Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

onlarıda deniyorum sersum ama
yine de yapmıyor kakası geliyor ama tutuyor
yarın dr.götürücem belki suyuna yada corbasına falan katılan ilaç verir
şurupları içmiyor direk tükürüyor insallah gecer cünkü sinirlerim cok yıpranıyor gercekten tepki vermekte istemiyorum
ama cok zorlanıyorum onun acı cekmesi de benı kahrediyor zaten

canım lavman alıp kullanman gerekiyor başka türlü yapamaz banada olmuştu doktora gitmiştim ve yaparken tualetin çeşmesini aç daha kolay yapabilir ve anestol krem sür oda acıyı yok ediyor

canım lavman alıp kullanman gerekiyor başka türlü yapamaz banada olmuştu doktora gitmiştim ve yaparken tualetin çeşmesini aç daha kolay yapabilir ve anestol krem sür oda acıyı yok ediyor

anestol de iyi fikir:KK34:..lavman etkisi yapan tüpler var ondan olabilir..:26::26:

eveetttt...eşofmanımı giydim çayımı demledim..çookkk kızgınımmm :KK47::KK47::KK47:

kızımın öğretmeni gelmedi..onu bırak bir telefon bile etmedi..çok ayıp yaww..kızıma 10 kere sordum yanlışmı anladın acep diye..hayır anne pazar günü 1.5 gibi gelirim dedi diyor..benim telefon numaramı vermiş...:26::26: bakalım ne açıklaması olacak..:KK36::KK36::KK36:

iyi ki yemek yapmışım kek pasta börek yapsaydım daha çok üzülürdüm..:KK31::KK31:

eşim epeydir böyle mükellef bi sofrada yememiştik dediii..biz de kurulduk afiyetle yedik..:KK60::KK60::KK60:ve ben cıssları da yidimm sinirdenn offfff:KK31::KK31::KK31:

2. öğünümm :KK17::KK17::KK17:
:KK56::KK56::KK56:

mercümek çorbası
patates püresi salatası havuç ve yoğurtlu(2 kibrit kutusu büyüklüğünde)
2 ıspanaklı başamel soslu fırında tavuk göğsü
3 kaşık bulgur pilavı

en kötüsüü 1 dilim pasta ve 1 şekerparee..:KK22::KK22::KK22: şimdi çok pişmanım..yarından itibaren hiç acıma yok..En Büyük KKEn Büyük KK
merhaba sersum,sinirlenmekte haklısın.gün boyu öğretmeni bekledin,ona göre program yaptın.pazar günün güme gitti..artık gelmesin bundan sonra da:KK50: sinirinden yemeklere gömülmüşsün diycem ama tatlı ve pasta dışındakiler gayet normal.sıkma canını olan olmuş bol su iç.yanıp kül olsunlar:KK1::KK1:

leylakımmm ne zamandır canım krep istiyor.bugün tam bugday unu aldım bır ara ben de yapacagım

Yap canımcım,ben de yiyiyorum arada,azıcık unla oluyo zaten,ondan zarar çıkmaz:KK53::KK53::KK1::KK1:

kizlar haklisiniz ama iste temizlik yapmadanda olmuyor....daha once yeni tasindigimda temizlik icin kadin cagirdim.kadin gidince arkasindan sabaha kadar temizlik yaptim....parasinda degilim ama dogru durust yapan yok.bir bulsam kapi cam hali icin kesin
cagircam ama maalesef...kendime dikkat ediyorum sagolun kizlar...:71

bugun ev isi ve yemek yapma isi olmadigindan rahat ettim.kizimla rahat rahat ilgilendim...kizlar ev hanimlarin omru ev temizligi ve yemek yapmakla geciyor gecte olsa aydinlandim.....:KK28::KK28::KK28: :KK52:

allah calisanlara kolaylik versin....arkadaslar siz nasil yetisiyorsunuz bilmem....:nazar::nazar::nazar:

sersum canim kizina cok sevindim.basarilarinin devamini diliyorum.
igneoyasi canim allah kabul etsin...
nazfiliz dun 1.oldugun gozumden kacmadi tebrikler.
meleksin mutfakta tadilat varmis hayirlisi olsun...
leylak pazara gitmeyi cok seviyorum.benim yerimede gez lutfen...
asyam ins.o egzersizler isine yarar...ni$an da da icine sinen cok guzel bir kiyafet giyersin...

