Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

canımm çok geçmiş olsun bu regl çekilcek çile değil valla her ay her ay dikkat et kendine dediğin gibi hafif bir spor daha da rahatlatıyor özellikle regl dönemi yemene içmene de dikkat et zaten bayağı bir kayıp yaşıyoruz :KK1:

Reglı donemınde vucut kendını korumaya alıyormus,bu donemde kas aldırmak cok acı verır mesela,guzellık salonları bu donemde ıslem yapmayı tercıh etmezler,reglı haftamda kılo vermıyorum.Bol su tuketmeye calısıyorum.

Kas aldırmak kesinlikle doğru.
Cilt çok hassaslaşıyor ama ben regl döneminde metabolizma hızlandığı için daha çok kilo verildiğini düşünüyorum.
Sadece ödemden dolayı bunu o dönem de değil de sonrasında görüyoruz tartıda.
bu arada sen cumadan cumaya mı tartılıyorsun?

kızlarben reglimin son günü 6. gün bu gün ve 800 gr verdim bu 6 günde. Yabana atmatmayın bu dönmein avantajını. Rahimde geri dönüklük olduğu için bende adet dönemlerim çok sancılı geçerdi normalde. iki aydır çok iyiyim ağrılarım azaldı yürüyüşü bırakmamamdan ve beslenme biçiminden. Metabolizma gerçekten hızlı çalışıypr bu dönem. Normalde ben diyet yaparken regl haftamda bırakır yememem gereken ne varsa yerdim. Karatayla herşey değişti. Ağrısız ve kilo kaybı ile dolu normal zaman dilimleri artık benim için regl dönemleri. Kıtlıktan çıkmış gibi ne bulursam yediğim, Günde 3 ağrı kesici aldığım, Ağrıdan kıvrandığım ve öfke patlamaları yaşadığım günler değil. Birdaha da olmaz umarım.

iyi etmişsinn canımm ben bulsamm affetmeyeceğimm yiyeceğim ama getiren yokkk:KK52::KK47::KK52::KK47:

kıyamam ben yapayım sana

komşum aşure getirdi ama ben yemedim...:21:..çocuklara çabuk bitirin görmeyeyim dedim...:KK1::KK1::KK1:
bende anneme diyorum gözüm görmesin zararlıları ben yokken ne yaparsan yap ye ama ben varken değil.

Canim bence Gürkan Kubilay showmanin teki. Onun dediklerine fazla takilmiyorum ben...:KK36::KK36::KK36:
Gözünü para bürümüş. Az kalsın bi ara internet üstünden liste alıcaktım ondan. İyiki almamışımmmm

Zaten sürekli değil 1.5 dakika normal hızda yürüyüp 30 saniye o konuşamayacak şekilde olacaksın.
Zaten son 10 saniyede ancak o noktayageliyorsun.
1.5 dakikada tekrar düzenleniyor nefesin.
O açıdan problem olmuyor.

hm şimdi okudum anladım masalcım. bunu ben de okumuştum baya ama sürekli böyle yapmak kalbi zorluyomuş.
ben bazen koşuyorum zaten, 5 dk koşu 5 dk yürüyüş şeklinde.

ben dün 4 dakika 4 hızında yürüyüp 1 dakika 8 hızında koştum ( koşmaya çalıştım ) . acayip ter attım 30 dakika. İyi mi yaptım anlamadım bende.

bugün 20 dk koşu bandında yürü en azından. başlarken zor ama sonrası zevkli. karşına film dizi aç veya müzik aç.

ata demirelin tek kişilik dev kadro 2 sini açma sakın yürürken.Zira benim gibi gülmekten katılıp dizlerinin bağı çözülürde yere yapışırsın mazallah. Ona rağmen sayesinde 40 dakika yürüdüm.

bugün biraz atak yapmak lazım haklısın..yarın tartı günü malum :KK1:
inşallah iş çıkışında evde biraz olsun yürürüm....ya işte yoruluyorum sonra eve gidince hemen uykum geliyo..kolumu kaldıracak gücüm olmuyo..yoksa yaparım da:KK9:
5-6 adet tane karanfilin üstüne 1 orta su bardağı kaynar su döküp 8-10 dk bekletip içince enerji veriyormuş diye biliyorum. Bir kez denemiştim işe yaramıştı

