kayınvalide problemi olanlar

bu benim kaderim neşe arkadaşım aynı temennileri ben de yapıyorum ilk gelinleriyim ve en büyük çocukları ile evliyim,bende eşim olmadan gitmem evlerine istemem de zaten allahtan çok uzaktalar ama telefonlada yapacaklarını yapıyolar..neyse...benimde tek duam arkamda bekar bir kaynım ve görümcem var allah bana ne yaşattılarsa iyi yada kötü aynısını kızları da yaşasın,arkamdan gelecek gelinde inşallah beni aratsın...diyor Allah'a sığınıyorum...eşlerimiz anlayışlı olsun gerisi vız tırıs.......

SEVGİLİ ARKADAŞIM BENDA SENN GİBİ İLK GELİNDİM VE BANA YAPILANLARI BENDEN SONRA GELEN GELİNDE ONLARA YAPSIN ONLARA ÇEKTİRSİN DİYORDUM AMA MALESEF YENİ GELEN O KADAR KIYMETLİ OLDUKİ ŞOK OLDUM VE HALA BEN KÖTÜ GELİNİM SONRADAN GELEN İYİ VE BEN BİRARA VARDIM İNSAN İLK BAŞTA SEVİLMİYORSA YILLAR GEÇSEDE SEVİLMİYOR

sözlümün annesi o kadar iyi bir kadın ki anlatamam.bir insan bu kadar mı iyi olur ama bu sefer fazla iyi olmasına sinir oluyorum..çocuğunu çok seviyor ve çocuğunun mutlu olduğunu gördükçe o da mutlu oluyor..bizi iyi görünce her sefernde gözleri sulanyor..bana hep sarım sarım..biliyor ki o çok sevdiği çocuğunun mutlu olması için benimle iyi geçinip benimle iyi olması gerektiğini:)herşeye rağmen ben de seviyorum onu aramız çok iyi..allah yardımcnız olsun kızlar problemi olanlar..

ARKADAŞIM İNŞALLAH EVLENİNCE O ÇOK İYİ DEDİĞİN KAYNANADAN KÖTÜLÜK GÖRMEZSİN KAYNANA ZEDE OLMAZSIN ALLAH MUTLULUĞUNU BOZMASIN

haklısın canım nedense eve gelin gelince oğulları daha bi kıymetli oluyor anacım yok onu yemez ona ayrı yapalım aman üşümesin benim annemde bitane ama bren annemi bırakıp eşimle yaşama kararı alıyorum ama o annesinden bir türlü vazdeçemiyor ne hikmetse bazen öyle canım sıkılıyoki al annenle bir ömür yaşa diyesim geliyor allah allah ya sabır

şu sölediklerinin aynıları tıpa tıp aynıları bende dedim çok
demekki hepsi aynı şeyı dedirttiriyormuş

merhabalar ah arkadaslar ah nedır bızım cektıgımız benım durumum sızden beter benım basımda kaynana ve cetesı var gorumce eltı ve kaynananın kardesı arkamdan toplu halde dedıkodu yapıyorlar sonra eltım butun dedıkoduları kaynıma anlatıyor o da esıme ve o da gelip bana catıyor ama bunların hepsi bizi huzursuz etmek için bakın anneler gunumu de burnumdan getırdıler evlerıne gıdıyorum bır kelıme dahı konusmuyorlar ben de esıme gıtmeyeyım dıyorum ama o benım hıc yanımda olmuyor ne olur bana da bırseyler soyleyın

merhabalar ah arkadaslar ah nedır bızım cektıgımız benım durumum sızden beter benım basımda kaynana ve cetesı var gorumce eltı ve kaynananın kardesı arkamdan toplu halde dedıkodu yapıyorlar sonra eltım butun dedıkoduları kaynıma anlatıyor o da esıme ve o da gelip bana catıyor ama bunların hepsi bizi huzursuz etmek için bakın anneler gunumu de burnumdan getırdıler evlerıne gıdıyorum bır kelıme dahı konusmuyorlar ben de esıme gıtmeyeyım dıyorum ama o benım hıc yanımda olmuyor ne olur bana da bırseyler soyleyın

onlar kendini kasıyormu sende kas konuşma onlar lafatana kadar.olduğundan daha havalı davran asla mütevazi olma.bak nasıl yanaşırlar ,nasıl yalakalanırlar.eşine gelince erkek değilmi hepsi aynı herkeste aynı dert var.uyanık davran dırdır etmeden soğut annesinden.kaynanan bunu hak etmiş kusura bakmasın.görümcede neymiş yüzverme şunlara kimsenin seni ezmesine izin verme.umursamaz davran.gıcık oldumya nesanıyolar kendilerini sen nezaketen evlerine gidiyorsun onlar konuşmuyor ha,ödet bu yaptıklarınıa.s.

