Kardeşim kendini yerden yere atıyor, aşk acısı

Kardesiniz belasını arıyor.

Adam normal degil bu çok bariz ama
kardeşinizde de bir sıkıntı var gibi geldi.
Adamın bunca saygısızlığını kendisine nasil açıklıyor, seven adam kıskanır mı diyor?
Kafasında bu adamı aklamayı nasıl başarıyor?

Kardeşinizin psikolojik destek almasını sağlayın derim ben, adam çok tehlikeli kardeşiniz kendisini koruyabilecek durumda değil şu an için. Sağlıklı düşünemiyor.

Bu ülkenin ; en çok okuyan, en yüksek gelire sahip kadınları bile , özgüvenlerinin bastırılmasına , kişilik haklarına her türlü müdahale yapılmasına izin veriyorsa vay halimize!!

Bence kardeşiniz bir silkelenip kendine gelmeli, bu ilişkiye duygularıyla değil mantığıyla bakmayı denemeli. Okumuş, aydın kesim olarak orada ağlamamalı diye düşünüyorum . HEle böyle bir adam için HİÇ değmez

Adam paranoyaya sahip olabilir. Yada çok daha ciddi bir psikolojik problemi vardır. Adam geri gelse bile kabul etmesin kardeşiniz. Belli bir kariyer seviyesine gelmişler, liseli çocuktan beter davranıyor. Psikolojik rahatsızlığı olmayan birisi asla bunu yapmazdı. E nabız muayeneleri kontrol edip kavga çıkarmak, telefon dinlemek, arkadaşlarına karışmak vs.. hepsi korkunç.

Kendisi her pisliği yapıp herkesi potansiyel suçlu gören, hastalık derecesinde kıskanç, paranoyakça takipçi ve sorunlu bir insan tarif ediyorsunuz. Böyle bir insan psikiyatrik açıdan normal değil ki kardeşiniz bir hekim olarak bu durumu anlamalıydı çoktan. Bu tipler takıntılı da olur. Umarım gerçekten kurtulmuştur kardeşiniz. Bir süre sonra karşısına çıkıp tehditlere filan başlarsa hiç şaşırmam. Üzülmeyi bırakın bayram etmeli böyle birinden kurtulduğuna kardeşiniz

Güvenli bağlanmamış kişi o çocuk mu yoksa çocuk '2 sene evlilik düşmüyorum' diyene kadar bunca şeye katlanan, adam evlenmek istese bugün hemen uçacak kardeşin mi?
Aynısını yazmaya gelmiştim, yazıldığına göre ben gidebilirim .

Adamın normal olmadığı belli. Durumunun ne olduğunun bir önemi yok sonuçta bu adamı biz tedavi etmeyeceğiz. Odak noktamız kardeş olmalı. Bu kardeş neden bu dengesize bu kadar bağlanmış, neden ayrıldık diye kendini yerden yere atıyor?

Stop walking on eggshells diye bir kitap var. PDF olarak internetten kolayca indirebilir kardeşiniz. İngilizcesi varsa ona hemen şuan bir göz atmasını tavsiye ederim. Erkek arkadaşı direk borderline olmayabilir ama ilginin her an üzerinde olmasını beklemek, karşı tarafın sınırlarını ihlal etmek, aşırı kıskançlık gibi borderline tipi bazı ilişki davranışları sergiliyor. Bu kitaptan fayda sağlayabileceğini düşünüyorum o yüzden.

Tatlım şükür namazı kılmayı teklif et bune yaaaaa böyle Allah korusun

Aşk acısını ıyı bılırım.Kardesınız bıraz sındırıp farklı daha kıskanc olmayan bırını bulsun .Zıra hıc ıyı deıl ılıskılerı

Sadece şunu demeye geldim. Psikoz böyle bir şey değil, psikoz tanı da değildir, psikolog arkadaşınızın diplomasını bir sorgulayın, ayrıca kimseye ikinci ağızdan tanı konulmaz.
Kardeşiniz de kurtulduğuna sevinsin, sağlıklı ilişkiler kurabileceği insanlar çıksın karşısına.

Aman aman nerelere geldik böyle,
doğasına salınması gereken bir canlı türü daha..

Deli mi senin kardeşin böyle bir manyakla evlenemiyor diye ayrılışının ardından kurban da kesmeliydi. Şimdiden böyle evlendikten sonrasını hayal edebiliyor musunuz?

Bu adama kaygılı bağlanma deyip de kaygılı bağlananlara hakaret etmeyin Allah aşkına ben de kaygılı bağlanan tipim malesef. Gerçekten sevildiğimden, değer verildiğimden hiç bi zaman emin olamam ama kaygılı bağlananlarda şu vardır ki kaybetmekten çok korkar, o yüzden asla gidip de böyle yanındakini uzaklaştırabilecek psikopatça şeyler yapabilme cesaretini bulamaz kendinde. Anca minnoş olup kendini sevdirmeye çalışır Adam keşke kaygılı bağlanan biri olsaymış gerçekten, kaygılı bağlanandan zarar gelmez o kendine zarar verir sadece kaybeder miyim beni gerçekten seviyo mu diye içi içini yiyerek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…