Selam Hanımlar :79:
Prof.Dr.Canan Karatayın bulduğu "karatay diyeti" hep birlikte daha da başarılı bir hale getirelim.birlikten kuvvet doğar :KK70:Hadi bakalım,herkes sağlıklı beslenmeye:94:
UNUTMAYIN;ÇOK VEREN KASTAN,AZ VEREN YAĞDAN :KK71:

KARATAY DİYETİ Kullanıcı Listesi

|Rumuz|Baş.Tar.|Baş.KG|G. Hafta|Bu Hafta|Fark|T. Fark|Beden|Boy|BMI|Yaş|

Cuma günleri kilo bildirim günüdür
Listeye ve yukarıdaki tabloya girmek isteyenler,isteklerini belirtip,2 hafta süresince menü bildiriminde ve her cuma kilo bildiriminde bulunmalıdırlar
Her cuma listeyi sırası gelen arkadaşımız yapacaktır
Listeye yeni girmiş olan her kişi de liste yapma sırasında yerini alacak
Şu an için liste yapma sırası aşağıdaki gibidir

1. saphira...liste yaptı
2. eski_bir_masal...liste yaptı
3.ceylin1907...liste yaptı
4.mattika...liste yaptı
5.loxandra...liste yaptı
6.gul63...liste yaptı
7.idealist33...liste yaptı
8.profit...liste yaptı
9.papadiya...9.12.11
10. ikiz81....16.12.11
11.şekerkız67...23.12.11
12.gamzeed...30.12.11 (yılın son listesi :KK1:)
13.gözleme...06.01.2012(yeni yılın ilk listesi :KK1:)
14.alinyazimkaderimsin...13.01.2012
15.bezgin_bekir...20.01.12
16.siyahmiyah...27.01.12
17.burçin79...03.02.12

gul63 nickli üyemizinin Karatay diyeti deneyimlerinin özeti:

okumanızı tavsiye ederim

Standart Sıkca cevapladıgım sorular

1)) Akşamları süt/ayran içiyorum demişsin. Saat kaçta? O da insülin dengesini bozmuyor mu?
Sekızden sonra ıcıyorum,bozmuyor,ıyı gelıyor.

2) Miktar olarak ne kadar kuruyemiş yiyorsun? Ben kuruyemişi çok sevdim. ....nın kavrulmamış ürünlerini alıyorum. Neredeyse her öğünün ardından 1 avuç yiyorum. (3 öğün yiyorum)....nın kavrulmamıs urunlerı guzel,ben ayda 45 ekmek tuketıyordum,ekmekte depresyonu engelleyen B vıtamınlerı var,bunun muadılı olarak cevız,fındık,fıstık,yer fıstıgı yenılebılıyor ben enaz bır cay bardagı tuketıyordum,yalnız bazı yoresel yemeklerımız lavas ekmekle yenıldıgınden boyle yemeklerı de yıne cevızle yedım,bır de bandıra bandıra ekmekle yenen yemekler vardır ya onların da yanında yedım cevızı,durum yapılıp yenen yemeklerımı de marula sararak ıcıne cevız ekleyerek yedım,oncelerı cevız tuketımım fazlaydı tabıkı,ama sonra zamanla(seker tuketımım azalınca,krom kaybım durdu,krom tokluk saglıyor)cevız vb tuketımım bır cay bardagı ya da bırbucuk cay bardagı kadar oldu.

3) Sanırım ........tuzu aldın (değirmenli), ...... aktardan? Sağlığında birşey farkettin mi?... yı almadım ,hoca kıtabında Krıstal Saydam Kaya tuzu demıs,ben de eskısehır uretımı boyle bır tuz buldum bakkaldan,tursu yapımı ıcın kullanılan(rafıne edılmemıs olanlarıdan)buldum onu kullanıyorum fıyatı 2 TL cıvarı,degırmenlı tuzluga doldurdum kullanıyorum ıyı geldı bana,yanlıs tuz vucuttan element kaybına sebep oluyor,pıyasada satılan rafıne tuzlar boyle(bır kucuk kavanoza koyun bır salatalıgı bunlardan doldurun 2 gun sonra curudugunu gorursunuz salatalıgın,yanllıs tuzda boyle vucuttan elementı alıp odem olarak tutuyor,maalesef fırınllarda bır de ucuz dıye su arıtma cıhazları ıcın kullanılan tuzlardan kullanılıyormus.Zaten ılk hafta ekmek yemeyınce vucutta acayıp mıktarda sıslıkler gıdıyor.)

