Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

kalkinca ; sirkeli su

kahvalti ; 2 haslanmis yumurta , 10 zeytin , avucici kadar peynir , domates , biraz ceviz , 3 tane yarim kuru erik ve kayisi

oglen : az doner ve bol salata

aksam ; misafirlikteydim fazla bisey yoktu yiyebilecegim 2 kasik kisirin icine bol morlahana salatasi ekledim yedim

bol su yesilcay ve formcayi

arkadaslar bu aralar et tavuk yiyorumgenelde bu hafta mesela hic sebze yemegi denk gelmedi ve sanki daha fazla kilo verdim gibi geldi 1 haftada 2 kiloya yakin verdim gibi duruyor ama belli olmazyarin sabah bakacaz bakalim

herkese kolayliklar diliyorum...

arkadaşlar lütfen yardım edin yaaa benim kilo vermem baya bi durdu 2 haftadır gram veremedim üstelik yarım kilo aldım. karatay diyetini yapalı 2 hafta kadar oldu.zayıflamk bir kenara iyice kilo aldım. hem şu balık yağını da aldım ama şimdi kullanmaya korkuyorum ya iyice kilo alırsam diye.ne olur yardım edin neyi yanlış yapıyorum.hocanın kitabını da aldım ben de insülin direnci de var çok da destekliyorum diyetini ama ikl haftalarda sizde de böyle oldu mu.siz balık yağını hangi öğün de alıyorsunuz.
balık yağı kesinlikle kilo yapmaz ben bir sabah bir akşam alıyorum ama farketmez hepsini sabahta alabilirsin

Günaydınn
Afiyet olsun menüler güzelll
Omega3 leri neden bir kerede içmiyosun?
Gerçekten zinde tutuyorlar insanı dün akşam ben de bir performans vardı ki spordur,yemektir,ütüdür, vs.:KK17:sormayın gitsin:KK1:

Aslınad bir kerede alınabilir ama ahmet aydın bir yazısında sabah akşam alabilirisniz demişti ordan alışkanlık böyle alıyorum ama sabah alsamda bitse daha iyi sanki hem unutmamış olurum olabilir yane :)
enerjin harikaymış maşallah bu diyet adamı böyle yapıyor o iğrenç şeyleri yemeyince vücut sağlığına kavuşuyor gerçekten

Merhaba kızlar,
Uzun zamandır girmiyorum foruma.Doğrusu 2 haftadır diyetten koptum.Tartılmadım kilo aldımmı yoksa aynı kilodamıyım bilmiyorum. Yarın tartılıp sonucu göreceğim.
Önce oğlum su çiçeği oldu 1 hafta onla uğraştım sonra ben ağır bir gribe yakalandım hala tam düzelemedim.Komşuların getirdiği aşüreleride yedim, yeme düzenim altüst oldu yani.Yinede geç satte yememeye çalıştım.
Diyete devam eden arkadaşları tebrik ediyorum.Bu hafta bende diyete devam edeceğim.
Yılbaşı için 40 beden bir elbise aldım güzel oldu, 2 kg daha veririsem daha güzel duracak üzerimde inşallah verebilirim.

çok geçmiş olsun evet yoktun uzun süredir cnm.
bu aşure ayı beni de bozdu bir ara,ama neyseki ana kurallara uyuyorum ve de toparladım yine.
Elbiseni güle güle giy:KK16:

kahvaltımı yazayım

3 yumurtalı loxi omleti:KK9:,
11 zeytın
bırkaç cevız ve yerfıstıgı

ya kızlar yarın tartı gunu ya,hiç kaçamaksız bır hafta gecırdım cok sukur:nazar::nazar::nazar:.bugun ne yemelıyım kı gaz ve şişkinlik yapmasın,yarın tartıyı yanıltmasın:KK9:

kalkinca ; sirkeli su

kahvalti ; 2 haslanmis yumurta , 10 zeytin , avucici kadar peynir , domates , biraz ceviz , 3 tane yarim kuru erik ve kayisi

oglen : az doner ve bol salata

aksam ; misafirlikteydim fazla bisey yoktu yiyebilecegim 2 kasik kisirin icine bol morlahana salatasi ekledim yedim

bol su yesilcay ve formcayi

arkadaslar bu aralar et tavuk yiyorumgenelde bu hafta mesela hic sebze yemegi denk gelmedi ve sanki daha fazla kilo verdim gibi geldi 1 haftada 2 kiloya yakin verdim gibi duruyor ama belli olmazyarin sabah bakacaz bakalim

herkese kolayliklar diliyorum...

