KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

31 yasındayım canım, 2 sene oldu tam olarak
2 senedir evliyim zaten hiç korunmamıstık
Canım bence daha fazla beklemene gerek yok,
eğer hsg ve spermiograma rağmen sebepsiz infertilite varsa tüp bebeğe yönelmen daha mantıklı olur. Özelde ve devlette şartlar ve ücretler biraz farklı MaviSasa234 bahsetti biraz. Devlette süreç çok uzun sürüyor, özel daha mantıklı gibi geliyor tabi imkanın varsa

Aynen kuzu, bende bekleme niyetinde değilim ama psikolojik olarak hiç tüp bebek düşünmemiştim bi afalladım yine
Aşılama denerim diyodum
Ama tüpe yönelmek durumunda kaldık
Özelde devam edicem, devlete zaten şartlarım uymuyor ve çok meşakkatli
Hayırlısı bakalım

Bizede koç hastanesinde barış atayı önerdi herkes
Kendi doktorum ve gittiğim bikaç doktor daha
Muhtemelen bende aralık yada ocak reglinde gidip işlemlere baslıcam tüp bebek için
Canım ben tekirdağ dayım. Burda tüp bebek merkezi yok gibi bişey. Özelden doktor da bu hastaneleri önesi hatta katolog da verdi kendimi hazır hissetmediğim için incelemedim bile.. Erkek infertilitesi olsa bile onlar bu aşamada sadece sperm veriyor. Bütün herşey kadına yapılıyor çok stresli. Eşimin kuzeninin eşimde 4 5 yıllık evli idi olmuyordu kızda guatır falan varmış aşılama hiç denemeden tüp bebek evraklarını falan hazırlamışlar tam başlayacakları ay kız 5 haftalık hamile oldugunu öğrendi. Allahın hikmeti işte. Ama bizim durumu aileden kimse bilmiyor mümkünse sessiz sedasız halletmeye çalışıyoruz

Eki Görüntüle 2944629 Kızlar bugün çatlatma iğnesinden sonra 10.gün çok silik çizgi çıktı hala iğnenin etki geçmemiş midir?

Canım dedikleri çok doğru, zaten genel olarak doktorların tarzı bu şekilde oluyor. Sebepsiz infertilite de genel olarak tüp öneriyorlar. Asika daha çok erkek kaynaklı sorularda. Tüp bebek icin benim doktorumda aynısını söylemişti otuz kırk yaş aynı falan gibi. Hayırlısı olsun kuzum hakkında inşallah kendiliğinden olur da hiç birşeye gerek kalmaz

Kırmızılar geldi bu ay elendim bat 4 aralık şüphesi olan bütün arkadaşların inşallah küçük mucizeleri onlarladır
bize de dua edin

Aynen canım konulardan hatırlıyorum sizde de bir problem yoktu. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah ya Belki tüp öncesi vitamin falan kullanırsın faydası olur. Ya düşününce aşılama spermin kat edeceği yolu kısaltıyor, iler hızda problem yoksa başarı oranı çok düşük gibi. Allah Maddi ve manevi yardımcısı olsun hepimizin. Memorial i aradım 13.500 + ilaçlar + dondurma dediler. 20.000,00 i bulur gibime geliyor ama beklemek istemiyorum daha fazla 30 yaşıma geldim

Eşinizin sperm değerleri varikosele rağmen iyi geldi doğru mı anlıyorum? Biz De böyle bir durum varda bu yüzden sormak istedim
Evet eşimde belki 12 yıldır varikosel var. Düzen laboratuvarında yaptırmıştık. Sayı, ileri hız çok iyi. Sadece morfoloji %3 üroloğa göstermiştik buna takılmayın. Kimi laboratuvar en ufacık şey bile kusurlu yazıyor demişti Doktor hiç bir şekilde ameliyat önermedi bu arada

Bende 3 yıllık şart vardı onu kullandım sebebi bilinmeyen kısırlık olunca aşılama 2 kere almak zorunluluğum vardı birini aldim bakalim.ikinci de alicam hemen alamazsam da. 2 yıl çok uzun zaman değil ya birazcık daha deneyip kendini hazırla tüp alacaksan .böyle şeylerde herşeyden önce psikolojik hazır olmak da önemli. Aldığımız tedavilerin garantisi de yok ama denemeye değer en azından bunu da almadım demez için rahat olur.
Insallah hakkinizda hayırlısı neyse o olur

Tatlım çok güzel özetlemişsin eğer hazır hissediyorsan özelde olcaksa yılbaşında önce başla derim çünkü zam gelck herşeye maddi olarak daha rahat olur diye düşünüyorum

Canım ben sana bir kere aşılama öneririm benim ablamda sebepsiz infertilite ile 10 yıl sonra aşılama oldu ve tuttu küçük ve ucuz bir yerde bir kere yaptır burda önemli olan labaratuvar canım spermlerin iyi bir yerde yıkama yapılması

insan gerçekten çok yıpranıyor kızlar . ağlayasım var ama ağlayamıyorum bile donuk haldeyim. eşimde çok takıyor saçları ağardı adamın . düşündüğünü görünce yine kafaya taktın olur acele etme zamanı gelmemiş demekki falan diyorum ama gel bide onu bana sor hiç belli etmiyorum ama olmuyor .

Aynen kuzu erkek için bi sıkıntı yok
Kullanılan ilaçlar iğneler hep bizim için
Çok stresli gerçekten
Bide ben hep şöyle kendimi motive ediyodum bi sekilde ya tamam denedik olmuyor ama daha aşılaması var tüp bebek denemeleei var
Bir sürü sansım var tamamen ümitsiz olmak için erken
Ama suan onuda deneyip olumsuz sonuç alırsam korkusu var bi yandan içimde

O dediğin gibi örnekler çok fazla aslında
Benimde kuzenim dört kez tüp bebek denedi olmadı
Üç ay sonra doğal yolla gebe kaldı, ardından hemen bi tNe daha doğal yolla oldu
Aslında vakti zamanı gelene dur denilmiyor, zamanı gelmediyse hazır bebeğide koysalar o bile olmuyor
Nasip

Sağ ol canım aldım şimdi gelsin de bakim bende bu ay deneyeyim 5 gün var hiç bir şey hissetmiyorum zaten aldım bende ,
Öbür ay için mi aldın canım ? Umarım hamilesindir kullanmana gerek kalmaz ovulasyon testlerini

Amin kuzucum
İnsallahhh dediğin gibi olur
Stres yaptım biraz sanki tüp diince

Amin kuzuu
Aynen erkek kaynaklı problem yoksa aşılama denememle kendi denemem arasında fark yok gibi duruyor benim içinde
Gerçekten Allah yardımcımız olsun
Bencede 20 bin civarı tutar kuzu
Birde olma olasılığı da kesin değil falan, stresli bi süreç

Tabiki kesin değil canım ama başarı oranı çok yüksek. Motivasyonla, dualarla, güzel düşüncelerle olumlu sonuç alacaksın inşallah Sakın garantisi yok diye olumsuz düşünme. İlkinde olmazsa bile dondurulmuş embriyolardan 2. 3. Transfer şansı var. Tabi iş oralara kalmasın inşallah ama biz içimizi ferah tutalım. Birbirimize destek oluruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…