kayınvalide problemi olanlar

köylülerin düşünceleri nasıl oluyor çok merak ettim doğrusu benim annemde köylü bazı şeyleri yazarken dikkat edelim bence
köylüler olmasa çoğu gıdadan eksik kalırız bunu da unutmayalım

bu kadar alinacak birsey yok..bazi koylu kadinlari gayet osmanli kafasinda 80 sene oncenin zihniyetiyle hareket ediyorlar...buyuklerden ne gorduyse..ama devir degisti, zaman farkli..ayak uydurma cabalari yok...arkadas bundan bahsediyor..ki butun koyde yasayan yada ordan gelme kadinlari dahil edemeyiz..fakat bir cok bagnaz insanda yok deil..bunuda unutmayalimyerimsenibena.s.

bide dul görümcem var.şimdi.diğeri evlendi gitti.dul olanda evlenecekmiş.bana diyorki sandığındakileri bana ver.yok artık dedim.tartıştık.kocama dedimki böyle böyle bana verecem deseydin ne var diyor.suçlu çıkardı beni.ya niye verim.ikiside ev kızıydı kocamın parsıylşa çeyiz yaptırmışlar zaten bi iş bilmezler.ne yemek ne el işi. ya daha neler neler.ama diyorum ya Allahı unutuyorlar işte

bence cok yanlis bir cumle kullanmissin..senden once esinin parasini nereye ve nasil harcadigi senin konun degilki:1no2::1no2: ister annesine verirdi ister ablasina:bbo::bbo: hani senin bir hak idda etmen garibime gitti dogrusuCADIARZU

insanin icinin iyi olmasi onemli..illa her kaynana kotu degildir... sayigisizzz terbiyesiz o kadar cok gelin varki...onemli olan saygi icerisinde orta yolu bulabilmek...cok saygideger bir hanimefendidir benim kayinvalidem..ama zaman zaman sorunlar oluyor ama guzelce anlatiyorum peki evladim diyor anladim diyor ve konu kapaniyor...Aksine babannem ise biraz eski kafayla dusunuyor, oglunun (babamin) neyi varsa onun...annemlere gittiginde evimize geldik, arabamiza binelim, yazligimiza gidelim seklinde konusuyor. Annemin evinde begendigi ne varsa sormadan alir goturur, bizlerin dedikodusunu yapar (kulagimiza gelecegini bildigi halde), yine evde begendigi birsey varsa aleni olarak aynisindan ister. Annem hic bir zaman saygida kusur etmez ama..Babaannmede hep Allah razi olsun der, kalan omrumu Allah gelinime versin der...degisik bir kadin..oyle kabul etmek lazim..uzak durmak en guzeli..

ben ilk başlarda yaşamıştım ama şimdilerde alıştık herhalde bir sorun yok sadece yakınına gidersem sorun yaşarım diye korkuyorum ama genelde ben kayınvalidelerin değil eşlerin suçlu olduğunu düşünüyorum onlar anne ile eş kavramını ayrı tutmayı bilmedikleri için çok içiçe sokuyorlar ve sonuç biz hep aradayız gelin olmak ne zor işşş

inanın bence eşler de arada kalıyor mesela benim ki , kayınvalidemin çok huysuz ve çok laf sokmaya bayıılann (ama ne bayılmak her lafta yaa)bencil olduğunu ve kıskandığını biliyor,banada söylüyor ama ona söyleyemiyor işte senağlama ben saygımdan ses çıkarmıyorum bizim kayınvalidede istediğini yapıyor işte:kızgın: ohh ne ala..

Arkadaşlar Ben Eşimle Konuştum,eşim De Ailesi Ilk Geldiğinde Konuşacağini Ve Eğer Bir çözüme Ulaşmaz Ise Bu Durumda Kira Ya çikacağimizi Uygun Gördüğünü Söyledi...
Ama Ben Yine De üzülüyorum Neden Bu Kadar Yufka Yürekliyim Bilemiyorum Ama Kendime çok Kiziyorum...