bu arada ben cok kilo aldim dogumdan sonra nasil incelirim bilmiyorummmmmmmm bu halimi gorunce hayal gibi geliyor nedense :44::44::44::44::44:ins.gununuz iyi geciyordur....:KK9:

tamam canım haftaya da senin için gezerim:KK34::KK34::KK34:

sabah kapı ziliyle uyandım eşim çicek göndermiş sağolsun,dün de kolye getirip şehir dışına çıkmıştı.saatimi sabah kurmama ragmen duymamısım bir baktım saat 11.30:KK53: çok şaşırdım 11 de yatmama ragmen nasıl deliksiz uyuyabildim.halbukı 9 da uyancaktım,erkenden dışarı çıkcaktım.
hemen kalkıp hazırlandım ,dolaptaki nohutlu buğday aşı çorbasından 3 kepçe yedim attım kendimi dışarı.kahvaltım bu oldu.

2.öğünüm 16.30:KK56:
1 kase ayran aşı çorbamdan
4 tane küçük kabak-biber dolması
biraz turşu kavurma
2 yk. yoğurt
1 hurma,1 nar,1 çay kaşıgı çörekotlu-zencefilli bal

bugün çarşıda kaban ve bot baktım.ama alamadım.kabana karar veremedim eşimle tekrar gidecegim.bot da sevdiğim modellerde ayağıma göre bulamadım:KK53: jorneyden 1 kazak ve badi aldım ,marketten bereket niyetine bişeyler aldım geldim.gün bitti.yoruldum:KK42:

kolyeni ve aldıklarını güle güle kullan bebişim:KK16::KK16:
Güle güle giy canımcım cicilerini:KK34: Öğretmenler günün kutlu olsun:KK16::KK16:
Benim eşim ne çiçek aldı ne bişi ufacık bişiyden de kavga çıkardı bir de ondan özür dileyecekmişim:KK53::KK53::KK53: başını ağrıtmışım başlayayım başına dedim ona:KK4::KK4::KK4:

üzülmüş benim iyiniyetlim:KK5::KK5:hem de öğretmenler gününde:KK47::KK47:
Leylakım yaptın mı pazarını canım:KK16::KK16: Turşu yapacakmışsın canımcım kolay gelsin:112:

Ben gittim pazara :emir_bebek: ve eşimle:KK47::KK47: kızgınım ona bugün:KK47::KK47::KK47:

bUGÜN NE YEDİM:KK56::KK56:
Klasik karatay kahvaltısı + reçel:KK53:
Sonra öğleyin eşime kızıma ve oğluşa yemek yedirip kendim yemedim sözde 2 öğün yapacağım diye:KK1::KK1:
Pazardan mantar aldım sarı ağaç diplerinden köylülerin topladığı mantarlardan.. Onları karataya uygun bi şekilde (yağda kızartmadan) unlayıp fırında pişirdim. Sarımsaklı yoğurtla pişirdim enfesti. 1 yumurta+peynir+domates de yedim..
Hımm sözde karataya uygun yiyecektim bugün bir de aşure getirdiler:KK53: yidim:KK53:
Kızmayın bana yaw ipin ucu kaçıyo:KK19::KK19: ben kendimi döverim:KK22:

gittim canım,sağol bebişim:KK16::KK16:akşam da anneannem gelince beraber yaptık...olsa da yesem hemen:KK53::KK53:

geçmişi okumak kısa sürdü,bugün herkes işinde gücünde,çarşıda pazarda galiba.ben de bugün temizlik,spor yaptım.ancak girebildim