canım sirkeli su için pek iyi şeyler yazmadı arkadaşlar doğal sirke yapıp onu suya katarsan daha iyi olur gibime geliyor:KK34:
onun yerine limonlu sıcak su içebilirsin ben çoğu kez öyle yapıyorum.

bir de senin menülerde döner fazlalıkta,dışardan söylüyorsan arada sebze türü şeyler de yemeni tavsiye ederim.
bir de dönerin et kalitesi açısından ne kadar sağlıklı olduğunu bilmiyorum malum 1 tl ye bile ekmek arası veriyorlar:KK1:

kahvaltımı yazayım

11 zeytın

ya kızlar yarın tartı gunu ya,hiç kaçamaksız bır hafta gecırdım cok sukur:nazar::nazar::nazar:.bugun ne yemelıyım kı gaz ve şişkinlik yapmasın,yarın tartıyı yanıltmasın:KK9:

maydanoz,bol sebze gaz yapmayanlardan,ve ayran ya da yoğurt yemelisin bence eminim tartıda yüzün gülecek

kahvaltımı yazayım

11 zeytın

aman aman:nazar::nazar::nazar::nazar:
canım bilmemki evde neler var? bakliyat yeme mesela,salata yap kendine peynirli yada tavuk parçalı

Arkadaşlar merhaba,
Ben foruma yeni üye oldum :)
Dünden beri bu konu başlığı altında olan çoğu mesajı okudum. tekrar tekrar aynı soruları sorup canınızı sıkmak istemiyorum :KK43:
ama sanırım beni motive edecek, bilgilendirecek şeylere ihtiyacım var... Konuya orta yerden daldığım için lütfen kusuruma bakmayın...
Kilolarımdan müzdarip bir insanım maalesef.
Karatay Diyeti'nin uzun zamandır duyuyordum ancak tam olarak araştırma fırsatı bulamamıştım.
Dün kitabını aldım ve okudum.kafama da yattı açıkcası :)

Kaç kere diyetisyene gittim, kilo verdim ancak diyeti bıraktığım anda bütün kiloları olduğu gibi geri aldım.
28 yaşındayım. boyum 160, kilom 70.
55 kg benim için ideal oluyor. ancak ben en fazla 60 a kadar -o da zorla- iniyorum. sonra kilom takılıyor ve bende diyetten sıkılıp bırakıyorum. bıraktığım anda da kilolarımı geri alıyorum haliyle.
kendi kafama göre diyet yapmanın da sağlıksız olacağını düşündüm bu zamana kadar. ancak diyetisyenlerin söyledikleri çoğu şey de günlük hayatımıza çok zor uygulanıyor malum.
Karatay diyeti aslında diyetten çok tüm hayatımız boyunca yapmamız gerekenler gibi.
bu diyete başlamak istiyorum :)

ancak ne zaman, ne ölçüde, ne yemeliyim bir türlü kafamda oturtamadım...
omega kullanmaya başlamalıyım?

anlayacağınız çok fazla soru var kafamda...

forumda yazdıklarınızı baştan sona okumaya çalışıyorum. sanırım yazılanlardan kendime örnek alacak birşeyler bulabileceğim.
:)
ouuvvv çok yazmışım, başınızı ağrıttım :)
herkese iyi günler...

