Kardeşimin kocası ve eşim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

sssddnnnn

Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2023
156
-16
Arkadaşlar merhaba. Şu an eşim benimle konuşmuyor. Kendimi haklı görüyorum ama kendimi hep haklı görürüm o yüzden yardımlarınıza ihtiyacım var.

Öncelikle kardeşimin kocası normalde isimle hitaplaşırız ama kolay olması için eniştem dicem. Eniştemin eşime karşı bir kıskançlığı var, eşime de baya patavatsızca laflar söylediği oldu, eşim yeni evliyiz diye alttan aldı hep. Hiç çemkirmedi, söylenmedi baya baya artınca ve birikince (hatalarım oldu biraz) artık eşim patladı. Kardeşimin çoğu şeyden haberi yok kardeşimi üzmek istemiyorum anlatmadım hiç. Ailem biliyor ama onlar da kardeşim ve eniştemci, isteyerek değildir kötü niyetli değildir vsvs. Babamla eşim bir ara bu tarz bir kırgınlığı konuşurken babam eşime terslenip bir tanecik damadım falan demişti eniştem için eşim o zaman bitti dedi hani bağları koparıyorum ailenle dedi. Bana sürekli saygısızlık yapılıyor ve sen susuyorsun dedi. Ben ailem kardeşim üzülmesin istiyorum sadece.
Zaten hiç iletişimleri yok. Deprem oldu deprem bölgesindeyiz onda bile hiç aramadılar. Kardeşim bile aramadı ben aradım salak gibi iyiyiz falan dedim. Sonrasında ikinci deprem oldu onda da aramadılar. Bunlar sorun değil açıklayıcı olsun diye genel yazıyorum. Depremden sonra babamla eşim barıştı ama, eşim adım attı baya hatta.

Son 2 hafta önce eniştem yine çok büyük terniyesizlik yaptı, özür dilemedi. Eşim de tamam artık dedi ben de gurursuz değilim bu ne gelen geçen üstümden geçiyor. Ben konuşmuyorum sen kardeşinle konuş ama benim için bitti dedi. Ve rica etti bizim grubumuz var ailemle eniştem de var eşim girmek istemedi eşim yok. Eniştem sürekli fotoğraf atıyor yeğenimi kendisini kardeşimi falan ben de emoji koyuyorum ya da çok güzelsiniz falan yazıyorum. Eşim eniştemin attığı fotoğraflara yorum yapmamı istemedi, gör geç sen atınca kimse sallamıyor , bana terbiyesizlik yapıldı lütfen arkamda dur böyle böyle beni kaybediyorsun dedi. Ben de tamam dedim ama dün yine emojiler falan attım eniştemin attığı fotoğrafa. Eşim gördü (fotoğrafları ben gösterdim salwk gibi) sabahtan beri benimle konuşmuyor, sözümün senin için hiç önemi yok, birbirimizden uzaklaşıyoruz yapma dedim bile bile attın diyor, ama kardeşim yani onun kocası kardeşimi üzemem ailemi üzemem ki.

Haksız mıyım sizce? Ben de tartışma çıkarıp üste çıktım. Şimdi ben de konuşmuyorum üste çıkmaya devam edeyim mi yoksa eşim haklı mı?

Son düzenleme:
Sizinle yaşamak çok zor, bir de marifet gibi gülüyorsunuz.

Eşinizi madara etmişsiniz, yazık adama bi de babanıza o kadar adım atmış.

Eşiniz haklı, herkes edebini terbiyesini bilecek. Eşime saygı duymayan insana mıç mıç emoji atmam asla. Yanlış yapıyorsunuz, üzülmesin diye üstüne titreyeceğiniz insan bu konuda eşiniz olmalı.

Yazıklar olsun valla size.

Yani fotoğraflarda eniştem kardeşim babam vardı. Bence eşim büyük tepki gösterdi.

Ne kadar itici ve şımarık birisiniz ,ne o evlilikleri çocuk oyuncağı haline getirmiş insanlar gibi... Ben olsam hemen boşanırdım bir dk bile durmam sizin gibi biriyle , çocukta yok galiba en kısa zamanda bu adamcağız kurtulsa sizden...

Yani fotoğraflarda eniştem kardeşim babam vardı. Bence eşim büyük tepki gösterdi.

Etlinizle sorun yaşasanız, eşiniz eltinizle bu şekilde olsa ne düşünürdünüz? Belki boşanmayı.

Hala eşinizi hatalı buluyorsunuz, silkelenip kendinize gelin bi

Esinizin ailesi size bu sekilde saygisizlik yapsaydi ve esinizin tutumu sizinki gibi olsaydi ne hissederdiniz?
Erkek olsun kadin olsun, kari/koca birbirine laf soyletmeyecek. Ben asla izin vermem, esime kimse bir sey diyemez, ayni sekilde esim de bana laf soyletmez.
Boyle olmasi gerekir.

Kardeşim boşanırsa araları kötü olursa falan diye korkuyorum. Ailem çok bariz kayırıyor zaten de bilemedim haklısız

Haklısınız. Ben genelde boşver canım falan diyorum. Annem üzülmesin kardeşim kavga etmesin modundayım. Kardeşimde zaten asla aramaz işi düşmedikçe asla bir talebi varsa anca arar

Haksızsınız.
Başkası olsa çok fena olay çıkarırdı, yine sabırlı davranmış eşiniz.
Sizden istediği ufacık birşeyi bile kardeşim üzülmesin diye yapmamışsınız.
Depremde bile merak edip aramayan kardeşiniz kocasının mesajına emoji atmadınız diye üzülüp gücenecekse bir zahmet gücensin yani.
Bir de üste çıkmaya çalışıp kendinizi haklı görüyorsunuz.
Burada anneci aileci/erkekler yerden yere vurulur ama sizin de onlardan kalır yanınız yok yani.

Kardeşim boşanırsa araları kötü olursa falan diye korkuyorum. Ailem çok bariz kayırıyor zaten de bilemedim haklısız
Kardesiniz bosanirsa diye dusunuyorsunuz sizin evliliginiz ne olacak? Esiniz sizden soguyor gayette hakli adam kendinize gelin adamin gonlunu alin hatta gruptan cikin

Fake değilseniz, okuduğum en saçma konularda ilk 10 a girer.Ne enisteymis arkadaş uğruna kocanizi pas pas etmişsiniz.Kocanizda size hakaret eden eltinize lacka lacka emoji atsa dünyayı yikardiniz.
Gülmeye devam edebilirsiniz,hakim karşısında bosanirken aklınız başınıza gelir.
(Kocanizin yerinde olsam böyle bir aileye daha fazla tahammül etmem)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…