4) Tüm kilonu 7ayda karatayla mı verdin? Spor yaptın mı?Ben ayda dort kılo verdım hep,bu rakam pek degısmedı,sanırım ılk aylarda bolca toksın attım,cunku toksınde yag gıbı ıkı katı kadar suyla vucutta tutunuyor,zaten ben beslenmıyor zehırlenıyormusum bu kesın.

5) 2 haftadır hiç meyve yemedim (kuru kayısı da dahil) günde 1 meyve yenebilir mi sence? Mandalina yesem? Kilo verişi bozuyor mu?....Kuru meyve onerırım seker hemen unutulmuyor,vucutta bagımlılık yapıyor,alkol gıbı,alkol de saf seker zaten dıyor hoca,bır kedım var delıktekı farenın kalp atısını duyabılıyor,refleksı kaplanınkı gıbı,avına odaklanıp yakalaması hıc zor degıl sebebı sıfır seker tuketmesı,elıme alkol surunce kacıyor benden,butun kedıler boyleymıs.

6) Bir de sosyal bir ortama girdiğimde içecek olarak diet kola içiyorum 1 veya en çok 2 tane. Kilo verişi bozmadığını farkettim. Senin görüşün nedir?Dıyet kola hazır gıda ,hazır gıda damarlara sakıncalı,ben Karatay a tam uyalı kırmızı kılcal varıs baslangıclarım kayboldu 6 aydan sonra,zaten varıs agrılarım durdu,2 yılda butun hucreler yenılenıyormus,varıslerım kaybolursa sasırmam,delıce gelebılır ama dolGulu dıslerım cıkarsa da sasırmam(boyle hadıseler var),bır de seker bunamaya sebep oluyor,zıhnım berraklastı,ılk okumada anlayabılıyorum cogunlukla,oncelerı 2 ya da uc u bulabılıyordu anlamam.

7) Spor yapıyor musun? Ne sıklıkta?Spor yapmıyorum fazla,ev ısı vb cok yaparım,kaldır ındır cok yaparım amele ısı gıbı ıslerım coktur,restorayon,boya yapma vb meraklıyımdır.Yuruyus yapıyorum ama daha 30 kılolardan sonra tempolu yurumeye basladım,hemen pahalı bır yuruyus ayakabısı aldım polarısten,evde dugun tv yı acıp cıftetellı oynardım,bır de basarıyı da kurguluyorum,secret cd ızle yı bır ızleyın ınternetten,orda holografık deney var,zıhınde aktıf olmayı kurgulayarak da ıstenılen kaslar calıstırılabılıyor,ızledıgım seylerı de degıstırdım komedı tarzı,hAberlerı ıntenet gazetesınden takıp edıyorum,kabızlık sorunum kalktı boylelıkle,keten tohumu da yardım edıyor buna,bır cay kasıgı kadar olacak fazlası ıshal yapıyor.
8) Keten tohumu, çörekotu gibi takviyeleri öğütülmüş olarak değil kendin çiğneyerek tüketiyorun sanırım. Ben de alacağım. Daha omega3 de almadım, onu da alacağım. (...cap iyi demişler).....Evet keten tohumunu ve corekotunu agızda cıgneyerek tuketıyorum,corek otunu kuru ıncır vb arasına da koyarım bazen oyle tuketırım....cap cok hesaplı geldı 12TL 60 kapsul var ıcınde.

9) Her sabah 2 yumurta şart mı? 1 veya 0 olmaz mı? Kılo verınceye kadar sart,hatta gunde 8 yumurtaya kadar tuketebılırsınız dıyor hoca.Yani illa yeneck mi o 2 yumurta?Mutluluk verıyor tok tutuyor,omega3 ıcerıyor,vucut omega3 u yapamıyor . Bir de yumurta yiyemezsen muz gibi bir olay mı var?Evet muz yıyebılırsınız ,yerlı ıse 2 tane,ıthal ıse 1 tane.

