Kayınvalide ile tartısmam

Yeni dogmus cocuga da pazardan 2. El alinmaz bildigin tanidigin biri olur, durum yoktur neyse ..

Böyle tiplemelere teşekkür eder alır çöpe sallar giderdim hamsınız , pişeceksiniz böyle böyle 🤣

Benimde istediğim bu umarım başarılı olabilirim şu lohusalığı allahın izniyle sağlıkla atlatırsam çekirdek ailemle birlikte gerisini hallederim
14 yıllık evlilik artı 1 yıl nişanlılık süresince şunu anladım zamanında aman kalp kırılmasın, aman sıkıntı çıkmasın, aman tartışma olmasın diye halının altına süpürdüğümüz her şey bir gün ortaya daha büyük bir sorun olarak çıkıyor.

Bu arsızlar, yüzsüzler, görgüsüzler bizim naifliğimizden, kibarlığımızdan, insanlığımızdan güç alıyor. Onlara susarak, alttan alarak, kibar davranarak biz bu yüzü veriyoruz. Şimdiki aklım olsa en başında kavga çıkarır görüşmezdim.

Ben görümcemin komşusuna ki bir merhabam bile yok, bebek kıyafetleri gönderirken lekeli yıpranmış olanları ayırıp gönderdim. Ki demiş lekeli falan olsun önemli değil ihtiyacım var diye. Kendi küçük oğluma giydirmiştim lekesi çıkmamış ama %100 pamuklu zıbınları.

Yeni dogmus cocuga da pazardan 2. El alinmaz bildigin tanidigin biri olur, durum yoktur neyse ..

Böyle tiplemelere teşekkür eder alır çöpe sallar giderdim hamsınız , pişeceksiniz böyle böyle 🤣
Ben karsımdakini pişirmeyi tercih ediyorum. Nerde kime nasıl davranması gerektiğini öğrenecek. Hiç alıp çöpe atıp ayy annecim cok beğendim giydiriyorum arada gibi yalana başvuramam. Doğrudan almıyorum kabul etmiyorum dedim. Kızına diğer oğluna kabul ettirsin zerre umrumda değil. Ve inşallah bu sefer azıcık alınıp gücenmiştir konuşmaz benimle

14 yıllık evlilik artı 1 yıl nişanlılık süresince şunu anladım zamanında aman kalp kırılmasın, aman sıkıntı çıkmasın, aman tartışma olmasın diye halının altına süpürdüğümüz her şey bir gün ortaya daha büyük bir sorun olarak çıkıyor.

Bu arsızlar, yüzsüzler, görgüsüzler bizim naifliğimizden, kibarlığımızdan, insanlığımızdan güç alıyor. Onlara susarak, alttan alarak, kibar davranarak biz bu yüzü veriyoruz. Şimdiki aklım olsa en başında kavga çıkarır görüşmezdim.
kesinlikle öyle. Ben niye onu pofpoflayayım o kim? Arada eşim olmasa sokakta görsem merhaba demeyeceğim karakterde insanlara ben niye bu kadar müsamaha gösteriyorum? Benim sınırlarım çok aşıldı cok eziklendim kendisi tarafından cok aşağılandım. Ama evladıma onu yaptırmam. Ben istemediğim sürece saçının telini göremez. Ona da aynı edepsizliği yapmaya devam ederse ki edecek sonuclarına katlanacak. Onlara karşı merhamet duygumu kaybettim

Ben görümcemin komşusuna ki bir merhabam bile yok, bebek kıyafetleri gönderirken lekeli yıpranmış olanları ayırıp gönderdim. Ki demiş lekeli falan olsun önemli değil ihtiyacım var diye. Kendi küçük oğluma giydirmiştim lekesi çıkmamış ama %100 pamuklu zıbınları.
İnsan yedi yabancıya verirken bile ezilip büzülüyor aman yanlıs anlamasın aman pis olmasın tertemiz ütülü veriyorsun. Bu sözde babaanne kişisi torununa bunu layık görmüş. Parası olmasa ve almasa gerçekten kesinlikle konu dahi etmem. İstese mağazayı satın alır illa bedavacılık yapacak kendi istediği olacak diye yapıyor bunları. Yoksa pazar evinin altındaki bebek mağazasından cok uzak insan üşenir :) ama sorsan ben torunumu düşündüm aldım oda kabul etseymiş diyip ağlar yalvar yakar olmuştur klasik tripleri 😂 ama yemezler ya artık sökmüyor gerçekten

Herkes anlamış ki yorum yapmıslar. Sizin anlamadığınız nokta nedir?
Yok okuyunca anlıyorum, dediğim gibi direkt olarak bu konuya yönelik söylemedim. Noktalama işareti olmayınca okuyasım gelmiyor, neden kullanılmıyor anlamıyorum. Genel bir isyan yaptım aslında. :) Gereksiz bir isyan

Allah sabır versin. Görüşmeyin ben artık görüşmüyorum hiçbiriyle kafam rahat.
Minimum düzeyde görüşüyorum allahtan eşimde ısrar etmiyor vay aramadın etmedin diye aramam bile çünkü içim bir türlü almıyor ve yapım gereği çok mıçmıç olmayı sevmiyorum

