Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

kızlarr bugünn okuldaaa öğretmen arkadaşım çok zayıfladığımı ve çok belli olduğunu söyledii.:21::21::21:
ne kadar sevindimm anlatamammm:KK52::KK52::KK52::KK52:
pantolonlarımdan , tartıdan her ne kadar belli olsa daa birilerinin bunu dile getirmesii motivasyonumu acayip arttırıyorrrr:KK52::KK52::KK52:

geçmişi okurken dikkat ettim de forumdaki herkes ya öğtermen ya da öğrenci ilginç geldi...

handancım ben de kendi deneyimimden bahsetmek istiyoru. lisede öğretmenim bir gün nöbet tutuyorum orda öğrenci sürekli aburcubur ikram ediyor yemeyince - siz beni sevmiyorsunuz hocam:KK50: diyor
sonra veliler ,görevlilerin eşleri harika ötesi şeyler yapıyor
bir de bizim okulda tüm bayanlar fit bir ben sherikin kadın versiyonuyum:KK43:
bu diyet bizim için uygun ara öğün yok zaten onu yemeye zaman yok

Vücudunun c vitamine ihtiyacın olduğu için ekşi şeyler istemesi mümkünmüş.
Bunu da c vitamini tabletiyle geçirebilirsin.
Yeşil çayda da var bol c vitamini.

tşk ederim.. yeşil caya bi türlü alışamadım ama diyete başladığımdan beri bi bardak içiyorum kahvenin yerine..

kızlar bugünkü menüm.. yorumlarsanız sevinirim.

saat 9:00
sabah 2 yumurta tavada
peynir
zeytin
kaşar peyniri birazda
(ceviz yemeyi unuttum )

saat 14:30
öğlen

terağında pişirilmiş biftek( tarifi kadınlar kulübünden almıştım taş gibi oldu resmen ) :120:
yeşillik salata
lahana turşusu+bir adet kornişon( regl dönemindeyim o yüzden canım çok istedi) miktarları az..
:KK17:

bir bardak yeşil cay..

akşam hiç bişi yiyecek durumda değilim.. hem tokum hemde gribim yediğimden bişe anlamıyorum..
öğün atlamış olmamak için bir kase yoğurt yemeyi düşünüyorum..

handancım ben de kendi deneyimimden bahsetmek istiyoru. lisede öğretmenim bir gün nöbet tutuyorum orda öğrenci sürekli aburcubur ikram ediyor yemeyince - siz beni sevmiyorsunuz hocam:KK50: diyor

katılıyorum cnmm sana. zil çalıp öğretmenler odasına gelene kadar tenefüsün yarısı geçiyor zaten.
ama daha öncelerii o kısacık zamanda bir sürü şey yerdimm:KK9::KK9::KK9::KK9:

canımm çok geçmiş olsunnn. iyi ki geldinnn, hoşgeldinnn:KK16::KK16:

sağol tatlım.valla burdan uzak kalamıyo insan,yazamadım ama aklım hep burda....
bu arada senin de dediğin gibi insanın zayıfladığını tartıda görmesi de güzel ama başkası söylediği zaman daha bi gurur duyuyo insan kendisiyle idealistcim.

slmlarrrrrrrrrrrrrrr nassınız kızlaaarrrrr..
bugünkü mneümmm toptan sizlerle...

sabah
1yumurta
2 kk peynir
3 zeytin
bir tutam maydanoz
biraz fıstık
1 kuru kayısı

öğle
1 tabak etli nohut
1 kase ketentohumlu yoğurt:KK8:
tam karatay olmuş bugunku menün.:KK9:gel öpeyim alnından:KK54::KK1:

40 dk yürüdüm leslı ıle ve mekık :KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8: bel popo egzersiz yaptım
efferim kız:KK9::KK9::KK9::KK9:

