Karatay Diyetiyle Sağlıklı Yaşıyoruz

IMG_20170103_082308.jpg
kahvaltim.aceleden zeytinimin eksikligini farkedememisim

canan karataya göre uyandıgımız saatten engeç 2 saat sonraya kadar kahvaltımızı bitirmemiz gerek neden mi?

çünkü metabolizmamız yediklerimiz sonrası 5km koşmuş gibi çalışmakta.

mesela saat 7 de uyandıysak saat 9 a kadar kahvaltımızı bitirmemiz gerekli.

arkadaşlar ben bu diyete başlamadan önce bütün tahlillerimi yaptırdım ..ayda 1 defa tahlil yaptırın.sağlığınız için bu çok önemli.yapacağınız tahliller ekte yazıyor
f5c74e1a-49ec-4295-96f1-6c4c55cd5e69.jpg
yapacağımız tahlillerimiz bunlar

KIZLAR MERHABA

Uzun zamandır KONU açıp açmamakta kararsız kaldım.Ama açmam gerektigine inandım:)
Size kendimden bahsedim;
Çalışan bi bayanım sabah 8 akşam 5 ve 2 çocuk annesiyim.kendimden çok başka şeylere zamanımı ayırdm ...Çocukluğumdan beri hep kiloluydum. kilo nedense beni hiç rahatsız etmedi TAKİ geçen seneye kadar ...EŞİMLE bir tartışma halindeyken bana sarf ettiği cümlelere kadar...Çok gururma dokundu. Sonra diyet yapmaya başladım.Karatay diyetiyle geçen yıldan bu yıla yaklaşık 14 kilo verdim.Kaldığım yerden devam etmek adına burada hep birlikte karatay usulu beslenerek kilolarımıza veda edelim.Benimle birlikte sağlıklı beslenerek zayıflamak isteyen arkadaşlar insallah birlikte zayıflayabiliriz.

Kurallarımız karatay usulü olacaktır..her salı tartı günümüz..

güncel kilo listemiz
03.01.2017
tuanairem tuanairem ------70kg
Zaten böyle açılmış konular var!

benim yaptırdığım tahlil sonucunda b12 ve d vit eksikliğim çıktı.doktorumunda tavsiyesiyle her ay 2 defa d vit ve b12 iğnemi vurduruyorum.nedenmi?

önceden sabah kalktığımda dişlerimi fırcalarken dişlerimin kanadığını görüyordum..
acayip bir yorgunlugum vardı.sabahları uyanmakta zorluk çekiyordum
sabahları dişlerimi fırçalarken kanamalarım oluyordu.
çok çabuk soğuk algınlıgı grip oluyordum.
gaz sancısı kabızlık yaşıyordum.
günlük hayatımda çogu seyi unutmaya başlamıştım

anladımki bunların çoğuna neden d vit ve b 12 eksikliğiymiş.dvit ve b 12 ampülünü eczanalerden alabiliyosunuz d vit ampulu 2.30 tl b 12 ampulu ise içinde 5 ampul ihtiva edip 8 tl dir.

sağlığımızın kıymetini bilelim arkadaşlar

indir.jpg indir (1).jpg bunlar kullandığım 2 haftada bir vurulduğum d vit ve b12 iğnelerim

Eklentiler

• f5c74e1a-49ec-4295-96f1-6c4c55cd5e69.jpg
    f5c74e1a-49ec-4295-96f1-6c4c55cd5e69.jpg
    67,8 KB · Görüntüleme: 127
D VİTAMİNİ NOKSANLIĞI:

D Vitamini eksikliği olan kilo veremez.

D vitamini 2 kaynaktan elde ediliyor.

1- Güneşin UVB ışınları etkisiyle derimizde üretilmekte,

2- Gıdalarla alınabilmektedir. Balık, yürek ve karaciğerde de D Vitamini alınabiliyor.

Ancak hiçbir gıda güneşin yerini tutamıyor.

Alınması gereken D vitamini desteği :

D Vitamini kan düzeyi : 80 olmalıdır.

Kanser, romatizma veya başka bir kronik hastalığı olanda 100 civarı en iyisi.

50 ng/dL civarında bir düzeyi tutturmak için erikşin bir insanın günde en az yarım saat güneşte durması ya da 5000 IÜ D Vitamini alması gerekmekte.

Yağda eriyen bir vitamin olduğu için D vitamini haftada bir ya da ayda bir olarak iğne şeklinde kalçadan yaptırın. Kan şekeriniz düşükse önce D vitamini ampulleri ile eksiklikleri hızla giderip, daha sonra tabletlerle destek sağlanabilir.