Kimisi kabul eder kimisi kabul etmez siz kibarca uğraşmasın diye söylemişsiniz demek ki bundan sonra hiçbişiy demeden çöpe atmanız gerekiyor. Suç tamamen karşı tarafta. Kırılmışlarsa da kavga etmemeliydiler

Kimisi kabul eder kimisi kabul etmez siz kibarca uğraşmasın diye söylemişsiniz demek ki bundan sonra hiçbişiy demeden çöpe atmanız gerekiyor. Suç tamamen karşı tarafta. Kırılmışlarsa da kavga etmemeliydiler
Parasını sokakta buluyor demekki. Kim senden çer çöp istiyor bıktım düşüncesizliğinden. Yani bunu demeyeyim oğlumla gelinimin arası bozulur ne gerek var sesimi keseyim gibi bir düşüncesi hiç bir zaman olmadı istiyorki biz kocamla birbirimizi yiyelim. Ne konustuğumuza ne yediğimize nereye gittiğimize her konuya karısıyor yani sen kimsin diye bağırasım geliyor artık hiç içim almıyor gerçekten belki abarttığımı düşünüyor olabilirsiniz istifra etmek istiyorum her ismini duyduğumda

Parasını sokakta buluyor demekki. Kim senden çer çöp istiyor bıktım düşüncesizliğinden. Yani bunu demeyeyim oğlumla gelinimin arası bozulur ne gerek var sesimi keseyim gibi bir düşüncesi hiç bir zaman olmadı istiyorki biz kocamla birbirimizi yiyelim. Ne konustuğumuza ne yediğimize nereye gittiğimize her konuya karısıyor yani sen kimsin diye bağırasım geliyor artık hiç içim almıyor gerçekten belki abarttığımı düşünüyor olabilirsiniz istifra etmek istiyorum her ismini duyduğumda
Huzur kaçıran biriyle görüşmek zorunda değilsiniz

Herkese merhaba,
Hamileliğimin son evrelerindeyim artık hormonlar tavan yapmıs sinirler gerilmiş durumda bende :)
Bugun ise şöyle bir durum oldu.
kv semt pazarından 2.el bir kaç parça zıbın tarzı şeyler almış resmini attı ilk basta anlamadım kırısık vs görünce pazardan alabileceği için sorun etmedim kesinlikle bende alıyorum ama etiketsiz olduğu için içim rahat etmediğinden sordum mağazadan mı aldın diye yok dedi işte ünlü markanın ürünlerini satan bir yer falan gibisinden anladım teşekkürler ama ben biraz pimpirikliyim mecbur kalmadıkça (aile yakınlarımın yeğenimin kıyafetlerinden bahsetmiyorum bu arada ) ikinci el ürünleri giydirme taraftarı değilim düşünmüşsün kesene bereket vs dedim yok ne kadar ayıp siz nasıl insanlarsınız (eşimle bana diyor kendisde benimle aynı fikirde olduğu için) bir dahada hiç bir şey almam bilmem ne yani böyle tartısma cıkacaksa almaman daha iyi olacak bizim için sağolasın dedim konuyu kapatmaya calıstım uzattıkça uzattı kaynım aradı eşime bağırıyor vs annem almıssa kabul edeceksiniz bilmem ne her konuda böyle çöpün kenarından bulduklarını alır eder zaten ama bari ilk torununa yapma ben bunu kabul etmek zorunda değilim ki ayıp etmek istemiyorum ama artık dayanamıyorum bu kadına
Not : kendisi bunu daha öncede yapmak istedi ben kibarca reddettim kabul etmeyeceğimi söyledim ona rağmen yaptı
Gerekeni yapmıssınız yapacak bişey yok. Kv psikolojik sorunları var galiba.

Konu sahibi çok iyi yapmışsın seni tebrik ediyorum. Şimdi sana böyle davrandı ya bence sen güzelce bi küs konuşma oh misssss

Konu sahibi çok iyi yapmışsın seni tebrik ediyorum. Şimdi sana böyle davrandı ya bence sen güzelce bi küs konuşma oh misssss
Bu olaydan öncede konusmuyordum zoruna gitmiş olacakki iletişime girdi hemen. Cünkü neden biliyor musunuz ödü kopuyor lohusa dönemimde annem bizde kalacak diye. Geberiyor kıskanclığından. Peşin oeşin onuda söyledim seni istemiyorum annemi istiyorum bastan söylüyorum ki haberin olsun dedim ( bunu bu kadar katı ve net söylememin sebebide şu kendisi ameliyat olmustu wc ihtiyacı oldu hastanedeyiz hemen kalktım ayağı b.kuna cok meraklıyım ya ben ona refakat edecektim hadi götüreyim seni dedim ay sen otur otur kızım gelsin benim öyle gidicem dedi yani anlarım çekinmiş olabilir ama hiç mi yol yordam üslup bilmiyorsun be kadın)

X