Kasım Ayında Çift Çizgiyi Görmek İsteyenler!

kızlar merhaba ben aranıza yeni katılldım benim adet tarihim bugün olmam gerekiyordu daha henüz birşey yok biraz önce idrar testi yaptım sanki belli belisiz ikinci çizgi çıktı ama emin değilim. yaklaşık 1 haftadır karnım da şişlik ve ağı gögüsleim sadece şiş ağrı yok kasıklaımda ara ağrı demeyimde batmalar oluyor ve midemde yanma var.benim 2,5 yaşında bir kızım var bu konuda ne kadar tecrübeli olsamda yine de emin değilim aslında ben 2. çocuk için erken daha diye düşünüyordum ama bu ay bi kaza oldu ve çok tedirginim acaba kan tahlili yaptırsammı yoksa 1-2 gün daha beklesemmi ? şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim :)

Irmaksu bence kan testi yaptır. Kesin sonucu şekilde öğrenebilirsin. Doktora da gitmelisin bence o seni yönlendirir. Normalde kaç günde bi adet olursun bu önemli tabi. Ama adetin geçmesine rağmen henüz olmamışsan hamile olabilirsin. İstersen 1-2 gün daha bekle ve öyle test yap. Sonra da doktora git. İnşallah hayırlısı olur. :)

bence yarın sabah ılk ıdarınla testı tekrarla canım ona gore karar ver

teşekkür ederim sevde bilge benim adetim 30 gün sürüyor bugün olmam gerekiyordu ama daha gelen bişey yok ben 2 gün öncede idrar testi yaptım hiç bi şekilde silik milik bişey çıkmadı ama bugün yaptığımda o kadar hafif bi şekilde çıktı belli belirsiz o yüzden kan testi için 1-2- gün daha beklesemmi dedim acaba adetim tam olarak geçmediği için doktorumu aramak istemedim of ya ne sıkıntılı bi durum bu beklemek ne kadar 2. çocuğu düşünmesemde insanın içi yine bi garip oluyor.eğer hamileysemde de napıcam bilmiyorum.

evet dimi yarın sabah ilk idrarımla yapıyım bide cevaplarınız için çok teşekkü edeim kızla çok sağolun.

sevde bilge senin 17 kasım dimi adet tarihin ? naciye00 senin ne zaman canım ?allah isteyen herkese versin inş. bugüzel duyguyu sizde yaşarsınız ben kızımda 3-4- ay uğraşmıştım öyle olmuştu bende o zamanlar çok istiyordum her ay hamilelik belirtisi yaşıyordum allahım inş. sizede bu ay o duyguyu yaşatır. bişey sormak istiyorum ama folik asit kullanıyormusunuz?

öncelikle sevdecim sudecan arkadaşımızda kırmızıları gördü diye okumuştum onu hatırlatayım dedim.malesef pozitif sonuç alan sadece 1 kişi oldu aramızda.iyi başladık ama iyi devam ettiğimiz söylenemez neyazıkki.ondanda hiç ses seda yok.son durumu nedir acaba?
ırmaksu hoşgeldin aramıza.benimde 2,5 yaşında bi oğlum var.bende oğluma bi kardeş olmasını çok istiyorum.eskiden bitane olsunda derdim.ama zaman geçtikçe,oğlum büyüdükçe tekrar hamile kalabilmeyi istemeye başlar oldum.hani hiç olmayan arkadaşlara göre bekleme dönemini daha rahat geçirmemiz gereksede bu böyle olmuyor malesef.çünkü merak ediyor insan.korunmayınca hep soru işaretleri oluyor akılda.ama ben bu ay çok umutluyum nedense.son 4 günüm kaldı.çok zor geçiyor günler.belirtilere göre var gibi ama bazende yanılabiliyor insan.
birde ben oğluma tedaviyle hamile kalmıştım.olursa kendiliğinden sevincimiz ikiye katlanacak.çifte bayram yapalım inşşş.......

benim beklenmeyen adet tarıhım canım 26 kasım hakkımızda hayırlısı ben agustos ayında kımyasal gebelık yasadım ve doktorum bana folık plus verdı bunu 3ay kullan dedı 3.ayıma gırdım gunde 3 tane içiyorum ama bakalım bu ayda hamıle kalmazsam devam edıcekmıyım folık asıte bende bılmıyom cunku gunde 3tane ıcmek bıraz zor oluyor unutuyor falan ınsan. Bence yarın sabah ılk ıdrarınla yap testını eger yıne sılık cıkarsa kesın hamılesın ozmn doktorunu ara arkadasım hakkında hayırlısı

amin canım hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun kızlar.

Aklımdayken paylaşayım önümüz kurban bayramı ve hepimiz hamile adayıyız özellikle yeni kesilmiş çiğ ete çıplak elle dokunmamız lazım kızlar hayvandaki mikrop vs.. Direk plesantaya geçermiş bilginiz olsunç

oyaz 08 canım teşekkür edeim.bende 2. çocuk istiyorum ama şu an değil daha eken diye düşünüyoum sen inş. hamilesindir burdaki isteyen tüm arkadaşlaım için dua edicem allah isteyen herkese versin.

bende folibiol kullanıyordum günde bir tane ama ağustos dan beri kullanmıyorum valla

inş. naciye00 hamile kalırsın folik asiti sordum çünkü hamile kalmayı kolaytııyor diye bişey duymuştum çok önceden o yüzden.evet canım yaın sabah testi tekrarlayım bakalım ne çıkıcak.bu arada r harfinde bir soun var var zor yazıyoum.