10) Günde 1 kere wc olayı tamam, ben hiç kabızlık çekmedim ama, 2. nasıl olacak?Cok fazla hazır gıda tukettıgımız ıcın ,maalesef bagırsak cıkısına yakın olan damarlar tıkalı oluyor bu dıyetle bu damarlar acılıyor sanırım ben 5.5 aydan sonra gunde 2 kere cıkmaya basladım wc ye. Herhalde keten tohumları falan etki edecek.

11) Son olarak taebo yapan arkadaşlar hangi web sitesinden indirmişler biliyor musun? (Okuduklarımda göremedim)google da arama motoruna taebo yazın cıkar,taebo yapmıyorum,leslıe var :
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...emleri-deneyimlerimiz/spor-g...-programi.html (Leslie sansone yürü ve incel programı) ben burdan yapıyorum,indirmiyorum

12)Çok teşekkür ediyorum, bol sağlıklı günler diliyorum.Ben tesekkur ederım unutmayın 7 yasına gelınceye kadar enaz 145 bın kere buyukler ya yapma ya da ye demısler bıze,bu formatları sılmek ıcın paylasmak sart,yazın mutlaka hatta bıldırımlerın hepsıne katılın ,zamanla hersey oyle hızla ıyılesıyor kı ınanamazsınız,zıhın gucuylede erıyor bır kısmı,cunku karacıger sanal stresle de yag uretıyormus,yazın bunları yedım,fılan zamanla kaynasırsınız hem gunluk hem moral,hem hatıra.
13)Sabrın için çok teşekkürler..Sabrımın sebebı omega3 o da Karatay Dıyet menu de bolca var,celık gıbı yapıyor sınırlerı.

14)senin haberin olmadan ben her gece girip yazdıklarını okuyup motive oluyorum. Özellikle de doğal beslenme ile ilgili önerilerin çok hoş. Ama dediğim gibi hepsine yetişemiyorum.......Izleyın katılın bence bıldırım yapın hatta,ınanın fotografını cektıgım seylerden baska bırsey tuketmıyorum.

15) nolu soru olarak; ketentohumu, omega3 vs gibi hangi takviyeleri ne sıklıkta kullanıyorsun?..........Keten tohumu hergun var zaten omega3 ıcerıyor,omega3 takvıyeyı de hergun alıyorum(buna gec basladıydım besbucuk ay sonra keske daha once baslasaymısım)

16)Çok teşekkür ediyor, hep takipte kalmayı istiyorum. Benim için karatay demek sen demek...Tesekkurler ınsallah katılım da yaparsınız,unutmayın bırseyı ogrenmenın en ıyı yolu ıkı kere yuksek sesle haykırmakmıs,boylece yanı yazarak haykırınca bılınc altına format atmıs oluyor ınsan.Kolay gelsın hepımıze ?

Menü
Bıdırım
Kalkınca:

1.öğün:

2. Öğün:

3. Öğün:

Sıvı:

Spor:

Kopyala yapıstır yapın doldurun,hergun ,cok farkedecek hersey,2 hafta bıldırım yaptıktan sonra,cuma gunu bıldırımlerıne de katılıyorsunuz,Bildirim:
Rumuz: Başlangıç tarihi:
Başlangıç kg:
Geçen hafta: Bu hafta:
Fark:
Toplam fark:
Beden:
Spor:
Boy:
Hedef: Verılen kılo yuzdesı(bu hafta verılen kılo/gecen haftakı kılo *100) :
Dıye dolduruyorsunuz, cuma gunlerı en cok kılo verenler bellı oluyor...............Kolay gelsın hepımıze

http://www.kadinlarkulubu.com/porta...an-efendigil-karatay-son-gunlerin-e-6020.html

http://www.kadinlarkulubu.com/portal/diyet/karatay-diyeti-nedir-6025.html

Tavsiyeler güzel... Ya herşey şu iradeden geçiyooo...

merhaba arkadaşlar, ben de karatay diyeti kitabını sipariş verdim 2-3 gün içinde elimde olacak.... diyeti uygulayanlar yararını gördünüz mü??? ne kadar sürede kaç kilo verdiniz?? diyetin püf noktaları neler ? kısaca bilgi verirseniz sevinirim çünkü motivasyona çok ihtiyacım var...

