kayinvaldem cok ileri gitti:(

madem itilikle,duymamazlıktan gelmekle,ses çıkarmamakla,ondan korkup çekinmekle bir yere varamamışsınız o halde cazgırlık sırası sizde. ne zannediyor kendini şah mı? herşeye susulur bir yere kadar ama insan ailesine en ufak bir imaya bile tahammül edemiyor etmemeli de.
sen de ayılıp bağırıp cıngar çıkaracaksın başka yolu kalmamış bu işin.madem etraftakiler de seni kötü biliyor hadi gerçekten kötü ol da bari üste çık.yeter yaaa okurken bile daral geldi! kavga çıkarırsan emin ol eşin de şöyle düşünecektir: "artık annemin de karımın da sinirleri bozuldu,tahammülleri yok.biran önce burdan uzaklaşmamız lazım" böyle diyecek ve selametiniz için elini çabuk tutacaktır!

bana ozelden de mesaj atabilrsin istedigin zaman dertlesmek icin cekinem
bende dip dibe yasadim kaynanamla seni cok iyi anliyorum

oyle deme mahmuriyecim bu model kaynanalar tam ariza oluyo
baksana ne cazgır sey
kapılara cıkar bagırır cagırır konu komsunun yaninda ayilir bayilir

gelin boyle boyle dedi oluyorum bitiyorum hastayim yasliyim dir dir vir vir

kocasina da der oglum senin esin boyle dedi hakkimi helal etmiyorum sut icirdim karnimda tasidim adami doldurur bir de

cok iyi doldururlar ogullarini adam da tirsar kalir hakkimi helal etmiyorum dogurdum ettim seni diyince

Çok ayıp ve terbiyesizce bir tutum bu
Ne isterler gelinlerden anlamam
Sizin yapacağınız tek şey eşinizle ciddi bir konuşma olacak
Biraz eşinize gözdağı verirseniz belki akıllanır
Allah yardımcınız olsun

canım ben yaşadım bizzat bu durumu da o yüzden böyle söyledim.kaynanamla değil bir akrabamla. hiç bir dediğine sesimi çıkarmazdım(yanında kaldım birkaç sene) ne dese susardım.çünkü ağzımı açtığımda hemen babamı arayıp dolduruyordu babam da benim üzerime yürüyordu.en sonunda kapının önünde apartmanı ayağa kaldırırcasına onun yaptıklarını kapının önünde bağıra bağıra anlattım,bayılma numarası yaptı yere düştü,herkes başına toplandı.o sırada bir erkek geçti apartmandan.bayılmışken hemen ayağa kalktı turp gibi:)) herkes bırakıp evine gitti.ben numaracı olduğunu nihayet herkes gördü dedim.arkamı dönüp çıktım gittim.ondan sonra bir görsen bir iyi bir iyi oldu sanki bambaşka bir insan.seneler oldu çoook iyi anlaşırız hala :jeyyar: ne demişler çivi çiviyi söker!

burda eli kolu bağlayan tek şey hakkımı helal etmem yaygarası yaptıkları analığı böyle her fırsatta başa kakan,analığı her fırsatta çocuklarını ezmek için kötüye kullanan suistimal eden anneleri Allahım biran önce ıslah etsin...

Yine boyle bagırıp cagırırsa 112 acil servisi arayıp evde deli oldugunu,sizi huzursuz ettigini,psikolojik tedavi görmesi gerektigini söyleyin gelip alsınlar.zaten onun tedavi olması gerekiyor.Aradan tedavisi de cıkar.Bir daha da binbir pozla hareket edemez.Sizofren be resmen.kendi kendine kurup oraya buraya saldırıyor.

eşini akla ve hakkaniyete davet etmekten başka bir çözümün yok
bırak annesi ile o konuşsun

Ben ne olursa olsun eşinin annesi yapma derdim.
Ama belli ki senin sinirlerini iyi bozmuş...
İş eşinde bitiyor ama.. Birşey olursa eşin senin yanında mı olacak yoksa annesinin mi onu düşün ilk olarak...
Benim yanımda diyorsan bile ben hep içinden ne geliyorsa onu yapma taraftarıyım...
Sana yapar eder sende cevabını verirsin. Ama ileye saygısızlık da ne demek...
Bence sen sustukça daha da üstüne gelir...

Git bence. İçinden ne geliyorsa onu söyle. Üç günlük dünya. Kalp kırmaya değer mi.
Ama eşini bulaştırma.
Gir evine kapıyı ört konuş sakince. Ama söyleyeceklerini sakin söyle. Baktın ki yine bağırıp çağırma yaygara koparmaya başlıyo. Ondan önce sen davran :)

Yinede fazla kırıcı olmamanı tavsiye ederim. Herşeyden önce eşinin annesi. Olmadı Allah a havale et.

canım bak bende aynen senin gibi kayınvalidemle altlı üstlü oturuyorum.tabiiii birde yagcımı yagcı,yüzsüz,yalancı bir eltim var.sen bire beni düsünsene.bende hp aman millet duymasın aman kimse beni kötü bilmesin hep yani tam 6 senedir sanki sadece annesi icin yasamısım.o ne derse o .otur otur kalk kalk sanki cocugum.yani inan canım bir evlatbile annesinin sözünü bukadar dinlemez.yaptım yaptım ama artık bu sene anladımki su so birkac ay neyaparsan yap yinede bilinmiyor.kapadım kapımı astım suratımı millet zaten kimin ne oldugunu biliyor.allaha yalvardım pişman olsun diye muhtac ,mahcup olsun diye.ee tabiii alısmamıs 6 senelik gelininden böyle seye.baktım hemen döndü sanki hic o o degil.bence kendinden taviz verme.herkes senide tanıyor onuda.sonra sen millet icinmi yasıyorsun ya.valla hersey sıkıntıdan olur canım takmakafana.o konussun yırtınsın bak bakacakki sen umurssamıyorsun kedi gibi olcak.

