KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Eklentiler

• IMG_20211103_133121.jpg
    IMG_20211103_133121.jpg
    95,7 KB · Görüntüleme: 31
Amin canım inşallah bakalım Bnde 15 inde gideyim de herşeyi buraya yazarım zaten ama bizim 4 sene bitti o yüzden rapor çıkartmak istyrm bn
Aynen kuzu, imkan varken kullanmak lazım
İnsallah senide çok yormadan ilerler bu süreçler❤️

Evet kuzu biliyorum takip ediyorum seni
Doktorada ocakta baslasam geç kalırmıyım sizce dediğimde gidersin özele tüp bebek yaptırmak isterim dersin baslarsın işlemlere o önemli değil önemli olan psikolojik olarak hazır olman dedi zTen
Süreç kolay değil, özellikle biz kadınlar için daha zor
Kendini bu sürece hazır hissettiğinde basla dedi
Benim üç yıl sartını doldurmam için daha bi senem var =) bikaç ay olsaydı bekler aşılama denerdim devlette belki en ama bi sene bekleyebilceğimi zannetmiyorum
Hayırlısı kuzu❤️ hepimizi için

Anladım canım.
Özelde ise o sıkıntı değil en güzeli kendini hazır hissedene kadar dene, belki o sırada olacak daha çok uzun senen olmamış bilemezsin. nasip ne zaman geleceğini çok takılıp oldu mu olacak mı yorma kendini böyle şeylere. Valla ben yerinde olsam aşırı acele etmezdim acele edecek birşey varsa ederdim de. Amh güzel tüm tetkitler iyiyse salardım. Biraz daha denemenin zararı olmazdi.
Gerçekten tüp için çok iyi odaklanman lazım psikolojik maddi manevi yani hazır hissedince başlarsın. Peki yumurtlama takibi yapıldı mı? Ilacla vesaire sana ?

Saol kuzuu 🥰
Kendimi su bi iki aylık süreçte ikna etmem lazım sanırım
Zaten burası olmasa danıscam kimse yok
Bu süreçlerden kimsenin haberi yok, insan bahsedemiyor yakınlarına sürekli bi soru yağmuru
Burda fikir alıyoruzda birbirimizden bi yollara çıkıyoruz işte❤️
Hayırlısı olur umuyorum hepimiz için❤️
Seni çok iyi anlıyorum. Bende kimseye anlatmayacağım. İnsanlara açıklamak istemiyorum çünkü herkes anlayışlı yaklaşmıyor. Güzel şeyler olacak inanıyorum ❤️🤗

Kızlar biri demişti ki sağlık ocağından test yapınca 2 saat sonra halk sağlığı gov'dan sonuca bakabiliyorsun, ben bulamadım. Nasıl bakabilirim? Mavigrill Mavigrill sen bakmıştın heralde canım
Bulundugun ilin plaka numarası ile (01hsl.com) gibi yazıyorsun canim iki giriş var vatandaş girişinden yapıyorsun TC gir doğum yılı gir barkod no gir doğrulama kodunu yaz sonuçlarının eskilerde dahil görürsun🙏

Anladım canım.
Özelde ise o sıkıntı değil en güzeli kendini hazır hissedene kadar dene, belki o sırada olacak daha çok uzun senen olmamış bilemezsin. nasip ne zaman geleceğini çok takılıp oldu mu olacak mı yorma kendini böyle şeylere. Valla ben yerinde olsam aşırı acele etmezdim acele edecek birşey varsa ederdim de. Amh güzel tüm tetkitler iyiyse salardım. Biraz daha denemenin zararı olmazdi.
Gerçekten tüp için çok iyi odaklanman lazım psikolojik maddi manevi yani hazır hissedince başlarsın. Peki yumurtlama takibi yapıldı mı? Ilacla vesaire sana ?
31 yasındayım kuzu
Yaşım birazda korkutuyor beni açıkcası
Belki biraz daha erken baslasaydı bu süreçler acele etmezdim de
Doktorda diyor sizin durumlarınız biraz bizim içinde muamma
2 sene denemişsin olmamıs, olcak olsa olur muydu olurdu baslayalım artık işlemlere derim
Ama bu ay bi gidersin tüp bebek yaptırcam diye beklerken bana gebeyim diye gelirsin sebepsiz infertilite böyle bi durum diyor
Hiç hazır hissediyo musun diye sorsan inan bu süreçlere girceğim aklımın ucundan geçmezdi, hele bi problem yokken yinede buna zorunlu kalıcağımı düşünmezdim 🤦‍♀️ hazır değilim hiç
Bi ay klomen 2 ayda femara kullandım
Çatlatma iğnesi ile birlikte
Yumurta gelişiyor 21 22 mm boyutunda
Ama bi türlü bulusamıyor spermle anlamadım gitti=)

