kasım anneleri doğumu nerde kaça yapıyoruz ??

deryahakan

Guru
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2007
506
6
44
arkadaşlar artık çoğumuz 24.25. haftamıza girdik veya girmek üzereyiz
doğuma bebişlerimize kavuşmaya az kaldı gebeliklerimiz yarılandı
doktorlarımızla konuştuk mu doğumu nasıl yapıcaz nerde ve ne kadar
ücret ödeyeceğiz ??

konuyu ben açtım o zaman ilk ben paylaşyım

medical parc göztepede epudurel sezeryan ile doğum yapacağım

ssk ücretli sezeryan 1750 ytl + epudurel 460 ytl

2 gün kalıcakmışım refakatçı için sadece yemek ücreti ödenecekmiş
oda süsülemesi de bize aitmiş

yanlız bir dip not düşelim : ssk ile özel hastaneler arasında yeni anlaşmalar
olacakmış onun için fiyat düşebilir ama odalar çift kişiliğe çıkabilir dediler
bakalım o zaman neyi gösterecek??

canım ben şimdi türkiye hastanesiyle görüştüm ama kasımda fiyatlar daha farklı olucak kesin ama benim hastanem kesinlikle ssk ile anlaşmasını kesmicekmiş doktorum öyle söyledi
bende ssklı olduğum için normal dogum 280 sezeryan 620 ytl dediler epidural 350 ytl miş
tek kişilik oda bence iyi bi fiyat doktorumda orda olunca bana başka bi seçenek kalmıyo

livea canım fiyat çok iyiymiş senin hastanenin yanında ben çok verecekmişim gibi geldi
ssk ile anlaşması geçerli olacakmış ama bazı değişiklikler yapılacakmış bakalım hayırlısı
ALLAH sağlıcakla kucağımıza almayı nasip etsin

benim hastanem dediğin hangisi canım? türkiye ahstanesi değil galiba ben çünkü sürekli oraya gidiyorum fiyatlar öyle değildi ama anlaşması bitcek diye ödüm patlıyoo.

Ben norvecte yapicam özel bir dogum kliniginde..
simdilik epidural normal olucak gibi dogumum yada suda,
ama sudan korkuyorum ben acikcasifiyatlar tr ile degisik oldugu icin yazmiyorum..

valla kıslar ben malesef devlet hastanesinde yapacagım bildigim kadarı ile sezeryan da normal de 250 ytl imiş önümüzdeki hafta gittigimde dr soracagım bide biz burda hastaneye degil dr a para ödüyoruz hastane bütün masrafları karşılıyo ister sezeryan ister normal farketmiyo ama sagolsun dr lar istiyo aslında yasak olan bi şey dr un para alması ama ne yapalım verecegiz işte

kızlar ben kadıköy Florence Nightıngale Hospıtal da yapacağım doğum dr orada sezeryan 2000 epidural 850 normal doğum 500 ama oda süslemesi onlara ait bide çift kişilik odalar

bende amerikan hastanesinde doğum yapacağım. ama özel sağlık sigortam var o yüzden hastaneye birşey ödemeyeceğim. Doktorum dışardan olduğu için kendisi 2500 ytl alıyor sağlık sigortası 2.100 ytlsini ödüyor biz cepten sadece 400 ytl fark ödeyeceğiz. Ancak bebek için hastane standart 1100 ytl alıyor.Bebeğin doğumdan sonraki tahlilleri, aşıları ve bakımı için. Sizin verdiğiniz rakkamlara bebek tathlil ve aşıları dahil mi?? Yoksa onu ayrıca mı ödeyeceksiniz..

benim verdiğim fiyata tahliller,aşılar ve bebek bakımı dahil
kızlar bide bir şey soracağım doktorum diyoki doğduğu zaman doğum haneden çıkmadan kulaklarınıda steril bir şekilde deldirelim diyo sizce ne yapayım

bende yenibosna da nisa hastanesine gidiyorum.doğumuda orada yapmayı düşünüyorum.normal 225 , sezeryan 525..dahada ucuzlayacakmış..kasıma kadar ne olur bilmem..bunlar ssk indirimli fiyatları..
inş.hepimiz için hayırlısı olur.
canım bende sünnet için erken bi zaman düşünüyorum.hastaneden çıkarkenmi yaptırsak acaba diye..doktorlar daha çabuk iyileştiğini sölüyolar.kulak deldirmede bana mantıklı geldi..

