Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

evet başlarda böyle değildim handancım ama ozaman haftada 1 kilo veriyordum, şimdi ne kadar uğraşsam da haftada 300-500 gr ancak gidiyor. kilom azaldığından bu normal 2 kilo versem yağdan vermedğimi bilirim zaten ama işte motiveyi etkiliyo. insan sabredemiyor.
başlarda da öyle katı uyamadım ben hiçbişeye. dondurma yiceksem yiyodum ama ödül olarak, 2-3 hafta dondurma yemeyi bekliyodum :KK1:
okadar çok düşünüp bekliyodum ki yerken canım istemiyodu sonra:KK9:

eşimin düşüncesine göre böyle kendimi gayet beğeniyomuşum o yüzden bi türlü veremiyomuşum. bi yandan memnunum halimden ama 3 kilo daha versem fena olmaz diyorum.
bir de tamam ben oldum deyip dikkat etmeyi bırakırsam kilo alıyorum, o yüzden vermeye çalışmak kilomu korumamı sağlıyo, veremesem de :KK9:

madem sordun hemen yazayım canım, zaten bilgisayara yazıyorum mutlaka ne yersem yiyim.
biraz kaçamaklı oldu evet.
tek tesellim en son yeme işini 6 da bitirmiş olmam, yatana kadar açlıktan midem gurulduyo :KK1:

cumartesi menüm

Sabah:
1 sb süt
1,5 yum
1 kk peynir, 1 zeytin
Yarım dilim tereyağlı ekmek
1 tk reçel

Akşam
1,5 kase ezogelin çorbası
Salata, yoğurt
2 küçük kadayıf

spor: 45 dk yürüyüş su 2-3 lt

pazar menüm:

Sabah:
1 peynirli yumurta
1 kk peynir
1 zeytin
3-4 çatal patates kızartması

Akşam:
1 kepçe ezogelin çorbası
Yarım tabak brokoli
Yoğurt, soğan-domates kavurması
1 cennet elması
1 küçük kadayıf

aslında kadayıflar olmasa fena değil bence başlarda da kaçamaklar oluyormuydu bunu merak ettim...biliyorsun henüz başlardayım:))bir de artık hep 2 öğün mü yiyorsun?

evet başlarda böyle değildim handancım ama ozaman haftada 1 kilo veriyordum, şimdi ne kadar uğraşsam da haftada 300-500 gr ancak gidiyor. kilom azaldığından bu normal 2 kilo versem yağdan vermedğimi bilirim zaten ama işte motiveyi etkiliyo. insan sabredemiyor.
başlarda da öyle katı uyamadım ben hiçbişeye. dondurma yiceksem yiyodum ama ödül olarak, 2-3 hafta dondurma yemeyi bekliyodum :KK1:
okadar çok düşünüp bekliyodum ki yerken canım istemiyodu sonra:KK9:

eşimin düşüncesine göre böyle kendimi gayet beğeniyomuşum o yüzden bi türlü veremiyomuşum. bi yandan memnunum halimden ama 3 kilo daha versem fena olmaz diyorum.
bir de tamam ben oldum deyip dikkat etmeyi bırakırsam kilo alıyorum, o yüzden vermeye çalışmak kilomu korumamı sağlıyo, veremesem de :KK9:

mesajını şimdi gördüm tekrar sormuş oldum.boyun kaç cm?kilon gayet iyi benimde 2.hedefim olabilir

aslında kadayıflar olmasa fena değil bence başlarda da kaçamaklar oluyormuydu bunu merak ettim...biliyorsun henüz başlardayım:))bir de artık hep 2 öğün mü yiyorsun?

yok canım kadayıfı çikolatayı 2-3 ay ağzıma sürmedim. tadını unutmuştum çikolatanın.senin kilondayken yani. yersen hemen tadını hatırlıypsun ertesi gün de canın istiyo. bayramda veya ödül olarak yiyodum 20 günde bir. kaçamak yaptığım günler de oldu ama sporla dengeledim, nasılsa yedim demedim, ozaman etkilemiyo.

haftasonu geç uyandığımdan 2 öğün oluyo mecburen. kahvaltıyı erken yaparsam 3 öğün yiyorum.

Son düzenleme:
benim bugünkü öğünüm

sabah
1 yumurtayla yapılmış dometesli yumurta
biraz peynir
5 adet zeytin
6-7 adet fındık

Öğlen:
Öğlen dışarıda ev yemekleri yapan bir yerde küçük tabak yedim 4 çeşit yemek vardı ama hepsi birer yemek kaşığı yani toplasanız normal bir tabak yemek vardı. çeşitlerse kapuska nohut tavuk sote ve musakkaydı yanında da salata ile

Akşam
Annem çok bol salata yapmıştı o yüzden tabağıma aldığım çook az karnıbahardan 1-2 çatal yedim. Çorbadan da 1-2 kaşık ama bol bol salata yedim.