1.öğünüm dengelemeye çalıştım 8.30:KK56:
1 kase dolusu aşureyi afiyetle yedim ohhhhhhhhhh
1 avuç içi tulum peyniri
3 zeytin
omega3

arada 3 saat temizlık,1 saat yürüyüş,pilates(sonunda yaptım iyiniyetlim) yaptım

2.öğünüm 16.00:KK56:
1 kase ayran aşı çorbası
1 koca tabak biberli soganlı et sote
3 kaşık turşu kavurma
1 elma,
1 çay kaşıgı zencefilli,çörekotlu bal

şimdi yarına hazırlık zamanı:KK55::KK55:

merhaba sersum,sinirlenmekte haklısın.gün boyu öğretmeni bekledin,ona göre program yaptın.pazar günün güme gitti..artık gelmesin bundan sonra da:KK50: sinirinden yemeklere gömülmüşsün diycem ama tatlı ve pasta dışındakiler gayet normal.sıkma canını olan olmuş bol su iç.yanıp kül olsunlar:KK1::KK1:
sağol canım..evet olan oldu..:KK37:
şimdi çay ve form çay içiyorum..dediğin gibi bol bol da su içeyim de erisinler..erirler di mi kıss:KK52::KK52:

geçmişi okumak kısa sürdü,bugün herkes işinde gücünde,çarşıda pazarda galiba.ben de bugün temizlik,spor yaptım.ancak girebildim

1 avuç içi tulum peyniri
3 zeytin
omega3

1 kase ayran aşı çorbası
3 kaşık turşu kavurma
1 elma,

afiyet olsun tatlımm..:KK16:
yürüyüş ve plates :KK9::KK9::KK9:

Yap canımcım,ben de yiyiyorum arada,azıcık unla oluyo zaten,ondan zarar çıkmaz:KK53::KK53::KK1::KK1:

kolyeni ve aldıklarını güle güle kullan bebişim:KK16::KK16:
teşekkür ederim canım.hoşgeldin bu arada dün yoktun aradı gözlerim seni.ne turşusu yaptın bakem.ben turşu yapmayı beceremiyorum.dün bime 2 kiloluk salatalık tursusu gelmiş aldım.karatay teyze yemeyin diyor ama beceremiyorum:KK43:

teşekkür ederim canım.hoşgeldin bu arada dün yoktun aradı gözlerim seni.ne turşusu yaptın bakem.ben turşu yapmayı beceremiyorum.dün bime 2 kiloluk salatalık tursusu gelmiş aldım.karatay teyze yemeyin diyor ama beceremiyorum:KK43:

ben birdye turşu tarifi vermiştim canım kendim de yaptım aynısından çok kolay ve güzel ben ce yapabilirsin..şimdi afiyetle yiyoruz..:KK56::KK56: ..istersen veririm yine:KK34:

Ben bu mesajlari hep siliyorum .Basım o nedenle mi bela da:)))

:KK60::KK60::KK60:
aloooo kısslarrr nirdesiniz bakemm..:KK53::KK53::KK53:

yoklama yapıyom kimse yok.:KK51::KK51:.
iyiniyetlim,oyam,pampişim,leylakım,filizim,ficansım,birdym,melexinim,kaneelim,reyhanım,kaneelim...

yok yazıcam bakkk..:KK60::KK60::KK60::KK60:

leylakın misafiri vardı örtmenim:KK17::KK17::KK17::KK1::KK1:
3 çinekopp:KK53::KK53:.. kopptumm :KK60::KK60::KK60:

biry burda:126:yazıyorumm:KK9::KK9:

yoktur bir durum yapalım açıkoturumm..:KK1::KK1: nekaa güzel espürüü :KK1:..çok klişe gördüm kendimii:KK23::KK23::KK23:

:KK9::KK9::KK9:

offffff yorucu birgündü.Benim kızı arkadaşlarıyla sinemaya götürdüm.Malum avm 'ye girince o dükkan senin bu dükkan benim ayaklarıma kara sular indi.Saate bir baktım saat 19:30.Acıkmamıştım ama gece acıkırım saat geçiyor diye girdim bir restauranta.Baktım baktım ne yeseM.Garsona dedim ' pidesi olmasın ,bana bir iskender' Garson ısrarla 'bizim pideler çok güzel amatavsiye ederim ' ben istemiyorum dedikçe adam ısrar ediyor.'bana pidesiz bir iskender verin ,ama illa ısrar ediyorsanız pideli olsun ,ama ben pideyi yemeyeceğim ona göre' dedim.Neyse pidesiz iskender geldi.Bu sefer garson 'ekmek getireyim' diye ısrar ediyor.(Cüsseyi odun görünce 'doymaz bu odun' diye düşündü herhalde)Sinirler tepeme zıpladı.Sesimi kontrol edemeden bağıra bağıra ' bak kardeş istersen sen ekmek ,pide ne varsa getir,hatta senin hatrın kırılmasın ben hepsini yerim.Yalnız şunu bil ki ekmeğe alerjim var.Yedikten sonra ben şuracıkta çıkartıveririm hepsini 'Garsonun bir kaçışı var ki görmeyin gitsin.Etrafta ki masaların bana bakışı ise hiç unutulmayacak türden.O iskenderi yedim ama,millette beni yedi gözleriyle.Bende ki amaç pidenin ziyan olmaması.Garsonun amaç beni doyurmak.Sonuç fazla ısrar iyi değildir. :KK60:

:KK9::KK9::KK9::KK9:

sağol canım..evet olan oldu..:KK37:
şimdi çay ve form çay içiyorum..dediğin gibi bol bol da su içeyim de erisinler..erirler di mi kıss:KK52::KK52:

afiyet olsun tatlımm..:KK16:
yürüyüş ve plates :KK9::KK9::KK9:
erirler daha saat erken,şimdiden sonra yediklerinden keyif almaya bak canım iyiki yedim de.:KK53: he leslie de yapabilirsin aslında.genelde haftasonları yapıyordun:KK8:
senden öğrendim form çayını.hiç elim varmamıştı markette zararlıdır diye.ama geçen aldım.2 tane içtim bağırsakları çok iyi çalıştırıyor.bu yüzden sık içmemeye karar verdim ,bi de çaya alışıp tembelleşirse ugraş dur:26:

ben birdye turşu tarifi vermiştim canım kendim de yaptım aynısından çok kolay ve güzel ben ce yapabilirsin..şimdi afiyetle yiyoruz..:KK56::KK56: ..istersen veririm yine:KK34:

ya beni yaptıklarım hep eriyor.valla iyi olur sersumum defterime kaydederim yaza yaparım en azından

He baktım şimdi , becermişsin işte mis gibi.Buraya yazdıklarını mı kopyaladın oraya? "Kaptanın seyir defteri" gibi olmuş kısss , hoşuma gitti.Elinde toplu kaynakça olur :KK34:
:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:
melexinn bacımm birkaç tane beğeni yaptım çok fakir görünmesin günlüğün hadi yine iyisinn :KK60::KK60::KK60:

:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:

canim bizim kapimiz herkese acik.istedigin herseyi sorabilirsin.
buradaki arkadaslar nerdeyse 8-10 aydir bu topikte yaziyor.o yuzden artik samimi oldular.
yeni baslamanin heyacaniyla belki son okudugunuz sayfalarda diyetle ilgili daha fazla bilgi aramis olabilir gozleriniz...

kac kilo vermeyi dusunuyorsunuz.ins.istediginiz kiloya ulasirsiniz...

dimi ama ramaskacım,1,5 yıldır bu sayfanın gediklisi olaraktan hergün aynı şeyleri mi yazayım yani:KK9::KK9:

turşu tarifimm..