Benim beklenmeyen adet tarihim 17 Kasım. Umarım o tarihte çift çizgileri görürüm. :) Folik asit yazın kullanıyordum. Baktım hamile kalamadım 4 ay. Sinirim bozuldu bıraktım. Unuttum da sonra içmeyi ya da tekrar doktoruma sormayı. Bu ay olmazsa doktoruma sorarım bakalım. Progestan kullanıyorum ben şu an. Günde 3 adet. 10 gün boyunca kullanıcam. Onu merak ediyorum bir işe yarayacak mı... Hayırlısı artık cümlemiz için.

Oyaz08 ya ben de şaşırdım gidişat üzücü. Tek bir çift çizgi haberi alan var. Diğerler hep kırmızıları gördü. Bu ay güzel haberleri almayı o kadar istiyorum ki... Allah yardımcımız olsun. İnşallah en kısa zamanda hepimiz hayırlı haberler veririz birbirimize ki moralimiz yüksek olsun. Dua edelim canım. Umutla ve sabırla beklemeye devam... Zor bir dönem ama biz üstesinden gelicez inşallah.

inş. canım bu ay hamile kalırsın ben daha önceki hamileliğimde duymuştum folik asit kullanımını ilk hamileliğim de 1 kaç ay uğaştıktan sonra folik asit kullanmaya başladım ve başladığım ay hamile kalmıştım.bide birşey sorucam idrar rengi çok koyu bu bir belirtimidir.

umudumuzu yıtırmeyelım arkadaslar bu ay olmazsa aralıkta olur aralık olmazsa ocak olur dımı umutsuz yasanmaz

Umudumuzu korumaya devam edelim elbette. Ama bu tablo beni çok üzüyor. Ben daha çok çift çizgi haberi alırız diye düşünüyordum. Ama elbetteki bu ay olmazsa Aralık'ta veya Ocak'ta mutlu haberi veririz. Beklemeye, beklerken de birbirimize destek olmaya devam edelim... Görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler...

oyaz08 sende hangi belirtiler var?

canım ben tekrar özetleyeyim durumumu.aşağı yukarı 1,5 senedir korunmuyoruz.ama ben çok sık adet görüyordum.15 gün falan temiz kalıyordum.neredeyse bi ayda 2 defa regl oluyordum.bu doğumumdan buyana hep böle devam etti.bende dr.a gitmeye üşenip hep erteliyordum.en son ramazan ayında doğum kontrol hapı kullanayımda zamanında adet olayım dedim kendi kendime.o ay içtim 12 eylülde adet oldum.sonraki ayda hapın etkisiyle sanırım 12 ekimde geldi reglim.bu ay bi endokrin uzmanına gitmeye karar verdim hormonal dengesizlik olduğu için..dr.önce tahlil yapmamız lazım.adetin 21.günü gel yumurtlama varmı diye bakalım.sonrada adetinin 3.günü hormonlarına bakarız dedi.
ben reglimin 21.günü gidip kan verdim.progesteron sonucumda yumurtlama olmuş gözüküyor.çok sevindim.normalde yumurtlama olmuyordu bende.neyse sonra baktım göğüslerim acımaya başladı.alla allaa dedim benim hiç ağrım olmaz normalde ne göğüslerimde,nede kasıklarımda.henüz adetime 10 gün varken hissettim göğüslerimdeki acıyı.gün geçtikçe dokunulmaz oldular.ve aniden kalktığım zamanlarda sağ kasığımda keskin ve kısa süreli ağrılar oldu.hımmm bunun dışında bugün yumurtanın kokusu bi tuhaf geldi.yüzüm yanıyor ayrıca.beyaz akıntıda var ama öle aşırı değil.bi ıslaklık hissediyorum okadar.işte böle.psikolojik diyeceğim ama normalde hiç yaşamadığım şeyleri yaşıyorum.Allahım son 4 gün artık çok az kaldı sonuca.
senin içinde Allah istediğin zaman nasip etsin diye dua edeyim.ama olaki hamileysende hiç üzülme öle erken falan diye.9 ay hamileliği düşünecek olursan aralarında 3-3,5 yaş olacak bence normal.hayırlısı olsun canım... :93:

bende folibiol kullanıyordum günde bir tane ama ağustos dan beri kullanmıyorum valla

valla benımde kutu bıtınce kullanırmıyım kullanmazmıyım bılmıyom arkadasım ya bız valla cok herseyı dusunuyoz mıllet kazayla hamıle kalıyor nasıl oluyosada bılmıyom kazayla yumurtlama donemıne denk gelıyor bız aylarca ugrasıyoz beceremıyoz cok dusunuyoz heralde, hamıle kaldıklarından haberlerı bıle olmuyor cok sonradan folık asıde baslıyorlar cokta saglıklı cocukları oluyor allah verdımı verıyor demekkı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…