Arada da bir bardak adaçayı içtim limonlu limonlu. Ama kendimi niyeyse çok kötü hissediyorum. Öğlen yemeğimi 1de yemiştim akşam yemeğimi de 7.30'da. hem çok geç kaldım yemek için hemde saat 6 gibi bir iki tane ceviz yedim. O yüzden akşam yemeğinden önce çok da aç değildim. Yediğime çok pişman oldum. Kilo vermiş gibi de hissetmiyorum. Hep çok tok hissediyorum ama canım istiyor. Yine de kendime hakim oluyorum. Bugün o cevizler dışında başka bişey yemedim ama kendimi çok kötü hissediyorum. Sizce akşam yemeği yemeli miydim. Gerçi birazdan 1 saat falan dans etmeyi düşünüyorum ama ne yaptığım sporlar beni tatmin ediyo ne de hiç kaçamak yapmamam. Kilo veremeyecekmiş gibi hissediyorum. Lütfen bana moral verin bugün çok mu fazla yemişim? napmalıyım çok kötü hissediyorum

hayır hayır çok yememişsin önemli olan saat8den sonra birşey yememek
az yediğimizde de yeterli kaloriyi alamıyoruz.gül ün yazılarını okumanı tavsiye ederim.
bu diyetin özelliği az yemek değil.
1-saat 8den sonra bir lokma bile yenmiyecek (süt,ayran içilebilir)
2-öğün araları 4-5 saat olmalı
3-şekerli olan herşey,pilav,makarna ve ekmek yok
bence yediklerin vicdan yapılacak tarzda değil
kolay gelsin

yok canım kadayıfı çikolatayı 2-3 ay ağzıma sürmedim. tadını unutmuştum çikolatanın.senin kilondayken yani. yersen hemen tadını hatırlıypsun ertesi gün de canın istiyo. bayramda veya ödül olarak yiyodum 20 günde bir. kaçamak yaptığım günler de oldu ama sporla dengeledim, nasılsa yedim demedim, ozaman etkilemiyo.

haftasonu geç uyandığımdan 2 öğün oluyo mecburen. kahvaltıyı erken yaparsam 3 öğün yiyorum.

teşekkürler canım cevapların için...aslında kilo koruma yöntemin iyi gibi.ne bileyim buradan kopmamak lazım kanımca.ne bileyim bütün ömür böyle yasaklarla geçermi?gerçi midem çok rahatladı bu diyetle...ama kiloları bu kadar zor verip tekraar almak da istemiyorum kaç ay oldu bu tempoyla amma çok soru sordum yaaa pazar pazar behzat ç de var...

slm arkadaşlar ben yaklasık bir ay kadar karatay yaptm ve totalde 5 kıloya yakın verdım henuz vermem gereken 4 kılom daha var ama artık devam edemıyorum...
motıvasyoon olsun dıye sızlkerı sureklı takıp edıyorum ama yınede 10 gundur toplayamadm kendımıı... bu 4 kg ı da ocak sonuna kadar vermem lazım ama başlayamıyorum benı motıve edecek yardımcı olacak yporumlarınız beklıyorum...

slm arkadaşlar ben yaklasık bir ay kadar karatay yaptm ve totalde 5 kıloya yakın verdım henuz vermem gereken 4 kılom daha var ama artık devam edemıyorum...
motıvasyoon olsun dıye sızlkerı sureklı takıp edıyorum ama yınede 10 gundur toplayamadm kendımıı... bu 4 kg ı da ocak sonuna kadar vermem lazım ama başlayamıyorum benı motıve edecek yardımcı olacak yporumlarınız beklıyorum...

merhaba 1 ayda 5 kg çok iyi bir rakam gel geçmişe bir sünger çek burda menülerini paylaş yasakları yesen de paylaş arkadaşlar mutlaka yorum yapar..burada inanılmaz motive oluyoruz...hadi aramıza katıl sende yarın yeni bir başlangıç olsunn

evet nedense vicdan azabı duyuyorum...çok düzenli olmadı belki yediklerim o yüzden...

sabah 11 de
2 tane çiğ köfte
2 yumurta
narlı-elmalı roka salatası
salatalık
avuç içinden biraz fazla peynir
8 zeytin

16.00 da
3 çiğ köfte
1 tavuk baget
pancarlı-yerelmalı-sarmısaklı yoğurtlu salata
2 kaşık yoğurt

18.30 (sinemada-----yemeyecektim ama nasıl oldu anlamadım):KK30::KK30:
2 avuç fındık-kaju-fıstık karışımı...