ben 2 yıllık evlıyım kıslar.çok severdım kayınvalıdemı ama artık hıç sevmıyorum.3 tane cocuğu olmasına ve tek benım ayrı muhıtte oturmama rağmen butn sıkıntıları yuku benım kocama bındırıyor.aynı bınada oturan cocuklarına da hep marketten kasaptan yıyecek tasıma onlara araba alma derdınde.eşimde hıç bırşeye hayır deyemedığı için kendı kendımı yıyor,ve esıme saldırıyorum boylece evde kocamla onun sayesınde huzursuz oluyorum

innocent..
canım aynı sorunları bende yaşadım, bir yıl oldu işe başlayalı.çocuğum olduğu için onlar bakıyordu.evlerimiz de çok uzak kreşe veremezdim çünkü ödenecek birtakım borçlar vardı.neyse alma güçleri olduğu ve beni ev alacağız diye oyaladıkları halde 6 ay boyunca beni evimden uzaklaştırdılar.neyse artık dayanamadım ve evime gitmek istediğimi söyledim 6 aydır bulunamayan ev 1 haftada bulundu.ondan sonrada kayınpederimin köy sevdası çıkmasınmı zaten yeni kavuştum evime bu seferde aman kayınvalidem yalnız kalmasın diye onunla kalmaya başladık artık benim şarteller attı anlıycan.ve dedimki anne biz biraz yalnız kalmak istiyoruz,sende babamla köye gitsen olmazmı dedim ve oda gitmek zorunda kaldı.çocuğa bakacak birilerini buldum rahata kavuştum yav.
kızlar kayınvalideniz sizin eşinizin annesi onunla görüşmesine bizim evimize gelip gitmesine bişey diyemeyiz ama onlarada bazı beklentilerimizi açıkca söylememiz gerekir. çünkü onlar bunu anlayamayabilirler.herkes çok anlayışlı değildir.durumu izah etmekte faydavar.hala anlamazlıktan geliyorlarsa o zaman kötü niyet var demektir ki bu durumda görev eşinize düşer.
Allah hepinize kolaylık versin.a.s.

Arkadaşım kusura bakma ama sen o kayınvalideyi köye göndereceğine pamuklara sarıp bakmalıymışısın...çocuğuna bakmışlar,evini almışlar,gel demişsin gelmiş,git demişsin gitmiş yazık,maddi manevi ne görevi varsa yerine getirmiş,ha hiç mi kırmamıştır,sıkılmamışsındır diyemem ama öyle kaynanalar var ki-misal benimki- seninkine rahmet okutur,bırak maddi manevi yardımı seni sömürür üstüne de olur olmaz huzursuzluk çıkarıp karnındaki çocuğu öldüresiye kadar eziyet ederler! Aman diyim kıymetini bil,ama tepene çıkarma

neşe belki özel bi soru ama merak ettim severek mi evlendiniz görücü mü oldu evliliğiniz...?bizimki severek ben o kadar çok olay yaşadım ki istenmeyen gelinim eşim beni istedi diye kayınvalidem uzun bi süre eşime çektirdi ama çok şükür birlikteyiz aşk galip geldi ve bende evlerine gelin geldim bu seferde benimle uğraşmaya başladı kayınvalidem suratıma çalışmayan bi gelin isterdim hatta aklımda 3 kişi vardı diyerek birisi akraba 3 kız ismi verdi bana biriside karşı komşu kızı ve bunları bayram seyran görebilme ihtimalim var görüyorum da çok sinirleniyorum...pes etmiyor bizim aramızın bozuk olması kayınvalidemi çok mutlu ediyor buna artık eminim.kayınvalidem öyle bir kadın ki nişan günü beni arayıpta ilk göz ağrımı elimden aldın sen benim diyen bir insan eşime de bunu söylediğimde ŞAKA YAPMIŞTIR lafını duydum yok böyle bi olay ya.diğer kızlar konusundada annesinin şaka yapmış olabileceğini söyledi eşim...peki ben geçipte kayınvalidemin suratına desem ki benimde aklımdaki anne profili böyle böyleydi ama senin gibi bi insan çıktı karşıma desem ve gülsem sonrada desem ki şaka yaptım neler olur acaba?

çok ilginç ya... şaştım kaldım valla ha.. allah size sabır versin bu kadınla.....

Benim ablamin eltiside kaynanasiyla sorun yaşiomuş sonra elti kaynanayi bi güzel dövmüş şimdi kaynanaya göre ondan iyisi yokk.....:):)

--------------------------------------------------------------------

Son düzenleme:
X