Kahvaltımı yazayım hemen:

1 yumurta+1 yumurta beyazı (kk haşlanmış)
1 kk peynir
5 zeytin
1 dilim kepek ekmeği+üzerine krem peynir
1 büyük bardak süt
2 ad. omega 3 kapsül

kahvaltımı geç yedim,11.30 civarıydı.Öğlen yemeği yemeyeceğim,akşam yemeğimi 17.00-en geç 18.00 de sadece yoğurt olarak yiyeceğim.İnşallah yarın tartıya bir faydası olur bu durumun

Kahvaltımı yazayım hemen:

1 yumurta+1 yumurta beyazı (kk haşlanmış)
1 kk peynir
5 zeytin
1 dilim kepek ekmeği+üzerine krem peynir
1 büyük bardak süt
2 ad. omega 3 kapsül

kahvaltımı geç yedim,11.30 civarıydı.Öğlen yemeği yemeyeceğim,akşam yemeğimi 17.00-en geç 18.00 de sadece yoğurt olarak yiyeceğim.İnşallah yarın tartıya bir faydası olur bu durumun

Saphıracım az çıkacağım diye aç kalma ama hem az yemekde iyi değil hoca öyle söylüyor yoğurdun yanına varsa 1 2 kaşık sebze yemeği ya da bir iki parça et ye :KK9:

Saphıracım az çıkacağım diye aç kalma ama hem az yemekde iyi değil hoca öyle söylüyor yoğurdun yanına varsa 1 2 kaşık sebze yemeği ya da bir iki parça et ye :KK9:

canım dünkü menümü farketmemişsin sanırım sen,görseydin şu an bunları yazmazdın,sana bunlar bile fazla yazardın :KK60:

Gunaydin kizlar

Bu gun spora baslayacagim. Bu arada gunluk sut aldim kutu sut denen igrenclige sut demisim yillarca nasilda unutmusumda kanmisim sut ictim resmen yillardan beri ilk defa bu arada probiotik icin soru sormustum o yogurtlari da yememelimiyiz ben duzenler diye yedim ama malesef daha beter etti 2 gundur beni 14 gune devam etsemmi yoksa biraksammi?

sabahları o kadar yersem acıkmam diye düşünüyorum :)

2 yumurta
1 kk peynir
10 zeytin
3-4 ceviz
bol yeşillik :) maydonuz+dereotu vs.
salatalık

uygun mudur? :) süt de içsem abartmış olur muyum? :)
kutu sütlerinin hiç birini önermiyor hocalar ısıl işlemde tüm yararlı bakteriler ölüyor anne sütü dışında süt önermiyor onun yerine peynir ezine ,klasik vs..,kefir,ev yoğurdu öenriyor ama illa içeceksen günlük süt iç ama bence gerek yok peyniri fazla ye yada bir bardak kefir iç yada bir kase yoğurt ye

arkadaşlar ben normal yumurta kullanıyorum mecburen olmaz mı
zararı olmazmış ama köy yumurtası kadar faydasıda olmazmış hoca böyle demişti köy yumurtası pazarlarda oluyor bende zor buluyorum ama erken gidersen buluyorum tabi pazarı olan bir yerdemisin bunu bilemiyorum mecbur kalırsam markette organik yumurta bulmaya çalışıyorum

Mattikacım, bak buradasın kaçamak filan yok:KK9::KK9::KK9:
Uzak kalma sakın olur mu?
saol canım, burdayım artık inicem şu 58in altına, 58-60 git gel gıcık oldum

spor yapmak için iyi bir yöntemm hakikatenn..
sporu sabırsızlıkla beklemek...
hangi diziyi izliyorsun peki merak eetim bak şimdii:44:
müzikle yürüyodum ama 25 dk.dan sonra sıkılıyodum şimdi en az 45 dk
madman izliyorum

inşallahh:KK16::KK16::KK16:

tebriklerrr

hangi dızıyı ızlıyorsun*:))
madman :KK51:

doğal sütten kastın sanırım marketlerde satılan kutu sütler değil? :)
ama benim o sütlerden başka süt bulabilme imkanım yok maalesef :)
en azından günlük sütlerden al canım, marketlerde veya mandıralarda bulunuyo.

