Kardeşime uygulanan şiddet 😔

Haklısınız. Bugün darp raporu alındı şükür. Önce emniyete gitmiş babam kardeşim ve arkadaşı ile velisi. Doktor da fotoğrafa bakmış ve yardımcı olmuş rapor için. Pazartesi babam okula gidecek avukat ile. Cimere milli eğitime her yere şikayetimizi yapacağız.
Kardeşim okulunu seviyor ama sınıf öğretmeninin dersi olduğu gün okula gitmek istemiyor. Yine de tekrar tekrar konuşacağız ikna olması için. Sonuçta o çocuk hala okulda ve çoğu öğretmeni anlayışsız, idare içler acısı.
Cimer için detaylı bir dilekçe hazırladım. Bakalım inşallah eden cezasını alır.
Ne güzel gelişmeler bunlar 🙏 sınıf öğretmeninide es geçmeyin sakın. Herkes bi kendine gelsin. Bu gelişmeler kardeşinize de iyi gelmiştir.ailesinin yanında olduğunu bilmek güçlü hissetmek rahatlatmıştır. Bizide gelişmelerden haber edin lütfen ☺️🙏

Merhaba Hanımlar,

Size bir şey danışmak istiyorum. Cevap yazacaklara şimdiden teşekkür ederim.

O kadar aklım karıştı ki. Yardımınıza ihtiyacım var.

Lise 1’e giden kız kardeşim var. Daha önceki konumda biraz anlatmıştım. Annemizi yakın zamanda kaybettik. Bu süreçte en kötü etkilenen küçük kardeşim oldu. Küçük kardeşim, büyük kız kardeşim ve babam memleketimde yaşıyor. Ben farklı bir şehirdeyim.

Küçük Kız kardeşimin sınıfında bir çocuk sürekli kardeşimi rahatsız ediyormuş. El kol şakası yapıyorum diyerek canını acıtıyormuş. Kardeşim bu erkek çocuğunu defalarca uyarmış. Ama vazgeçmemiş. Sınıf öğretmenine söylemiş, müdür yardımcısına gitmiş bir sonuç alamamış. En son bu çocuk yine kardeşimle uğraşırken kardeşim yeter artık diye bağırmış. Bunun üzerine çocuk kardeşimin yüzünü çizmiş boğazını sıkmış ve yumruk atmış. Sınıf arkadaşları ayırmış.

Bu olay üzerine kardeşim babamı aramış. Babam bir hışımla okula gidip müdürle görüşmek istemiş. Olayı dinleyen öğretmenler çocuklar arasında olur böyle şeyler bahsettiğiniz çocuk hiperaktif hep hareketli diye tiye almış. Kardeşimin yüzünün kenarı kanamış. Bunu görmesine rağmen hala o çocuk hiperaktif demişler. Babam da öğretmenlerle tartışmış. Çok sinirlenmiş. En son o çocuğun sınıfı değiştirilmiş.

Gelin görün ki kardeşimin sınıf öğretmeni kardeşime söz hakkı vermemeye başlamış. Kardeşim rahatsızken okula gittiğinde arkasından babası eşkıya gibi geldi olayı büyüttüler benim öğrencimin boşuna sınıfı değiştirildi vs gibi konuşmuş. Sınıftan birkaç kişi Hocam sizin kızınıza şiddet uygulansa ne yapardınız diye sorunca ama o çocuk isteyerek yapmadı hiperaktif diyormuş. Kardeşimin derse katılmasına izin vermiyormuş. Yüzüne bakmıyormuş. Herkese yüksek sözlü verirken kardeşime düşük vermiş. Halbuki yazılıları 80 üzeri. Kavga çıkaran çocuk hala sürekli kardeşimin sınıfına gelip senin yüzünden sınıfım değişti diyormuş.

Kardeşim annemin vefatından sonra çok çok sessizleşti. İçine kapandı. Tekrar yaşadığı bu zorlukları bize arkadaşı anlattı. Kardeşim söylememişti. En başında darp raporu almalarını çok istedim fakat kardeşim korkudan titrerken sadece annemin mezarına gitmek istemiş. Birkaç gün okula gidemedi evden çıkmak istemedi.
Bu son olanları babama söylemedim tekrar bir tartışma olursa diye.
Öğretmenini arayıp konuşmak istiyorum. Açmıyor. Kardeşimin telefonlarını açmıyor. Müdür yardımcısını aradım. Babanız çok fevriydi sonuçta çocuk ilaç kullanıyor hiperaktif diyor.