D vitamininiz düşükse :

Önce : 1 hafta gün aşırı kalçadan 1 adet D Vitamini iğnesi (DeVit3) olunacak.

Sonra : Haftada bir veya 15 günde birkalçadan D Vitamini iğnesi (DeVit3) olunacak.

Gerekli seviyeye çıkınca :Ayda bir D Vitamini iğnesi DeVit3) olunacak.

günaydın bende bugün 68,5 geldim
sabah poğaça yemek zorunda kaldım öğleyede çig köfte yiyecem yyebilirmiyim

günaydın bende bugün 68,5 geldim
sabah poğaça yemek zorunda kaldım öğleyede çig köfte yiyecem yyebilirmiyim

poğaçaya gibi hamurişi gıdalar canan karataya göre yenilmemesi gerekli yasak yiyecekler içerisnde. bundan sonra daha dikkatli olabilirsin.çiğ köfte haftada 2 tane yiyebilirsin

karatay diyetine hemen uyum sağlaman mümkün değil sonuçta alışılmış yanlış bi yemek alışkanlığından sağlıklı yeme alışkanlığına geçiş yapıyorsun.zorlanabiliriz bu gayet doğal.

Ben de varım beni de kabul eder misiniz? Ben 71 kiloyum diye gezerken 72.4 çıktım bu gün. İlaç kullanıyorum sanırım onlardan ama yarın bitecek inşallah ilacım. Ben de sizinle Karatay yapayım... Ramazan bayramına 38 beden girmek istiyorum...

sabahki menüm

aç karnına kendi yapmış olduğum sirke (3 yemek kaşığı kadar)+1 su bardağı limonlu su ile karıştırıp içtim.kızlar acayip işe yarıyor kesinlikle kabız olmuyorsunuz

2 yumurta (haşlanmış)+2 havuç(kesinlikle pişmemiş olacak çünkü glisemik indeksi yükseliyor) +bi avuç içi kadar eski kaşar(taze kaşar olmayacak çünkü canan hanıma göre neyden yapıldığı belli değil ve fermente değil)+20 zeytin (doğal kendim yaptım) +3 kapsül balık yağı+1 kapsül k2 vitamini+1 kapsül qenzim Q10
Canım bu kullandıklarının markasını yazar mısın rica etsem. Ben de alayım. Emzirirken kullanılır sanırım değil mi?

Ben de varım beni de kabul eder misiniz? Ben 71 kiloyum diye gezerken 72.4 çıktım bu gün. İlaç kullanıyorum sanırım onlardan ama yarın bitecek inşallah ilacım. Ben de sizinle Karatay yapayım... Ramazan bayramına 38 beden girmek istiyorum...
tabikide canım sağlıklı beslenmek hepimizin hakkı....bu arada geçmiş olsun canım umarım önemli bir sorunun yoktur.

karatay diyetini yaşamının her anında yapabilirsin..hatta canan karatayın'' hamilelikte karatay ''isimli kitabıda var.kitaplarını okumanı tavsiye ederim.

spor yaparak istediğimiz bedene ulaşabiliriz.aramıza hoşgeldin.sürekli nette olacagım..birbirimize destek olduğumuz sürece sorun kalmayacağını düşünüyorum

tabikide canım sağlıklı beslenmek hepimizin hakkı....bu arada geçmiş olsun canım umarım önemli bir sorunun yoktur.

karatay diyetini yaşamının her anında yapabilirsin..hatta canan karatayın'' hamilelikte karatay ''isimli kitabıda var.kitaplarını okumanı tavsiye ederim.

spor yaparak istediğimiz bedene ulaşabiliriz.aramıza hoşgeldin.sürekli nette olacagım..birbirimize destek olduğumuz sürece sorun kalmayacağını düşünüyorum
Hoşbulduk canım. Yeni doğum yaptım ben 3 aylık bebeğim var. Hamilelikten önce Karatay yapıyordum aslında hamilelikte devam edecektim dediğin kitabı okudum ama yapamadım maalesef. Yumurtadan etten çok midem bulanmaya başlamıştı. Şimdi yeniden başladım bakalım 21 gün hiç bozmadan yapmak niyetim zaten sonra vücut alışıyor kolaylaşır inşallah. Spor da leslie ile 3 fast mil videosunu yapıyorum.. Bebek 6 aylık olunca callanatics e başlayacağım inşallah...

X