ben dün 4 dakika 4 hızında yürüyüp 1 dakika 8 hızında koştum ( koşmaya çalıştım ) . acayip ter attım 30 dakika. İyi mi yaptım anlamadım bende.
yürümeye alıştım ben terlemiyorum bile yürürken. ara ara koşunca güzel ter atılıyo dediğin gibi.
bazı günler enerjim fazla gelirse koşuyorum, her zaman değil:KK1:

Gunaydin kizlar

Bu gun spora baslayacagim. Bu arada gunluk sut aldim kutu sut denen igrenclige sut demisim yillarca nasilda unutmusumda kanmisim sut ictim resmen yillardan beri ilk defa bu arada probiotik icin soru sormustum o yogurtlari da yememelimiyiz ben duzenler diye yedim ama malesef daha beter etti 2 gundur beni 14 gune devam etsemmi yoksa biraksammi?
doğal ev yapımı yoğurtta faydalı bakteriler yeterince var zaten. hiç gerek yok o küçük yoğurtlara.
önce bakterileri öldürüp sonra bişiler ekliyolar hiç doğal değil

arkadaşlar az önce öğlen yemeğimi yedim ve geldim :)

4-5 kaşık zeytinyağlı enginar (içinde havuçları vardı ama yemedim)
1 kase yoğurt
bol salata (marul+roka+kırmızı lahana+bol limon+zeytinyağı)
:)

iyi midir sizce?

Selam kızlar nasılsınız ?
Geçmişi okudum da geldim.
1 hafta oldu tartılmıyorum.
Yarını bekliyorum bakalım.
Heyecanlıyım.
Artı görmekten de çok korkuyorum hem 2 gün kaçamağım oldu hem serum.
Umarım en azından aynı kilomdayımdır.

Bir de demir takviyesini nasıl alıyorsunuz ?

sabah dokuzda kahvaltı yapmıştım hiç ama hiç acıkmadım işte budur birazdan öğle yemeğine gideceğim et sote,yoğurt,salata yiyeceğim çalışmasaydım geç kahvaltı yapar günde iki öğün yerdim sanki çok daha güzel olurdu gibi hissediyorum ama belki ilerde yaparım bunu pazarları yapabiliyorum sadece :)

arkadaşlar az önce öğlen yemeğimi yedim ve geldim :)

4-5 kaşık zeytinyağlı enginar (içinde havuçları vardı ama yemedim)
1 kase yoğurt
bol salata (marul+roka+kırmızı lahana+bol limon+zeytinyağı)
:)

iyi midir sizce?

bence harika menü olmuş enginar konserve değildir umarım ya canım çekti bende alayım pazardan ama zamanımı acaba enginarın ya artık hangi sebze hangi ayda yeniyor onuda unuttuk yaa ne kötüü

bence harika menü olmuş enginar konserve değildir umarım ya canım çekti bende alayım pazardan ama zamanımı acaba enginarın ya artık hangi sebze hangi ayda yeniyor onuda unuttuk yaa ne kötüü

uppssss..
kereviz yazacağıma enginar yazmışım :)
ikisinin de ismini sürekli karıştırıyorum da çoookk pardon :)
şu an enginar zamanı değil zaten bildiğim kadarıyla.
konserve de kullanmıyoruz evde.
annem buzluğa atıyor sanırım bir kaç paket yapıp.
tazesi gibi olmaz ama hazır konserveden daha sağlıklıdır yine de :)

Kızlar ben akşamları eve çok geç gidiyorum o yüzden akşam yemeklerini ceviz ve elma ile geçiştirmek istiyorum.Ner dersiniz?

uppssss..
kereviz yazacağıma enginar yazmışım :)
ikisinin de ismini sürekli karıştırıyorum da çoookk pardon :)
şu an enginar zamanı değil zaten bildiğim kadarıyla.
konserve de kullanmıyoruz evde.
annem buzluğa atıyor sanırım bir kaç paket yapıp.
tazesi gibi olmaz ama hazır konserveden daha sağlıklıdır yine de :)

:) her şeyi zamanında yemek en güzeli
kerevizde harika olur çiğden rendeleyip sarımsaklı yoğurt ve cevizle karıştırıp yerim bende ondan alayım pazardan :)

X