Düğün KASIM 2010 Gelinler Nerelerdesiniz

Kızlar merhaba,
dedemi kaybettim, dün gece saat 23.00 civarında, düğünü ertelicez sanırım.
bu gün 1 kasım, düğümün 12 kasım :S

mervecim başınız sağolsun.allah sabır versin.çok üzüldüm.aile büyükleri bir araya gelip kararlaştırılar herhalde artık düğünün erteleyip ertelenmeyeceğini

Sağolun kızlar, sizin başınız sağolsun.
Konuştuk işte, ertelemeyelim dediler, çünkü 87 yaşındaydı ve 5 seneden beri yatalaktı, bekliyoduk yani, doktorlar bile kurban bayramına çıkmaz demişlerdi.
Çok üzgünüm, düğün işlerim hep aksi gitti, davetiye,yer vs vs
birde üstüne bu ölüm, bizi yıktı.
tarihler çok yakın 10 gün kaldı düğünüme.

Sizlerde hazırlıklar ne alemde ?

Sağolun kızlar, sizin başınız sağolsun.
Konuştuk işte, ertelemeyelim dediler, çünkü 87 yaşındaydı ve 5 seneden beri yatalaktı, bekliyoduk yani, doktorlar bile kurban bayramına çıkmaz demişlerdi.
Çok üzgünüm, düğün işlerim hep aksi gitti, davetiye,yer vs vs
birde üstüne bu ölüm, bizi yıktı.
tarihler çok yakın 10 gün kaldı düğünüme.

Sizlerde hazırlıklar ne alemde ?

canım belkide doğru kararı almışsınız dediğiniz gibiyse eğer...okadar uğraşmıştınız boşuna gitmrmiş olur...benim hazırlıklar iyi bi sorun yok bizde...bu haftasonu gelinliğimi alıcam..adım adım yaklaşıyoruz

selam kızlarrrrrrr.
hazırlıklar hızlandıkça kimsecikler buralara uğramaz olmuş.Mervecim hayırlısı olsun canım ya.bu saatten sonra ertelemek zor olacakmış zaten.
biz evi ancak bugün teslim alabildik ama boyacı salonu güzel boyamamış o yüzden yarın sadece salonu tekrar bıyayacağız.çok sinirlendim artık o boyacıyı eve sokmam nişanlım düzeltecek bakalım nasıl olacak.yarın temizliğe de başlarız.cumartesi gelinliği teslim alacağım.mobilya teslimatı pazaartesiye kalacak.son haftaya birşey kalsın istemiyorum bayramdam önce hazırlıkları tamamlamaya çalışıyorum.umarım aksilikler çıkmazz.
hepinize kolay gelsin kızlarr

günaydın Kızlarrr
dün mobilya bakmaya gittik maskoda gez gezz gezz ayaklarım maffoldu :KK70:

yatak odası ve oturma grubunu aldık bide davetiyeyle nikah şekerinin siparişini verdik
üzerimdeki yüklerin büyük bi kısmı kalktı
ama masko övdükleri kadar değilmiş
venge diye bi mağaza var bi orası güzeldi

günaydın kızlar,
Son bekarlık günlerim, içimden hiç sevinesim gelmio,
kendimi teselli ediorum, ne çok isterdi babanem kına gecemi düğünümü görmeyi, ama dedem vefat ettiği için gelemicek,
yakışmaz dedi benim gelmem. sadece düğüne ikna edebildim, o da nikah kıyıldıktan sonra yanına gidicem takımı takıcak sonra gidicek : (
çok üzgünüm kızlar çook, düğümün oluyo ama hiç mutlu değilim. bu ölüm beni çok yıktı.

Allah sizlere böyle acı yaşatmasın mutlulukla huzurla sağlıkla düğünleriniz olsun bitsin...

Mervecim inan okurken içim çok burkuldu
yapma böle üzme kendini
ölüm konusunda kimsenin içinden bişey gelmiyo
hem bir ölüm olduğunda düğünü ertelemek eskidenmiş
şimdi herşey planlı programlı işliyo
bidaha yer tutcan davetiye bastırcan bunlar çok masraflı işler

çok ani ve beklenmedik birşey değilmiş birde

mutlaka insanın dedesini kaybetmesi çok zor birşeydir ama
düğününde 1 kez olcak
lütfen kendini fazla üzme

haklısın oske.06
bende tek teselliyi öyle buluyrorum işte, bu arada senin işlerinin yolunda gtmesine sevindim,
bi aralar sorun olduğunu okumuştum, haletmenize bu durumu atlatmanıza inan çok sevindim.

Kızlar kına gecesi için ne yapıyosunuz ?
Ben arkadaşımın bindallısı var onu giyicem, nişan kıyafetimi giymicem

saol canım :KK66:
walla bende kına gecesinde ne giyceğimi bilemiyorum yaa :s
bizde nişan kıyafeti giyilmez kınada yeni kıyafet alınırdı
ne zaman alcam kiii zaman yook :KK14:

valla ne yalan söyleyim zamandan ziyade, maddi olarak düşünüorum ben...
baktım kıyafetlere 250 den aşa yok. benim kına için tuttuğum yer zaten 250 tl
gereksiz geldi bana o kıyafet, bi kere giyicem gene dolapta kalıcak

oskecim durumların iyi gitmesine sevindim...inşallah bize bidaha öyle kötü haberler vermezsin işlerin hep böyle yolunda gider...

mervecim sende üzülme hayat bu yarın ne olacağımız belli değil işte..düğününü en mutlu keyifli şekilde geçir bence...kına gecesi içinde sormuştun zaten bindallıylada gayet güzel olur bence ben çok seviyorum bindallıyı..hem giy çıkar gibi bir derdinde olmaz

Doğru diyosun mervecim aslında
benimde saçma sapan şeylere harcanan para çok canımı sıkıyo ama
komşumuzunda dediği gibi" 1 günlük beylik" :)
olsun okadar

Merve allah geride kalanlara sağlık versin böyle zamansız acılar insanda büyük yaralar açıyor gerçekten. Benim babaannem vefat edeli neredeyse 8 yıl oldu hala acısı içimdedir düğünümü görseydi diye aklıma geliyor bazen elimizden bir şey gelse keşke ama... Allah başka acı göstermesin cnm.

Ben de kınada bindallı giycem annem dün kiraladı 50 tl'ye. Sade siyah bir elbisem vardı onu giyeyim de kına yakılırken bindallıyı giyip gece sonuna kadar da onunla kalayım diyorum. Dün bindallıyı almadan önce denedim de boynuma falan battı biraz yaa bütün gece onunla duramam diye düşündüm.

Özge işleri hızlandırmışınız çok sevindim birer birer halloluyor hepsi.

Pınar bu boyacılar hep gıcık yaa bizim boyacı da hızlı yapayım derken haldır huldur her yeri boya yaptı çıktı. Kaç gün uğraştık o boya izlerini çıkarmak için!!!

Son düzenleme:
aok1986
Dünya devam ediyo, ne yapabilirim ki : (( ama içim çok yanıo.

Eğer gece kıyafetin varsa, giy derim. ondan sonra bindallı yı giyersin.
50 TL iyi fiyatmış, çok pahalı değil benim sorduklarım kiralık çok pahalı gelmişti bana,

X