kayinvaldem cok ileri gitti:(

cemre_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2007
54
0
kizlarr artik tanidiniz kayinvaldemi nerdeyse.evliligimdeki bütün kontrolü elinde tutmak istiyo.simdide ailemin beni aramasini istemiyo gitmis akrabalarimizin yaninda aileme hakaretler etmis bacagi sakat olan babanneme bile o topal diye hitap etmis benim ailem etliye sütlüye hic biseye karismayan sessiz insanlar kaynanam kocamla beni onlarin ayarttigini düsünüyo nerden bu kaniya vardi bilemiyorum ama cok ileriye gitti sinirden 2 3 gecedir rüyalarimda onunla kavga ediyorum bu aksam konusmaya gidicem yeter artik ama biliyorumki yine beni konusturmicak laflari agzima tikayacak sonunda yine üzülen ben olacam ama napiyim bilemiyorum cok kizginim cok....delirmemek elde diil.daha neler var neler bi tek bu diilki.ama bu aksam kesin konusucam bana sans dileyin dua edin benim icin bu sefer üzülen ben olmak istemiyorum.

bu nasıl bir vicdanıdr...hiç mi değerlerimiz yok birbirimizde... eşiniz de mi müsade ediyor tüm bu olanlara,sesini çıkaramıyor mu yeri gelince...siz kayınvalidenizin sorumluluğu ve nikahında diilsiniz ki...bu kadar hayatlara müdahale hiç normal diil..konuşun ,eşinizde annesini bu konu da uyarmalı..masaya elini vuracak... çok zor bir durum..ve çok zor bir kayınvalide..

esim malasef ses cikaramiyo cikarsa hemen evlatliktan reddediyo bagiriyo cagiriyo kovuyo kabus gibi bi kadin yemin ederim hepimiz korkuyoruz.

canim ilk kez bir konunu okuyorum boyle kaldim:1shok::1shok::1shok:
ne kaynanalar var diyecegim ama iyisi var mi ki bunlarinklava:
ne demisler en iyi kaynana olu kaynanakötükedihüso
cok ileri gitmis bence gidip kaynana bulasma bari ne desen sen suclu olursun masallah cok cazgır belli heryere yetismis ona uyar sen de cazgırlasirsan olay iyice cıgrından cıkar
eger gittigimde sakin kalicam bagırmicam alttan alicam diyorsan o ayri?

bence olayi aksam kocana anlat bu saatten sonra annenle bayramdan bayrama gorusurum fazla gorusmeyelim kalbim kirik yuzyuze gelirsek daha uzar bu mevzuu de arayi ac

o istiyorsa haftada bir gitsin gorsun bir kac saat sen gitme

seni boyle uzen benimsemeyen insanlarla muhattap olma bayramlarda git elini op mecburiyetten

kocan kabul eder mi peki boyle yapsan?

bence sen hic muhattap olma arkadasim birak esin halletsin o konussun yine sen suclu olursun sesini cikaramiyo diye bisey yok yeri geldiginde agirligini koyacak sen hic bulasma en iisi

bence hic gidip konusmaya calisma....
böyle bir cirkeflikteki bir insanla konusulabilecegini hic zannetmiyorum...
bosuna gidip moralin bozulacak....
esinle bir cözüme varmaya calisin....
sen tek basina bas edemezsin....

kayinvaldem alt katimda oturuyo.ben gitmesemde o beni bulur nasilolsa.esime olanlari anlattim oda ailesinden memnun diil ama korkuyo biliyo cünkü annesi bagirip cagirinca bütün apartmana maskara olucaz.herkes noluyo diye cikiyo.öle bi ciglik atiyo ki sonra ayilip bayiliyo hastaneye götürüyolar.ertesi gün komsularina aglaniyo benim kime ne zararim var bu gelin bana neler yapiyo yasli kadinim ben dayanamiyorum diyo millet buna inaniyo benden korkuyo.herkes beni kötü cazgir bi gelin saniyo bunun yaptiklarini bilmiyolar.

