Kardeşimin abisiyle beraberim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya dinen ikisi de müslüman olsa da erkeğin dini öğretme uygulama için yönlendirme zorunluluğu var diye o. Ama yeaaani neyse sustum. 🤣
Oğlanın kuran kursunu kocam ilgilensin diye ona bıraktım, gevşek davrandı, çocuk liseye gidecek, kuran kursuna gidemedi. Kızı ben ele aldım, öğrendi çok şükür, güzel de okuyor. Babalarla olmuyor o işler, anne el atacak. Baba ahşrette versin artık hesabını, ne diyeyim

Oğlanın kuran kursunu kocam ilgilensin diye ona bıraktım, gevşek davrandı, çocuk liseye gidecek, kuran kursuna gidemedi. Kızı ben ele aldım, öğrendi çok şükür, güzel de okuyor. Babalarla olmuyor o işler, anne el atacak. Baba ahşrette versin artık hesabını, ne diyeyim
Sen biliyorsan sen de öğretebilirsin aslında ya. Zaten öğretmendin biliyorum.

Sen biliyorsan sen de öğretebilirsin aslında ya. Zaten öğretmendin biliyorum.
Ben öğretirim de evde verimli olmuyor. Ciddiyetsiz oluyor. Bugün yarın derken yedik koca yazı başlayamadık düzgünce. Ne yapacağımı bilemiyorum, canım sıkılıyor bu duruma. Aslında sekülerliğe daha yakın bir insanım ama bunu sorumluluk olarak görüyorum. Çıkamadım işin içinden. Bir gün oğlun olursa babaya bırakma sen ilgilen o işle. Babalarla olmuyor. Tqm kuran kursuna gideceği dönem pandemiye denk geldi. Sonra da büyüdü gitti bir taraftan. Benim için can sıkıcı bir durum 😔

Ben öğretirim de evde verimli olmuyor. Ciddiyetsiz oluyor. Bugün yarın derken yedik koca yazı başlayamadık düzgünce. Ne yapacağımı bilemiyorum, canım sıkılıyor bu duruma. Aslında sekülerliğe daha yakın bir insanım ama bunu sorumluluk olarak görüyorum. Çıkamadım işin içinden. Bir gün oğlun olursa babaya bırakma sen ilgilen o işle. Babalarla olmuyor. Tqm kuran kursuna gideceği dönem pandemiye denk geldi. Sonra da büyüdü gitti bir taraftan. Benim için can sıkıcı bir durum 😔
Benim ailem de bizi her yaz tatile diye köye götürdü ben de üniversitede kendi kendime Kuran harflerini öğrendim. Bana dinen öğrettikleri tek şey Sübhaneke, gece yatarken okunacak dualar, Allah bir, peygamberlerin adı ve işte biraz da hikayeleri. Başka bir şey bilmiyordum. Namaz kılmayı falan 6. sınıfta öğrenmiş olabilirim camide. Ben de bu din eğitimi konusunda karışığım daha sadece hamileyim üstelik. Çok zor bir şey bence şu dönemde. Çocuklar her türlü kaynağa erişebiliyor ve çoğu da öyle sorular soruyorlar ki, bizim gibi değiller. Allah yardımcımız olsun. Benim erkek kardeşim, babamdan değil benden namaz kılmayı öğrendiği için camide kadinlar gibi ellerini bağlıyormuş, babamı utandiriyormus😅 Erkek çocuk babası ile camiye gitmeli biraz da ondan öğrenmeli bence

Buna benzer bir hikaye bizde de var. Benim anneannem annesinin ve babasının ikinci evliliğinden olan çocukları. Annemin yarım kan teyze ve dayilari var yani anne ve babasının ilk evliliklerinden. Aralarında hiçbir akrabalık olmayan bir tanesi diğeri ile evlenmiş. Yani anneannemin annesinin ilk evliliğinden olan kızı ile babasının ilk evliliğinden olan oğlu evlenmişler. Bunlar ben küçükken bizimle ayni şehirde yaşıyordu annem birine dayı birine teyze diyordu. Onların önünde soruyordum, gercek dayinla teyzen mi diye😅 Evet diyordu alınmasınlar diye mecburen. Soy ağacı çıkarmayı öğrenene dek travması geçmedi 😅
Paragraf soruları yerine şöyle karışık akrabalık ilişkilerini okuyup yorumlamak gerekli,cidden iyi sıralama yaptırır. :olamaz: Ben hala annemin kuzenlerinin bizimle olan bağlarını çözemedim.Kuzenler ama kimden ötürü? Ninemin ninesinin,eniştesinin teyzesinin kardeşi gibi karışıklık içeriyor.

Arkadaşlar merhaba şimdi durum şöyle. Benim annem ve babam ben küçükken boşandı. Annem başka biriyle evlendi ve o adamdan da bir kızı oldu. Benim kendimden 5 yaş küçük bir kız kardeşim var. Kız kardeşimin de babasının önceki evliliğinden olan bir oğlu var yani kız kardeşimin abisi oluyor. Benim o çocukla hiçbir kan bağım yok annemiz farklı babamız farklı.Kız kardeşimin baba tarafından olan abisi oluyor.Bizim bu çocukla aramızda birşeyler var. Birbirimizi seviyoruz.Bu durumda kız kardeşim hem benim görümcem hemde abisinin baldızı mı olmuş oluyor?
Culpa mia izlediyseniz zarar.......
Gerçekse ne diyelim,insan bu kadar karışık, sıkıntılı hallere düşmek istiyorsa bir yeri ufff olunca oturup aglamayacak.O kadar erkek varken hormonlara kanıp bu ilişkiyi istiyorsaniz sonuçlar sizi şaşırtmasın.....

