Karnımda ölü bebekle daha ne kadar yaşayacağım :(

Şuan evladiniz yaninizdadir inşallah 31 haftalıkken nasıl anladınız sancı mi oldu sizde yoksa bebekten dolayı mı sezeryan doğum fln mi oldu
Suyum bitmiş farketmedim hamilelik başından beri su gibi akıntım vardı normal bu. Ama sonra suyum da öyle yavaş yavaş gitmiş, birden gelmedi çünkü benim onu ayırt etmem de mümkün değildi. Tesadüfen kontrolde öğrendim hiç su kalmamış bugün sezeryan yapmam lazım dedi. Su bittiği için ciğerleri enfeksiyon kapmıştı zaten daha gelişmemişti de. 1 ay kaldı küvezde, artık birlikteyiz. İyi çok şükür 😇🙏

Rabbim sabrini veriyor ama 1 yıl ama 3 yıl sonra endişe korku panik kalıyor ama tekrar bir evlada kavuşunca yarası hafifliyor o evlat unutturan oluyor , derler ya hayat devam ediyor iyisiyle sancisiyla kötüsüyle
Ben şimdi yine hamileyim ama yine işler yolunda gitmiyor 😔 allahım o kdar üzgünüm ki. Bu ay korunmayı bıraktım hemen hamile kaldım ama dr dış gebelik olmasından şüpheleniyor. 4+6 da kese minicik göründü ama nerede olduğu belli değil. Beta hcg yaptırdım ilk 220 cıktı 5 gün sonra 457. Önümüzdeki hafta yeniden gel netleşir biseyler dedi. Progesteronum da 10 cıktı. Üzüntüden midem ağrıyor artık ya

Ben şimdi yine hamileyim ama yine işler yolunda gitmiyor 😔 allahım o kdar üzgünüm ki. Bu ay korunmayı bıraktım hemen hamile kaldım ama dr dış gebelik olmasından şüpheleniyor. 4+6 da kese minicik göründü ama nerede olduğu belli değil. Beta hcg yaptırdım ilk 220 cıktı 5 gün sonra 457. Önümüzdeki hafta yeniden gel netleşir biseyler dedi. Progesteronum da 10 cıktı. Üzüntüden midem ağrıyor artık ya
Hakkınızda hayırlısı olsun ama eğer bu da sağlıksız bir gebelikse genetik ve pıhtılaşma testlerinizi yaptırmanızı öneririm çok geçmiş olsun 🙏

Hakkınızda hayırlısı olsun ama eğer bu da sağlıksız bir gebelikse genetik ve pıhtılaşma testlerinizi yaptırmanızı öneririm çok geçmiş olsun 🙏
Kesinlikle hepsini yaptıracağım. 5 günde 220den 457ye cıkması normal olamaz değil mi? Daha fazla artması gerekirdi sanki. İnşallah dış gebelik değildir ya cok korkuyorum😔

Belki kimyasal gebeliktir korkmayın, yükseliş 5 gün için çok az evet. Hayırlısı olsun inşallah
İnşallah kimyasaldır diyorum artık yani. Dış gebelik olmasın 😔 4+6 da gittiğim muayenedeki keseye bak nokta kadar

Eklentiler

• IMG_5732.jpeg
    IMG_5732.jpeg
    162,9 KB · Görüntüleme: 27
BEN KESEYİ GORMEYE SANIRIM 6. HAFTADA GİTMİŞTİM. bence siz erkencisiniz. betada gebelik cıktıgında saglık ocagı hekimi bi doktor bul dedi acemilik hemen doktor mu bulayım dedim yok hayır acelesi yok dedi doktorla ebe 2 hafta sonrada gitsen olur dedi. ben de bi geziye cıkacaktım 10 gun kadar . adetin gecıkmesinin 4. gunuydu sanırım bu konusmayı yaptıgımızda 6. hafta da doktor kontrolune randevu aldım keseyi gördük. 2 hafta kadar sonra da kalp atısı için gel dedi. yani neredeyse sizin kese aradıgınız vakitte ben beta verıyordum. 7-8 gibi kalp atısı dinledik bi dahaki randevu 12. haftadaydı. cogu gebe sizin kese aradıgınız tarihte gebe oldugunu bile bilmiyor neredeyse. pıhtılaşma gibi sorunlarınız yoksa biraz daha bekleyeb,lirsiniz. yani progestan kan sulandırı vs gibi ilaçlar kullanmanız gerekıyorsa kontrol altında olmanız hemen degerleri kontrol ettirmeniz dogru olur ama dediği gibi onumuzdeki hafta daha net olur. birde o tarihlerde gec olabılıyor benim kese gordugum tarihte bile doktor 1 hafta kucuk gordu bende sata gore 6ysa doktor 5 dedi bunlar onemsiz 2 haftaya kadar oynama yapar dedi. 12. haftada gittigimde 13 haftalık demişti mesela doguma kadar 1 hafta onde gitti hep. için rahat değilse baska doktora git bazen hastane cıhazları labaratuarları da başka değer cıkarıyor.

