kayınpederimi tatilimizde istemiyorum diye eşimle 3 gündür konuşmuyoruz.

noNameWoman

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2016
2
1
36
Merhaba,
Çalışan bir bayanım 3 yıllık evliyim geçen sene bir bebeğim oldu bazı rahatsızlıkları var zor bir hamilelik süreci sonrasında hastanelerde zor bir dönem geçirdim ayrıca bu süreçte kayınvalidemi kaybettik. Evlendik zaten kayınvalidem hastalandı tatillerimizi yanlarında geçirdik her ne kadar bazen bunalsam eşime kızsamda haklı olarak annesiyle olmak istediği için yanlarına gittik. Şimdi kayınpederim tek kaldı. Ramazanda istanbula görümcelerimin yanına gelicek bizde bakıcı olduğu için belki hafta sonları bizde kalıcak. Tatilimiz bayramdan sonra bu arada evlendiğimden beri kendi ailemle bayram geçiremedim ya günü birlik ya da bi gün kaldık. Bayram sonrası karadeniz turuna çıkmayı planlıyoruz eşim babasınıda yanına almayı planlıyor ben kayınpederimin gelmesini istemeyince 3 gündür konuşmuyoruz. Eşim babası geldiğinde etrafında pervane olur babası ne isterse yapar kafalarına göre takılır sen yanlarında çanta gibi kalırsın. Bu durumu bir yıl boyunca beklediğim tatilde yaşamak istemiyorum. Acaba ben mi hatalıyım?

zor durum....
kocanla sakince tatli tatli konusmalisin.
yasadiklarimizi biliyosun hayatim seni cok iyi anliyorum her zamanda anladim biliyosun. gercekten sadece basbasa bi tatila bütün bü sikintilari atmaya ihtiyacim var. babamin her zaman basimin üstüne yeri var bu tatilimizi busekilde gecirelim sonra biz dönünce bir kac günlügüne babamla ufak bi tatile git gibi gibi

ayyyy en uyuz olduğummm. çokk haklısımn bence . yanında biri olunca öyle oluyosun hele büyük biriyle dikkatli konuş dikkatli davran derken tatil zehir olur. çocukta var . bende olsam istemezdim. iyilikle konuş ikna et. allah yardımcın olsun

Kocanız ailesine çok düşkün . ama siz evlisiniz az başbaşa vakit geçirmek istiyorsunuz dnlenmek kafa dinlemek bu sizin en doğal hakkınız alın karşınıza diyin ben ikimizin özel eğlenceli vakit geçirmesini özledim biraz başbaşa olalım diyin 3 gündür konuşmamak saçma olmuş çocuk gibi

kayınpederde istermi bunu, yoksa çocukları rahatsız etmiyim dermi. eşinin mantıklı davranması lazım ama onda o mantık yok sanırım

hickimse 1 kisiyle evlenmez, onun tum ailesi, tum hayati, tum dostlariyla da evlenmis olursunuz. o yuzden evlilikte asktan ziyade mantik onde gelmelidir. halden anlayan arkadaslar, ozverili bir ailesi olmali evleneceginiz insanin. diye diye bekar kaldik gerci ama, bu sorununuzu direkt kayinpederinize anlatin. net olun cetrefilli davranmak kazanctan cok kayip getirir.

Kayınbabanızın siz ailece, başbaşa gidin deme ihtimali yok mu? Yani her şey planlandı babaya söylendi o da tamam mı dedi?
Bence de haklısınız. Eşinizin babasını dahil etmek istemesi garip bir kere. Tamam sürekli sizde kalır da , baba biz tatile gideceğiz sen gelme denmez anlarım da , zaten diğer çocuklarında kalıyormuş . biraz daha kalması sorun olmaz sanırım. Eşiniz çok istiyorsa tatil sonrası yaşadığınız yerde babasıyla farklı şekilde zaman geçirebilir.Bence uygun bir dille suçlamadan konuşup halledin.konuşmamakla küs kalmakla olmaz.inada biner iş. Bu tatil bu şekilde size pek tatil olmayacak sanki anlattığınıza göre o_O

Hipstertiger sence kayınpedirime gidip bizimle tatile gelmeyin mi diyim :) Yine alttan alan olarak şu an için durum belli değil eğer gelirse babası seneye tatile oğlumla çıkıcam eşim istediği ile gidebilir tatile :) kendisinede dedim bundan sonra tatilimi seninle geçirmem diye

X