:KK62::KK62:günaydin arkadaslar..yeni bir gün ve hayirlara vesile olmasi dilegiyle INSALLAH...

bugün benim 12 ci günüm...12 gündür hic kacamak yapmadan devam ettim...verdigim kilo 2 kilo :)) takildi öyle kaliyor durdu iste:))

ama yinede morelimi bozmuyorum...cünki kendimi enerjik ve fit hisediyorum bu yeme sekli ile...sadece omega 3 alimini yogunlastirdim,kalsiy
um ve demir bunlari ilave ettim dün itibari ile...INSALLAH bir sonuc yada degisiklik olursa sizlerede bildiririm.. :126::126:
Günaydın canımm kalsiyum ve demir demişsin sandoz tarzında mı alıyorsun yoksa hapmı birde hangi öğünler :KK1:
günaydın kızlar:KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

tartıdan oncekı son gunnnn:21::21::21::21:,bu gunu iyi degerlendırmelıyızz:KK34::KK34:
günaydın canım ben yaptım kaçamakları çok üzülüyom çoook :KK19:
erken kalktım bugünnn sporumu yaptım.:KK8::KK8:
darısı yapmayanların başınaaa:KK76::KK76:

ohhh idealist süper valla bende bugün biraz daha enerjik uyandım tabii 10 da uyanmanın etkisi olabilir :KK60:
hala kahvaltı yapmadım yeşilçay içiyorum öğleden sonra yürüyüşe çıkacağım..

merhaba arkadasim..

dogruhaklisin bu hafta doner cok oldu cunku yeni bir supermarket aldik icerisinde firin doner lahmacun yapilan bolumumuzde var.marketinmuhasebe islerine ben bakiyorumyeni basladigi icin cok yogunoluyorsabahtan aksama kadar dukkandayim oglen ogunumde mecburen ordan yemem gerekiyor yiyebilecegim en saglikli sey doner orda az koyuyorum ama tabagima bol salatayla birlikte yiyorum.

sirkeli suya gelince ben hollandada yasiyorum burda dogalini bulmak cok zor ama ben sirkemi trden getirttim ozel ev yapimi dogal biberiyeli elma sirkesi.normalde fiyati ne kadar bilmiyorum ama birsurupara verdim dogalini getirtiyimdiye

ama ne biliyormusun bu hafta doner fazla kacti ama kiloda fazla verdim allahima binlerce kez sukurler olsun zaten bildigim kadariyle doyana kadar yenilebiliyor doner
mecburiyetten yiyorum ben aksam yemege saldirmayim diye oglen ogunumu atlamamaya calisiyorum

sevgiler

Arkadaşlar merhaba,
Dünden beri bu konu başlığı altında olan çoğu mesajı okudum. tekrar tekrar aynı soruları sorup canınızı sıkmak istemiyorum :KK43:
ama sanırım beni motive edecek, bilgilendirecek şeylere ihtiyacım var... Konuya orta yerden daldığım için lütfen kusuruma bakmayın...
Karatay Diyeti'nin uzun zamandır duyuyordum ancak tam olarak araştırma fırsatı bulamamıştım.

Kaç kere diyetisyene gittim, kilo verdim ancak diyeti bıraktığım anda bütün kiloları olduğu gibi geri aldım.
55 kg benim için ideal oluyor. ancak ben en fazla 60 a kadar -o da zorla- iniyorum. sonra kilom takılıyor ve bende diyetten sıkılıp bırakıyorum. bıraktığım anda da kilolarımı geri alıyorum haliyle.
kendi kafama göre diyet yapmanın da sağlıksız olacağını düşündüm bu zamana kadar. ancak diyetisyenlerin söyledikleri çoğu şey de günlük hayatımıza çok zor uygulanıyor malum.
Karatay diyeti aslında diyetten çok tüm hayatımız boyunca yapmamız gerekenler gibi.

forumda yazdıklarınızı baştan sona okumaya çalışıyorum. sanırım yazılanlardan kendime örnek alacak birşeyler bulabileceğim.
herkese iyi günler...

canım forumun ilk sayfasını okuman yararına olacaktır.. omega 3 takviyesi herkese gerekiyor başlaman iyi olur sabah 8 de kahvaltı etmiş oluyorsan 3 öğün yap yok benim gibi 10 a 11 e kalıyorsan 2 öğün yetiyor unlu şekerli gıdalar pirinç patates yok arada atıştırmak yok özet bu :KK1:

Arkadaşlar merhaba,

herkese iyi günler...
kitabı sık sık hatırlamak amaçlı oku bence benim aklımda kalan önemli şeyler şöyle
omega 3 almalısın çok önemli kaliteli olanından al marka yazılmıyor sanırım ama rütüklü
olarak cr..lson mesela olabilir
d vitamini çok önemli kan tahlilinde d vitaminine baktır ve gerekiyorsa 2 ayda bir 1 ampül d vitamini al ağızdan olabilir
katkılı hiç birşey yeme uzak dur
unu şekeri hayatından tamamen çıkart yada en aza indir unlu şekerli tüm gıdalardan uzak dur
saat sekizden sonra birşey yeme
meyveyi az ye suyunu değil kendisini ye
4 saat geçmeden yeni öğünü yeme
doğal beslenen hayvanların etini,sütünü,yumurtasını,tereyağını bulmaya çalış bulursan kaçırma al :)
yürüyebiliyorsan günde yarım saat yürü
işte özetle böyle hatırladıklarım arkadaşlarda yazacaktır ama sen okursan zaten herşey kitapta var ve bu forumda sevgiler..

4.5 km yürüdüm, bi yandan dizi izledim, olaylar heyecanlı olmaya başladı yarınki sporu sabırsızlıkla bekliyorum:KK8:

kahvaltım:
tereyağlı peynirli 2 yum
5 zeytin
1 çb ceviz+ fındık

kitabı sık sık hatırlamak amaçlı oku bence benim aklımda kalan önemli şeyler şöyle
omega 3 almalısın çok önemli kaliteli olanından al marka yazılmıyor sanırım ama rütüklü
olarak cr..lson mesela olabilir
d vitamini çok önemli kan tahlilinde d vitaminine baktır ve gerekiyorsa 2 ayda bir 1 ampül d vitamini al ağızdan olabilir
katkılı hiç birşey yeme uzak dur
unu şekeri hayatından tamamen çıkart yada en aza indir unlu şekerli tüm gıdalardan uzak dur
saat sekizden sonra birşey yeme
meyveyi az ye suyunu değil kendisini ye
4 saat geçmeden yeni öğünü yeme
doğal beslenen hayvanların etini,sütünü,yumurtasını,tereyağını bulmaya çalış bulursan kaçırma al :)
yürüyebiliyorsan günde yarım saat yürü
işte özetle böyle hatırladıklarım arkadaşlarda yazacaktır ama sen okursan zaten herşey kitapta var ve bu forumda sevgiler..

çookkk teşekkür ederim :)

ben çalışıyorum.sabah kahvaltımı saat 7 de yapıyorum.
öğlen yemeğimi ise 12 den önce yiyemiyorum.
5 saat gibi bir süre geçiyor.
onun bir sıkıntısı olur mu?
misal ben şu an sabah bir yağsız tost yiyorum, haliyle 3 saat sonra acıkıp bişiler yeme ihtiyacı duyuyorum.
sabah kahvaltılarımda 2 yumurta+birkaç ceviz+birkaç zeytin+bol yeşillik yersem 5 saat kadar acıkmam sanırım gerçi :)

aynı şekilde akşam içinde geçerli bu durum.akşam 18.00 de evde oluyorum haliyle 18.00-18.30 arası akşam yemeğimi yiyorum.
12 de öğle yemeğimi yemiş olursam arada 6 saat oluyor.
o arada çok acıkırsam bişiler yiyebilir miyim?yiyebilirsem de ne tarz şeyler yiyebilirim? Mesela saat 16.30 gibi süt içmem de sakınca olur mu?

sanırım benim kafamı tek karıştıran, öğün araları uzun olduğunda midem kazınırsa ne yapmam gerektiği?

her akşam ya da en azından haftanın 5 günü 30-40 dk arası yürümeyi planlıyorum ayrıca.

hmm anladım cnm mecburiyetten seninki...
et-tavuk vs.yeyince daha tok duruyoruz ben de ilk zamanlar çok tükettim köfteyi özellikle inan o zamanlar ilk oldğundan mı yoksa bundan mı daha güzel kg.veriyordum

canım forumun ilk sayfasını okuman yararına olacaktır.. omega 3 takviyesi herkese gerekiyor başlaman iyi olur sabah 8 de kahvaltı etmiş oluyorsan 3 öğün yap yok benim gibi 10 a 11 e kalıyorsan 2 öğün yetiyor unlu şekerli gıdalar pirinç patates yok arada atıştırmak yok özet bu :KK1:

okudum okudummm :) belki bin kere :)

tek kafamı kurcalayan yemek araları...

