kayınpeder, eş , araya mesafe nasıl yapmam gerek...

melekmis

Guru
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2013
309
120
kızlar merhaba
aslında bu konuyu dün açacaktım ama ağlamaktan kendimi toparlamayadım.
benim problemim kayınpederim inanılmaz üstüme geliyor ve sinir kirizi geçirtene kadar konuşuyor
o kadar çok konuşur ki birlikte yaşadık bir dönem eşimin ailesiyle birlikte
sabah kahvaltıda sucuk yaptım ocağa 1 tane düşmüş
hiç görmedim aslen titizimdir ama o an gözümden kaçmış 4 saat boyunca 1 parça sucuk yüzünden konuşmuştu.

sigara kullanıyorum kültablanın içinde 2 dal sigara söndürmüştüm akşam gördü ve otutturdu saatlerce konuştu
dışardayız yemek yiycez güya yemin ederim her yerimi karınca taladı.

en beteri anahtarı yoktu kayınpederin ilk zamanlarda saat gece 2 de biz uyuya kaldık eşimle
zile basmış duymamışız odamız en dipteydi arasana be adam cepten uyanırdık
ama yok kızacak ya gitmiş otelde yatmış ve sabah gelmediğini gördüm eşme dedim baban yok diye
işe giderken gördü bizi yolda bindik arabaya inanın akşama geliyordu artık sinirden burnum kanayınca sustu...

ve bunun gibi niceleri eşim takım elbiseden nefret eder giysin diye ısrar etti bunun için ayrıca 1 ay konuştu
ve hala devam eder sanki ben giydirmiyorum gerçi ohh iyiki giymiyor eşim o da gıcık oluyo çünkü...
birlikte 1 sene yaşadık ve dünyanın eziyetini etti odalara gecenin bi yarısı dan diye girmeler ve gerçekten üstüm hiç müsait değildi ve gördü telefonu fırlattım arkasından pisliğin odamızın anahtarını almıştı biz o eve gidince kilitleyemiyordum ve o gece de biz eşimle özel bişiler paylaşmıştık ve eşim uyudu ben üstümü değiştircektim daha sonralar dolabımı kurcalamalar
Allahım sana şükürler olsun ki artık kendi evimdeyim 9 aydır.
eşim bu süreçte hep sakinleştirdi haksız buldu babasını hep yanımdaydı.
ama benim artık dayanacak sabrım kalmamıştı.
annemler geldiler geçen sene ramazan bayramında yanıma bagajı babacım full doldurmuş turşular ekmkler
reçeller domatesler aklınıza ne gelirse kızımsız geçmez diye almış gelmiş
kayınpeder benim evimde yokmu diye tepki verdi ve 1 tanesini bile ağzına sürmedi..
bırak yemesin zaten ama babamları o gece zor kaldılar yanımda ertesi gün hemen geri döndüler evlerine Allah belanı versin adam senin benim canım onlar diyemedim.
iş için birlikte yaşamak zorundaydık bu arada başka şehirdeydik...
şuan kendi evimdeyim çok şükür ama
hergün mağazaya geliyor ortak çalıştığımız bir işimiz vardı
kayınpederi şehir dışında olunca rahattım ama geldiğinde kabus çöküyordu üstüme
hergün hakaret aşağılama duymaktan canımdan bezdim artık
benim babam asla bana öte git bile demedi elin adamı hergün eziyet yapıyor.
dünkü eziyet artık beni patlattı saat 9 da mağazamı aramış bende 9:05 de açtım
4 kere arar mı bi insan açtımı diye hergün arıyo gerçi o da ayrı bi konu neyse
mağaza geldiğinde saat 10 du saat 10 da bir başladı konuşmaya
sebep aynen yazıyorum ona dediğimi
iş benden kaçtı galiba demem
ne mahalle ağzıyla konuşmam kaldı
ne kapasitem ne vasıfsız bir adamla aynı kefeye konmam
beni aradığında bazen duşta oluyodum açamıyodum bazen wc de haliyle açıp baba ben duştamıyım diycem
markette arıyordu var mı gelişme diye baba marketteyim diyordum onların hepsini harmanladı ve saat 4 e kadar hakaretten başka hiçbirşey duymadım.
konuşamadım karşısında evime alışveriş yapamayacak mıyım evime yemek yapmaya gidemeyecek miyim bunların hiç birini
söyleyemedim gözümün önü karardı artık duyamıyordum konuştuklarını artık ortaklığımızı bitirdiğimi söyleyebildim sadece
ve eşim ilk defa birşey demedi ve ben ipi koparttım babası gidince
kp karşıdaki kişiyi öyle bir konuşur öyle bir ikna ederki ben bunu nasıl yaptım dersiniz hemen çekim alanına alır yani
eşim babasının çekimine girmiş belli ama ben kendimi tutamadım ağlamak yerini böğürmeye bıraktı
şuan o anı düşündüm ama insanlık dışındaydım. Ağzıma geleni saydım eşime o da bana tabi bu sefer ikimizde
cin atına binmiştik ve ikimizinde inmeye niyeti yoktu.artık iş ya baban ya ben olayına kadar getirdim.
çünkü yediremiyordum artık sindiremedim dediklerini kayınvalidemi aradım
onunla konuştum melek gibi kadın yemin ederim kadıncağız telefonda sakinleştirdi beni
eşimide aramış fırçalamış babanın ne olduğunu bilmiyormusunda karını kaybetcen deyince bizimkinin aklına geldim
Allah razı olsun melek annemden (kv).
inanın yaptığı eziyetleri anlatmakla bitmeyecek biri artık beni geçtim kendi anneme ve babama hakarete kadar gelmişti çünkü
ve hala içim dehşet acıyor bu kadar pasif değildim ben bu adam beni sindirdi artık konuşamadım kendimi savunamadım ağzımı açamadım.sadece Allahından bulsun pislik demek istiyorum.
kayınpeder kısaca kendisi mutsuzsa herkez mutsuz herkez bana muhtaç olsun
benim komutamdan kimse çıkmasın o modda birisi benim dediğimi ayet sayacaksın diyen aşağılık pisliğin teki adi herif
benim sizden tek istediğim şey bu adamdan kendimi nasıl uzak tutarım
artık birlikte çalışmayacağız dedim ben ortak olmak istemiyorum dedim ama
oğlunu görmeye gelecek mağazaya iş için mutlaka uğrayacak vs vs
artık görmeye tahammülüm dahi yok nolur bana akıl verin
dünü hatırladıkça sinir oluyorum kafamı dağıtmam için birsürü şeyler yaptım ama
sabır taşım çatladı.

