kavonoz ve hazır mamalarr

kulaklik

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2008
1.044
373
34
kızlar bu kavanozda aldıgımız meyve püreleri hakkjnda düşüncelerinizi almak istedim ben güveniyorum yapanlara ben kendim evde meyve püresi yapçam ama aldıgım şeyler ne kadar organik belki o hale gelene kadar besin degerlerini kaybeder düşüncesi ile hazır alıyorum sadece tarhan çorbası ypgurt tarzı şeyleri kendim yapıyorum bide sularını sıkmak için havuç suyu vs kendim yapıyorum meyve ile sebze ile i,lğili şeyleri hazır alıyorum fikirleriniz nedir bu konuddaaa:icecream:

cnm sana katılıyorum valla bende meyve püresini hazırlamıyorum kavanozda veriyorum bi de kaşık maması veryorum toz olanlardan yoğurdu kendim yapıyorum evde doktorumuz kavanoz mamalarının organik olduğunu kışın organik meyve bulmanın zor olduğunu söyledi. onun için için rahat olsun bence güvenilir onlar. artık mayıs gibi biraz daha büyürler taze taze meyveler veririz...

evdeysem kendim hazırlıyorum
ama gezmeye gideceksem o zaman kavanoz mama kullanıyorum
evde yapmak daha iyi ama hemen tüketmek gerekiyo

bende gezmeye giderken hazır olndan alıyorum yanıma ama evdeykende portakalın suyunu sıkıyorum ve pirinç unuyla berber kendim yapıyorum onuda severek yiyiyor bitanem.

daha kızıma başlamadım ama ogluma verdim dışarı çıktıgımızda veya işim varsa onun haricinde kendim hazırladım bide benim oglan sevmedi organik kovonoz mamalarını digerlerinden kullandık bebelacın normal olanlarını

benimkide bebelac yemiyoo ama herobaby seviyo peki cici bebe verdin mi hiçç

benım oğlanda organıklere bayılıor kızlar 125 grmlık lıgı ıkıye boluyorum bırını akşam dıgerını oğlen yedırıyorum 2 kerede sebze verdım ama tuz varmış içinde bıraz daha buyusun ole verecem bazende elma havuç portakal rendeleyıp verıyorum ama bzımkı puturlu almıyo gıbı ama pes etmek yok

bende veriyorum kavanoz pürelerden ama illa organik almıyorum bebelac ve hero babyninkilerden de veriyorum bayıla bayıla yiyor. zaten son kontrolde dr umuza sordum gönül rahatlığıyla verebileceğimi söyledi.

ben 3 haftadır anne sütü yanında besin veriyorum. henüz kavanozdaki pürelerden denemedim. ama gelen kaşık maması numunelerinden paketi açıp yarısını deniyorum ara ara.. hatta numunelerden milupanın muhallebisini beğenmişti. ben de beğendiği için aldım akşamları yediriyorum. yine de ev yapımı yiyeceklerin daha güvenilir olduğunu düşünmüyorum. yoğurdu da kendim mayalayamadığım için tam manasıyla veremiyorum yakınlarda sadece süt ürünleri satan bi dükkan var, ordan küçük boylarından günlük almayı düşünüyorum. evde bi türlü tutturamadım. bunların dışında meyve suyunu-püresini, sebze çorbası-püresini kendim hazırlıyorum. taze yediriyorum.