slm kayınvalidelerin amaçları ne bilmiyorumkimi zaman kendime soruyorummademki oğullarınızı kıskanıyosunuz,neden evlendiriyosunuz?bende aynı sıkıntıları çekiyorum.kayınvalidem yüzüme karşı ben gelinlerimi kıskanırım dedi.aramızdada kültür farkı ve görüş farkı var.çok çekiyorum yani.

sahra87 evlenmeden önce aynı davranışları benin kayın validemde sergiliyordu ama ilk günden değişti. Asılında öylelerinden korkucaksın neler yaptığını çok sonra anlıyorsun ve iş işten geçiyor.

arkadaşlar eşiniz tek çocuk kayın valideniz şizofreni hastası sadece teşhisle kalmış ve sizi kuması olarak görüyor aklınıza gelebilecek herşeye karışıyor, ayrıca eşiniz annensinin hasta olduğunu kabullenmiyor ve o ne yapsa haklı sakın onun hakkında 1 kelime bile söyleme ne söylerse kelimesi kelimesi ne yap diyor. Hiç abartmıyorum ayrıca eksiği bile var. Siz böyle bir durumda olsanız ne yapardınız.

eşiniz sizia.s. ne kadar seviyor? bir tercih söz konusu olsa sizi tercih etme olasılığı ne? o sizin için ne anlam ifade ediyor? herkesin ailesi kendisine kıymetlidir, ama siz de bir ailesiniz ve tercihte öne çıkmanız gerekiyor. eğer eşin sana daha fazla sahip çıkarsa seninde onun annesine ve babasına karşı daha fazla özveride bulunabileceğini anlatmalısın. eşini ne kadar fazla ve her konuda arkanda bir dayanak olarak hissedersen güçlüklere daha fazla dayanabileceğini anlatmalısın.

innocent..
canım aynı sorunları bende yaşadım, bir yıl oldu işe başlayalı.çocuğum olduğu için onlar bakıyordu.evlerimiz de çok uzak kreşe veremezdim çünkü ödenecek birtakım borçlar vardı.neyse alma güçleri olduğu ve beni ev alacağız diye oyaladıkları halde 6 ay boyunca beni evimden uzaklaştırdılar.neyse artık dayanamadım ve evime gitmek istediğimi söyledim 6 aydır bulunamayan ev 1 haftada bulundu.ondan sonrada kayınpederimin köy sevdası çıkmasınmı zaten yeni kavuştum evime bu seferde aman kayınvalidem yalnız kalmasın diye onunla kalmaya başladık artık benim şarteller attı anlıycan.ve dedimki anne biz biraz yalnız kalmak istiyoruz,sende babamla köye gitsen olmazmı dedim ve oda gitmek zorunda kaldı.çocuğa bakacak birilerini buldum rahata kavuştum yav.
kızlar kayınvalideniz sizin eşinizin annesi onunla görüşmesine bizim evimize gelip gitmesine bişey diyemeyiz ama onlarada bazı beklentilerimizi açıkca söylememiz gerekir. çünkü onlar bunu anlayamayabilirler.herkes çok anlayışlı değildir.durumu izah etmekte faydavar.hala anlamazlıktan geliyorlarsa o zaman kötü niyet var demektir ki bu durumda görev eşinize düşer.
Allah hepinize kolaylık versin.a.s.

kayınvalidemle hep problemliyiz ama eşimin davranışlarınında etkisi yok diyemem çünkü ailesine istemediği birşeyi söyleyemen bir insan hayır demiyor baştan oyalıyor sonra şöyle olduda ondan ben böyle yaptım diyor bu sefer ailesi onu yalnış tanımış olduğu için beni suçluyorlar gelin istemiyordur yada işte gelin istiyordur benim oğlum öyle şey yapmaz falan filan tabi bende çok açık sözlü olduğum için batıyor onlara alışık değiller

Aynen cnmm.harfi harfine aynııı. benimde böyle oluyor çünkü.off offf :1closedeyes:

eşimle tanışıp ciddi olarak evliliği düşünmeye başladığımızda annesiyle ilgili bilmem gerektiğine inandığı şeyleri anlattı. fırsat verirsem her şeyime karışacağını imkana göre her konuda kendi fikirlerini yaptırmaya çalışacağını ve kendi istediği oluncaya kadar da devam edeceğini söyledi. yalnız her konuda da arkamda olduğunu ve kesinlikle ezdirmeyeceğini de söyledi. aynen anlattıkları oldu. eğer eşim dediği gibi her zaman ve her konuda arkamda olmasaydı kesinlikle bu evlilik yürümezdi. en son olan şeyi anlatayım. eşimin abisi ameliyat oldu, yalnız baldızında kaldı, tabi biz işmiz gereği kıbrısta idik ve kaynımın baldızıda kıbrısta idi. kaynım kardeşi yerine baldızını tercih etti. o sırada benimde annem babam yanımda idi ve kaynımı babam çok seviyordu. kaynımın ameliyat olacağı zaman eşim hariç hepimiz ziyaretine gitmiştik. ben de yeni ameliyet olmuştum. bunlar sabah sofrasın kahvaltı ediyorlardı. lohusa olduğumu bildikleri halde beni kahvaltıya davet etmediler. aylardanda ramazan ayı ydı. annem babam oruçtu. birde o zaman 9 yaşında oğlum vardı dediğim gibi beni çağırmadıkları gibi oğlumda yiğeni olmasına rağmen canının çekebileceğini bildikleri halde onuda çağırmadılar. bizde daha fazla durmadık ve hemen kalktık. akşam eşime anlatmakta terettüt etmiştim ama eşim halimden bir sıkıntım olduğunu anladı ben de olanı anlattım. iyi bir küfür etti. daha sonrada kaynım ameliyat olduktan sonra ziyaretine gitmedi. telefon ettiğinde de kavga etti. o gün bu gündür eşim kaynıma dargın ve görüşmüyor. bu konu açıldığında da lanet okuyup kapatalım diyor.

