Kasım ayı asılama yaptıracak olanlar

Hatta asilamami yapan doktor bana sakın çok ümitler me .dedi peşin peşin yemin ederim tutma ihtimali yüzde 80 deseydi bukadar rahatlayamazdim.
Bana doktorum bu sekilde söyleseydi bir daha ona gitmezdim. Inanmadigim bir tedavi yaptirmak istemezdim. Nereden bilebiliriz belki biz o %10'luk kısımdayız. Tedavide moral ve motivasyonun önemli olduğunu düşünüyorum

Bana doktorum bu sekilde söyleseydi bir daha ona gitmezdim. Inanmadigim bir tedavi yaptirmak istemezdim. Nereden bilebiliriz belki biz o %10'luk kısımdayız. Tedavide moral ve motivasyonun önemli olduğunu düşünüyorum
Keısnlıkle ve arkadasın yazdıklarını bi cok arkadas görecek ..

Peki sana tutma ihtimali yüksek dese ve sen 15.gün hasta olsan daha yıkıcı olmazmı bana ihtimalin yok demedi ihtimal%10 kendini sakin çok kaptırma dedi ve bana çok iyi geldi..kendi adıma çok daha rahat atlattım bu 15 günü ve yarın teste gidicem şansımın az olduğunu bilerek ve psikolojik olarak buna hazır halde.

Ben kimsenin modunu düşürmüyorum neden yanlış anlaşıldım onuda bilmiyorum ayrıca benimde 2.denemem ve 37 yaşındayım vaktim çok az..ben sadece aşılama şansı herkes için aynıdır üzgünüm %10 tam tersi bu orana bakarak ve bilerek insanları umutlandırmak sadece bencillik olur..bana kalırsa umutlandıran doktorlar da özel deki doktorlar yani para tuzakları.devlet zaten bir sürü imkan sunuyor anne olamayanlara harika doktorlar var üniversite hastahanelerinde.ben de uü hastanesinde tedavi görüyorum

Herkesın tedavisi kendine özgü herkesın doktoru farklı , ben özel de yaptırıdm diğer arkadaşlarım devlette ,
Ben doktorum dan memnunum acıkcası bende yuzdesını bılıyorum araştırıp yaptırıdm ama ılk yaptırdık dan sonra hamıle kalan d avar ıkıncı de kalan da var
Gayet. De mod düşürdün bence
L a v i n canım hikayeni anlatırmışım arkadaşa burdaki arkadaşlara da umut olur
O zaman sen neden yaptırdın madem böyle umudun yok
Test yapıcam demişsin ins gebesindrin
Bu kadar maddi manevi harcamıskenn olumsuz düşünceler ıstemem acıkcası ki kendımı 2 ci ye bile alıştırmısken ve testim de çizgi çıkmışken bile ?

Keısnlıkle ve arkadasın yazdıklarını bi cok arkadas görecek ..
Görsün arkadaşım yanlış biseymi söyledim kendinizi çok fazla şartlandırmayın demek yanlış biseymi daha sonra negatif görmek daha yıkıcı oluyor demek yanlış biseymi siz elinizden geleni yapın taktiri Allah a bırakın demek yanlış biseymi ..ayrıca her belirti yi hamileliğe yorarsaniz beyninize bunu kodlar saniz psikolojik olarak anne rahmi beyne bağlıdır ve kendini hamile sanıp adet günleriniz bile uzayabiliyor git bunu istediğin prof a sor..aksini söylerse bu yazdıklarımın birinin bile ben buradaki herkesten özürdiliycem söz.

Burda kimse. Belirti ile hamılelık dusunmedık zaten ? Kim düşünmüş kendı aramızda konuşuyoruz
Sen haksız değilsin zatrn dediklerin doğru belirti aramamız lazım
Ama senın doktorun da baya sert konuşmuş
Senın sansızlıgın benım doktorum dan Allah tazı olsun sperm şırıngası elime verip bana dua bşle okuttu

Ben sizinle polemiğe girmiycem yazdıklarımın da arkasındayım tabiki hamile kalan var ben zaten yok demedim sadece oran çok az daha sakin olun ve çok fazla umutlanmayın dedim neresi yanlış

Sert konuşmadı bence..doğru olan neyse onu söyledi ve bende çok memnunum gereksiz vaatlerde bulunmadı bana sagolsun neyse onu söyledi..tamam neyse ben zaten ne desem boş sıkıntı yok kim nasıl isterse öyle kodlasın kendini arkadaşlar bunları söylerken asla kötü niyetle soylemedim

Benım doktorum da vaatler de bulunmadı
Kimin doktoru vaatler de bulunmuş bi yazı felan öı okunuz ??

Hak verdiğim noktalar var size , şu ki aşılamanın zaten tutma ihtimali %15 ..ama bu infertilitenin kimde kaynaklı olduğuna göre değişiyor , benim eşimin morfolojisi düşüktü ve doktor biz zaten spermi yıkıyoruz en iyiler seçiyoruz , hareketli ve sağlıklı olanları ayrıştırıyoruz önemli olan anne rahmini aşılamaya doğru bir şekilde hazırlamak demişti .. Kısmetin nerede olduğu bilinmez . Ben 1. Aşılamamda negatifi gördüm 2 yumurtam gelişti , 2. Aşılamamı yaptırdım eşimin morfoloji hâlâ %1 di , ve tek yumurta ile çift yumurta ikizlerine hamile kaldım . Doktor ebe herkes şok oldu ki bizde öyle . İnsanları umutlandıracak bir durum zaten yok herkes herşeyşn bilincinde olarak bu yola çıkıyor , ama kişinin morali ve motivasyonu çok büyük rol oynuyor . Kendinizi düşürmeyin zaten böyle umutsuz bakıyorsanız hiç yorulmanıza gerek yok , belki bunaldınız bilemeyiz Allah güç kuvvet versin ama Rabbim ol derse oluyor , umudunuzu kaybetmeyin insanların da kaybetmesine sebep olmayın . Eğer 2. De pozitifi görmesem 3.4. De yaptırırdım bunu tüm samimiyetimle söylüyorum

Bende üni hastanesinde yaptırıyorum. Benim doktorum ihtimallerden bahsetmedi, bende sormadım, islem sonrası ertesi gun rutin hayatina devam edebilirsin dedi hatta. Ilk muayenemde sadece tedavinin başarılı olmasini istiyorsan, bunca çaba harcıyorsan yaşam kaliteni arttırmalısın( sağlıklı beslenme, spor) herşey senin elinde dedi. Bu söz beni cok motive etti, birkaç değişiklik yapmama vesile oldu.

Ilk catlatma tedavisinide özelde yaptirdim o doktorum da sadece ihtimalleri anlattı ve ben o catlatma ignesinde ayni sizin gibiydim. Test bile yapmadim hic, adet tarihimi bekledim hep. Sözler büyük etki ediyor insana inanın.

Burada hepimiz farkli sekillerde ayni yollardan geçiyoruz. Tedavi olmadığımız zamanlarda bile adet olunca hepimiz ayni umutsuzluğu birçok kez yaşadık. Şimdi de tüm ihtimalleri bilerek sadece bardağın dolu tarafindan bakmaya çalışıyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…