Son düzenleme:
5,5 ay sadece emzirdiğim oğluma hiç hazır mama,püre vs.. vermedim.
yoğurdunuda kendim yaptım.püresinide çorbasınıda.
şu anda koca koca insanlar olarak bizler bile organik beslenmeye yönlenmişken nasıl olurda bebeklerinize bu ne idüğü belirsiz gıdaları verirsiniz aklım almıyor inanınki:1no2:
yediğimiz içtiğimiz her şey organik olmayabilir.ama inanın her halukarda fabrikada hazırlanmış 6 ay ile 1 yıl arası dayanma süresi olan gıdalardan çok daha iyidir.
bir yoğurt nasıl 6 ay dayanır arkadaşlar.bir püre nasıl dayanır?içindeki katkı maddesini hayal edin artık.
siz sürekli kavanoz meyve,sebze yiyin bakalım nasıl oluyor?
bebeklerinizin midelerine fuzuli yük veriyorsunuz.
geçen okudum gene forumda.bebeklere günlük ne yediriyorsunuz diye sorulmuş.biride yazmış.sabah milupanın bilmem nesi,arada bebelacın yoğurdu,öğlen bilmem kimin sebzeli karışımı,arada bilmem ne.arada lütfedip anne sütü:1shok:
yapmayın arkadaşlar.böyle bebek beslenmesimi olur?
kendinize ne yapıyorsanız baharatını yağını az koyup onlardan tattırın bebeğinize.üşenmeyin ezin muzu yoğurdu verin.alın size meyveli yoğurt.
bu gıdaları gönül rahatlığıyla verebilirsiniz diyen doktorunda doktorluğuna ne diyeyim bilmemyasakkelime

ben kimsenin üşendiği için verdiğini sanmıyorum... ben de mesela mevsimi olmayan sebzelerden almak yerine onların olduğu püreleri veriyorum tabiki elma ya da muz ya da havucun da püresini vermiyorum onları kendim hazırlıyorum ve yoğurdumu da kendim mayalıyorum.

Son düzenleme:
yyani bende üşendiğim için muzu portakalı üzümü herşeyi mevsiminde yediriryorum ama benim yaptıgım sebze çorbalarını içmediği için hazır sebze çorbası alıyorum ve bazı meyvelerinde pürelerini alıyorum çünkü severek yiyorr

bakın hatayı şurda yapıyorsunuz...mevsimi olmayan sebzelerin meyvelerin verdiği zarar;sizce doğal olmayan yollarla yapılmış,katkı maddeli besinlerin verdiği zarardan dahamı fazlabenneyaptımki
üstelik şimdi organik meyve sebzeler kapınıza kadar geliyor.nette bu işin ticareti fazlasıyla var.çiftlikler kuruldu sadece bunun için.
bir şey ne kadar doğal ve tazeyse o kadar çabuk bozulur.
hazır besinler çocukların minicik vücudu için zehirdir.

çocuğun severek yemesi bu besinleri tüketmesi için bir kriter değildir.çocuklar şeker,çikolata,kola ve cipside severek yer diye bu besinleride sürekli verelimmiyerimseniben
yaptığınız sebze çorbasını içmiyorsa değişik versiyonlarını deneyin.baharatını,yağını ayarlayın.yani pakettekileri yiyorda sizin yaptıklarınızı nasıl yemiyorCADIARZU
çocuğumuzun damak tadını bizler oluşturuyoruz.bir yemez,iki yemez,üçüncüde yer başka çaresi yok.
hazır mamalara yönelmek kolaycılıktır bu anlamda.

kronik canım peki kutu süt te almayalım o zaman etrafımızdaki herşey hazır dogal olan ne var söylermisin ya bahçenden koparıop yedirceksin yada yapçak bişi yokkk şuan herşey suni gübre ve hormonlo yapılıyo firmalarında bebeklere zarar vereceklerini düşünmüyorum
ama şuda var ki olabilir di,e düşünerek bu forumu açtım zaten
çorba olarakta
sebze çorbası tarifi verirsen severek denerimm

kavanoz meyvelerine ve mamalarina marketten aldigim ürünlerden daha cok güveniyorum.

kontrollü ve organik olduguklarina inaniyorum.
ama her markanin almiyorum. bir tek hipp ve alete.

Son düzenleme:
kronick arkadaşım düşüncelerinde haklı olabilirsin ama bence daha ılımlı bi dille yaklaşsan ii olur çünkü unutmaki bu mamaları kullananlarda senin gibi bir anne ve hiç bir anne çocuğuna zarar vermek istemez sağlıkla kal....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…