:eek:klava::eek:klava:kızlar hepiniz boşverin kaynanalara evinizemi geldi sizmi gittiniz güler yüzlü olun sevmek zorunda degilsiniz ama oda eşinizin annesi sonuçta görüşmek zorundasınız onuniçin idare edin ozaman ne şiş yanar ne kebap Şeniz

yanlış yapılan evlilikler !!!!!!!!

evlenmeden önce konuşulması, gündeme getirilmesi gereken konuşlar bunlar. hülya avşarın, evlilişk sözleşmesi geyiğe alınmıştı ... belki sözleşme kağıt üzerinde değil. ama çiftler arasında diolog halinde ciddi bir biçimd ele alınmalı

ya çekeceksin, yada bu diyyardan gideceksin !!!!!

istediğin kadar anlat evlenmedenönce beklentilerini evlendikten sonra yine bildiklerini okuyorlar eğer erkek erkek gibi davranıp karısına sahip çıkarsa kayınvalide değil kim ne derse desin o yuvaya hiçbişey olmaz çünkü kadın kocasının arkasında olduğunu bilir yalnız olmadığını anlar buda evlilikte en önemli noktadır.eğer kocan seni savunmaz arkanda olmazsa ağzınla kuşta tutsan herşeyin suç olur.olan yok yere seve seve atrılan gencecik eşlere oluyor yıkılan yuvalara oluyor :KK43:

Benim problemim sadece kayınvalidemle değil kayınpederimlede sorunlar yaşıyorum kayınpederim emekli olduğu için karı koca sürekli bizimle uğraşıp duruyolar o kadar bunaltıyolarki çok sıkıldım artık tabi eşimin bunda rolü yok değil annesigile iyi görünmek için hiç onlara ağzını açıp tek kelime edemiyo 3 yıldır evliyiz ama sürekli çocuk muamelesi görmekten bıktım usandım ne var bizi rahat bıraksalar neden anlayışlı olamaz bazı insanlar sinir oluyorum sinir

Ben Kararimi Verdim... Eşimle Bu Problemimi Paylaşacağim...
Kendimizinde Bir Aile Olduğumuzu Anlamalari Gerektiğini Söyleyeceğim...
Bakalim Ne Olacak...
Kendimi Tüketmekden Sikildim...

Ben esime anlatiyorum nereye kadar herseye göz yumabilirimki hem altan aldin zaman dahada üstüne geliyor.
Kayinvalidemle görüsmek bile istemiyorum telde cünki düsünün benim namusuma laf ediyor ondan sonra demet neden bizi aramiyor diyor.
Hayret bisey daha ne konusuyum seninle sesini bile duymak istemiyor nefret ettirdi kendisinden.

kayınvalidemle hep problemliyiz ama eşimin davranışlarınında etkisi yok diyemem çünkü ailesine istemediği birşeyi söyleyemen bir insan hayır demiyor baştan oyalıyor sonra şöyle olduda ondan ben böyle yaptım diyor bu sefer ailesi onu yalnış tanımış olduğu için beni suçluyorlar gelin istemiyordur yada işte gelin istiyordur benim oğlum öyle şey yapmaz falan filan tabi bende çok açık sözlü olduğum için batıyor onlara alışık değiller

ewet haklısın arkadasım sana katılıyorum....
ve sunuda ekleyeyım kaynanamın en sınır oldugum seyı (çok sinir oldugum varda neyse..) en son 2hafta oldumu bılmıyorum hava bozuktu kayınpederım işe gidecektı semsıye arıyorlar yenı aldıkları ortada yok kaynanam ölse bıldıgım bırsey bıle olsa bana sormaz kayınpederım semsıyeyı bana soruyor daha lafı bıtmeden kaynana böyle dedı :ben bılmıyorum o ne bılsın dedı: ama nasıl sinir oldum her defasında böyle yapıyor..gıcık. (tövbe tövbe.)

benım kaynanamda oyle evlenırken ben kaynanamdan cok çektım sana karışmıcam dedı, ıyıkı soz vermiş demek vermese:KK70: bıktım valla herseye karışmaya başladı, eşime dıyorum bırı artık dur desın..

X