istediğiniz malzemeyi koyabilirsiniz karışık veya tek çeşit

5 litre suya 1 su bardağı sirke
2 paket limon tozu
2 su bardağı kaya tuzu
1 tatlı kaşığı şeker

hepsini karıştırıp malzemelerin arasına bolca sarımsak eklenecek çok az da nohut konulacak(1 avuç kadar)

turşuluk malzemenin üstüne dökülecek kapağı kapamadan önce de en üste kereviz yaprağı ve maydanoz konulup kapağı kapatılacak..serin ve karanlık bir yerde en az 2 hafta bekletilecek..il 2-3 gün bidon arda bir çalkalanıp malzemenin iyi karışması sağlanır..birkaç gün sonrada tuzu kontrol edilir..azsa eklenir çoksa su ilave edilir..afiyet olsunn..:KK34::KK34::KK16::KK16:

kızlar ben kaçtım ..öğretmen aradı benim ergenyuss kızım yanlış anlamış adam 4.5 demiş ..offf offf....

Kızlar nasilsiniz ?
Hafta sonu nete giremedim.
Dunde orucluydum bu günde oruçluyum
optum sizleri
İyi günler

allah kabul etsin canım:KK16::KK16:

kızlar ya oglum kabız oldu
fitil verdim acıdıgı için tuvalate gitmeyi reddeiyor
çişini altına yapıyor kakasını tutuyor
lifli seyler yediriyorum
zeytinyagı veriyorum ama tuvalate gitmiyor
götürdügüm aglıyor baksırını cıkarrtırmıyor
ne yapayım ben şimdi

benim yeğenim de olmuştu,şurup vermiş doktor hemen iyi gelmişti asyam.bence sen bi dr a götür oğluşunu:KK34::KK34:

turşu tarifimm..

istediğiniz malzemeyi koyabilirsiniz karışık veya tek çeşit

5 litre suya 1 su bardağı sirke
2 paket limon tozu
2 su bardağı kaya tuzu
1 tatlı kaşığı şeker

hepsini karıştırıp malzemelerin arasına bolca sarımsak eklenecek çok az da nohut konulacak(1 avuç kadar)

turşuluk malzemenin üstüne dökülecek kapağı kapamadan önce de en üste kereviz yaprağı ve maydanoz konulup kapağı kapatılacak..serin ve karanlık bir yerde en az 2 hafta bekletilecek..il 2-3 gün bidon arda bir çalkalanıp malzemenin iyi karışması sağlanır..birkaç gün sonrada tuzu kontrol edilir..azsa eklenir çoksa su ilave edilir..afiyet olsunn..:KK34::KK34::KK16::KK16:
sağol canım ,tarifini yazın deniycem.tutmazsa sana gönderecem:KK9::KK9::KK9::KK9:

kızlar ben kaçtım ..öğretmen aradı benim ergenyuss kızım yanlış anlamış adam 4.5 demiş ..offf offf....
eyvahh eyvahh kolay gelsin

1 avuç içi tulum peyniri
3 zeytin
omega3

1 kase ayran aşı çorbası
3 kaşık turşu kavurma
1 elma,

afiyet olsun canım:KK16::KK16:plates için de:KK9::KK9::KK9:

annemler ve anneannem gelmişti canım,o yüzden gelemedim...lahana,karnabahar ve havuç turşusu yaptım canım anneannemle beraber:KK34::KK34:güzel görünüyo ama 2 haftaya ancak olurmuş:KK34:

ben de diyecektim bi önceki msjında öğretmen ayıp etmiş diye ama yanlış anlama varmış..kıss yemekleri de yediniz nolcak şimdi:KK9::KK9:

sabah klasik kahvaltıya ek olarak 1 dilim kepek ekmeği yemiştim
2.öğünümde de çok az, etli taze fasülye ve tavuk yedim..1 tane de mandalina
:KK23::KK23:

X