Yani kardesinize yan gözle bakiyorsunuz. Su akraba iliskilerin de icine ediyorlar ya..bazi seyler kan olmayinca da 🤮
Ne kardeşi kardeşim değil benim. Annemiz farklı babamız farklı soyumuz sopumuz farklı saçmalamayın. Biz balkan göçmeni bir aileyiz. En ufak bir kan bağı olsa bile bizde kabul edilmez. Bu kişinin benimle hiçbir genetik bağlantısı yok sokaktaki yabancıyla aynı kan bağı uzaklığı olarak

Alakamız yok ne soyumuz aynı ne sopumuz. Biz balkan göçmeniyiz bizde kan bağı olan birine uzaktan akrabaya da yan gözle bakılmaz. Bu kişi benim üvey babamın eski karısının oğlu. Hiçbirşeyim olmuyor yani
Herşey kan bağımı?????? ay yazılacak çok şey varda amannn yaşa gör senin miğden aldıysa bize ne!!!!!!!

Ben istemezdim anne olsam annenizi bilemem.yani bencr uygun değil

Ne kardeşi kardeşim değil benim. Annemiz farklı babamız farklı soyumuz sopumuz farklı saçmalamayın. Biz balkan göçmeni bir aileyiz. En ufak bir kan bağı olsa bile bizde kabul edilmez. Bu kişinin benimle hiçbir genetik bağlantısı yok sokaktaki yabancıyla aynı kan bağı uzaklığı olarak

Hersey Genetikle mi oluyor? Anne baba evlenmis. Aileler birlesmis oluyor. Ama kime ne anlatiyoruz. Eminim anneniz babaniz bu izdivaca sevinir. Artik birbirlerinden sizi isterler

Bizde Balkan göçmeniyiz konuyla alakası ne tam olarak bilmiyorum bu genel değerler ile ilgili bir durum bence ama katılık olarak bakarsak kuzenim,anneannemin uzaktan bir arabasıyla evlenmek istedi diye bile taşlanmıştı.Akrabalık bağı o kadar uzak ki bir anneannem biliyordu aradaki bağı :) Sonuç herkes karşı çıktı ve vazgeçip ayrıldılar.

Arkadaşlar merhaba şimdi durum şöyle. Benim annem ve babam ben küçükken boşandı. Annem başka biriyle evlendi ve o adamdan da bir kızı oldu. Benim kendimden 5 yaş küçük bir kız kardeşim var. Kız kardeşimin de babasının önceki evliliğinden olan bir oğlu var yani kız kardeşimin abisi oluyor. Benim o çocukla hiçbir kan bağım yok annemiz farklı babamız farklı.Kız kardeşimin baba tarafından olan abisi oluyor.Bizim bu çocukla aramızda birşeyler var. Birbirimizi seviyoruz.Bu durumda kız kardeşim hem benim görümcem hemde abisinin baldızı mı olmuş oluyor?
sınav sorusu gibi

Kardeşiniz doğduğunda siz 5 yaşındasınız.
Yani daha bebek denilecek yaşta olmanız gerekiyor.
Birlikte aynı evde küçüklükten itibaren büyüyen çocuklar kan bağı olarak kardeş olmasa dahi kardeş gibi yetiştirilir ve görülür.
Dini açısıyla kişisel olarak hiç ilgilenmiyorum bu tarz şeylerde bana göre kuzen de kardeştir,aynı ekmeği bölüşüp büyüdüğüm biri de.Bu tarz bir olayın içinde yer alsam aileme söyleyemezdim ağır tepkiler alırdım.
Ailenizin akraba evliliklerine karşı olduğu sinyalini verdiğinize göre onlarda bu durumu hiç normal karşılamayacak. Bu kan bağından da öte ve ağır bir durum aynı evin içinde yetişen iki çocuk o anne baba gözünde kardeştir,insan böyle bir durumu yakıştıramaz bile.

Kardeşiniz doğduğunda siz 5 yaşındasınız.
Yani daha bebek denilecek yaşta olmanız gerekiyor.
Birlikte aynı evde küçüklükten itibaren büyüyen çocuklar kan bağı olarak kardeş olmasa dahi kardeş gibi yetiştirilir ve görülür.
Dini açısıyla kişisel olarak hiç ilgilenmiyorum bu tarz şeylerde bana göre kuzen de kardeştir,aynı ekmeği bölüşüp büyüdüğüm biri de.Bu tarz bir olayın içinde yer alsam aileme söyleyemezdim ağır tepkiler alırdım.
Ailenizin akraba evliliklerine karşı olduğu sinyalini verdiğinize göre onlarda bu durumu hiç normal karşılamayacak. Bu kan bağından da öte ve ağır bir durum aynı evin içinde yetişen iki çocuk o anne baba gözünde kardeştir,insan böyle bir durumu yakıştıramaz bile.
Hayır biz üvey babamın oğluyla aynı evde büyümedik. Üvey babamın oğlunun velayeti annesindeydi. Sadece arada bir toplaşıyordu bizim aileyle

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X