kayınvalide problemi olanlar

selam kaynanazede arkadaşlarım bende sizler gibiyim beraber oturuyoz kaynanamla zor günler geçiyorum tam açıklamasakda birbirimize ikimizde anlaşamıyoruz aslında ben ayrılmak istedim ama kaynım evlenince beni ayıracakmış öle dedi(yalannn:)eşimle severek evlendik oda annesinin bazı haraketlerinden rahatsız oluyo askerliğim olmasa şimdiye ayrılmıştım diyo ben kaynanadan çeksemde Allaha şükürki eşim destek oluyo.ama bu aralar kendimi biraz toparladım melek gibi davranıyom ona dikkat ettim oda bana iyi oldu bana kazaklar etekler almaya başladı şaşırdım valla sonra dedimki belkide hata birazda bende artık iyi davranıcam ona her sözüne cevap vermiyecem belkim düzeliriz bence gelinler olarak kendi hatalarımızı görmeliyiz(tabi hatamız varsa)zamanla onlarda düzelir ama anlayışlı insanlarsa....

ah canım ya vallahi bugününe kadar kalbini kıracak bişey yapmadım hatta onlar yaptı gidip özür diledim belki hatasını anlar diye bir daha daha dikkatli ol dendi ve gerçekten hiç birinde suçum yokken... sizede nazar değmesin canım ne güzel demekki kayınvaliden iyiymiş :nazar:

ecem sonuna kadar savaşacaz oğulları bizi seçtiki evlendi artık bunu kabullenmeliler,kabullenmezlersede kendileri bilir:))

size bişey söyliyeyimmi bu kaynanalar kesinlikle zekiler espirinin arasında bile laf sokuyolar.bana 1-2 kez denediler ben sizin gelininizim benimle bu şekilde konuşamassınız oğlunuzla konuşun dedim ve kurtuldum.tabi şimdilik alınganlık bitince bir daha başlar ama...

bayanlar benim sadece kayınvalide değil görümceler kayınpeder ve akrabalar çıldırmamak elde değil allah heppimize sabır versin evet bir ömür nasıl çekilirrrr

bayanlar benim sadece kayınvalide değil görümceler kayınpeder ve akrabalar çıldırmamak elde değil allah heppimize sabır versin evet bir ömür nasıl çekilirrrr

canım senin işin daha zormuş allah sabır versin
biz biri ile başa çıkamıyoruz sende birsürü üzüldüm çok tekrar sabır diliyorum...görümceler senden büyük mü?

selam güseller bugün ben çıldırdım ya tam iyi olduk derken gene sinir kat sayılarımı arttırdı valla sesimi çıkarmıyom ama gün gelicek öle bi patlıycamki...bi sürü misafir geldi öldüm tek başıma ya kalkıp elini bi işe vurmadı şu an belim kırılıyo ama ona göre ben gencim nolcakki o benim zamanımda neler neler yaparmış hep eski zihniyetle yaşıyo off allahım ya sabır ver bizlere koca yetmezmiş gibi bide anaları babaları vs.. anlayışlı olsalar amenna ama anlamayana davul zurna az bizim mesele işte öle kafanızı şişirmeyem ben daha fazla.

arkadaşlar ben zehra . markete gidince 1 alana 2..si bedava hiç duydunuzmu .mutlaka öyle bişey almışsınızdır.bu evlilik de aynen öyle kocayı alıyosun anneside promosyon olarak hediye . hatta görümcelerde varsa hediyeler çoğalıyo. yapmanız gereken buhediyelere sevinmelisiniz .kaynana kullanma kılavuzu .görümce mat etme kılavuzu isimli kitapları okuyup uygulayın .bukaynanalarınsa gelin kullanma kılavuzunu okuyup hatmettiklerinden emin olabilirsiniz .bu kitaplar sayesinde olayları kendi faydanıza çevirebilirsiniz canım.allah kolaylık versin .