Gitme arkadaşım ne gerek var yeterince üzmüş seni böyle edepsiz insanlarla uğraşılmaz ne eder gene seni haksız çıkarır...Çok üzgünüm çoook
Eşinle konuş ona anlat herşeyi, nekadar üzdüğünü söyle konuşacaksa eşin konuşsun yada anlaşın bence birdaha görüşmeyin uzak dur huzurun kaçmasın...

bu tarz insanlarla bir yere varılmaz...
konuşarak kendinizi yorarsınız..
akıl sağlığı yerinde olsa zaten bu şekilde davranmaz öyle değil mi?
yapacağınız tek şey eşinizle aranıza girmesine izin vermemek..
babaannenize topal mı demiş kendi terbiyesizliği...
insan sonradan da topal olabilir yarına garantimiz var mı? yok..
onu demiş, bunu demiş, şunu demiş..
verilecek en iyi cevap susmaktır laftan anlamaya...
aileniz sizi elbette arayacak, görmeye de gelecek....
buna kimse engel olamaz...
kayınvalidenizde konuşsun varsın...

taşının o evden arkadaşım...sizinki evvlilik diil ,işkence olmuş ,bu kadın yüzünden...istediği kadar ayılıp bayısın ya.numara hepsi,rezil olacak oland ao dur siz diil...bu tip te bir kadını herkes çözer,anlar, bilir...ne bu ya,kendi evinde diken üstünde olucaksın,ürkerek..olacak iş diil..gerekiyorsa sen de ayıl bayıl ya...

mrb lar canım

bence hiç kafana takma kişi ettiğini bulur cahil deyip geç ortada gözüken bişey var evledını ve kimseyi dinlemiyosa seni hiç dinlemez.daha çok üzülürsün.gül geç elinden geldiğince ti ye almaya çalış yaşlılığına ver.dünya meşguliyetleri azaldığı için kendine malzeme arıyor eminim bu anlatımları yaptığı insanlarda onu kınıyordur yada kınamıyolarsa bile önce herkes kendine baksın.senin onla iyi bi tarz da bile konuşman seni anlamayacağını sandığım için gergin bi ortama yol açar.kendini yıpratırsın boşuna bu tip şeyleri kayınvalide yada x şahıslardan geçmişte de hep yaşadık sen o sana taş atsada elinden geldiğince çiçek at zor biliyorum ama sabırlı ol günü geliyo herkes ettini anlıyo dile getirmese bile davranışlara döküyo..dediğim gibi sabır herşeyin anahtarı eşinle de huzurunu bozma bu yüzden olan sana olur bak çocuğunuz da varmış yaptıklarını elinden geldiğince ti ye al komik yanlarını bul gül geç gün doğmadan neler doğar..yaprak dökümü buna bi örnek eşinde zor durumda dır bi tarafta anne bi taraf ta eşi evladının annesi .sabır herşeyin anahtarı sabredersen emin ol karşılığını alırsın bir gün duymamış ol sölediklerini eğer sana laf taşıyan varsa onları susutur hadlerini bildir.insanlara malzeme olmayacağını göster.ve ne olursa olsun onun hakkında asla kötü bi eleştiri yada üzüldünü bellieden bişey analatma ortak tanıdıklara.sana laf getiriyolarsa ona da 2 katlayıp senden götürmesinler.sabır et eşin ve evladın için bunlar emin ol geçiyo birgün.ltf ..sabırrrrrrr.dediğimi yaparsan yanlış fikir vermediğimi haklı oldumu göreceksin birgün...

Eşiniz bile kendi annesinden korkuyorsa sizin ailenize durumu açıklamanız kolay olacaktır..
Sizin bir kabahatiniz yok ki belli ki problemli bir kadın,dünürler görüşmeyiversin,siz de oradan taşınırsınız en yakın zamanda inşallah..:teselli:

o kadar cok kaynana haberi okuyoruz ki
kaynanamın kıymetini bi kez daha anlıyorum

bence alın karsınıza konusun gerekirse sert cıkın
onun ne haddine ondan mı öğreneceksin kimi arayıp aramıcana

taşınma şansınız yok mu :uhm:
eşinin susmasına bişey demiyorum ama insan bi yerde patlayıverir ya
ben bile anneme bazen patlıyorum yeter diye