çalıştığım için -hafta içi günleri için en azından- öğün saatlerim şu şekilde olabiliyor:
Sabah 7.00
Öğlen 12.00
Akşam 18.00-18.30

aralar çok uzun ve acıkırsam ne yapmalıyım bunu bilemiyorum...

çookkk teşekkür ederim :)

ben çalışıyorum.sabah kahvaltımı saat 7 de yapıyorum.
öğlen yemeğimi ise 12 den önce yiyemiyorum.
5 saat gibi bir süre geçiyor.
onun bir sıkıntısı olur mu?
misal ben şu an sabah bir yağsız tost yiyorum, haliyle 3 saat sonra acıkıp bişiler yeme ihtiyacı duyuyorum.
sabah kahvaltılarımda 2 yumurta+birkaç ceviz+birkaç zeytin+bol yeşillik yersem 5 saat kadar acıkmam sanırım gerçi :)

aynı şekilde akşam içinde geçerli bu durum.akşam 18.00 de evde oluyorum haliyle 18.00-18.30 arası akşam yemeğimi yiyorum.
12 de öğle yemeğimi yemiş olursam arada 6 saat oluyor.
o arada çok acıkırsam bişiler yiyebilir miyim?yiyebilirsem de ne tarz şeyler yiyebilirim? Mesela saat 16.30 gibi süt içmem de sakınca olur mu?

sanırım benim kafamı tek karıştıran, öğün araları uzun olduğunda midem kazınırsa ne yapmam gerektiği?

her akşam ya da en azından haftanın 5 günü 30-40 dk arası yürümeyi planlıyorum ayrıca.

sanırım hocanın dediği gibi yaratıcı çözümler üretmen gerek yumurta yiyemediğinde bazen 2 yerli muz yiyebilirisn gibi bence adam akıllı güzel şeyler yersen 5 saat sıkıntı olmaz ama tüm kurallara uyman gerek tostla falan zor olur sabah kahvaltını çok sıkı yap bol bol yee diğer öğünleri hafif yap sporda yaparsan başarı kaçınılmaz olur burda yazılan örnek menülere bak ve kitabında var gereksiz ayrıntılara takılma düzgün beslen hareket et gerisi gelir

sanırım hocanın dediği gibi yaratıcı çözümler üretmen gerek yumurta yiyemediğinde bazen 2 yerli muz yiyebilirisn gibi bence adam akıllı güzel şeyler yersen 5 saat sıkıntı olmaz ama tüm kurallara uyman gerek tostla falan zor olur sabah kahvaltını çok sıkı yap bol bol yee diğer öğünleri hafif yap sporda yaparsan başarı kaçınılmaz olur burda yazılan örnek menülere bak ve kitabında var gereksiz ayrıntılara takılma düzgün beslen hareket et gerisi gelir

mrb hoşgeldin papagena
arkadaşımın dediklerine katılıyorum
ek olarak sana şunu diyeyim,her gün ne yediysen bizlerle paylaş motivasyonun artsın:KK34::KK34::KK34:

evet dediğin gibi kendi kendime yaratıcı çözümler bulmalıyım.
burayı da sürekli takip etmek niyetindeyim zaten :)
yardımlarınız ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim...

mrb hoşgeldin papagena
arkadaşımın dediklerine katılıyorum
ek olarak sana şunu diyeyim,her gün ne yediysen bizlerle paylaş motivasyonun artsın:KK34::KK34::KK34:

Hoşbulduk :)

tamam o zaman yarın sabahtan mümkün oldukça yediklerimi burada paylaşmaya başlayacağım :)
Desteğiniz için teşekkür ederim :)

X