kizlar yaa tam niyetlendim gidecektim ki esim rahatsizlandi istifra üstüne istifra.cok gitmek icimdekileri dökmek istiyodum gidemedim yaa icim dolu kivraniyorum evin icinde hazmedemiyorum bi türlü,bebisimde uyuyo kocamda ama ben sinirden uyuyamiyorumda.

hirs gelir göz kararir
hirs gider yüz kizarir

kocanin rahatsizligi sanki seni egeller gibi olmus demi bencede iyi olmus! yanlis anlamada yinede gecmis olsun esine!

sakin kafayla konus . bu kadar sinirliyken olay baska yerLere gidebilirdi bence,hakliyken haksiz duruma düsersin dikkat et canim allah sabir versin

Arkadaşım eşinin tutumunu merak ettim ben :uhm:

Tüm bunlar olurken umarım eşin seyirci kalmıyordur fisfisfis

Bir şekilde onunda müdahalesi şart,aksi takdirde bu suskunluğu ve kayıtsızlığıda fırsat

bilecektir kayınvalide ne yazık ki yasakkelime

Umarım en kısa zamanda üstesinden gelirsiniz

Acilen imkanınız varsa taşının !

Konuşarak bir yere varılacak gibi değil :1no2:

Eşinin tutumunu merak etmiştim ama bu yazdıklarından sonra önemi kalmadı.Anlaşılan

onun müdahaleside bu yaşananlardan sonra etkili olmayacak,farklı algılanacak ve yeni

tatsızlıklara neden olacak fisfisfis

Allah yardımcınız olsun :Saruboceq:

en azından kayınvalıdene ınanıp da aılenı karsına almıysun buna sükret wala

öle kadınlar cunku ınandırır da gelını koparır da aılesınden
aman bırak ugrasma, ama ara ıstıyoan özür dıleyın aılemden dıye ,
bagarsın accık daha kudurur en azından klava:

Canim akraba ne kadar doldurusa getirebilir kocani
sonucta kocana ne hakki gecmis ki
Kaynana oldu mu isler degisiyo

Ama iyi yapmissin agzina saglik kaydirigubbakcemile5

ayy bak gülmem geldi simdi :)hehehe benim kayinvaldem yaprak dökümünü izlerken fikretin kaynanasina gicik oluyo bi rahat biraksa su gelini diyo.sonrada bana dönüp bak ne kaynanalar var sen yat kalk bana dua et diyo hehehehehhe ama hakkaten komik bi durum.ha sen o ha o ikinizde aynisiniz demek geliyo icimden ama esim sonra bana patlar korkuyorum

vah canım benim ya aynı aynı sakın bizim kaynanalar kardeş veya kanka falan olmasın. bizimkisi bi alt modeli ama ayılıp bayılması yok.hee bide merak ettim böyle kaynanan olsun ister misinde diyomu. CADIARZU şeytan diyo bigün öyle dediğinde sende bana şükret ferhunde gibi gelinin olmasını ister miydin de kötükedihüso bak canım kendimden yola çıkarak söylüyorum kaynanamda bana çok karıştı sırf o olsa neyse kayınpeder kayın görümceler şimdi bide artı eltim hepsi seferber.ben bide onların evinde oturuyorum. evi boşaltıp köye gittiler ordan yetiştiler.en son hasta diye bana geldi kalmaya bana karışmayı geçtim bu sefer aileme kadar daldı oda gitmeme karıştı eşimde doğru annem hasta gitme dedi....işte orda dur dedim yasakkelime yemeğime,temizliğime,çalışmama bile karıştı onlar yüzünden kocamdan bile dayak yedim daha fazla yeter dedim.aldım karşıma konuştum :mymeka: kimse müdahale etmesin dedim anama gitmeme kimse karışamaz dedim.4 aydır bizdeydi millet gündüz gelsin yesin içsin işten gelmeme yakın vın. arada beni idare etsinler ben anama giderim dedim.sonra beni istemiyo diyo dedikodu çıkardı.aştım bi kere kendimi yine konuştum oğlun diyoki git annemle konuş senden ne istiyo niye huzurumuzu kaçırıyo diyo dedim kaydirigubbakcemile5 aynen böyle :1shok: evlenince değişmiş oğlu böyle değilmiş bana destek oluyo beni tanıdı artık onlar yüzünden dayak yemiyorum ya zoruna gidiyo karının laelaelaelaelae uzattım dimi ama bende çok dolmuşum anılarım depreşti birden.sana dicem sanma biter yine devam ederler ama sende susmayarak içini rahatlatır kendine sebep olmazsın.hee bu arada ben çoktan kötü gelin oldum bile

kardes olabilirler baksana hatta ikiz bile olabilirler tipten benimki ayni atanin annesi semraya benziyo tipkisinin aynisi vay bizim halimize allah yardimcimiz olsun benim kaynana yaprak dökümüne bayiliyo bigün yine bana dediki benim oglum ayni sevket gibi sus pus kizim ayni necla gibi saf güzel kocamda aliriza bende hayriye gibiyim resmen benim hayatimi film etmisler dedi yok artik dedim sen o ailenin basina gelenlerin binde birini yasamadin.buna kizdi yaa hemen haa sende ferhundesin bu arada dedi ve kalkti banyoya gitti ben cevapp veremiyim diye sinirimden catladim tabii.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…