Kardeşime uygulanan şiddet 😔

Girdiğim sınıflarda kaynaştırma öğrencileri var. Hiçbirini diğer çocuklardan ayırmıyorum. Kaynaştırmanın amacı zaten topluma uyumunu sağlamak. Eğer farklı bir muamele gösterirsek kaynaştırma olmasının anlamı kalmaz.

Rapor alarak çok iyi yapmışsınız. Rehber öğretmen, sınıf öğretmeni ve müdür de gereken cezaları alır umarım. Kendi çocuklarına yapılsa dünyayı yakacak insanlar, başkalarının çocuklarına yapılana susuyor. Bu nasıl bir zihniyet anlayamadım. Böyle insanlar ile aynı mesleği yaptığım için ben utandım.

Kesinlikle öyle. O masum canlara kıyan psikopatlar böyle böyle ortaya çıkıyor demek ki.

Allah tüm kadınlarımızı, evlatlarımızı korusun.

Bırakmayacağız peşini inşallah. Ne gerekiyorsa yapacağız.
Hem şikayetinizi yapın hem gerekirse okulu değiştirin kazık kadar adamın yaptığı şiddeti hiperaktivite deyip masumlaştırıyorlar üstelik şiddet gören kıza üff başımıza ne iş açtın deyip üstüne gidiyorlar.

Bunu ben de çok istiyorum. İlk dönem maalesef kontenjan denk getiremedik bir türlü. Kardeşim diğer arkadaşlarına alıştığını söylüyor. Yeni bir ortama girmekten o kadar çekiniyor ki. Her öğretmen tekrar anne babanız ne iş yapıyor diye soracak, annen neden vefat etti diyecekler aynı acıları yaşamak istemiyorum diyor

Şöyle bi okulda sağlıksız hocalar ve sağlıksız insanlarla alıştığı ney olabilir ki? Aynı acıları tekrar yaşamayacak sonuçta bu hayatının her döneminde karşılacağı türden sorular. Bence ne yapın edin okulunu değiştirin çünkü bu tür problemlerle sosyal gelişimi de gerileyecektir.

Bu öğretmen bozuntusu ifşalansa keşke
Bende öğretmenim. Normalde geçmiş öğretmenlerimizi örnek alarak öğretmenlik yaptığımız söylenir ama bende tam bunun tersi
Tam bu konuda anlatılan gibi kayırmacı, başıma iş açmayıncı bir öğretmen bozuntusuydu. Her olayda Cimere koşulmasına karşıyım ama bu idare ve öğretmenler kesinlikle hak ediyor.

Merhaba Hanımlar,

Size bir şey danışmak istiyorum. Cevap yazacaklara şimdiden teşekkür ederim.

O kadar aklım karıştı ki. Yardımınıza ihtiyacım var.

Lise 1’e giden kız kardeşim var. Daha önceki konumda biraz anlatmıştım. Annemizi yakın zamanda kaybettik. Bu süreçte en kötü etkilenen küçük kardeşim oldu. Küçük kardeşim, büyük kız kardeşim ve babam memleketimde yaşıyor. Ben farklı bir şehirdeyim.

Küçük Kız kardeşimin sınıfında bir çocuk sürekli kardeşimi rahatsız ediyormuş. El kol şakası yapıyorum diyerek canını acıtıyormuş. Kardeşim bu erkek çocuğunu defalarca uyarmış. Ama vazgeçmemiş. Sınıf öğretmenine söylemiş, müdür yardımcısına gitmiş bir sonuç alamamış. En son bu çocuk yine kardeşimle uğraşırken kardeşim yeter artık diye bağırmış. Bunun üzerine çocuk kardeşimin yüzünü çizmiş boğazını sıkmış ve yumruk atmış. Sınıf arkadaşları ayırmış.

Bu olay üzerine kardeşim babamı aramış. Babam bir hışımla okula gidip müdürle görüşmek istemiş. Olayı dinleyen öğretmenler çocuklar arasında olur böyle şeyler bahsettiğiniz çocuk hiperaktif hep hareketli diye tiye almış. Kardeşimin yüzünün kenarı kanamış. Bunu görmesine rağmen hala o çocuk hiperaktif demişler. Babam da öğretmenlerle tartışmış. Çok sinirlenmiş. En son o çocuğun sınıfı değiştirilmiş.