Yüksek derecede insülin direnci var. Bunu farkedene kadar tabi ki epey metabolizmayı bozduk. O yüzden bu diyete başladım ve bana uygun olduğunu düşündüm. Umarım olumlu sonuç verir.
insülin direnci kırılana kadar kılo vermek ilk hedefınız olmasın.önce sağlık.sabırla gidecek tüm kilolarımız inş.:KK31:

kızlar ben hiç acıkmıyorum.. bu normal mi sizce.. daha önce bi yerde okumuştum sanki karatay diyetinde doğru beslenildiğinde acıkmamak gerekiyormuş.. eğer acıkıyorsan yanlış besleniyorsun demekmiş diye okumuştum.. doğrumu bilmiyorum eğer doğruysa doğru iz üzerindeyim galiba.. bu arada hem regl oldum hemde soğuk algınlığı ve boğaz ağrım var..acayip c vitaminli ekşi şeyler yemek istiyorum :KK43: siz neler yapıyorsunuz bu gibi durumlarda.
tabii ki limonlu su,en güzel c vitamını kaynagı

kızlar nasılsınız?kaç gündür yoktum,babamın sağlık sorunlarıyla ilgilendik o yüzden boşladım buraları.ama zaten beni kimse beni merak etmemiş:KK43:yeni arkadaşlar katılmış sayfamıza...hoşgeldiler sefa getirdiler:KK16:

bugünkü menüm:

1.öğün:
1 yumurta
1 salatalık
avuç içi kadar peynir
5 zeytin
1 küçük muz
omega 3
1 türk kahvesi yanında 4 tane gün kurusu kayısı

2.öğün:
1 kase buğdaylı tarhana çorbası
çok az etli enginar yemeği
yarım kase kereviz salatası

spor:3 km yürüdüm
geçmiş olsun canım.hosgelsın

ıkıncı ogunum

1 kase tarhana
1kase yogurt
1 gunkurusu
1 turk kahvesı
canım sen karatay diyetının şok diyet halini uyguluyorsun gibime geliyor:KK20:
sabah 1 yumurta akşam 1 kase tarhana.böyle olur mu?:KK57:örtmene söylerim seni valla:KK1::KK1:

kızlar makarna yasak mı az önce yedim:emir_bebek:

bi de sarı leblebi ve patlamış mısır yasak mı
hepiciği yasak canım.

sirkeli su

1. öğün

2muz
bıraz peynır
cevız badem
6 zeytın
1 cay bardagı süt
2 omega

2. öğün
mandalın
işkembe çorbası
yogurt
3yk makarna

40 dk yürüryüş
10 dk egzersiz

3. ögün
1 erık
bırdılm ayva
karnıbahar sarımsaklı yogurt
yogurt
aşkım canım bitanem pepetomm,şu meyveleri azaltsan da kılo verdıkten sonra yesen nasıl olur?:KK54:

en iyisi kutu değil günlük süt

okul içimde bir öneri,oğlumun öğretmeni kesinlikle meyve suyu istemiyordu
limonata yapıp pete koyuyorduk.gerçi onun içinde de şeker var ama daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum
köy sütü yoğurt yapılınca kokmuyor.benimkilerde pastörize sütten başka içmezler
ama yoğurt yiyorlar
yeni çözümler bulmalıyız.hani şekersiz komposta tarif ediyor ya hoca kıtapta.bir gece suyun içinde bekletilip komposta yapılıyormus meyveler,o güzel olur mu ki?:26:denemek lazım:KK76:

iyi akşamlar kızlarrrr

menümm

1. öğün

2 yumurta
peynir-zeytin
maydonoz
ceviz-kayısı
yarım elma
yeşil çay

2. öğün

1 tabak karnıbahar yemeği
yoğurt
çok güzel menü canım:KK56:

kızlarr bugünn okuldaaa öğretmen arkadaşım çok zayıfladığımı ve çok belli olduğunu söyledii.:21::21::21:
pantolonlarımdan , tartıdan her ne kadar belli olsa daa birilerinin bunu dile getirmesii motivasyonumu acayip arttırıyorrrr:KK52::KK52::KK52:
çook sevindimm senin adına.:KK54:

tşk ederim.. yeşil caya bi türlü alışamadım ama diyete başladığımdan beri bi bardak içiyorum kahvenin yerine..