Kafayı yiyeceğim. Ben küçükken sınıfımızda hiperaktif arkadaşımız vardı kimseye bile isteye zarar vermezdi. Sadece hareketliydi. En fazla koşarken yanlışlıkla çarpardı. Ben mi yanlış düşünüyorum? Kardeşimin psikolojisi ne olacak? Okula gitmek istemiyor.

Benim yerimde olsaydınız ne yapardınız? Düşük riskim olduğundan uzun yola gidemiyorum. Her şeyimize o kadar annem koşmuş ki çok bocalıyorum. 😔
Polise gidip şikayetçi olurdum kolay değil o işler öyle

Ne güzel gelişmeler bunlar 🙏 sınıf öğretmeninide es geçmeyin sakın. Herkes bi kendine gelsin. Bu gelişmeler kardeşinize de iyi gelmiştir.ailesinin yanında olduğunu bilmek güçlü hissetmek rahatlatmıştır. Bizide gelişmelerden haber edin lütfen ☺️🙏
Çok teşekkür ederim. Şimdilik pazartesiyi bekleyeceğiz. Ama rapor alındı ya epey rahatladım. Es geçmeyeceğiz tek tek hepsini şikayet edeceğiz inşallah.

Destek olan, fikir veren, yazan herkese çok çok teşekkür ederim. Allah hepinizden razı olsun. ❤️💐

Normalde şiddete karşıyım aslında ama o bebenin 2 tane şaplağa ihtiyacı var o zaman kalmaz hiperaktiflilk falan
Aynen öyle gerçekten. Hem de kendi iyiliği için. Çünkü bu şekilde devam ederse en büyük zararı yine kendine vermiş olacak.

Rehber öğretmeni tekrar arayıp rapor aldığımızı söylemiştim dün akşam. O telefonu açmayan Sınıf öğretmeni sabahtan beri arıyor. Okul müdürü dahi aramaya başladı. Biraz da onlar arasın bulamasın bakalım.

Bu akran zorbalığı değil. Doğrudan şiddet. Sonra bu çocuklar bu tip anneden bozma insanlar yüzünden sokakta kadınları kılıçla öldürüyor. Allah ıslah etsin,

Siz asla bu işin peşini bırakmayın. Öğretmeni de cimere ve meb e şikayet edin.
Kesinlikle öyle. O masum canlara kıyan psikopatlar böyle böyle ortaya çıkıyor demek ki.

Allah tüm kadınlarımızı, evlatlarımızı korusun.

Bırakmayacağız peşini inşallah. Ne gerekiyorsa yapacağız.

Okul degistirirdim laftan anlamayan bir yonetim var,zira daha kaba bir tavir sergilerdim,Canim benim o cocugun annesi yok bunu goz onunde bulunduramamis bir ogretmen var karsinizda.Okulun rehberligine gitsin biraz konussun rahatlar ve yol gosterirlerdi.

Aynen öyle gerçekten. Hem de kendi iyiliği için. Çünkü bu şekilde devam ederse en büyük zararı yine kendine vermiş olacak.

Rehber öğretmeni tekrar arayıp rapor aldığımızı söylemiştim dün akşam. O telefonu açmayan Sınıf öğretmeni sabahtan beri arıyor. Okul müdürü dahi aramaya başladı. Biraz da onlar arasın bulamasın bakalım.
Olay yüzünden bana da bir şey olur mu diye endişesinden arıyordur kesin öğretmen.

Çok teşekkür ederim. Şimdilik pazartesiyi bekleyeceğiz. Ama rapor alındı ya epey rahatladım. Es geçmeyeceğiz tek tek hepsini şikayet edeceğiz inşallah.

Destek olan, fikir veren, yazan herkese çok çok teşekkür ederim. Allah hepinizden razı olsun. ❤️💐

Sen gör bak, rapor ve şikayetler elinizde ya, nasil nazik davranirlar babana. Sakin kanmayin ama. Bunun sonuçlarina katlanmalilar!! Kardeşinde ne olursa olsun başka okula gitsin. Sistem nasil bilmiyorum, ama diğer okuldan randevu alip gezme olanaği varmidir? O şekilde kardeşin dahada isinir.