şimdide çok acımmmmmmm

ve 1 tatlı kaşığı muhallebili sütlü tatalıdan aldım baktımkı devamı gelecek 1 bardak tarçınlı sütü içiyorum....

ama 15 dk dışarıda yürüyüş var....umarım yarın daha iyi olur...şu lesliy nereden indireceğimden haber olan varmı? bulmadım her actıgım link kapatılmıs diyor...

aslında çiğ köfteleri saymazsak birde kajuyu hiç fena değil menün
sinemada sonra saat 8 kadar bir çorba yada yoğurt gibi hafif bişeyler yiyebilirdin
şimdi de ayran yap tuzsuz yada 1 bardak süt içebilirsin

evet nedense vicdan azabı duyuyorum...çok düzenli olmadı belki yediklerim o yüzden...

sabah 11 de
2 tane çiğ köfte
2 yumurta
narlı-elmalı roka salatası
salatalık
avuç içinden biraz fazla peynir
8 zeytin

16.00 da
3 çiğ köfte
1 tavuk baget
pancarlı-yerelmalı-sarmısaklı yoğurtlu salata
2 kaşık yoğurt

18.30 (sinemada-----yemeyecektim ama nasıl oldu anlamadım):KK30::KK30:
2 avuç fındık-kaju-fıstık karışımı...

şimdide çok acımmmmmmm

ve 1 tatlı kaşığı muhallebili sütlü tatalıdan aldım baktımkı devamı gelecek 1 bardak tarçınlı sütü içiyorum....

ama 15 dk dışarıda yürüyüş var....umarım yarın daha iyi olur...şu lesliy nereden indireceğimden haber olan varmı? bulmadım her actıgım link kapatılmıs diyor...

google leslie yaz çıkıyor ben dün yaptım şimdi yine yapacağım

merhaba 1 ayda 5 kg çok iyi bir rakam gel geçmişe bir sünger çek burda menülerini paylaş yasakları yesen de paylaş arkadaşlar mutlaka yorum yapar..burada inanılmaz motive oluyoruz...hadi aramıza katıl sende yarın yeni bir başlangıç olsunn

yorum için teşekkürler...

öğünlerımı paylaşırken aksatınca kendımı suclu hıssedıyorum ve sonrasında dıyetımı de askıya alıyorum farketmedenn...

ama tekrar başlamam lazım...

evt evt kendime söz veriiyorm... yarından ıtıbaren karataya devamm...

bu kilolar gidecek...

hergün menünü vede yaptığın kaçamakları yaz
çok motive oluyor insan bende başlayalı bugün tam 3hafta oldu
birde tartıyı dolaba sakla.
cuma günlari tartılıp budan duyuruyoruz
daha doğrusu hesap veriyoruz
dene derim

yorum için teşekkürler...

öğünlerımı paylaşırken aksatınca kendımı suclu hıssedıyorum ve sonrasında dıyetımı de askıya alıyorum farketmedenn...

ama tekrar başlamam lazım...

evt evt kendime söz veriiyorm... yarından ıtıbaren karataya devamm...

bu kilolar gidecek...

senin kilon da fazla değil 1-1.5 aylık zamanda verebilirsin
hadi katıl bize herkes baharda diyete başlarken biz kilo sorunumu oda ne diyelim

hergün menünü vede yaptığın kaçamakları yaz
çok motive oluyor insan bende başlayalı bugün tam 3hafta oldu
birde tartıyı dolaba sakla.
cuma günlari tartılıp budan duyuruyoruz
daha doğrusu hesap veriyoruz
dene derim

merhaba aynı dönemlerde başlamışız hedef kilomuz da aynı boy kaç?benim 1 68 umarım en kısa zamanda hedefmize ulaşırız:)))

merhaba aynı dönemlerde başlamışız hedef kilomuz da aynı boy kaç?benim 1 68 umarım en kısa zamanda hedefmize ulaşırız:)))

canım ben başlayalı buğün 3hafta oldu
boyum 1.65 benim tiroit sorunum var
kadın has. hormon kullanıyorum .ama yinede verdim
yaşımda sizden fazla galiba 40 ama istemiyorum bu kiloları
kolay gelsin sanada

kolay gelsin sanada

geçmiş olsun hormon ilaçlarıyla kilo vermek güçtür.tebrikler 3 haftada 3 kilo:nazar:spor da yapıyor musunuz?benim yaşım 31...

aslında çiğ köfteleri saymazsak birde kajuyu hiç fena değil menün
sinemada sonra saat 8 kadar bir çorba yada yoğurt gibi hafif bişeyler yiyebilirdin
şimdi de ayran yap tuzsuz yada 1 bardak süt içebilirsin

TEŞEKKÜRLER LEYLAK70

buraya yazacagını bilmek insanı acayip motive ediyor...yoksa o tatlıdan bır kasıkla dururrmuydum ben...

herkes birden fazla alıntı yapıp cevap mesajı yazabılıyor nasıl yapılıyıor?
:KK4::KK6::nazar::KK8:

google leslie yaz çıkıyor ben dün yaptım şimdi yine yapacağım....

yazdım sımdı ındırmeyı basarıyorum....baslayacagım yarın ınsallahhhhh

kolay gelsin sanada

aaaa leylak ortak yönümüz fazla....bende 39 yaşındayım....tabıkı 2012 de 40 olacagım
bende başlayalı 17 gün oldu....

sana bırde su cızelgemı nasıl düzeltebılecegımı sorabılırmıyım?biliyorsan banada anlatırmısın...bende kendım yapabılırım su an yanlıs cunku

:KK52:

X