çoğunun sebebi eşler zaten.kaynanaların bu kadar şımarıp tepeye çıkmalarının sebebide onlar.yani en azından benimki o.bizim kaynananın en son vukuaı bizim bakkaldan alış veriş yapıp bize yazdırması eşime söyledim ne var diyor.ya onların durumu bizden çok çok iyi tek derdi beni kazıklamak çalışıyorum ya

canım hepsi piyangodan çıkmış gibi. eşinle evlenip sanıyorsnu ama ilk günden arkasından promosyonlar çıkıyor. sonra eşin senden yanayken birden taraf değiştiriyor. sende tabi kafayı yiyip üzülmekten sinirlenmekten başka bişey yapamıyorsun.biz evlendik bi baktım bunlar gelip gitmeye başladı hemde hergün.işten eve bi gidiorum her biri bi çekyatta koltukta yemek bekliyorlar. o değil hiç biri çalışmıyor.tabi dolapta ne varsa boşalmış evin her yeri karıştırılmış. delirerektim eşime diyorum oğlunun evi diyor.yav o değil bide bi çeyrek bile takmadılar.bi tek halı aldılar onunda parasını istediler.diğerlerini hep biz aldık.üstüne bi sürüde borç bıraktılar 2 senede o borçları zor bitirdik.babasını emekli ettik.hala bizi soymaya çalışıyorlar.bide kızı var evli ailece ona çalışıyoruz.

tabi bizimki arka çıktıkça onlarda şımarıyor. ya süşünün sanki bizim ev onun bizim dolap onun bizim eşyalar onun. en alt çekmecemdeki eşyaları bile biliyor.onlar yüzünden sinirden iki kere düşük yaptım ama suç bana kaldı. onlar bakmış güya ama ne bakma eve bişeyler alalım para ver diyorlar eşime oda salak sanıyorki düşünüyorlar.kadın evine götürüyor.desen inanmıyor. sankim muska yapmışlar

kayınvalidem köylü kafalı inatçı sinir bozocu laf sokucu bir kadın eşim problemlere zemin hazırlamıyor benim kayınvalide zaten sorun bir kişi allah hepimize sabır versin ama bukadına nasıl katlanıcam 1 ömür bilmiyorm

köylülerin düşünceleri nasıl oluyor çok merak ettim doğrusu benim annemde köylü bazı şeyleri yazarken dikkat edelim bence
köylüler olmasa çoğu gıdadan eksik kalırız bunu da unutmayalım

Kaynana sendromunu nasıl yenersiniz?

1- Kaynananızın ayarıyla oynamayınız

Yatma, kalkma, dantel işleme, dedikodu yapma, tv dizisi izleme ve diğer kaynanalarla buluşma ayarlarına asla karışmayınız.

2- Ses ayarını yükseltmeyiniz

Kaynananızın ses ayarı bir defa bile kontrol dışı bir şekilde yükselirse artık düzenlemek mümkün değildir. Sesini yükseltmesi için fırsat vermeyiniz.

3- Test sürüşü yapınız

* Kaynanayla karşılaşmalar ilk bir hafta sadece evde gerçekleştirilmelidir.

* Kaynanaya rahat bir edayla sorular sorulmalı, cevapları da bazen yüzüne bakarak bazen bakmayarak dinlenmelidir. Her durumda vereceği tepkileri ölçüp ona göre strateji geliştirilmelidir.

* Kaynana anlaşılmayan bir şey söylediğinde asla 'anlayamadım' gibisinden bir ifadeyle cevap verilmemelidir. Bu söz ileride "beyinsiz, aptal gelin" nidaları olarak size geri dönebilir.

* Kaynanaya alışma dönemi, onunla yaşama döneminin test sürüşüdür, siz gaza basın ve onu frene basmaya mecbur bırakın.

4- Sık sık servise uğramasını sağlayınız

Eşiyle beraber romantik filmler izlemeye teşvik edin. Kocası ölmüş ise komşu kadınları devreye sokarak koca bulma faaliyetlerine başlayın.

En iyi sonuç için topraklı priz!

* Kaynanalarla yapılan sohbetlerde ani ve sert hareketlerden sakınınız. Çünkü bu tür hareketler muhatap için 'kaşınıyor' izlenimi verebilir. Yavaş ve sakin olun..

* Dağınık bir ev, pasaklı elbiseler size 'ilgisiz ve nankör kedi' sıfatıyla geri döner.