ben ist.özel nisa hastanesinde yapacağım doğumu ..fiyatlara düzelme gelecekmiş sanırım daha da ucuzlayacak galiba...
ancak oda fiyatları hakkında bilgim yok ..2 gün yatmıştım hamilelğimin 9. haftasında o zaman 450 ytl gecelik vermiştik..doğumda da geçerlimi bilmiyorum..ama çok konforlu ve tek kişilik odaydı..

kızlar hepimize hayırlı doğumlar olsun bende düşünüyorum aslında kızımın kulaklarını deldirsem miki diye gerçi dr umuz bişi demedi ama

arkadaşım benim fiyatlara çocuk bakımıda dahil sadece sarılık olursa şayet bakım ve kuvez ücreti adı altında exstra 200 ytl dediler onun dışında inş bi sorunumuz olmaz

Ben de İstanbul cerrahi hastanesinde yapacağım.Hastane sezeryana 3100 ytl istiyor,dr ayrı ücret alcak,o da tahmini 2000 ya da 2500 ytl alır.ama bu fiyatı birkaç ay önce sormuştum.son durum nedir bilmiyorum.

Ben tarlada organik doğum düşünüyorum öyle son günlerimde çapa ile tarlada çalışırken suyum geliverecek yetişin bacılar diycem ondan sonra iki ıkınma iki ter damlası sonra bi bebek feryadı Allah analı babalı büyütsün gardaşım gızın oldu ayparçası gibi desin bacılar.Tarladaki önlüğe saralım bi ağaç gölgesine yatıralım bebişimi birazda dinleniyim tekrar başlıyım çalışmaya diyorum ne dersiniz hoş olmaz mı

:sm_cool::teytey:varya alemsin polipecim.sabah sabah guldurdun beni. Allah da seni guldursun.ben Allah nasip ederse Adana Baskent Hastanesinde yapicam.ama fiyatlari sormadim.onlar onemli bis olmadigi surece dogumlari hep normal yaptiriyolar.bende zaten normal istiyorum insallah.bi avazda pittiriveriyim diyorum :sm_cool: .insallah Rabbim cumlemize saglikla dogurmayi nasip etsin...

Beni annem evde tek başına doğurmuş daha doğrusu doğurmak zorunda kalmış.biraz erken gelmişim evde telefonda yokmuş e malum cep telefonuda henüz icat olmamış:1closedeyes:hiç belli olmaz belki bende böle ilginç bi doğum yaparım ama gülmeyin hakikaten organik doğumu değerlendiriyorum konyada manzaralı tarla bakıyoruz bile:dance:

bende çamlıca ömür hastanesine yapacağıum.yeni adıyla hospitalium çamlıca .drumla geçen ay görüştüm sezeryan 750 ytl ksıma kadar zam gelirherhalde dedim yok dedi sanırım bişiler düşünüyo bizim için:))

polipecim iyi diyon hoş diyonda..acaba bizde kaldımı organiklik???
annelerimiz organik besleniyolardı herşey normaldi..ya biz...
hangi yediğimiz organi?
bide bu yanından bak olaya ve öle düşün..artık zaman öle bi zamanki yediğimiz ne meyvalar nede sebzelerde kaldı organiklik..bizi manzaralı tarla kurtarmaz gibi geliyo bu saatten sonrasırnaşık şeykafamçokkarıştı

benim hastanem dediğin hangisi canım? türkiye ahstanesi değil galiba ben çünkü sürekli oraya gidiyorum fiyatlar öyle değildi ama anlaşması bitcek diye ödüm patlıyoo.

dün aradım derincim bu fiyatı söylediler bende şok oldum.
doktorumda çok şikayetçi dogumu çok ucuzlaştırdılar ama bizim için kötü oldu diyo artık dogum bölümü çok yogun ama dr sayısı aynı diyo.sakın korkma canım ssk ile kesinlikle bağı koparmıcaklarmış siyasi bi nedenden dolayı.

kosuyolu medıpol hastanesınde takıp oluyorum
evıme cok yakın oldugundan ve basından bu yana oraya gıttgıım ıcın orada yaparım ınsa allah bır aksılık cıkmaz
yengem orada yaptı cok memnun kaldı ama onemlı olan sansımızın yolunda gıtmesı ve sorunsuz gecmesı bence
fıyatları yenı duzenlemeden sonra netlesmemıs dıye bılıyorum ama sanırım normal 1,250 sezeryan 2,250 ytl extralar harıc

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…