar olundu sonrası fos.

İki üç tarla satıldı bu süreçte.Tam takım çeyizim alındı benim almamam gereken şeyleri bile aldılar.Takı daha fazla takıldı.(gelinliğim dahil)

Aileniz sizi evlendirebilmek için 2-3 tarla sattı , siz de bu durumu onayladınız mı ?

32 yaşındasınız. Hayat şartlarını değerlendirerek; anne babanıza, neden elde avuçta ne varsa gelinlik ve çeyiz için satıyorsunuz ? demediniz.

500 tl lik nikah elbisesi alıp ister ek tarlatan giyerek ister giymeyerek gelinlik olarak kullanan yüzlerce kadın var.

Şimdi daha mı iyi oldu ?

Saydiginiz hic biseyi yapmak zorunda degildi oncelikle ama yapmis. Ama genel olarak dogurcam edicem kv olmayacak diye uzulenini gormemistim
kendisi her ne kadar cocuk yaparsanız bakmam dese de (sizin çocugunuzs bakmak zorunda degil diyen akbabalar üşüşğr şimdi) ben yine de torununu görmesini bu konuda bize (manevi) destek olmasını isterdim hal hatır sormak gibi.

İki üç tarla satıldı bu süreçte.Tam takım çeyizim alındı benim almamam gereken şeyleri bile aldılar.Takı daha fazla takıldı.(gelinliğim dahil)
Cidden çeyiz için tarla satışına göz mü yumdunuz? Ben şok

Gelen tepkiler aslinda suna daha cok: Dügünde neden daha fazla takmadi..neden geziyorlar..tatile gidiyorlar diye yazmaniz. Size iki bilezik fazla takilsa kayinvalideden inanin bugün pek bir fark etmezdi, cünkü eminim onu da bugüne kadar esinize vermis olurdunuz. Ha deseniz ki ay sonunu getiremiyoruz keske bize biraz maddi destek verse bizde borclar bitince geri ödesek, o zaman tepkilerde eminim farkli olurdu. Bunun yolu ama "bana ne yaptin ki" diyerek kavga etmekten gecmez. Hic kayinvalidenizle konusdunuz mu size bir süre yardim edebilir mi diye? Reddetti mi? Esiniz tatile maddi imkaniniz yetmedigini söyleyemedigini yazdiniz. Ailenin darda oldugunuzun haberi var mi gercekten?

K.valideniz instagrandaki hikayenize neden öyle bir tepki de bulundu ben anlamadım açıkçası. Ne gibi bir derin anlamı var o yazının?

Kadın 50 bin vermiş hala takı ya
İyi ki aşko kuşko değilsiniz
Kv haklı

Aç gözlüsünüz . Sanane kaynananın gelirinden gezmesinden . Karı koca çalışın kapatın borçlarınızı. Ama yok sen prenses gibi takılacaksın herkes ayagina serecek servetini. Onun bunun malında gözü olanın bu dünya da mutlu olduğunu görmedim. Etrafını da mutsuz ediyor senin gibiler. Bizde de var senin gibi bı yenge. Hep acitasyon yaparak kocasının ailesinden koparma peşinde. Kendi kocasını çocuklarını ailesini psikolojik olarak mahvetti. Ama sorsan yanlış yaptığı hicbisey yok kendinde hiç kusur yok. Tıpkı senin gibi.

eşim satmaya hiçbir şekilde yanaşmıyor.buradan gitmek istiyorsan kiraya cıkarız diyor

anlamadıniz sanırım.evin kredisini ödüyoruz o sadece peşinata ortak oldu

Kredi ödemesine katılım miktarınız nedir ? Eşiniz , "bu evden kiraya çıkarız ancak satmam" diyorsa , ailenin kalan fertleri krediyi ödemeyi göze alıyor demektir.

Bu evde hak sahibi değilsiniz.

Bundan sonrası için nasıl ilerleyeceğinize siz karar vereceksiniz.

eşime gelince malesef yanlış taktikten borçlanmış(kredi çekip altın alıp bozdurmuş) hala

Sunu da eklemek istiyorum: Bunu bir cok insandan duyuyorum. Lütfen kimse borc cekerek yatirim isine girmesin. O kadar cok oluyor ki kryptoya veya baska yatirim araclara borc ile aldigi parayi yatirip kaybeden.

10 yıl borcunu ödeyeceğiniz bir evi neden düğünden 6 ay önce alıyorsunuz ki hiç bir hak iddaa edemeyeceksiniz aksi bir durum olırsa
Eleştirmek için söylemiyorum. Evlendikten sonra ödenen krediye ortaklar. Hakkı var evde.
Tabi böyle birsey yaşanmasın inşallah

Nişanlılık döneminde bu gelin güruhu neden hep kaynana tarafından aranmak istiyor. Hep bir memnun edilme beklentisi. İki oğlum var benim. okudukça afakanlar basıyor. Ben niye pijama alıyorum canım. Kendi pijamasını kendi alamıyor ay, daraldım vallahi!
Birde emekli maaşı muhabbeti var. Ayol ben yıllarca çocuklarıma akıttım tüm kazandıklarımı. Herkes işini barkını kurduktan sonra o para benim. Kimse kusura bakmasın.

Bdv’de kv de savunduracaksınız ya insana
Kayınvalideyi çok cool buldum. Siz paylaşımı kadını kızdırmak için yapmışsınız karşılığını almışsınız.
Hayat kısa kımseye çok uzun süre kızmayın bu konu da kayınvalidenizi örnek alın

Kayınvalidemi çoook severim. Ama 4 yılda hiç telefonda konuşmadık . Düşünüyorum ama hatırlamıyorum

var bence. ama görmezden geliyorlar. eşim borcu oldugunu söylediğinde şok olmuş çünkü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…