Gelin görün ki kardeşimin sınıf öğretmeni kardeşime söz hakkı vermemeye başlamış. Kardeşim rahatsızken okula gittiğinde arkasından babası eşkıya gibi geldi olayı büyüttüler benim öğrencimin boşuna sınıfı değiştirildi vs gibi konuşmuş. Sınıftan birkaç kişi Hocam sizin kızınıza şiddet uygulansa ne yapardınız diye sorunca ama o çocuk isteyerek yapmadı hiperaktif diyormuş. Kardeşimin derse katılmasına izin vermiyormuş. Yüzüne bakmıyormuş. Herkese yüksek sözlü verirken kardeşime düşük vermiş. Halbuki yazılıları 80 üzeri. Kavga çıkaran çocuk hala sürekli kardeşimin sınıfına gelip senin yüzünden sınıfım değişti diyormuş.

Kardeşim annemin vefatından sonra çok çok sessizleşti. İçine kapandı. Tekrar yaşadığı bu zorlukları bize arkadaşı anlattı. Kardeşim söylememişti. En başında darp raporu almalarını çok istedim fakat kardeşim korkudan titrerken sadece annemin mezarına gitmek istemiş. Birkaç gün okula gidemedi evden çıkmak istemedi.
Bu son olanları babama söylemedim tekrar bir tartışma olursa diye.
Öğretmenini arayıp konuşmak istiyorum. Açmıyor. Kardeşimin telefonlarını açmıyor. Müdür yardımcısını aradım. Babanız çok fevriydi sonuçta çocuk ilaç kullanıyor hiperaktif diyor.

Kafayı yiyeceğim. Ben küçükken sınıfımızda hiperaktif arkadaşımız vardı kimseye bile isteye zarar vermezdi. Sadece hareketliydi. En fazla koşarken yanlışlıkla çarpardı. Ben mi yanlış düşünüyorum? Kardeşimin psikolojisi ne olacak? Okula gitmek istemiyor.

Benim yerimde olsaydınız ne yapardınız? Düşük riskim olduğundan uzun yola gidemiyorum. Her şeyimize o kadar annem koşmuş ki çok bocalıyorum. 😔
Ben acıkcası diğer öğrencinin ailesinden para yada destek aldığını hissettim. Çünkü sağlıklı bir öğretmenin sınıfında kavga cıkaran birini tutması normal gelmedi.

Bizzar aradık rehber öğretmenini. Durumu anlattım. Babanızın okulda bağırması çok çirkindi diyor. Tamam babamız fevri davranmış olabilir ama bunun faturası neden kardeşime kesiliyor ve neden bu çocuğun şiddeti kabul edilmiyor dedik. Siz de haklısınız tabi ama yeşil reçeteli ilaç kullanıyor dedi. Ne demek bu? Yeşil reçeteli ilaç kullananlar istediğini dövebiliyor mu ki?
Kullandıgı concerta yada ritalin. Bu ilaçlar saldırganlık yapmaz. Ben de kullandım bu ılacları okuyorken ama gıdip bırını doveyım demedım. Cocuğun hiperaktivite değil saldırganlık sorunu var.

karınları niye doyurulsun yahuu?öğretmenler hatalı ama rüşvet alacak kadar da değil.yoktur öyle bir şey.çocuğun annesini tanıdıkarı için ayrımcılık yapıyorlar sadece. o da şikayetle çözülür m. eğitime cimer e.
bende aynı seyı düşündüm direk. Cocuğun ailesi öğretmene para yediriyor gibi geldi.Normal zekada olan bir insanın sınıfında kavga cıkaran birinin tarafında olmaması gerekiyor. Yani bu kişi öğretmen.Yani bu devirde kimseye güven olmaz ki hele hele yoktur demekte garip geldi. Okullar bile rüşvetle okula kayıt yapıyor.

