Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

benim de aynen bağırsaklarım çok yavaşladı.kuru kayısı yememe rağmen böyle oluyo.ben yumurta mı acaba böyle yapıyo diyorum,çünkü önceden hiç yemezdim.tek çözümü form çayı içmekte buluyorum bende.hergün 1 fincan içiyorum ve iyi geliyo.

tuzsuz kabak çekirdeği de iyi gelebilir,hem bagırsakları calıstırıyor hem de diyetimizde serbest yiyecekler arasında

bugünkü menüm
sabah kalkınca 1 bardak su
1. öğün: 2 yumurta , peynir, domates, salatalık, biber, 1 avuç fındık, 1 kupa çay
2. öğün: 2 kase yoğurt, domates
3. öğün: 1 tabak yeşil fasulye, 6 adet yaprak sarma, domates, 3 dilim kavun,yoğurt, 1 avuç fındık
sıvı, şuana kadar 2 lt su

spor: karın, kalça, bel egzersizleri bol bol ev işleri, bıdığımla bol bol güreş

Benim de bağırsaklarım çok yavaşladı.Bu sabah kahvaltıda zorla 4 tane gün kurusu yedim ama hala bir hareketlenme yok.Çok affedersiniz gaz da olmuyor.Eskiden ben oldukça gazlanır,hatta bunu bir problem olarak yaşardım

arkadaşım nasıl 2 çizelgeyi birlikte kullanabikiyosun ben yapamadımda

bugünkü menüm
sabah kalkınca 1 bardak su
1. öğün: 2 yumurta , peynir, domates, salatalık, biber, 1 avuç fındık, 1 kupa çay
2. öğün: 2 kase yoğurt, domates
3. öğün: 1 tabak yeşil fasulye, 6 adet yaprak sarma, domates, 3 dilim kavun,yoğurt, 1 avuç fındık
sıvı, şuana kadar 2 lt su

spor: karın, kalça, bel egzersizleri bol bol ev işleri, bıdığımla bol bol güreş

afiyet olsun canım .gayet güzel bir menü ancak kavun karpuz yok menümüzde,glisemik indeksi yüksek,çabuk acıktırıyor.

bugunku menüm.
sabah:1 yumurtadan menemen
1 avuc ıcı köy peynırı
(acıl cıkmam gerekiyordu evden ancak bu kadar yıyebıldım)

ogle:5 fırında köfte
domates salatası
1 brd ayran
5 kuru kayısı
2 omega-3

akşam:1 fırında köfte
2 salatalık
1 kuru kayısı
1 cay brd cevız
1 cay brd tuzsuz kabak çekirdeği

birazdan komsunun oglunun dogumgunune gıdecegız.bır ımtıhan daha benı bekler:KK60:

bugunku menüm.
sabah:1 yumurtadan menemen
1 avuc ıcı köy peynırı
(acıl cıkmam gerekiyordu evden ancak bu kadar yıyebıldım)

ogle:5 fırında köfte
domates salatası
1 brd ayran
5 kuru kayısı
2 omega-3

akşam:1 fırında köfte
2 salatalık
1 kuru kayısı
1 cay brd cevız
1 cay brd tuzsuz kabak çekirdeği

birazdan komsunun oglunun dogumgunune gıdecegız.bır ımtıhan daha benı bekler:KK60:

Bu imtihanı da geçebilirsin bence.
Geçmelisin ..
Böyle güzel giderken inisülin direncini çıkarma ortaya tekrar hiç ..

cumartesı menum
1 öğün: 1 haslanmıs yumurta domates peynır 7 zeytın
2.öğün: 1 kabak 1 yumurta bıraz peynırden omlet 3 kasık tavuk doner salata ama ınanın bıtrıremedım bıle yemegı 5 senedır boyle bı tokluk duygusu yasamamıstım
3.öğün: 1 kase zeytınyaglı bamya yemegı
2gunluk yazdıgım ıcın karıstııyo olabılırım ama o gundu galıba 2 kremalı bıskuvı yedım dayanamadım
pazar menum
kalkınca 21 bardak lımonlu su
1öğün: 2yumumrta ıle bol zeytınyaglı bol maydanozlu yesıl soganlı salata peynır 6 zeytın
saat 16,00 gıbı 1 avuc badem
2,oğün
4 pırzola 2 kaburga bıraz zeytıngalı fasulye
pazar gunu hıc aclık cekmedım olylekı hıc bısey yemesem kahvaltıdan sonra gayet rahattım ama az yedıgım ıcın sanırım bu sabah tartıda pek bı fark yoktu belkı de artık 1 hafta oldugu ıcın boyle gıdıcektır hala hıc spor yapamıyorum ne yazıkkı
bısey sormak ıstıyorum benım bagırsaklarım cok yavasladı boyle bı problemım yoktu buna bıtkı cayı harıcı onerıde bulunmak ısteyen varmı
bu haftada bıtıyor bakalım cuma gunu neler olacak
zeytınyagı da kabızlıga ıyı gelıyor,bol bol su ıcın,salatalık onerırım,bırde aktıf olun hastanede hastaların elıne serumlarını verıp yuruturler kabız olmasınlar dıye,bıraz yuruyus ya da merdıven cıkmak da hızladırıyor,ya da evde toz alın hareket edın bır mıktar,bır de aksamdan ıslatılmıs 3 ıncırı uc gun boyunca tuketırsenız(toplam9 ıncır) cok ıyı gelır dıyor marankı,kaysı da ıse yarıyor,tum bunlar care etmedıgı ya da kabızlıgın cok rahatsızlık verdıgı zamanlarda ,mesela yolculuk gıbı magnezyum calcınıe kullanıyorum.Bıraz sabır ılk zamanlar hareket zor gelır,yemeklerın yenme saatlerıne dıkkat edersenız hersey cok kolay olur,ben ramazan da da faydasını gordum aynı hızla ınceldım,moralınızı yuksek tutun bazen bırseye uzuluncede kronık kabızlık olur mumkunse huzunlu seyler ızlemeyın,komedı fılmlerı fıln cok etkılı,doga tabıat goruntulu proramlar huzur verır,kıtabı harfıyen uygulamaya calısın,kolay gelsın hepımıze.:KK66:

Bugünkü yediklerim
1.öğün:1 çay bardağı ceviz,2 yumurta,peynir,domates
2.öğün:taze fasulye,cacık
3.öğün:tavuk,salata
Bugün ara öğün ihtiyacı hissetmedim.Çok mutluyum.Ayrıca pasta börek yığınının içinde de hiç canım istemedi ,hatta insanlar yerken midem bulandı:)
Arkadaşlar;önümüzdeki cumaya kadar iş nedeniyle yurt dışında olacağım.Orada zaman bulup yazamayabilirim.Cuma görüşmek üzere:))

Sıvı ve sporu yazmayı unutmuşum.
Sıvı:3 litre
Spor: Sanırım yürüyüş yapacağım ama henüz netleşmiş değil,gitmeyi umuyorum:)

Bugünkü yediklerim
1.öğün:1 çay bardağı ceviz,2 yumurta,peynir,domates
2.öğün:taze fasulye,cacık
3.öğün:tavuk,salata
Bugün ara öğün ihtiyacı hissetmedim.Çok mutluyum.Ayrıca pasta börek yığınının içinde de hiç canım istemedi ,hatta insanlar yerken midem bulandı:)
Arkadaşlar;önümüzdeki cumaya kadar iş nedeniyle yurt dışında olacağım.Orada zaman bulup yazamayabilirim.Cuma görüşmek üzere:))

mikemmelllsin arkadasımmm.. basarıyla gecmıssın ımtıhanı,100 uzerınden 100 verıyorum sana:KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71:

teşekur ederımm

canım bunları hangı olculerde koydun ve hangı yemeklere atıyorsun,tum zeytınyaglı veya etlı tencere yemeklerıne kullanıyormusun,bır deneyeyım dıyorum.

kucuk bır kavonaza hepsınıden bırer tatlı kaşıgı koydum.. ama tarçından az koydum.. sonra kariştırdım.. karabıber, kırmızı bıber eklemedım.. acı olanları istersem eklıyorum sonradan..salataya bile atıyorum.. guzel oluyor..

afiyet olsun.zeytınyaglı lahanayı nasıl yapıyorsun,tarif alabilir miyim?:)

ben şöyle yapmayı dusunuyorum,daha sağlıklı olsun diye,düdüklü tencereye,soğan,kıyılmıs lahana,sulandırılmıs salça,ve zeytınyagı ekleyıp,kapatacagım,hıc kavurmadan pişireceğim,bu şekilde lezzetli olurmu sence?lahana ziyan olsun istemiyorum,önce bir kamuoyu arastırması yapayım dedim:KK60:

beyaz lahana tarfı: beyaz lhanayı çok ince olmamak üzere dogruyorum... önce soganı az zeytınyagında az kavuruyorum.. sonra dogradıgım lahanayı üstune atıp çok azda su ekleyıp üzerıne yarım lımon sıkıp kapatıyorum kapagını.. altı kaynayınca kısıyorum, yaklaşık 20 dk pişiyor.. ben bıraz kıtır kıtır sevıyorum.. o yuzden az pişiyor.. soguyunca üstune bol baharat atıp yıyorum.. kesinlıkle pirinç veya bulgur koymuyorum...
eger istersen önce kıymayı kavur sonra ustune at lahanayı öyle pişir bol limonlu.. guzel oluyor..

Keşke o değirmene bri sürü para vermeseydin. Billur tuz deniz tuzunu değirmen ambalajında satıyor, hem de cam bıçaklı. İçindeki tuz bitince, değirmen açılıp tekrar tuz ilave edilebiliyor. Başka bir markanın alıtyordum önceden, karabiber, tuz ve diğer baharatları, bitince atılıyodu.

Çok özür diliyorum, billur tuz değil. bağdat baharatmışşşş....

maalesef onu ben de yaşıyorum sanırım ya :KK43:( moralim bozuldu ! cumartesi günü 99.5 tim bu sabah 100.3 :KK52::KK14:

sen de bu diyeti mi uyguluyorsun?

canım ben bu çorba işini anlamadım valla.bi yazıda da tüm çorbalar içilebilir,hazır pak. olanlar hariç diyor.Bir çok çorba da un/pirinç/şehriye var. ya da patates :44:

evet yaaa kesinlikle aynı duyguları paylaşıyoruz ''nasıl oldu''? iç ses: ''sana ne'' :KK9:

Bi de kan ter içinde giyinmişsin, bakıyosun aynaya her yer fırlamış iğrenç hissediyosun kendini,ayna da aynı şeyi söylüyoo
ama dalga geçer gibi tezgahtar kız " aaaa çok yakıştıııı " demiyomuuuuuu

X