uzun oldu özür dilerim hakkınızı helal edin...

Son düzenleme:
kızlar ben bu adamla sınanıyorum biliyorum hayatımdaki tek fazlalık bu adam
hayatımı tek mahveden bu herf
Sinirlerim ciddi bozuldu ve geçmişi hatırlayınca yine eskiye döndüm.
Sağlıklı düşünecek birisi değilim ama yardımlarını bekliyorum...

ben olsam çoktan bağırmış çağırmış ve ilişkiyi kesmiştim

bağırış çağırış olmadan artık yoluma bakmak istiyorum...
sonuçta benimle hayatını paylaşan eşimin babası o da ne kadar da sevmesede ama ben babama bakarken bile
etkileniyor eşim benim babaya bak seninkine bak diye
kendi babam eşime çok destek oldu oğlum maddi manevi her zman arkandayım senin sen benim evladımsın dedikçe
eşim ağladı. onunda üzülmesini istemiyorum

tatlım çok sabırlısın.yerinde taş olsa çatlardı..!

O şehirden o adamdan uzaklaşıp kendinize başka bir hayat kurma şansınız yokmu

tatlım çok sabırlısın.yerinde taş olsa çatlardı..!

çok sakin bi yapım var canım annem ve babamın evlenirken tek istedikleri benden tek şey
onlara karşı saygısızlığım olmamasıydı ama artık çok yıprandım
geceleri nefes alamıyorum o adamın arabasından görünce bile panik oluyorum
şuan bile canım acıyo yutkunamıyorum
eşim benim herşeyim destekcim yoldaşım heranımda yanımda onu üzmemem gerek
Allah bildiği gibi yapsın

biz ondan uzaklaşmak için şehir değiştirdik mağazamı taşıdım fakat burayada geldi.

İş ortak demiştin yanlış mı anladım.Ortaklığı ayırırsanız belki daha gelmez en azından kendi işiniz olur laf edemez.Sizde altta kalmayın çok onun ağzının payını veren olmamış galiba hiç bu yüzden cır cır konuşması.

Saygınızı bozun demiyorum büyüğünüz ne de olsa ama karşısındakinide düşünmeyi bilmeli.O yüzden bana karışamazsın sinyallerini vermelisin

adi herifle sadece ben ortaktım.
dün bıraktım payımda paramda yaptıklarımda onun olsun sadece benden uzak olsun
evet bu zamana kadar ağzının payını kimse vermemiş ve ne derse yapılmış herkez ona uymuş
inan ilk evlendiğimde eşim kanepede oturur bana bakardı ben neler yaşamışım bura benim evim mi derdi.
telefonunu engelledim hiç bi şekilde ulaşamayacak artık yada ararsa rahatsız olmayacağım artık
ama geldiğinde direk çıkıp gidiyim mi ne yapmam gerek görmeye biliyorum ki tahammülüm yok
başlıycam ağlamaya mağazamı bile kapatmayı düşünüyorum
kayınvalidem benim o adiyi görmemem için herşeyi yapacak
ama kadıncağıızn bi otoritesi yokki mutlaka gelecek o zman ne yapmam gerek bilmiyorum

mağazaya neden gelir peki madem ortaklığınız bitti? rahatsız etmek, hakaret etmek için mi?