istanbul bahceci fulya tüp bebek doktor mehmet reşit asaoğlu na görünen var mı hiç içinizde. instadan takip ediyorum çok pozitif sonuçlar gören var

Hamile kalan arkadaşlarıma tekrar tebrik ediyorum Allah'ım en kısa zamanda bize de nasip etsin inşallah ilişkiden sonra nasıl bir pozisyonda duruyorsunuz sıcak su torbasının deneyen var mı aranızda bu ay nasıl hamile kaldığınızı bize de söylerseniz çok mutlu oluruz şimdiden çok teşekkür ederim 😃
Canım ben hiçbir şey uygulamadım. Ovülasyon testi filanda takip etmedim. Zaten ilk denememiz olduğu için tecrübesiz sayılırım. Rabbim ol deyince oluyor. Herkes için dua ediyorum. Allah'ım isteyen herkese en kısa sürede nasip etsin inşallah

Hamile kalan tüm dostlarımızı tebrik ediyorum 🙏 Allah sağlıkla ilerletsin bu süreci. Adetime 2 gün kaldı herhangi bir adet belirtim yok. Dün gece çok afedersiniz gaz ve şişkinlikten Uyuyamadım ve gaz yapacak bir şey de yemedim tabi şeytan dürttü netten baktım hamilelik belirtisi olabilirmiş bu durum ama yine de umitlenmek istemiyorum sizce ne zaman test yapayım elimde kaset test var iki farkli markanın ?
bence 2 gün kalmış testi yapabilirsin. Ben reglime 3 gün kala yaptım kaset testte ilk idrar olmadığı halde çok net çıktı. ama geç döllenme olduysa çıkmayabilirde tabi. Sen testini yap çift çizgi görürsen ne mutlu sana, görmezsen regli olana kadar umutsuzluğa kapılmak yok bekle :))

dondurulmuş embriyo daha sonra kesin mi peki hamile kalma
O kadarını bilmiyorum kuzu hiç
Ama oda tüp bebek denemesi gibi, bi kesinliği yoktur
Ondaki avantaj maddi anlamda
Yani şöyle ilk etapta tüp bebek denerken 20 bin lira gibi bi ücret ödüyosun mesela
O sırada fazla embriyon varsa 2 bin civarı gibi bi ücretle domduruyosun
Diyelim yaptırdığın tüp bebek tutmadı, yada o tuttu bebeğin oldu
Sonra bi sene sonra yine tüp bebek denemek istedin
O zaman tekrar 20 bin değilde 5 bin civarı yani nerdeyse dörtte bir fiyatla o embriyoyu koydurabiliyosun

O kadarını bilmiyorum kuzu hiç
Ama oda tüp bebek denemesi gibi, bi kesinliği yoktur
Ondaki avantaj maddi anlamda
Yani şöyle ilk etapta tüp bebek denerken 20 bin lira gibi bi ücret ödüyosun mesela
O sırada fazla embriyon varsa 2 bin civarı gibi bi ücretle domduruyosun
Diyelim yaptırdığın tüp bebek tutmadı, yada o tuttu bebeğin oldu
Sonra bi sene sonra yine tüp bebek denemek istedin
O zaman tekrar 20 bin değilde 5 bin civarı yani nerdeyse dörtte bir fiyatla o embriyoyu koydurabiliyosun
MANTIKLI ASLINDA . BENİM TÜP BEBEKLE ANNE OLAN KUZENİM DONDURULMUŞ EMBRİYOM VAR DİYORDU ANLAMAMIŞTIM BU DEMEKKİ

X