altli ustlu oturmaniz kotu olmus:1no2:
ne kadar uzak o kadar iyi
tasinma ihtmaliniz var mi
ev kira mi kendi eviniz mi
eger uzaga tasinirsaniz iki vasita ile gelebilecegi bir yer biraz rahat edersin:teytey:

bak herkes aynisini soyluyor gidip konusma bagırır cagırır konu komsu kapiniza toplanir bu ne cazgır kadin yahu:1shok:

evin disinda vakit gecir sen de annenlerde gecir vaktini
en azindan gunduzleri rahat edersin
ama aksamlari da geliyorsa ona sabretmen gerekecek
is bulsan da aksam kapina dayanir bu kadin gibi geliyor haksiz miyim

cok güzel anlatmissin canim cok sagol.ama inan artik dayanamiyorum aklimi yitirdim galiba herseyi unutuyorum konustugum seyleri tekrar tekrar konusuyorum,cocuguma saatlerce mama vermeyi unutup bu cocuk niye agliyo dedigim günler oldu,bu kadin yüzünden bebegime bile iyi bi anne olamiyorum ben psikolojim bozuldu bu ev boguyo beni cekip gidecek bi yerimm olsaydi bebegimide alir giderdim.

Ne geçimsiz bir insan bu böyle ya..En başta allah sana büyük sabırlar versin canım..Herşey bir yana ama ailen hakkında böyle ileri geri konuşması affedilecek birşey değil..Kendisi ne ki senin ailene böle laflar söylüyorklava:
Bence senin kayınvaliden en acilinden bir kliniğe yatmalı böyle insanları tıbba havale etmeliklava:

kendi evleri diil evet tasinmak istiyoruz ama maddi durumumuz suanda yeterli diil biraz durumumuzu düzeltsek hemen gitmek istiyoruz insllh en kisa zamanda gideriz burdanbenim ailem baska bi sehirde oturuyo cok uzaklar bana ben buraya gelin geldim gelmez olaydim.

Hic kendini sinirden yiyip bitirme canim, git ve ne kadar terbiyesiz bir kadin oldugnu yüzüne söyle onun, benim aileme dil uzatacagina git kendine bir piskolok bul anne,
sen rahatsizsin tedaviye ihtiyacin var, normal bir insan senin yaptiklarini yaparmi de,
öyle bir söyleki sessiz rahat gayet normal konusuyormusun gibi hic sinirlenmeden....bak gör deli deliyi görünce degneyni atarmis...

Cok iyiyimdir, cok sabirliyimdir, helede büyüklerime kesinlikle sesimi bile yükselterek konusmam ama Yokkkk öyle aileme hakaret edicek, ailemdeki engeli bir aile büyügme topal diyecek :1shok:vs. vs. onu laflarimla neye ugradigna sasirtirim vallaha.:mymeka:

Esinde agzini acsin biraz, korkmasin o kadar annesinden

iyi bak en azindan kurtulacaksin biliyorum zor ama biraz sabir

duvar gibi sessiz ol kaynananin karsisinda o seni ignelicek bagırıcak cagırıcak sen hic ama hic tepki vermeyince cıldıracak bir iki en sonunda pes edecek inan bana gelince ver cayini biskuvisini ac televizyonu cay istermisin sunu yer misin diye sor arada bir nasilsin iyi misin o kadar aileme boyle dedin soyle yaptin deme deplasmandasin konu komsu ondan taraf baskin cikar

sana oturmaya gelmezse de konu komsu gelininle niye oturmuyorsun der yollar zaten bu aralar disini sikman lazim

aman bebisini mahrum etme ilginden yazik degil mi ona

sen bu ise bas koy ne yap et ev bulun
ev sahibinden bulun minimum 800 ytl kar edersin
sıfır ev bulun boya badana olmaz 400 ytl kar edersin
yerinde olsam varsa bilezik bile satar giderim yazik sana psikolojini bozacak sonra ilac verirler icemezsin bebegin de var:ecrin_bebek:

kocanla da arani acma olayi anlat bilsin ama adamin da ustune gitme ah bu kaynanalarkötükedihüso

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…