Bu konu beni çok etkiledi açikçasi, bir anne olarak, senin kardeşin yaşadiklari zaten hiç kolay değildir. Aha bak yine gözlerim doldu. Lütfen peşini birakmayin, idarenin vicdani yok olabilir ama en azindan kendileri bisey yaşadiklarinda akillari başina gelir.

Cocugun annesi ögretmenmis simdi anladim meseleyi cok guzel ya 😡🤬

Kizımin eski okulunda ilk okulda yani,otizmli bir ogrencimiz vardi hatta bir kac bunlar seviye seviye tabii bu en ust levellardaydi ,cocuklari yerde tekmeler yumruklar bogaz sıkardi ,megerse cocuk ilaclarini icmiyormus annesi vermiyormus dersleri anlasin diye ,o kadar kizmisti ki herkes taa ki bir cocugu komaya sokana dek.Sonra okul degistiler.

Ben hiç iletişim kurmayın derim. Delirsinler başımıza ne iş gelecek diye beklemekten.Bu süreçte kardeşinizi okulda darlarlarsa onu da kameralarla tespit ettirin.

Çocuğu idare etmeleri için okula bağış yapılıyor olabilir birde sınıf değiştirmek okul için sıkıntılı dilekçe veriliyor belki milli eğitime gidiyor
Öğretmenin siciline vs yansıma gibi bişey oluyormu bilmiyorum
Anaokulunda bende değiştirdim baya bir ikna etmeye çalışmışlardı o zamanda
neredeyse tamamen biz ve çocuğumuz suçlu çıkıyorduk

Böyle durumlarda bizde sorun çıkaran öğrenciler okuldan gönderildi, mağdur olan korundu. Ama veliler polisi işin içine kattı. Öyle de olmalı. Babanız fevri davranmasin, yargıyla halletsin işini. O öğretmen bozuntusunu kaale almayın, lisede on tane öğretmen giriyordur derslere, onun salak hareketleri çok mu önemli? Kardeşinizi çok aşırı rahatsız ediyorlarsa okulunu değiştirin son çare. Geçici bir durumsa değiştirmeyin çünkü her sorunda kaçmayı çözüm olarak görmesin. Çocuk fiziksel şiddet uygulamış diye söyledim bunu, tekrar etme durumu olur diye

Merhaba Hanımlar,

Size bir şey danışmak istiyorum. Cevap yazacaklara şimdiden teşekkür ederim.

O kadar aklım karıştı ki. Yardımınıza ihtiyacım var.

Lise 1’e giden kız kardeşim var. Daha önceki konumda biraz anlatmıştım. Annemizi yakın zamanda kaybettik. Bu süreçte en kötü etkilenen küçük kardeşim oldu. Küçük kardeşim, büyük kız kardeşim ve babam memleketimde yaşıyor. Ben farklı bir şehirdeyim.

Küçük Kız kardeşimin sınıfında bir çocuk sürekli kardeşimi rahatsız ediyormuş. El kol şakası yapıyorum diyerek canını acıtıyormuş. Kardeşim bu erkek çocuğunu defalarca uyarmış. Ama vazgeçmemiş. Sınıf öğretmenine söylemiş, müdür yardımcısına gitmiş bir sonuç alamamış. En son bu çocuk yine kardeşimle uğraşırken kardeşim yeter artık diye bağırmış. Bunun üzerine çocuk kardeşimin yüzünü çizmiş boğazını sıkmış ve yumruk atmış. Sınıf arkadaşları ayırmış.

Bu olay üzerine kardeşim babamı aramış. Babam bir hışımla okula gidip müdürle görüşmek istemiş. Olayı dinleyen öğretmenler çocuklar arasında olur böyle şeyler bahsettiğiniz çocuk hiperaktif hep hareketli diye tiye almış. Kardeşimin yüzünün kenarı kanamış. Bunu görmesine rağmen hala o çocuk hiperaktif demişler. Babam da öğretmenlerle tartışmış. Çok sinirlenmiş. En son o çocuğun sınıfı değiştirilmiş.