oğlunun yanına gelir
bu işe beni sokan kayınpeder onun değimiyle
ben senin baban gibi balığı sana vermem balık tutmayı öğretirim
Allah var kazancım iyi ama kendim yaparsam
kendi altınlarımla açtık mağazamı ama
öğrettiği bi yana ekmek yiyorum diye zoruna gidiyor.
başarısız olup muhtaç olmamızı bekliyor.
ortak olduğumuz iş ayrı benim vasıtamla olan işten kurumlardan aldığımız parayı bölüşüyoduk
o işi noktaladım ki ciddi ciddi para kazandım prim işinden benimle bölüşmek işine gelmedi

Son düzenleme:

eşinizle aynı işyerindesiniz anladığım kadarıyla, oğlunu görmeye gelecek kayınpeder de o zaman.

valla aslında şu durumda babasıyla muhtap olması, yeri gelince haddini bildirmesi gereken eşiniz. kayınvalide olayı farklıdır, kadınların işine karışmam aranızdaa halledin vs diyen kocalar çıkar belki bi nebze haklıdırlar ama sizinki çok farklı. karşınızdaki koca adam ve işi size ve ailenize hakaret etmeye kadar getirmiş. siz kadın başınıza bu adamla nasıl başedeceksiniz nereye kadar başedeceksiniz?

eşiniz tavrını koyup sizi ezdirmemeli ki öncesinde sizinle babası için tartışmış da kayınvalidenizin araya girmesiyle barışmışsınız değil mi?

eşinizi karşınıza alıp konuşun "beni bu adamla muhatap etme yüzünü görmek sesini duymak istemiyorum, senin babandır istiyorsan gidersin evine görürsün elini öpersin özledikçe ama benden bu kadar." diyin ve bunu eşinize kabul ettirin.

kayınpeder sizi resmen taciz ediyor, psikolojik şiddet var hakaret var işyerinize gelip taciz etme var...

eşiniz iyi ya da kötü bi şekilde babasını sizden uzak tutmayı başarabilmeli.

siz iyi bile dayanmışsınız açıkçası ben bu kadar sabredemezdim, tüm kendimi koruma çabalarıma rağmen de evime işyerime gelip beni rahatsız etmeye devam ederse de polise gitmeyi bile düşünürdüm.

dediğim gibi bence siz muhatap olmayın daha fazla eşiniz halletsin.

prim işinden benimle bölüşmek işine gelmedi sözünüze istinaden olabilir mi bu yaptıkları.çevresindeki herkes ona bağlı olduğu için kimse sesini çıkaramadı belki de.

şimdi sizinde diğerleri gibi ona muhtaç olmadan dimdik ayakta durmanız onu hastalık derecesine getirmiş olabilir mi??

aklıma bunlar geldi.Allah yardımcın olsun.inşallah her şey gönlüne göre olur.

eşime dünden beri bunu diyorum ve eşimde sen ne istiyorsan onu yap bende görmek istemiyorum diyor.
daha önceki tartışmalarda hep özel güne denk gelindiği için barışıldı
ama artık bardak taştı
eşimin bu sefer babasına mudahele etmemesinin sebebi sinirlerine hakim olamama korkusu
bu yüzden birşey dememiş
polis olayını bende düşünmüyo değilim ama eşim üzülecek diye ödüm kopuyor.
uzak tutacak söz verdi ramazanda evde olursun hep orucunu tutarsın işe gelmezsin dinlenirsin dedi
can koca ama ya sonra ...

amin canım
evet o dediğin doğru ama şunun farkında değilki
parası pulu batsın ama ben nefes alayım istiyorum
verdiği hesabıma yatırdığı her para için bunları yapıyor desek
inan daha fazlasını hak ediyorum
benimde tek hedefim evimizi almaktı bu işten kazandığımla ama olsun
çok lüks olacağına şirin ufak bi evim olur...

evet ramazanda evde durursanız hem araya zaman girmiş olur. sinirleriniz de oldukça yıpranmış belli ki.

korkunun ecele faydası yok, bu kadar sinmeyin. kendisiyle görüşmek istemediğinizi gitmesini istediğinizi söyleyin, baktınız çirkefleşiyor arayın polisi.

anlıyorum siz insanlık etmek istiyorsunuz ama karşınızda insanlıktan nasibini almadıysa sizin iyi niyetiniz her zaman zaaf olarak algılanacaktır unutmayın.

ramazan bana iyi gelecek bunu biliyorum
evet ciddi yıprattı bu herif beni
ama çok şükür eşim yanımda
sindirdi fakat rahatsız ederim artık o geldiğinde giderim görmemezliğe vururum
şuanlık bunları düşnüyorum ama arama duvar örmek için birşeyler bulmam gerek.
polis olayı artık işler iyice sarpa sarınca galiba
Allahından bul pislik adi herif

Son düzenleme:

adama acilen 100 mgr prozac başla.yemeğinin içine mi koyarsın ne yaparsın her gün ver.bak nasıl kurtulacaksın bu ruh hastasından

Son düzenleme:
artık ne bahanesi arıyosun ki görüşmemek için..
eşini görmeye geldiğinde eşin yüz vermesin ..baba bu tavırların yüzünden huzurumuz kaçtı desin
sende çık o geldiğinde anlasın bi zahmet...gitmeyin evlerine filan tamamen koparın onunla bağınızı..kv.size gelsin gitsin
çekilmez bir adammış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…