BEN KESEYİ GORMEYE SANIRIM 6. HAFTADA GİTMİŞTİM. bence siz erkencisiniz. betada gebelik cıktıgında saglık ocagı hekimi bi doktor bul dedi acemilik hemen doktor mu bulayım dedim yok hayır acelesi yok dedi doktorla ebe 2 hafta sonrada gitsen olur dedi. ben de bi geziye cıkacaktım 10 gun kadar . adetin gecıkmesinin 4. gunuydu sanırım bu konusmayı yaptıgımızda 6. hafta da doktor kontrolune randevu aldım keseyi gördük. 2 hafta kadar sonra da kalp atısı için gel dedi. yani neredeyse sizin kese aradıgınız vakitte ben beta verıyordum. 7-8 gibi kalp atısı dinledik bi dahaki randevu 12. haftadaydı. cogu gebe sizin kese aradıgınız tarihte gebe oldugunu bile bilmiyor neredeyse. pıhtılaşma gibi sorunlarınız yoksa biraz daha bekleyeb,lirsiniz. yani progestan kan sulandırı vs gibi ilaçlar kullanmanız gerekıyorsa kontrol altında olmanız hemen degerleri kontrol ettirmeniz dogru olur ama dediği gibi onumuzdeki hafta daha net olur. birde o tarihlerde gec olabılıyor benim kese gordugum tarihte bile doktor 1 hafta kucuk gordu bende sata gore 6ysa doktor 5 dedi bunlar onemsiz 2 haftaya kadar oynama yapar dedi. 12. haftada gittigimde 13 haftalık demişti mesela doguma kadar 1 hafta onde gitti hep. için rahat değilse baska doktora git bazen hastane cıhazları labaratuarları da başka değer cıkarıyor.
Ya tabiki en doğru olan zaten 6 veya 7. Haftada gitmek ama ben daha önce 7 haftalıkken kalp durması sonucu bebek kaybettim 1 ay karnımda ölü bebekle gezdim. Düşük hikayem olduğu için de kadın doğum doktoru gebelik haberini duyar duymaz çağırdı beni, ki ben yine onun çağırdığı tarihten 5-6 gün sonra gittim. Şiddetle dış gebelik olabileceği üzerinde duruyor nedenini bende bilmiyorum. İnan bende gönül rahatlığıyla 7. Haftada gidip kalp atışı duymak isterdim ama olmuyor işte dış gebelik olursa bi daha gebe kalamama ihtimalinden bahsetti doktorum. İlk düşüğümde genetik araştırma yapılmadı tekrarlayan düşük olursa yapılması gerektiği söylendi. Bakalım ne gelirse Allahtan artık ne diyeyim üzgünüm

Yok ilk yaptırdığım sağlık ocağı sonraki hastane
Farkli labaratuvarlarda yaptirmissiniz bu dogru degil. Ayni saatlerde 48 72 saat arasında 2 katı artış beklenir. Min %66 olmak üzere. Zaten kese görünmez dis gebelikte rahim icinde. Siz geçen sefer de iş bilmez bir doktordan cok üzülmüşsünüz. Baktiniz doktor sizi geriyor hemen degistirin bu dönemde en mühim şey moral. Elbette kötü ihtimalleri de söylesin de bi dakika yani ne dış gebeliği daha.

Farkli labaratuvarlarda yaptirmissiniz bu dogru degil. Ayni saatlerde 48 72 saat arasında 2 katı artış beklenir. Min %66 olmak üzere. Zaten kese görünmez dis gebelikte rahim icinde. Siz geçen sefer de iş bilmez bir doktordan cok üzülmüşsünüz. Baktiniz doktor sizi geriyor hemen degistirin bu dönemde en mühim şey moral. Elbette kötü ihtimalleri de söylesin de bi dakika yani ne dış gebeliği daha.
Ya ben niye her seferinde böyle doktorlara denk geliyorum bilmiyorum. Bir muayene ücreti fazladan almak için beni çağırıp bu kadar germesine ne gerek vardı bende anlamıyorum. Ki bu konuda ne kadar hassas olduğumu en tanımayan insan bile anlar. Hayatta en cok istediğim şey anne olmak

Dış gebelik ihtimali benim aklıma bile gelmezdi doktorum bu kadar dillendirmese. Kesenin nerde olduğu hakkında bi fikri yokmuş tüpte mi rahim içinde mi

Dış gebelik ihtimali benim aklıma bile gelmezdi doktorum bu kadar dillendirmese. Kesenin nerde olduğu hakkında bi fikri yokmuş tüpte mi rahim içinde mi
Benim de dis gebelikten yatisim verildi keseyi aradilar 3. Günün sonunda rahim içinde görüldü. Herkesin başka başka derdi var sıkmayın canınızı. Allah korktuğunuza uğratmasın.

Daha gördüğü kesenin nerede olduğunu anlayamayan bir doktor bence hemen doktorunuzun değiştirin ben doktor ihmali yüzünden bebeğimi kaybettim düşük yaptım başkasının başına da gelsin istemem

X