kızlar bugünkü menüm.. yorumlarsanız sevinirim.

saat 9:00
sabah 2 yumurta tavada
peynir
zeytin
kaşar peyniri birazda
(ceviz yemeyi unuttum )

saat 14:30
öğlen

terağında pişirilmiş biftek( tarifi kadınlar kulübünden almıştım taş gibi oldu resmen ) :120:
yeşillik salata
lahana turşusu+bir adet kornişon( regl dönemindeyim o yüzden canım çok istedi) miktarları az..
:KK17:

bir bardak yeşil cay..

akşam hiç bişi yiyecek durumda değilim.. hem tokum hemde gribim yediğimden bişe anlamıyorum..
öğün atlamış olmamak için bir kase yoğurt yemeyi düşünüyorum..
sadece cevız eksık dedıgın gıbı.onun dısında güzel menü

sağol tatlım.valla burdan uzak kalamıyo insan,yazamadım ama aklım hep burda....
bu arada senin de dediğin gibi insanın zayıfladığını tartıda görmesi de güzel ama başkası söylediği zaman daha bi gurur duyuyo insan kendisiyle idealistcim.

burdan uzak kalmak yaramıyor bi de canım. hemen yanlış yollara sapabilmee potansiyeli yüksek bir obura dönüşüyorsun.
ama akşam yediklerini yazacağın aklına geliyor kendini kk ya sorumlu hissdiyorsunn ve yemiyorsunn. süper bişeyyyEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK
nasıll sevindimm canımm nasıll sevindimmm . inşallah herkes istediği kiloya düşer.:KK16::KK16:

Canım şekerler selam,

Sabahtan beri misafir vardı ara ara cepten okumaya çalıştım ama yazamadım:-(

Menümü yazayım:

1.öğün:
çörekotu+su

Maydonoz
2 yumurta
2 kaşık kadar biberle kavrulmuş lor
3 zeytin
Biraz peynir

Arada: yeşil çay

Herkese güzel paylaşımları için teşekkürler, ellerinize sağlık. Ne güzel hem sağlıklı besleniyoruz hem bilgileniyoruz hem de kilo veriyoruz daha ne olsunEn Büyük KK:KK54:

Akşam yemeğimi de yedim:21:

çörekotu+su

Lahana salatası
taze fasulye yemeği-dondurucudan
2 dilim pastırma- az labne peynir(1yk)
Yoğurt

Sıvı: 3lt şimdilik
Spor: 35dk pilates

öptüm herkesi, cumayı sabırsızlıkla bekliyorum:nazar:

Tebrik ederim İdealistcim
:KK9::KK9::KK9:

en iyisi kutu değil günlük süt

okul içimde bir öneri,oğlumun öğretmeni kesinlikle meyve suyu istemiyordu
limonata yapıp pete koyuyorduk.gerçi onun içinde de şeker var ama daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum
köy sütü yoğurt yapılınca kokmuyor.benimkilerde pastörize sütten başka içmezler
ama yoğurt yiyorlar
benımkıde yogurdu yıyor cok sukur ev yapımı . dun ılk kez sut verdım bıraz ıctı anne emınım ıcıne bısey katmısısn dedı:KK1:

iyi akşamlar kızlarrrr

menümm

1. öğün

2 yumurta
peynir-zeytin
maydonoz
ceviz-kayısı
yarım elma
yeşil çay

2. öğün

1 tabak karnıbahar yemeği
yoğurt

afıyet olsun canımmmm . nasıl belli olmasın 70 lerden 60 lara ınmıssın sende haksızlık etme:KK9::KK9::KK9:

ne demk shrıkn kadın versıyonu duymuyım:KK20: sende fıt olcan az kaldı su bogazımıza sabredelım bak gör canımm

loxii meyveye hayır dıyorumm yaaa:KK14::KK14:daha mı yemıyım elmada yıycedımm yemedım kiii:KK14::KK14::KK14::KK14:

