Kardeşle küs olmak

Mehtap87

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2017
750
574
Merhaba arkadaşlar , başlıktan anlaşılacağı üzere kardeşimle küsüm ama öyle tatlı bi küslük diye düşünmeyin bu konuyu attığı iftiralarla yaptıklarıyla bana hayatta en büyük zararı o vermiştir ve kesinlikle net tavrımız karşılıklı olarak benim öyle bi kardeşim yok diyoruz artık .

Sorum aslında şu kardeşini bu şekilde silenlerden tavsiye bekliyorum nasıl yapıyorsunuz hiç aynı ortama girmiyo musunuz ? bayramda mecburi tüm aile toplanınca aynı eve girmek zorunda kaldık birde hastalık gibi önemli bi konu var diğer aile bireylerinden birisinino yüzden bir araya gelmiş olduk tüm aile ve hiç bir şekilde medeni olamayıp sürekli laf soktuğu için tartışma yaşadık ortam gerildi .Ben ailenin diğer üyeleri tarafından çok ciddi baskıya maruz kalıyorum siz kardeşsiniz barışırsınız ne olacak vs kimse aramızdaki sorunları ciddiye almıyor . Yaşananları herkes biliyor onun suçlu olduğunuda söylüyorlar ama olayı ciddiye almıyorlar galiba .Aradan yıllar geçmesine rağmen onun nefreti geçmiyor bana karşı 1-2 kere laf sokma değil sürekli beni tahrik etmek için elinden geleni yaptı sürekli laf soktu ve ben umursamadıkça şiddeti arttı bende bi yerde dayanamayarak cevap verdim olaylar büyüdü .

Ve hep şöyle oluyor gidip onunla konuşuyorlar gelip ona sen bunu bunu yapmışsın diyorlar benim dediğimide ona diyorlardır ben bu sefer tekrar geriliyorum tekrar üzülüyorum yıllar geçmesine rağmen öfkeler yenileniyor .

sorun şu ki ben onu o hastalıklı kafasıyla başbaşa bırakmak istiyorum artık onun ne düşündüğüyle beni sevmemesiyle ilgilenmek istemiyorum artık ben kendi psikolojimi korumak istiyorum çünkü barışsam bile hiç bir şekilde düzelmeyeceğini benim içim toksik ve zararlı bi insan olduğunu çok iyi biliyorum .
Sizlerden ricam neye küstüğümüze değilde böyle aileden birini silip nasıl bi tavır içinde olduğunuzla ilgili tavsiye istiyorum

Burada çoğu üye neden diyecektir çünkü neden nasıl bu hale geldiniz o da önemli ki sürekli laf soktu sinirlendim diyorsunuz ya bence siz de aşırı gerginsiniz buradan hissediyorum o gerginliği. Sanki size ekmeği uzatır mısın dese neden o kadar insan varken benden istedi hususi ben sinirleneyim diye yapıyor diyecek gibisiniz. Bu kadar gerginse zaten görüşmeyin tüm aile için o anlamlı günleri zehir etmeyin.
Kardeşinizi de silebilirsiniz ama kendinizi yanlızlaştırmanız gerekir. Sonuçta bayramda seyranda kimseye kardeşimi çağırmayın diyemezsiniz ama siz tatile gidebilirsiniz veya hastalık durumlarında gitmeyip bir işinizi bahane edebilirsiniz.

Bunu söylüyorum ama en son yine mesela canını sıkma o şöyle biri vs diye konuya girip bi şekilde bişey söylüyorlar onla ilgili mesela yine benim hakkımda söylediği binlerce şeyden birini duydum ve tekrar öfkem arttı birden kendimi açıklarken buldum laf getirene . Ona açıklamasam kendi içimde tekrar öfke nöbetleri yaşıyorum

Fark etmez, yumuşakça değil ağızlarını açtıkları an sertce söyleyeceksin. Başka türlü bu kısır döngüden çıkamazsın.

İşte ben neden öyle oldu kısmını geçtim gerçekten o konular asla aşılacak konular değil affedilecek konularda değil. Ben ortamın aile büyüklerin hatrına gerginlik olmasın diye merhabada dedim ona ama o tekrar laf sokmaya başladı gerçekten ekmek uzat vs kadar basit değil zaten laf sokmalarını ciddiye almadım önce ama sonra beni de delirtti ve evet Şuan çok öfkeliyim gerginim

Haklısınız , deneyeceğim herkesin bu duruma saygı duymasını istiyorum artık
Yani ister saygı duysunlar ister duymasinlar ama bu şekilde sırf kendilerine konuşacak mevzu olsun diye senin sinirlerini bozmaya hakları yok. İyisi mi tersle gitsin. Zaten bu sekilde davranan insanlardan sana hayır gelmez.