Gelin görün ki kardeşimin sınıf öğretmeni kardeşime söz hakkı vermemeye başlamış. Kardeşim rahatsızken okula gittiğinde arkasından babası eşkıya gibi geldi olayı büyüttüler benim öğrencimin boşuna sınıfı değiştirildi vs gibi konuşmuş. Sınıftan birkaç kişi Hocam sizin kızınıza şiddet uygulansa ne yapardınız diye sorunca ama o çocuk isteyerek yapmadı hiperaktif diyormuş. Kardeşimin derse katılmasına izin vermiyormuş. Yüzüne bakmıyormuş. Herkese yüksek sözlü verirken kardeşime düşük vermiş. Halbuki yazılıları 80 üzeri. Kavga çıkaran çocuk hala sürekli kardeşimin sınıfına gelip senin yüzünden sınıfım değişti diyormuş.

Kardeşim annemin vefatından sonra çok çok sessizleşti. İçine kapandı. Tekrar yaşadığı bu zorlukları bize arkadaşı anlattı. Kardeşim söylememişti. En başında darp raporu almalarını çok istedim fakat kardeşim korkudan titrerken sadece annemin mezarına gitmek istemiş. Birkaç gün okula gidemedi evden çıkmak istemedi.
Bu son olanları babama söylemedim tekrar bir tartışma olursa diye.
Öğretmenini arayıp konuşmak istiyorum. Açmıyor. Kardeşimin telefonlarını açmıyor. Müdür yardımcısını aradım. Babanız çok fevriydi sonuçta çocuk ilaç kullanıyor hiperaktif diyor.

Kafayı yiyeceğim. Ben küçükken sınıfımızda hiperaktif arkadaşımız vardı kimseye bile isteye zarar vermezdi. Sadece hareketliydi. En fazla koşarken yanlışlıkla çarpardı. Ben mi yanlış düşünüyorum? Kardeşimin psikolojisi ne olacak? Okula gitmek istemiyor.

Benim yerimde olsaydınız ne yapardınız? Düşük riskim olduğundan uzun yola gidemiyorum. Her şeyimize o kadar annem koşmuş ki çok bocalıyorum. 😔
Çocuk önemli(!) birilerinin çocuğu besbelli okula para yardımı yapan bi velinin çocuğu falan olabilir. Öğretmenlerin arsızca kayırması bana başka bi şey düşündürmüyor. Hiperaktif bahanesi de saçmalık. Kardeşiniz okulunu değiştirmek istiyorsa değiştirin. Boğazını sıkması falan korkunç. Hiperaktivite ile bu yaptıklarının bi alakası yok öğretmenlerde bunu gayet biliyordur. Darp raporu alsaydınız keşke. Çocuğun velisini neden çağırtmamışlar. Babanız velisiylede konuşsaydı keşke.

Ben resmen okulu showtv whatsapp hattina falan sikayet ederdim. Kadina siddete goz yumulan okul diye. O cocuk yarin oburgun karisini dovcek oldurcek . Hakime o zaman da derler ‘ama hakim bey adam hiperaktif!!’
Kesinlikle medyaya ve Twitter’da yazın bunu herkes duymalı.

Polise gitmenize çok sevindim. Ben de dehb hastasıyım. 54 mg gibi yüksek bir dozda ilaç alıyorum. Cocukken de çok fazla öfke patlamaların bağırmalarim ağlamalarım eşya kirmalarim olurdu. Ama kimseye zarar vermedim kimseyle böyle uğraşmadim. Dehb öyle bisey diil. O çocuk terbiyesiz şımarık ve iyi de bir cezayı hak ediyor. Çok sinirlendim.

Bizim sinifimizda da vardı böyle bir çocuk. Ortaokul öğrencisi. Tum çocuklara sürekli zarar veriyordu, öğretmenler ilgisiz. Benim çocuğuma da zarar verince muhattap oldm annesiyle. İşte doktor doktor geziyoruz bende çok zor durumdayım oğlum doğruyu yanlışı ayiramiyor hiperaktif filan dedi bende o an üzüldüm yelkenleri suya indirdim. Çocuk tabi şiddeti artarak devam etti hareketlerine çocuklara. En son bir çocuk beyin kanaması riski atlatinca acil toplanti yaptı öğretmen. Bı zahmet. Çocuğu bu seneye kadar hiç Dr a goturmemis ailesi. İlaç kullanmaya başlayalı da iki ay olmamış. Olay çıktı sonra ayrıldı çocuk okuldan başka okula geçti. Boyle şiddet uygulayan çocuklarda genelde aile umursamaz oluyor. Çok sevindim darp raporu almanıza bırakmayın peşini.

X