Akşam yemeğimi de yedim:21:

çörekotu+su

Lahana salatası
taze fasulye yemeği-dondurucudan
2 dilim pastırma- az labne peynir(1yk)
Yoğurt

Sıvı: 3lt şimdilik
Spor: 35dk pilates

öptüm herkesi, cumayı sabırsızlıkla bekliyorum:nazar:

afiyet olsunn canımcımm:KK16::KK16:
spor da varr ohhhh:KK8::KK8:
cuma ola hayrolaaa inşallahh hepimiz içinnn:21::21::21:

idealist33 tebrik ederim:KK9:
evet kıslar bugün basitce diyetimi yaptım yediklerimi şöyle özetliyeyim:
sabah iki yumurta tereyağlı
bir avuç beyaz peynir
6 tane zeytin
roka
domates(ceviz yiyemiyorum)

öğle
5 yemek kaşığı pazı(domatesli),
3 kaşık yoğurt
rokalı salata

akşam:
5 köfte
salata
4 pazı sarması (17:50 'de başladım)

1,5 litre su
az sonrada lesli ile yürü part 1 yapacağım sizce nasıl menüm:KK30::KK34:

kızlar kilom son bır aydır kayda deger sekilde degısmedı.hatta 1 kg kadar aldım verdım.düzenli yuruyus ve bırkaç gün pılates yaptım .16 kasımda olculerımı almısım,şimdi tekrar baktım,gögus ve basen bolgemden 3 er cm,bel bölgemden 5 cm incelmişim.:KK52:gecen ay dugmesı zor kapanan,oturmaya kalksam patlayacak gibi olan pantolonum rahat rahat oldu:KK52::KK52:

71-72 kılolar benım uzun yıllar kaldıgım kılolar,o yuzden vucut alısmıs bırakmak ıstemıyor sanırım.ama bu dönemi de sabırla aşacagıma eminimmEn Büyük KKEn Büyük KK

kızlar kilom son bır aydır kayda deger sekilde degısmedı.hatta 1 kg kadar aldım verdım.düzenli yuruyus ve bırkaç gün pılates yaptım .16 kasımda olculerımı almısım,şimdi tekrar baktım,gögus ve basen bolgemden 3 er cm,bel bölgemden 5 cm incelmişim.:KK52:gecen ay dugmesı zor kapanan,oturmaya kalksam patlayacak gibi olan pantolonum rahat rahat oldu:KK52::KK52:

71-72 kılolar benım uzun yıllar kaldıgım kılolar,o yuzden vucut alısmıs bırakmak ıstemıyor sanırım.ama bu dönemi de sabırla aşacagıma eminimmEn Büyük KKEn Büyük KK

süperr bişeyy buu loxiii. incelmişsinn cnm cnm:KK8::KK8::KK8:
haklısın vücut alışıyorr ama yenik düşecekkk az kaldııı galip sen geleceksinnn:KK52::KK52:
haftasonu ben de alayımm mezuraaa unutuyorumm hep yaaa:KK31::KK31:

burdan uzak kalmak yaramıyor bi de canım. hemen yanlış yollara sapabilmee potansiyeli yüksek bir obura dönüşüyorsun.
ama akşam yediklerini yazacağın aklına geliyor kendini kk ya sorumlu hissdiyorsunn ve yemiyorsunn. süper bişeyyyEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK
nasıll sevindimm canımm nasıll sevindimmm . inşallah herkes istediği kiloya düşer.:KK16::KK16:

eşim bana internetle mi diyet yapıyorsun diyor.
idealistcim seninle başlama kilomuz aynı sayılır

sen bu kiloyu ne kadar zamanda verdin?
benim 18 gün oldu.ilk 2 haftada 2kilo gitti.ama bu hafta vermedim gibi bir hissim var
hayırlısı.geç olsun güç olmasın canımcım..

X