Karatay Diyetiyle Sağlıklı Yaşıyoruz

Kizlar yazamadim.oglum alerji oldu.4 aylik doktor sut ve sut urunlerini tuketme dedi.yumurta dahil. Nasil beslenecegim.akil verin lutfen.

:KK17:Yarın tartılırken üzerinizdeki giysilerle mi tartilacaksiniz.malum kış bnm eşofman takımı brz kalınca onla mi onsuz mu tartilsam siz nasıl yapiyorsunuz.zor geliyor bi de o var. Ben yine en az kilo veren konusunda 1. Olurum yarin gibi geliyor brz gerginim bu akşam yarın tartı günü ya.neyse iyi olan kazansin:KK17:
Kilo derdin olmasin.burada saglikli yasamak icin caliaiyoruz.strese girmenin bi anlami yok.rahat ol yani

Kizlar yazamadim.oglum alerji oldu.4 aylik doktor sut ve sut urunlerini tuketme dedi.yumurta dahil. Nasil beslenecegim.akil verin lutfen.
Geçmiş olsun. Kahvaltıda yumurta yerine muz yeniyor diye biliyorum (diğer sayfaları takip ederken birkaç yıl önce böyle yapanların menülerini görüyordum..karatay tipi beslenme yaparken takip ediyordum.) yanlışsa bilenler uyarsın. Çünkü ben de hergün yumurtadan sıkılıyorum muz yediğim oluyor...

Kizlar bugunku sporum.jillian micheals 30, days shread (level 2) /2. Gunu. Biter

Ben sağlıklı yaşama devam ediyorum. Şehir dışındayım burada tartı yok. Bu yüzden yarın rapor veremeyeceğim :)

Bu arada evliliğimle ilgili olumlu gelişmeler yaşıyorum. Fikrim değişmeye başladı. Destekleriniz için teşekkür ederim kızlar

Hadi biraz paylaşım olsun :)

Ben spirulina kullanıyorum. Belki ilginizi çeker diye sizinle de paylaşayım dedim.

Spirulina Faydaları
  • Vücudu iyi beslediği için vücut direncini artırır ve enerji seviyesini olumlu etkiler.
  • Düzenli kullanımlarda vücut genel dayanıklılığını ve bağışıklık sistemini güçlendir.
  • Spirulina hücre yenilenmesi ve çoğalma sürecini destekleyicidir.
  • Çeşitli hastalıkların tedavisinde destekleyici olarak kullanılabilir. ( Şeker, tansiyon, kolesterol, sindirim, kansızlık, gastrit, ülser, kemik erimesi, cilt güzelliği, kilo problemi)
  • Antioksidan özelliği sayesinde vücutta biriken toksinlerin (serbest radika denen zararlı maddeler) atılmasına yardımcıdır.
  • İştahsızlık çeken çocukların iştahını düzenlemeye yardımcı olur ve gelişim sürecini destekler.
  • Sporcuların vücutlarını kısa sürede toparlamasına yardımcıdır. Kas gelişimi destekler. Bir çok olimpiyat ve dünya şampiyonun spirulina kullandığı bilinmektedir.
  • Saç dökülmesi yaşayanlar için oldukça faydalıdır. Saç için hayati değerde besinler içerir.
  • Cilt güzelliği için faydaları oldukça fazladır ve sivilce, aknelerin giderilmesine yardımcıdır.
  • Yaraların hızlı bir şekilde kapanmasını destekleyicidir.
  • Dengesi beslenme kaynaklı rahatsızlıkların önlenmesine, iyileşmesine yardımcıdır.
  • Sürekli hastalananlar için oldukça faydalıdır. Düzenli kullanmaları önerilir.
  • Stres, sigara, alkol, hava kirliliği gibi vücudumuzu olumsuz etkileyen dış etkenlerden vücudu korumaya ve temizlemeye yardımcıdır.
  • İçerisinde en yoğun protein bulunan ve en az yağ içeren bitki olduğu için kilo kontrollerinde faydalı bir yardımcıdır.
  • Bilimsel araştırmalar da sindirim sistemini desteklediği ve bağırsakların çalışmasını hızlandırdığı gözlemlenmiştir.
  • Japonya’da 50 yaş üzeri bireylerin %73’ünün düzenli spirulina tükettiği tespit edilmiştir.
  • Çin’li bilim adamları kemik iliği hücrelerini yenilediğini ve desteklediğini kabul etmektedirler.
  • Japon bilim adamları ağır ŞEKER hastalarını 8 haftada hafif şeker hastaları seviyesine getirdiğini iddia etmektedirler.
  • Vejeteryanlar için oldukça önemli olan B12 vitamini bakımından zengin bir kaynaktır.
  • Karoten madde tüketimiyle (beta-karoten) kanser oluşumu arasında negatif bir ilişki olduğu, doğal karotenler sentetik olanlara nazaran daha kolay metobolize edildiği ve vücutta birikerek toksik etkiye sebep olmaz.
  • Spirulina içerdiği organik demir ve kalsiyum sayesinde sağlıklı kemik,sinir,kan ve kas dokusuna etkili bir destektir.
  • Vücuda tokluk hissi veren fenilalalin amino asidi içerdiği, kolesterol içermediği ve düşük miktarda doymamış yağ içerdiği için kilo vermek için kullanılır, zayıflamaya yardımcı olur.
  • Doğada nadiren buluna yağ asidi GLA; artrit ve kalp hastalıklarının önlenmesinde önemli olup yüksek tansiyon ve kolesterolün düşürülmesindede etkili olduğu bilinmektedir.
  • En kuvvetli detoksifiye edici ürünlerden biridir ki yüksek miktarda klorofil içermesinden kaynaklanmaktadır.