Hiperaktiflik değil bu şımarıklık.. kayırıla kayırıla alışmış her istediğini yapmaya. Yani ben de öğretmenim, çoğu sınıfta olur böyle şımarık bir çocuk, çok da bilmiş olur. Öğretmenler de sever genelde ama şiddet kabul edilebilir bir şey değil asla! Gençler arasında olur, karı koca arasında olur, anne oğul arasında olur diye diye basitleştiriyorlar. Olamaz! Siz bence velisi olarak hemen cimere yazın durumu ya da babanız yazsın.
Umarım herşey yoluna girer 🙌

Merhabalar, bugün Cimere şikayetimizi yaptık. Babam ve kardeşim de okula gittiler avukatımız ve polisle. Okul hakkında soruşturma açılacakmış. O saldırgan çocuğu ailesi okuldan alacakmış. Hala üste çıkmaya çalışıyor. Kadının çocuğu da tehdit altında kalmış o da bizden şikayetçi olacakmış vs. Umrumuzda değil.
Sınıf öğretmeniyle de görüştüm. Hepimizden Özür diledi. Keşke daha önce de böyle davransaydınız dedim. Yine de Cimer şikayetine sınıf öğretmenini de yazdım. Beklemedeyiz. Kardeşim çok daha rahatladı. Diğer hocalar gidip babamı tebrik etmişler falan. Baya şaşırdık. Tabi tutuştular. İki yüzlüler.
Süreci göreceğiz bakalım. İnşallah hallolur.
Şuan tek sıkıntı kardeşimi yeni okula ikna etmek. Hoş biz etsek bile maalesef şuan boş kontenjan görünmüyor ve ne yazık ki özel okula gönderme durumumuz yok..
Dualarınıza talibim.

Yazan herkese tekrar tekrar teşekkür ederim. Allah hepinizden razı olsun. Sizlerin yönlendirmeleri, fikirleri çok yol gösterici oldu ve cesaretlendirdi. 💐

Bunu ben de çok istiyorum. İlk dönem maalesef kontenjan denk getiremedik bir türlü. Kardeşim diğer arkadaşlarına alıştığını söylüyor. Yeni bir ortama girmekten o kadar çekiniyor ki. Her öğretmen tekrar anne babanız ne iş yapıyor diye soracak, annen neden vefat etti diyecekler aynı acıları yaşamak istemiyorum diyor
İlçe milli eğitime gidip durumu anlatın bunu halleder o. Kardeşiniz gitmeden müdr ile iletişim kurun bu konunun konuşulmamasını ve kardeşinizin neden dönemin ortasında geçiş yaptığının sorulmamasını rica edin. Bu en mantıklısı gibi.
Birde hiperaktif bir bireyin ilacını kullanması gerekiyor evet onu dışlayamayız ama onunda bunları yapmasını engelleyecek bir çok ilaç ve destek piyasada mevcut. Oturup öğrencilere sizin kardeşinizi çekiştiren kişiyi cimere şikayet edip müfettiş talep edin. Bir daha haklıyı arıyormuş edasıyla gık diyemez. İlçe milli eğitime gittiğinizde kardeşinize yapılan haksızlığı dile getirin bir daha ayrıma tabi tutuyor mu bakalım.

Merhaba Hanımlar,

Size bir şey danışmak istiyorum. Cevap yazacaklara şimdiden teşekkür ederim.

O kadar aklım karıştı ki. Yardımınıza ihtiyacım var.

Lise 1’e giden kız kardeşim var. Daha önceki konumda biraz anlatmıştım. Annemizi yakın zamanda kaybettik. Bu süreçte en kötü etkilenen küçük kardeşim oldu. Küçük kardeşim, büyük kız kardeşim ve babam memleketimde yaşıyor. Ben farklı bir şehirdeyim.

Küçük Kız kardeşimin sınıfında bir çocuk sürekli kardeşimi rahatsız ediyormuş. El kol şakası yapıyorum diyerek canını acıtıyormuş. Kardeşim bu erkek çocuğunu defalarca uyarmış. Ama vazgeçmemiş. Sınıf öğretmenine söylemiş, müdür yardımcısına gitmiş bir sonuç alamamış. En son bu çocuk yine kardeşimle uğraşırken kardeşim yeter artık diye bağırmış. Bunun üzerine çocuk kardeşimin yüzünü çizmiş boğazını sıkmış ve yumruk atmış. Sınıf arkadaşları ayırmış.

Bu olay üzerine kardeşim babamı aramış. Babam bir hışımla okula gidip müdürle görüşmek istemiş. Olayı dinleyen öğretmenler çocuklar arasında olur böyle şeyler bahsettiğiniz çocuk hiperaktif hep hareketli diye tiye almış. Kardeşimin yüzünün kenarı kanamış. Bunu görmesine rağmen hala o çocuk hiperaktif demişler. Babam da öğretmenlerle tartışmış. Çok sinirlenmiş. En son o çocuğun sınıfı değiştirilmiş.