* Kaynananıza onun değil, oğlunun hayatını paylaşmaya geldiğinizi hissettirin.

* En iyi sonucu topraklı prizde verirler. Yani Bağı bahçesi olan bir ev, olmazsa balkonda bitki yetiştirerek stres atmasına olanak sağlayın.

* Onlara sık sık torun sevinci yaşatmalısınız. Zira her torun en az 1 yıllık barış çubuğunun ateşini yakar.

Haberin kaynağı:

arkadaşlar ben zehra . markete gidince 1 alana 2..si bedava hiç duydunuzmu .mutlaka öyle bişey almışsınızdır.bu evlilik de aynen öyle kocayı alıyosun anneside promosyon olarak hediye . hatta görümcelerde varsa hediyeler çoğalıyo. yapmanız gereken buhediyelere sevinmelisiniz .kaynana kullanma kılavuzu .görümce mat etme kılavuzu isimli kitapları okuyup uygulayın .bukaynanalarınsa gelin kullanma kılavuzunu okuyup hatmettiklerinden emin olabilirsiniz .bu kitaplar sayesinde olayları kendi faydanıza çevirebilirsiniz canım.allah kolaylık versin .

cnm benimkine bişey etkilemiyo gurusuz anam laf söyler duymamazlıktan gel hiç tın açıkça konuşurum ben patavatsızım biraz ama nafile ben sölerim küser hiç. konuşmam gene gelir kendi barışır Kötü Kazen

11 yıllık evliyim ve hala eşimin annesi olan o kişiyle sorunlarım var hayata geldim geleli insan hep bana rabbena dermi evet işte öyleler benim kaynannam kayınbabam nefret diz buyu

cnm benimkine bişey etkilemiyo gurusuz anam laf söyler duymamazlıktan gel hiç tın açıkça konuşurum ben patavatsızım biraz ama nafile ben sölerim küser hiç. konuşmam gene gelir kendi barışır Kötü Kazen

oğullarını öyle seviyolarki gurur murur kalmıyo

tabi bizimki arka çıktıkça onlarda şımarıyor. ya süşünün sanki bizim ev onun bizim dolap onun bizim eşyalar onun. en alt çekmecemdeki eşyaları bile biliyor.onlar yüzünden sinirden iki kere düşük yaptım ama suç bana kaldı. onlar bakmış güya ama ne bakma eve bişeyler alalım para ver diyorlar eşime oda salak sanıyorki düşünüyorlar.kadın evine götürüyor.desen inanmıyor. sankim muska yapmışlar

canım durumunu anladım .kız kardeşimde aynı durumda onunda görümcesi evinde ne var ne yok kendi evine taşıyo kız çalışıyo görümce yiyo hasta olmamak işten değil

of ya niye kaynana ve görümceler hep böyle allah tan benim kayınpeder ve kaynımlarım iyi.kızlar daha dün yine çocuk mevzusunu açtı kaynana biliyor mantar tedavisi olmaz zaten onların çocuk sevdası yüzünden 2yıl çekiyorum neyse bana adetin bitsin sana şu kocakarı ilacını yapalım diyor,bende sinirlendim ama belli etmeden anne benim şu mantardan kurtulmam lazım sonra çocuk zaten oğlunda istemiyor o ilacın yapılmasını nedese beğenirsiniz,kızım ne olacak yapalım ben yok annecim istemiyorum ben regli olunca doktora gidecem saol bzi düşündüğün için ama daha sonra.kırmakta istemiyorum faturası bana patlayacak onuda biliyorum,çünkü bundan önceki olaylarda suçum yokken bağırdı.... neyse allah bize sabır versin...AMİN...

hepimize Allah sabır versin.ama bir ömür nasıl geçecek bilmiyorum.bide kaynanalarda gururdan bahsediyorsunuz ya.onlarda gurur olsa zaten böyle yapmazlar.gururdan önce insanlık yok.vicdan yok.hep bana hep bana bide kızlarıma diyorlar tabi.gelin ölsün el kızı ne yiycek ne içecek ne işi varki o çalışsın biz yeriz diyorlar

X