Kardeşim kendini yerden yere atıyor, aşk acısı

Adamı normal bulmuyor aslında. Ama karşılıklı hatalar yaptık falan kafasında
Yani adamı bu hale ben getirdim (paranoyasini azdirdim), benim yüzümden böyle yaptı, ben şöyle yapmasam öyle olmazdı diyorsa manipüle edildiğini düşünürüm ben şahsen.
Hani vardır adam karısını döver ve bak bana ne yaptırdın, senin yüzünden neler yaptım der. Bir süre sonra kadın benim yüzümden oldu demeye başlar, adamın hasta olduğunun farkına varamaz.
Kardeşiniz de bu ayrımı yapamıyor, yapabilse arkasına bakmadan kaçardı.

Aynen yaa. Ne kadar doğru.

Çocuk buna sen benden bişeyler sakladın, sen beni aldattın dedi haftalarca.

Ben de diyorum ki öpüşüp sevişmediysen aldatmadın, ayrıyken zaman geçirmek aldatmak değildir. Ayrıca ondan önceki hayatını anlatmama özgürlüğün var, neden sakladın diyemez kendisinden öncesi için

Adam normal, kardeşin sıkıntılı

Manyak, manyaklığını yapıyor çünkü onun doğası bu. Kuşlar uçar, balıklar yüzer, manyaklar böyle yapar.

Asıl sorun olan şey kardeşin bunu kendine nasıl yapıyor? Neden? Kendini bu adamla cezalandırmasının sebebi ne olabilir?

Bence adamı değil de kardeşinin irdelenmesi lazım

Böyle saplantılı tipleri ilişki içerisinde ay beni çok seviyor ondan böyle, koruyor beni sanıyoruz bazen ama Türkiye’de kaç tane kadın öldürüldü. Bunların birçoğu eşleri ve erkek arkadaşları tarafından katledildi. Okumuş olması hiçbirşey değiştirmez. Daha geçenlerde çok ünlü sanırım kadın doğum uzmanı olan bir doktor diyetisyen eşini öldürdü. Kısaca bu hasta adamdan kaçsın bence. Asla barışmasın. Ne bu yani ?

Umarım aklını başına toplar, psikolojik destek alması için ikna edebilirseniz iyi olur.

Aynen ve de bana ne elin adamından.. Ben kardeşimi iyi etmeliyim

kardesınız boyle bır ılıskı ıcın boyle bır ergenın ardından kendını yerden yere atıyorsa psıkolojık destek tavsıye ederım

kurtuldum cok sukur nefes aldım dıyecegı yerde ...
Öff. Kesinlikle. Ne kadar iyi anısı varsa hatırlıyor. Oturup eski mesajları okuyor. Oysa benim yazdıklarıma odaklanması lazım

Öff. Kesinlikle. Ne kadar iyi anısı varsa hatırlıyor. Oturup eski mesajları okuyor. Oysa benim yazdıklarıma odaklanması lazım
senelerce kocası tarafından dövüldüğü için bosanan kadınlarında mahkemede agladıgını gordum
aglarsın uzulursun ıyı anlarını hatırlarsın bu gayet normal
anormal olan silkelenmek ıstememesı
bazıları acıyı sever dramdan beslenır genelde boyle kavgalı dovuslu bol ayrılmalı ılıskı yasayanların bundan beslendıgını bunu sevdıgını gordum
emın olun kardesınızın bır sonrakı ılıskısı de uc asagı bes yukarı aynı tarz olacaktır

o yuzden destek sart kendı ıcınde bırseylerı duzeltmesı lazım
bunuda aynen boyle soyleyın bence gerekırse okutun burada yazılanları belkı etkısı olur

Asla ama asla çekilecek dert değil. Bakın ben de doktorum, kardeşinizin içinde bulunduğu ortamları anlayabiliyorum, tahmin edebiliyorum çünkü benim de bu tarz aktivitelerim var. Tıp, doktorluk; devamlı kendini geliştirmen gereken bir branş, kurslara katılması, ders çalışması, seminer ve kongrelere gitmesi gerekecek kardeşinizin.

Orada başka meslektaşlarıyla tanışacak, kaynaşacak elbette. Ama orada herkes birbirine meslektaş gözüyle bakıyor, bir dayanışma ortamı var. Kendisi de doktor olmasına rağmen nasıl böyle sığ düşünebiliyor o adam anlamıyorum.

Doktor, doktorun yakınını randevusuz muayene eder gerekirse ( tabi insiyatifine kalmış o kişinin ama) , bir alo diyince gece geç saatte bile olsa birbirlerine yardımcı olurlar, hasta danışırlar...

bunları da asla kabullenemezdi bu adam o zaman. Hayret ediyorum bir de kendisi de doktor. Bence gerçekten psikolojik sorunları olan birisi.

böyle bir adamın hastalarına fayda sağlayabileceğine de asla ihtimal vermiyorum. Meslektaşım adına utanç ve mahcubiyet duydum şu an...

kardeşiniz en doğrusunu yapmış, lütfen asla geri adım atmasın, çekilecek dert değil çünkü

Son düzenleme:
Eksik olmayın :) teşekkür ederim

Doktor olan onlar,daha iyi bilirler ama hastalıklı bir ilişki.

Ben psikolog değilim ama bu adam psikopat. Çocuk iyi ki evlenmek istememiş çocuk istememiş,ayrılmışlar. İsabet olmuş

Katılıyorum.

Ama o kendini suçluyor. Ayrıyken öbür çocukla oturmasaydım ayrılmaz mıydık. Eski ilişkimi detaylı anlatsam ayrılmaz mıydık. Bunun paranoyalarını ben mi körükledim falan diyor

yo yo yo,sakın bu yola girmesine izin vermeyin sakın.

kızı öyle manipüle edip öyle psikolojik baskı yapmış ki,kızcağız kendini suçlamaya başlamış.

bu adam çok tehlikeli, çok ama çok tehlikeli. zaten bu tarz psikolojik sorunları olan insanlar olayları kendi lehine çevirip,insanları haksız duruma düşürmeyi çoook iyi becerirler. korkunç. tam bir psikiyatrik vaka,ben bile iğrendim şu an adamdan

Valla psikotik mi, kişilik bozukluğu mu, başka bir şey mi bilemem, uzaktan tanı koyacak kadar kendime güvenim de yok yetkim de. :) Ama paranoid özellikleri belirgin, altında pek çok şey olabilir. Uzun vadede zaten böyle birisiyle mutlu olamaz, düz mantık bakıyorum e-nabız hesaplarına kadar kontrol edip hesap soran birisinin yanında ne kadar rahat ve güvende hissedecek? Okurken nefes alamadım. Bence ayrılmaları iyi olmuş, teselliyi kimde buluyorsa bulsun.

Çocuk iyi ki evlenmek istememiş çocuk istememiş,ayrılmışlar. İsabet olmuş

Adam en azından kendini biliyor, evlenip kimsenin başını yakmak istemiyor. Çocuğa zaten hiç bakacak durumda olmadığının da bilincinden. Allah psikopatın da eğitimli ve bilinçlisini versin ne diyeyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…