Gelin görün ki kardeşimin sınıf öğretmeni kardeşime söz hakkı vermemeye başlamış. Kardeşim rahatsızken okula gittiğinde arkasından babası eşkıya gibi geldi olayı büyüttüler benim öğrencimin boşuna sınıfı değiştirildi vs gibi konuşmuş. Sınıftan birkaç kişi Hocam sizin kızınıza şiddet uygulansa ne yapardınız diye sorunca ama o çocuk isteyerek yapmadı hiperaktif diyormuş. Kardeşimin derse katılmasına izin vermiyormuş. Yüzüne bakmıyormuş. Herkese yüksek sözlü verirken kardeşime düşük vermiş. Halbuki yazılıları 80 üzeri. Kavga çıkaran çocuk hala sürekli kardeşimin sınıfına gelip senin yüzünden sınıfım değişti diyormuş.

Kardeşim annemin vefatından sonra çok çok sessizleşti. İçine kapandı. Tekrar yaşadığı bu zorlukları bize arkadaşı anlattı. Kardeşim söylememişti. En başında darp raporu almalarını çok istedim fakat kardeşim korkudan titrerken sadece annemin mezarına gitmek istemiş. Birkaç gün okula gidemedi evden çıkmak istemedi.
Bu son olanları babama söylemedim tekrar bir tartışma olursa diye.
Öğretmenini arayıp konuşmak istiyorum. Açmıyor. Kardeşimin telefonlarını açmıyor. Müdür yardımcısını aradım. Babanız çok fevriydi sonuçta çocuk ilaç kullanıyor hiperaktif diyor.

Kafayı yiyeceğim. Ben küçükken sınıfımızda hiperaktif arkadaşımız vardı kimseye bile isteye zarar vermezdi. Sadece hareketliydi. En fazla koşarken yanlışlıkla çarpardı. Ben mi yanlış düşünüyorum? Kardeşimin psikolojisi ne olacak? Okula gitmek istemiyor.

Benim yerimde olsaydınız ne yapardınız? Düşük riskim olduğundan uzun yola gidemiyorum. Her şeyimize o kadar annem koşmuş ki çok bocalıyorum. 😔

Edit:
Merhabalar, Bir hanıma da yazmıştım buraya bir güncelleme olarak yazayım dedim.

Geçtiğimiz Cuma darp raporu almıştık, bugün Cimere şikayetimizi yaptık. Babam ve kardeşim de okula gittiler avukatımız ve polisle. Okul hakkında soruşturma açılacakmış. O saldırgan çocuğu ailesi okuldan alacakmış. Hala üste çıkmaya çalışıyor. Kadının çocuğu da tehdit altında kalmış o da bizden şikayetçi olacakmış vs. Umrumuzda değil.

Sınıf öğretmeniyle de görüştüm. Hepimizden Özür diledi. Keşke daha önce de böyle davransaydınız dedim. Yine de Cimer şikayetine sınıf öğretmenini de yazdım. Beklemedeyiz. Kardeşim çok daha rahatladı. Diğer hocalar gidip babamı tebrik etmişler falan. Baya şaşırdık. Tabi tutuştular. İki yüzlüler.

Şuan tek sıkıntı kardeşimi yeni okula ikna etmek. Hoş biz etsek bile maalesef şuan boş kontenjan görünmüyor ve ne yazık ki özel okula gönderme durumumuz yok..

Dualarınıza talibim. Çünkü Bu süreç beni çok yordu düşük riskim vardı tekrar hafif bir kanamam oldu.

Yazan herkese tekrar tekrar teşekkür ederim. Allah hepinizden razı olsun. Sizlerin yönlendirmeleri, fikirleri çok yol gösterici oldu ve cesaretlendirdi. Cevap veremediklerimin de affına sığınıyorum. Hepiniz sağolun varolun. 💐💐💐💐
Allahıııım gözlerim dolarak okudum. Ben de anne olmaya hazırlanan bir öğretmenim. Yazıklar olsun hepsine yazıklar olsun.
Az bile yapmışsınız var ya ben olsam parçalardım o çocuğu. Bu hiperaktiflik asla böyle bir şey değil. Ben de Dehb teşhisliyim. Küçükken kimseye zarar vermedim değil ki lise.
Öğretmenlere gerçekten pes. Ama gelişmelere çok sevindim. Yapabileceğimiz bir şey olursa bana da özelden yazın muhakkak. Benim eşim de avukat. Elimizden geleni yaparız. Sevgiler.
Kardeşinizi ve sizi kucaklıyorum.
İnşallah düşük riskiniz geçer benim de oldu aynısı idare ediyoruz. Stres yapmamaya çalışın.

