Karatay Diyetiyle Sağlıklı Yaşıyoruz

yokk yaa keşke koşabilseydim evi topladım bide üstüne yengem geldi çakıldım kaldım.kız ben yapıyorum ya karatayı hakkımıyeme

Ben de yapıyordum latife ediyorum ya kızdırmak için seni. Güzel sistem şu anda korumaya geçtiğim için sadece 1 ya da 2 tam tahıllı bar olacak şekilde unlu gıda almaya başladım birkaç gündür. Onun dışında mesela dün yoğurt + kuru fasulye yedim. Bugün de dünden kalma fasulyeye devam edeceğim.

3-4 gün peşpeşe protein günü yaptım fena kabız oldum o yüzden biraz eti yumurtayı kestim sebze baklagil gidiyorum.

Harika menü afiyet olsun. Ben de şimdi ısıtıcam yemeğimi. Kurufasulye yicem bugün direk dolu bir tabak. Öğlen de 2 tane bar yemiştim bol yeşilçay ile. Peşine günlük yürüyüşe çıkacağım en az yarım saat olacak şekilde.

bende kuru fasulye yaptım da yemedim artı çıkarıyor.kalktım kendime ıspanak kavurdumsen hedeftesin artık koruma zamanı.bizde görecekmiyiz bakalım o günleri

bar dediğin ne

bende kuru fasulye yaptım da yemedim artı çıkarıyor.kalktım kendime ıspanak kavurdumsen hedeftesin artık koruma zamanı.bizde görecekmiyiz bakalım o günleri

Ben 600 kaloriye kadar indim canım çok zorladı başlarda ama alıştım sonra şimdi yavaş yavaş çıkıyorum dün 630 aldım mesela bugün 650 böyle böyle 1000e doğru gideceğim. Haftaya spora da başlarsam inşallah spor çok etkili olur kilo kontrolünde o zaman 1200 bile alabilirim yihuuuğ.

90 kalori tadı çok hoşuma gitti. Birkaç gündür bana karbonhidrat rejimini bozdurdu her gün yiyorum 1-2 tane. Buna rağmen kilo vermeyi sürdürüyorum 100 200 şeklinde.
sen kalori hesabı yapıyorsun.nasıl hesaplıyorsun peki ben yapamam kalori hesabı hangisi kaç kalori nerden bilecem.bu kaç kalori peki

90 kalori tadı çok hoşuma gitti. Birkaç gündür bana karbonhidrat rejimini bozdurdu her gün yiyorum 1-2 tane. Buna rağmen kilo vermeyi sürdürüyorum 100 200 şeklinde.
önce yazdığın çıkmadı da cvplamışsın zaten

Ben bir tane mutfak tartısı aldım canım Migros'tan. Başka yerlerde de var 15 20 lira filan fiyatları. O gün diyete başladım 55 küsür kilo ile. 1 hafta boyunca ölçtüm biçtim yediğim her şeyi günlük 600ü geçmedim. Öyle 5 kilo verdim. İlk 3 gün resmen full protein yedim. 4. gün kabızlık oldu diye yoğurt + elma ile gün geçirdim. Devamında da evde ne çıkıyorsa bakla fasulye vs şeklinde gittim. Yani cebimde 600 kalori hakkımla istediğim gibi beslendim.

Şimdi düştüğüm için yeterince yavaştan çıkıyorum kalori miktarında geri. 650 yapacağım artık günlük. Öyle öyle gideceğim işte. :)

Kalori miktarlarını da diyetkolik diye bi siteden bakıyorum link vermiyim netten bulabilirsin. Mesela 100 gram lora bakıyorum 90 kalori. Gidip tartıma 100 gram koyup ölçüyorum atıyorum tabağa. Böyle böyle ölçüp yiyorum her gün her şeyi. :)

Bu arada 1 haftada 5 kilo verirken akşam en geç 8 gibi yeme işini bitirdim. Hababam peşpeşe ara öğünlerle yemedim. Tek öğün, iki öğün şeklinde gittim. Sadece yoğurt elma gününde 3 öğün yaptım sanırım o kadar. Öğün aralarında süre bırakınca ve gece de yemeyince hızlı hızlı kilo verdim kısacası.

Karatayda kalori hesabı Yok gerçi serbest ve yasaklar birde sınırlılar var öğünlerde serbest olan şeyler doyana kadar Karatay bir yaşam biçimi öyle yüz iki yüz gr peynir kalori hesabı benim için çok zor ben onları hesaplayamadım kadar çocuk durmaz

ben şahsen hayatta senin gibi yapamam bayılırım kesin

Ahaha aynen hesaplarken başlar ağlamaya. Ben kalori sayma yöntemini sevdim kendimi kontrol etmek açısından. Herkesin yaşam biçimi farklı tabi ki burada yüzlerce kadınız kimisi sıvı diyeti ile kilo verir kimisi karatay kimisi kilo sayma öyle öyle gidiyor yani. :) Ama özellikle çocuk da doğurduysan senin için kesinlikle karatay en ideal yöntemlerden birisi canım. Un tuz şekeri kes gerisi tamam. ^^

Forum bugun bayağı aktif olmuş aslında öyle olması bizim için en hayırlısı
Bugun eşim yok nöbetçi. Yemek yapasım gelmedi. İştahımda kapanıyor. Dünden ne kaldıysa
yoğurt
gezentavuk eti
havucu turp
Zeytin

Aksama dogru Osman müftüoğlu nun ntv de programı vardı onu izledim

Biri sordu:yürüyüş planımız nasıl olmalı diye. Aynen şunu dedi

Paslanmak istemiyorsak 5000adım
Yaglanmak istemiyorsak 7500adım
Saglıklk ve gec yaslanmak istiyorsak 10000adım gün içinde atmalıyız dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…