Merhaba dediğiniz durumda laf sokmaya calışması tuhafmış. Ailenizdekiler onun bu tepkisini gorup size hak vermeliydi aslinda

Yok saymak en güzeli. Konu açanlara da anında ilgilenmiyorum bana anlatmayın diyip dinlemeyeceksiniz. Size mi geldiler gönderin gerekiyorsa. Siz mi onlardasınız kalkın misafirliği sonlandırın. Hiç bir şekilde tahrik olup ne yüz yüze ne dolaylı laf söylemeyin.
Minimum etkileşim olmalı diğer türlü zor.

Merhaba dediğiniz durumda laf sokmaya calışması tuhafmış. Ailenizdekiler onun bu tepkisini gorup size hak vermeliydi aslinda
Zaten tüm aile herkes Bana hak veriyolar en başından beri ama mesela ona kızdık sana laf soktuğu için diye anlatmaya başlayıp oda senin şununa bozulmuş diyip tekrar laf geliyor onun ağzından bu sefer ben tekrar geriliyorum olmadık bişeyi abartarak oda bunu yaptı diyor mesela ve o bana geri geliyor . Ben en son bana laf getirmeyin onun ne düşündüğü ile ilgilenmiyorum dediğim halde yine 1 cümlesi geldi mesela

Evet işte benimde hatam bu yeniliyorum tahrik olup olayları anlatıyorum onlarla konuşuyorum neden küs olmamız gerektiğini açıklıyorum bana yapılanları anlatıyorum,açıklarken olayları tekrar hatırlayıp yaşıyorum gibi oluyor oysaki benim isteğim ne yaşandıysa yaşandı artık düzelme şansıda yok yıllarca aynı şeyi konuşmayıp herkes kendi yoluna gitsin bu konularda bir daha açılmasın istiyorum .

Her ailede oluyor bu tarz sorunlar. Sorun yaşamayan aile görmedim ama düzeliyor illaki. Kardeşler , aile yakınları vs yabancı değil ki silip atabilelim. Diĝer insanlara göre daha fazla yaşanmışlık olduğu için etkiliyor insanı. Önemli olan küslüğü devam ettirmemek. Beni de zamanında çok üzdüler bu konular yüzünden ama sıkıntılı anımda da ilk onlar koştu. aile olunca unutuluyor sonradan. El olsa silersin de aile öyle değil.

Rest çekin onunla benim aramda sizin hakemliğinize ihtiyaç yok. Siz benimle etkileşime girecek iseniz girin yoksa sizle de görüşmeyelim diyeceksin. Onu demiş bunu demiş faslı bitmez

Rest çekin onunla benim aramda sizin hakemliğinize ihtiyaç yok. Siz benimle etkileşime girecek iseniz girin yoksa sizle de görüşmeyelim diyeceksin. Onu demiş bunu demiş faslı bitmez
Haklısınız bitmiyor (tavsiyenize uyacağım) bitmiyor evet senin canın kanın et tırnaktan ayrılmaz laflarıda bitmiyor bizim toplumumuzda ama bazen bir yabancıdan daha çok zarar verebiliyor en yakınlarımız

Haklısınız bitmiyor (tavsiyenize uyacağım) bitmiyor evet senin canın kanın et tırnaktan ayrılmaz laflarıda bitmiyor bizim toplumumuzda ama bazen bir yabancıdan daha çok zarar verebiliyor en yakınlarımız
Evet canınız kanınız doğru. Bu ikiniz arasında olan bir mevzu üçüncü şahıslar karışmayacak ben ister barışır ister küserim bizi ilgilendirir diyip olaya müdahil olmalarını önleyin. Onunla iletişime geçip geçmemeleri sizi ilgilendirmez ama oradan laf taşımaları kaosu beslemek oluyor. Çok da ara düzelsin diye değil yani ülkecek temcit pilavı gibi fi tarihinden ilk olaydan bebeklikten başlayıp son olaya kadar bin kez konuşmayı evirip çevirip seviyoruz. Ondan kaynaklı konuşacak hobi etkinlik yok ülkecek sülale kavgası konuşulur.