Twitter da yazın hatta fenomen 1 psikologa fln yazın artık adalet böyle sağlanıyor
Benim cinlerim tepeme çıktı.
Verin bilgileri tek tek il MEB i arayalım
Lise 1 de ne hiperaktifligi.
Eşkıya yetişiyor işte 2 3 seneye de başka işleri başlar.
Okul fln değiştirmeyin onlar sert kayaya carpmamis
Bence de çok mantıklı twitter da yazmak. Eğer yazarsanız linkini buraya atın biz de paylaşıp destek olalım. Ne demek öğretmen zorbalığı ya.

Merhabalar, bugün Cimere şikayetimizi yaptık. Babam ve kardeşim de okula gittiler avukatımız ve polisle. Okul hakkında soruşturma açılacakmış. O saldırgan çocuğu ailesi okuldan alacakmış. Hala üste çıkmaya çalışıyor. Kadının çocuğu da tehdit altında kalmış o da bizden şikayetçi olacakmış vs. Umrumuzda değil.
Dualarınıza talibim.

Yazan herkese tekrar tekrar teşekkür ederim. Allah hepinizden razı olsun. Sizlerin yönlendirmeleri, fikirleri çok yol gösterici oldu ve cesaretlendirdi. 💐
çok sevindim o çocuğun okuldan ayrıldığına.gelişmelerden haberdar edin biziz

çok sevindim o çocuğun okuldan ayrıldığına.gelişmelerden haberdar edin biziz
Çok teşekkür ederim. Aile çocuğu okuldan alacağını ilettiğinde çok ihtimal vermemiştim ama okula gelmiyormuş artık çocuk. Avukatımız okula soruşturma açıldığını haber verdi. Müfettiş de gelecekmiş sanırım.
Kardeşime de öğretmenleri gayet iyi davranıyormuş maşallah. Ben babama dava açalım da diyorum ama bakalım nasıl karar verecekler.

Allahıııım gözlerim dolarak okudum. Ben de anne olmaya hazırlanan bir öğretmenim. Yazıklar olsun hepsine yazıklar olsun.
Az bile yapmışsınız var ya ben olsam parçalardım o çocuğu. Bu hiperaktiflik asla böyle bir şey değil. Ben de Dehb teşhisliyim. Küçükken kimseye zarar vermedim değil ki lise.
Öğretmenlere gerçekten pes. Ama gelişmelere çok sevindim. Yapabileceğimiz bir şey olursa bana da özelden yazın muhakkak. Benim eşim de avukat. Elimizden geleni yaparız. Sevgiler.
Kardeşinizi ve sizi kucaklıyorum.
İnşallah düşük riskiniz geçer benim de oldu aynısı idare ediyoruz. Stres yapmamaya çalışın.
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun sizden sağolun varolun 💐

Çok teşekkür ederim. Aile çocuğu okuldan alacağını ilettiğinde çok ihtimal vermemiştim ama okula gelmiyormuş artık çocuk. Avukatımız okula soruşturma açıldığını haber verdi. Müfettiş de gelecekmiş sanırım.
Kardeşime de öğretmenleri gayet iyi davranıyormuş maşallah. Ben babama dava açalım da diyorum ama bakalım nasıl karar verecekler.
O öğretmenlerin hepsinin suratına tükürmek lazım. Güçlü kimse onun yanındalar. Önce niye üstünü örtüyorlardı? Şimdi baktılar rüzgarın yönü değişti tabi. Acayip sinirlendim.
Neyse sizin adınıza çok sevindim, inşallah kardeşiniz çok mutlu olur bundan sonra.

Dualarınıza talibim.

çok sevindim sorunun çözülmesine.bundan sonra anlarlar arkasında kocamann onu seven bir ailesi olduğunu sahipsiz olmadığını.kardeşinize eğitim hayatında başarılar diliyorummm

X