Melt suyu diye bir şey duydum. Araştırdım.

Melt suyu için, ömür boyu genç ve sağlıklı kalın

melt.jpg
Melt suyu, yani erimiş buz suyu… Hemen hemen bütün ürünlerin doğallığını yitirdiği, organik gıdalara her geçen gün daha çok hasret duyulduğu çağımızda tam bir sağlık ve gençlik iksiri.

Uzun yıllardan beri İstanbul Fatih’te doğal yöntemlerle sağlık problemi yaşayan insanlara yardımcı olan biyoenerji ve bitkisel tedavi uzmanı Ayşet Şarifova da, melt suyunu ‘keşfedilmeyi bekleyen bir şifa kaynağı’ olarak tarif ediyor.

‘Melt suyu’nu düzenli içen insanların hastalık nedir bilmediğini belirten Şarifova, 116 yaşında hâlâ hayatta olan ve her türlü spor aktivitesi yapabilen dedesini buna örnek gösteriyor. Şarifova, ‘melt suyu’nun faydalarını şöyle özetliyor: “Vücuttaki eski hücreleri dışarı iter, metabolizmayı hızlandırır. İnsanı gençleştirir, enerji, güç ve canlılık verir. Melt suyu aynı zamanda beyin aktivitelerinin daha hızlı çalışmasını sağlar ve uyku problemini giderir.”

Melt suyunun hazırlanışı

Peki melt suyu nasıl hazırlanır? Marketten alınan içme suyu ya da arıtılmış su, özel plastik bir kapta (dışarıdan hava almaması gerekir) buzdolabında dondurulur. 3-4 saat bekletildikten sonra dolaptan çıkarılarak eritilir. Yeterli ılıklığa ulaşınca da afiyetle içilir. (Tabii ki soğuk halde içilmemeli.)

Yemeklerden 1 saat önce içilmesi tavsiye edilir. Günlük toplamda 2 litre tüketilmesi idealdir. Melt suyu, dolaptan çıkarıldıktan sonra 7 saat boyunca enerjisini korur. Ancak bu süreden daha fazla bekletmemek gerekir.

İyi geceler kızlar kaçamaksız 7. Gün
Sabah
Menemen
Peynir
Zeytin
Dereotu
Fındık
1 bardak süt
Akşam
Barbunya yemeği
Yeşilmercimekli pilav
Yoğurt
Turp
Sütlü
Kahve

Kızlar ben kızım uyumadan giremiyorum beni çok bunaltıyor sizin nasıl bilmiyorum uyumuyor beni çok zorluyor cidden ne yapabilirim acayip telefon ve tablet istiyor

Spor yapamadım ip atlayabilirsem atlayacağım yarın inşallah herkes kilo vermiş olur herkes mutlu olur

Gunaydin kizlar. Ya seker icin cok pisman oldum. Ama aksam yemeginde sadece salata yedim. Tabii yaninda azicik lahmacun vardi ama cok az.

:KK17:Yarın tartılırken üzerinizdeki giysilerle mi tartilacaksiniz.malum kış bnm eşofman takımı brz kalınca onla mi onsuz mu tartilsam siz nasıl yapiyorsunuz.zor geliyor bi de o var. Ben yine en az kilo veren konusunda 1. Olurum yarin gibi geliyor brz gerginim bu akşam yarın tartı günü ya.neyse iyi olan kazansin:KK17:

Ben çıkarıyorum :-) 100 gr 100 gr dır.

Çok geçmiş olsun. Kadir Tuğcunun bu konuyla ilgili çok yazıları var yanlış teşhis koyup çok kişiyi sütten mahrum bırakıyorlar. Gerçek sut alerjisi çok nadir rastlanır gibi şeyler yazmış. Bi okusana onları. Olmadı başka dr a gidersiniz.
Benim arkadaşımın vardı çocuk 15 günlükken morardı nefes alamadı acile zor yetiştirdiler :KK43: sizinde mi öyle oldu peki. Tekrar geçmiş olsun. :KK43:

Kilo derdin olmasin.burada saglikli yasamak icin caliaiyoruz.strese girmenin bi anlami yok.rahat ol yani

Haklısın aslında ama insan eksi de görmek istiyor.