Tam 15 senedir abimle görüşmüyorum. Ve bunun benim açımdan geri dönüşü de yok. Annemle yaşıyor kendisi. Bekar, hiç evlenmedi.

Çocuklarım onu tanımıyor. Hatta bir keresinde büyük kızım okuldaki ödevi için soy ağacı hazırlamıştı. Anne senin kaç kardeşin var dedi, 1 yaz dedim. Normalde onunla birlikte 2 kardeşim var. Dayı dedirttirmedim hiç çocuklarıma. Zaten 14 yaşındaki kızım 1 kez gördü onu, o zaman da idrak edemeyecek kadar küçüktü. Vel hasılı, benim açımdan onarılabilecek bir durumda değiliz.

Bayramlarda yıllarca diğer abimle birlikte anneme gittiğimizde önceden haber veriyorduk. Görüşmediğimiz abim de dışarı gidiyordu. Görmüyorduk. Son yıllarda yaşlandım artık, sokak sokak gezemem demiş anneme. Geliyorlarsa ben varken gelsinler demiş. Biz de bu durumdan dolayı anneme gitmiyoruz artık. Ne diğer abim, ne de ben. Annemi bayramda bizim evlerimizde ağırlıyoruz. Annem de evlatlarım kapımı açsın gibi bir heves duymuyor zaten, sorun olmuyor. Anneme bir şey olursa ancak öyle bir araya geliriz sanırım. Zaten yıllar önce de annem anjiyo olmuştu, öyle aynı ortamda denk gelmiştik.

Özet olarak ben çok kararlıyım, onunla görüşme ihtimalim yok. Bu kararlılığımı da gayet net ifade ediyorum. Annem bazen lafını açarsa onunla ilgili bir şey duymak istemediğimi söylüyorum ve konuyu kapatıyorum. Zaten başka akrabalarla da görüşmediği için onun haberini duyabileceğim tek kişi annem. Annem de benim kararlılığımı bilir, üstüme gelmez. Diğer abim de asla görüşmez onunla. Dolayısıyla sınırınızı net belirttiğiniz zaman sorun olmuyor. Kimseye benimle ve onunla aramızdaki durumla ilgili söz hakkı tanımıyorum. Konuşan olursa bizim durumumuz değişmez diyerek susturuyorum. Kendimi açıklama gereği duymuyorum bu konuyla ilgili.

Bilmem sizin durumunuza uyar mı? Ama ben kendimi ve kurduğum ailemi böyle koruyabiliyorum ancak.

Yaşadıklarını o kadar iyi anlıyorum ki çünkü aynı kardesten bende de var ve senin aksine annem hep ondan taraf oluyor hırsızlığı iftirası yalanı insan kullanması vs bende evlenince aynı senin gibi gorusmemeyi düşünüyorum şuan aramız iyi gibi ama iyi olsun dahi istemiyorum içimde ona karşı büyük bir öfke var çünkü hayatımın her alanında benim resmen görümcemdi

Kesinlikle katılıyorum aileme de söyledim bunu bu konuyu konuşmayı seviyorsunuz diye insanlar kaosu konuşmayı çok seviyor dün mesela bu konuyu bilen bi arkadaşım naptın onunla karşılaştın bişey oldu mu diye sordu bende hiç tekrar laf soktu tartıştık diye anlatmadım yoo merhaba merhaba ne olacak başka dedim tatmin olmadı mesela anlatsaydım tekrar birlikte durumu ayıplasaydık onun için daha tatmin edici bi sohbet olacaktı eminim buna.

Evet bundan sonra aynı evde bulunmayacağım bende , ben olmayacak bi durumu ailemin alttan alttan baskılarından etkilenip aman ne olacak tatsızlık çıkmasın diye aynı sofrada bile bulundum bu da çok büyük bir hataydı , sizin gibi yapmak istiyorum o evdeyken ben dışarıda ben evdeyken o dışarıda olsun ama bunu yapmak içinde her zaman bu kaosu yinelemem gerekir çünkü benim annem aşırı ısrarcı ille gel ille çıkma diyip beni darlar o anlayışı göstermesi lazım bunlar aynı ortamda bulunamazlar diye .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…