Kardeşim kendini yerden yere atıyor, aşk acısı

lou salome

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2015
3.385
8.619
Kızlar iyi bayramlar.

Kız kardeşimin bir yıllık ilişkisi vardı. Dün kavga ettiler. İkisi de aile hekimi. Kardeşim, çocuktan 3 yaş büyük ama yaş sorun olmadı aralarında.

Çok kavgalı gürültülü ve ayrılıp barışmalı bir ilişki ama kısaca özetliyim.

İlk bir ayda çok hızlı ilerleyen, çok yoğun duyguların olduğu bir aşk ilişkisi. İlk altı ay nispeten sorunsuz geçti. Ama çocuk hep kıskançtı.

Çocuk sanırım kaygılı bağlanma biçimine sahip. Neden?

-ulaşamayınca üst üste arayan mesajlar atan biri

-kardeşim kurstayken bile sürekli stalklayan kurs arasında mesaj yazmazsa sitem eden biri. Kurstaki arkadaşlarını kıskanan (ki kızlı erkekli bir grup bu ve hiçbiri ile sevgili olmuşluğu yok kardeşimin) ve kurs çıkışı yapılan aktiviteleri sabote eden biri. Kardeşim aslında onu da çağırıyordu ama çocuk o ortama düşmanca duygular besleyince çağırmadı. Ama her gün Onunla ayrıca buluştu, ihmal etmedi.

-kardeşimin eski ilişkisi hakkında bilgi almak için, meslektaşları olan bir kızla samimiyet kuran ve sonradan bunu kardeşime itiraf eden biri. Senin geçmişinle ilgili bilgi almak için samimi oldum demiş, kardeşim eski ilişkisi hakkında çok fazla konuşmuyor diye. Daha kötüsü bu diğer kızın olayı yanlış anlayıp çocuktan hoşlanmaya başlaması.

-kardeşimle, kardeşimin daha eski başka bir ilişkisi yüzünden kavga eden biri, neden anlatmamış diye. Ki çocuğun kendisi geçmişinde ne çılgın yaşamış anlatamam, tek gecelik ilişkiler falan...

-en son senin telefonlarını dinlettim, elimde 200 tane telefon görüşmen var dedi kardeşime. Bir tanesini dinletmiş hatta. Kardeşim cıngar çıkarınca yok yapmadım demiş ama yapmadıysa arabasına dinleme cihazı yerleştirmiş demek. Yoksa o dinlettiği ses kaydını nasıl edinecek?

-kardeşimin e nabızda hangi tarihte nereye ne sebeple muayeneye gidip yaptırdığı tetkiklere kadar stalklamış, kardeşimin izni olmadan. Ve hesap sormuş, kavga çıkarmış.

- Kasım ayında bu çocuk kardeşime "ben önümüzdeki iki sene evlilik ve çocuk düşünmüyorum" dediği için ayrıldılar. Ocak ayında kardeşim başka bir eski sevgilisi ile aynı ortamda bulundu diye, bu çocuk şubatta kardeşimle barıştığında kıyameti kopardı. Ama kardeşim o eski sevgilisi ile bir şey yaşamamıştı. Aynı ortamda ortak arkadaşlarla bulunmuşlardı.

Kabaca böyle. Psikolog arkadaşımla konuştum. Bu adam kaygılı bağlanan biri mi dedim. Daha çok psikoz gibi duruyor dedi.

Şu an birbirlerini her yerden engellediler. Çocuk da muhtemelen şu an başka kollarda ego tamir ediyor :) kardeşim üzgün. Ne dersiniz bu ilişki için?

Son düzenleme:
Psikoz filan anlamam ben, adam kendi rahat durmuyor, rahat durmadigi icin devamli karsisindaki de yapacak veya yapiyor diye dusunuyor.

Şu kisimdan ben bunu cikarttim.

"kardeşimle, kardeşimin daha eski başka bir ilişkisi yüzünden kavga eden biri, neden anlatmamış diye. Ki çocuğun kendisi geçmişinde ne çılgın yaşamış anlatamam, tek gecelik ilişkiler falan..."

Bende de vardi boyle biri, devamli kontrol eder yok biriyle konustun, yok kesin konusuyorsun diye basimi yiyordu meger kendi yemegi halt yokmuş ama ben ozamanlar daha velettim baya kucuktum yani jeton geç düşmüstü.

Diyecek ne var, kacsin kurtulsun, fakir sevindirsin kurtuldugu icin. Adam psikopat. Teklikeli bile olabilir.

Tabii ki. İnsan ilişkinin içindeyken bazı şeyleri göremiyor ama e-nabizdan kontrol etmek telefon dinletmek korkunç şeyler. Başına bela almasın daha fazla.
Aynen. Ben hatta şöyle dedim, kadın cinayetleri bu aşamada ayrılmamaktan artıyor, kendini koru dedim

okumuş aile hekimi olmuş yaptıklarına bak kurtulmuş dua etsin

Bu kadar stalklamak, kardeşinize ait devlet mecralarına kadar girmek üzerine bir de kavga çıkarmak, ses kaydı almak... masumca, seviyorum diye yapılan şeyler değik bunlar. Bunları yaşayan birinin ayrıldım diye üzülmemesi aksine kurtuldum diye sevinmesi gerekiyor. Umarım asla asla geri dönmez ve rahat edersiniz çünkü aşırı takıntılı.

Ya valla detaylı yazmadım ama grup seks yapmış biri bu çocuk geçmişte iki kez. Kardeşime de "ben ortamları iyi bildiğim için bu kadar paranoyak oldum" demiş.

Ama ayrı oldukları dönemde kardeşim eski sevgilisi ile aynı ortamlarda oldu diye ve asla cinsel yakınlık olmamasına rağmen, sen beni aldattın diyen biri

Aynen. Ben hatta şöyle dedim, kadın cinayetleri bu aşamada ayrılmamaktan artıyor, kendini koru dedim
Çok doğru. Okumuş okumamış fark etmez bu manyaklar kendilerini böyle belli edip sinyaller veriyor. Görmezlikten gelmesin.

Ahh bakin işte cokta derin dusunmemek lazim dumduz gidince buluyorsun. Herseyi yaptigi veya yapiyor oldugu için kendisi simdi supheden yerinde duramiyor.
İyi olmuş bitirdigi hatta geç kalmiş.

Hayirli olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…