Hadi biraz paylaşım olsun :)

Ben spirulina kullanıyorum. Belki ilginizi çeker diye sizinle de paylaşayım dedim.

Spirulina Faydaları
  • Vücudu iyi beslediği için vücut direncini artırır ve enerji seviyesini olumlu etkiler.
  • Düzenli kullanımlarda vücut genel dayanıklılığını ve bağışıklık sistemini güçlendir.
  • Spirulina hücre yenilenmesi ve çoğalma sürecini destekleyicidir.
  • Çeşitli hastalıkların tedavisinde destekleyici olarak kullanılabilir. ( Şeker, tansiyon, kolesterol, sindirim, kansızlık, gastrit, ülser, kemik erimesi, cilt güzelliği, kilo problemi)
  • Antioksidan özelliği sayesinde vücutta biriken toksinlerin (serbest radika denen zararlı maddeler) atılmasına yardımcıdır.
  • İştahsızlık çeken çocukların iştahını düzenlemeye yardımcı olur ve gelişim sürecini destekler.
  • Sporcuların vücutlarını kısa sürede toparlamasına yardımcıdır. Kas gelişimi destekler. Bir çok olimpiyat ve dünya şampiyonun spirulina kullandığı bilinmektedir.
  • Saç dökülmesi yaşayanlar için oldukça faydalıdır. Saç için hayati değerde besinler içerir.
  • Cilt güzelliği için faydaları oldukça fazladır ve sivilce, aknelerin giderilmesine yardımcıdır.
  • Yaraların hızlı bir şekilde kapanmasını destekleyicidir.
  • Dengesi beslenme kaynaklı rahatsızlıkların önlenmesine, iyileşmesine yardımcıdır.
  • Sürekli hastalananlar için oldukça faydalıdır. Düzenli kullanmaları önerilir.
  • Stres, sigara, alkol, hava kirliliği gibi vücudumuzu olumsuz etkileyen dış etkenlerden vücudu korumaya ve temizlemeye yardımcıdır.
  • İçerisinde en yoğun protein bulunan ve en az yağ içeren bitki olduğu için kilo kontrollerinde faydalı bir yardımcıdır.
  • Bilimsel araştırmalar da sindirim sistemini desteklediği ve bağırsakların çalışmasını hızlandırdığı gözlemlenmiştir.
  • Japonya’da 50 yaş üzeri bireylerin %73’ünün düzenli spirulina tükettiği tespit edilmiştir.
  • Çin’li bilim adamları kemik iliği hücrelerini yenilediğini ve desteklediğini kabul etmektedirler.
  • Japon bilim adamları ağır ŞEKER hastalarını 8 haftada hafif şeker hastaları seviyesine getirdiğini iddia etmektedirler.
  • Vejeteryanlar için oldukça önemli olan B12 vitamini bakımından zengin bir kaynaktır.
  • Karoten madde tüketimiyle (beta-karoten) kanser oluşumu arasında negatif bir ilişki olduğu, doğal karotenler sentetik olanlara nazaran daha kolay metobolize edildiği ve vücutta birikerek toksik etkiye sebep olmaz.
  • Spirulina içerdiği organik demir ve kalsiyum sayesinde sağlıklı kemik,sinir,kan ve kas dokusuna etkili bir destektir.
  • Vücuda tokluk hissi veren fenilalalin amino asidi içerdiği, kolesterol içermediği ve düşük miktarda doymamış yağ içerdiği için kilo vermek için kullanılır, zayıflamaya yardımcı olur.
  • Doğada nadiren buluna yağ asidi GLA; artrit ve kalp hastalıklarının önlenmesinde önemli olup yüksek tansiyon ve kolesterolün düşürülmesindede etkili olduğu bilinmektedir.
  • En kuvvetli detoksifiye edici ürünlerden biridir ki yüksek miktarda klorofil içermesinden kaynaklanmaktadır.

Ben de çok kullanmıştım bi ara sonra bıraktım. Alsam olur aslında teşekkürler

Ben sağlıklı yaşama devam ediyorum. Şehir dışındayım burada tartı yok. Bu yüzden yarın rapor veremeyeceğim :)

Bu arada evliliğimle ilgili olumlu gelişmeler yaşıyorum. Fikrim değişmeye başladı. Destekleriniz için teşekkür ederim kızlar

İnşallah senin için herşeyin en hayırlısı olur canım. Çok sevindim senin adına. İlerde keşke bir kez daha deneseydim diyecektin çünkü.. Rabbim ayırmasın inşallah.

X