KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Canım geçmiş olsun nasılsın.?
Ilac verdi kuzum vucudumda mikrop varmış soguk algınlığından kaynakli, antibiyotik verdi bide parol verdi gebelik olursa sıkıntı yaratmaz muhakkak kullan dedi bide 1aralikta gel rahim filmi çekelim tüplerinide kontrol edelim dedi

İyi akşamlar kızlar bende 7 ay önce bir düşük yaşadım ondan sonra hamilelik olmadı bir türlü Dr gidiyorum bir sorun yok deniyor enfeksiyon oluyor bazen akıntım artıyor. Süt maydanoz buharını duymuştum uygulayan var mı faydası oluyor mu acaba ?

Enfeksiyon devam edebilir canim benim de korunmayı bıraktığımdan bu yana adetim e yakın sürekli tekrarlayan bir enfeksiyona sahibim bu ay da aynısı oldu gebelik vardr diye ilaç da kullanamıyorum sıkıntılı regl den sonra geçiyor gecmis olsun tekrardan 😇

Amin canim insallah benim de 3 yaşında bir oğlum var bizim yumurtaliklar tembellesti sanırım 3 aydır deniyorum bende 4. Aya girdim Rabbım hayırlısını nasip etsin

Hosgeldin arkadasim Rabbım bu ay yüzümüzü güldürsün inşallah

Hosgelfin canim 3 aydır deniyorum ben ikinci gebeliğim olacak kısmet olursa Rabbım kucagimixi boş bırakmasın
Enfeksiyonum geçmişte mikrop varmıs gebeligi etkilemeyecek bi antibiyotik verdi. Bende senin gibi yaptım bu noktaya geldi..Ihmal etme yavrum doktora git enfeksiyon gebelikte tehlikeli düşük ya da erken doğuma sebebiyet veriyor kuzenimin eşinin başına geldi. Evlendiği an hamile kaldı enfeksiyonu varmış bebişi 26 Haftalık doğdu 650 gramdı..simdi sürekli hastanedeler 2 bucuk yaşinda ama 7 aylık bebek gelişiminde..Enfeksiyonun neden tekrarlandiğini öğrenmeden ya da kurutmadan gebeliği bi süreligine ertelemelisin bence..Biz mesela enfeksiyon tedavisini eşimle birlikte olduk doktor ikimizede ilaç verdi.

İyi akşamlar kızlar bende 7 ay önce bir düşük yaşadım ondan sonra hamilelik olmadı bir türlü Dr gidiyorum bir sorun yok deniyor enfeksiyon oluyor bazen akıntım artıyor. Süt maydanoz buharını duymuştum uygulayan var mı faydası oluyor mu acaba ?
Canım benim de 5. Ay oldu hala olmadı🤷🏻‍♀️ Sonrasında kontrole gittin mi? Rahim toparlanmış mı herhangi bir yapışıldık var mı vs?

Ilac verdi kuzum vucudumda mikrop varmış soguk algınlığından kaynakli, antibiyotik verdi bide parol verdi gebelik olursa sıkıntı yaratmaz muhakkak kullan dedi bide 1aralikta gel rahim filmi çekelim tüplerinide kontrol edelim dedi
Çok geçmş olsun canm. Hadi bakalm aralığa rahim filmine ihtiyac kalmaz ınsallah 😘

Canım benim de 5. Ay oldu hala olmadı🤷🏻‍♀️ Sonrasında kontrole gittin mi? Rahim toparlanmış mı herhangi bir yapışıldık var mı vs?
En son Haziran da bütün kontrollerimi yaptırdım canım hatta 2 Dr a gittim hormonlara da bakıldı bir sorun yok deniliyor eşime de bakıldı hatta benim birde göbek düşmesi gibi birsıkıntım var ilgisi var mı bilmiyorum gebelik e engel mi neden oluyor onu da bilmiyorum 😒

En son Haziran da bütün kontrollerimi yaptırdım canım hatta 2 Dr a gittim hormonlara da bakıldı bir sorun yok deniliyor eşime de bakıldı hatta benim birde göbek düşmesi gibi birsıkıntım var ilgisi var mı bilmiyorum gebelik e engel mi neden oluyor onu da bilmiyorum 😒
Sebepsiz yere de olmayabiliyor malesef, her adet döneminde şans % 25miş.
Olmama ihtimali olma ihtimalinin 3 katı. Ben kendime Ocak ayına kadar süre verdim canım, istersen sen de öyle bir süre belirle. Düşükten önceki zaman da önemli bence eğer hemen olduysa belki biraz daha zaman verilebilir ama onun için de uğraştıysanız demek ki bizler hemen gebe kalamıyoruz bir doktor ilaç vs desteği takviyesi gerekebilir.

Sebepsiz yere de olmayabiliyor malesef, her adet döneminde şans % 25miş.
Olmama ihtimali olma ihtimalinin 3 katı. Ben kendime Ocak ayına kadar süre verdim canım, istersen sen de öyle bir süre belirle. Düşükten önceki zaman da önemli bence eğer hemen olduysa belki biraz daha zaman verilebilir ama onun için de uğraştıysanız demek ki bizler hemen gebe kalamıyoruz bir doktor ilaç vs desteği takviyesi gerekebilir.
Kuzum ben evlendiğim hafta regl oldum ikinci haftam gebe kaldım 4 yaşında bir kızım var 1 yıl olacak önümüzdeki ay ikinci çocuk planımız kısmet değilmiş diyorum Rabbim zamanını bekletiyor demekki ben düşükten önce de 4 ay kadar uğraştım ama bu ay hem kendime dikkat ediyorum yumurtlama masajı yapıyorum hem ovülasyon takipi yapıyorum kısmet olur insallah ama olmazsa da doktora gitmeyi düşünüyorum tekrar önümüzdeki aya

Enfeksiyonum geçmişte mikrop varmıs gebeligi etkilemeyecek bi antibiyotik verdi. Bende senin gibi yaptım bu noktaya geldi..Ihmal etme yavrum doktora git enfeksiyon gebelikte tehlikeli düşük ya da erken doğuma sebebiyet veriyor kuzenimin eşinin başına geldi. Evlendiği an hamile kaldı enfeksiyonu varmış bebişi 26 Haftalık doğdu 650 gramdı..simdi sürekli hastanedeler 2 bucuk yaşinda ama 7 aylık bebek gelişiminde..Enfeksiyonun neden tekrarlandiğini öğrenmeden ya da kurutmadan gebeliği bi süreligine ertelemelisin bence..Biz mesela enfeksiyon tedavisini eşimle birlikte olduk doktor ikimizede ilaç verdi.
Alttan muayeneden korkuyorum ya doğum yapmış olmama rağmen korkuyu yenemedim bu ay da olursam mecburen gidicem artik

Hanımlar 23 ekim bat günüm. 4 gün sonra.
Bugun sol kasığımda yumurtlama da olan bir ağrı gibi oldu. Belirti aradığım için acaba diyorum yerleşmede kasık ağrısı oluyormu.

Kızlar iyi geceler 😘 bugün biraz egzersiz yapayım dedim bacak çalıştım kol çalıştım bu saate kadar birşey yoktu şimdi birden sancı girmeye başladı çok kötü oldum midem bulanıyor gibi of varya

X