Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Günaydınlar hepinize

Hepiniz güzel kilolar vermişsinizdir umarım

Bayramdan kalan biraz fazlam vardı

Geçen hafta 67.3 tüm bu hafta 66.3 olmuşum, 1.3 fazlam kaldı o da gider inşallah

Kızlar , herkese günaydın , iyi Cumalar ;
İnşallah herkesin kilodan yana yüzü gülmüştür bu sabah.Önce menü bildirimi yapiim , sonra geçmişi okucam :

* 1 haşlanmış yumurta
* 6 tane siyah zeytin
* 1 kbrt kts peynir
* 1 domates
* 4-5 çiçek çiğ brokoli
* 1 parça keten tohumu ekmeği

Dalgıç pompa gönderelim bi tane... Bu evin olmazsa olmazı:)))

Hehehe varmış ya bizde dalgıç pompa.Ambalaj yapıp yollucam Melexin'e doğumgününde :)

Başlık olarak "Alınmadım" yazmışsın ya... Önce başlığı okuyunca nazfiliz yazdı sandım:KK9::KK9::KK9:

Sabahtan beri okumadığım için 1 saat sürdü! Ama her satırı okudum inan ki... Melexin yıkmış geçirmiş:)))

Bendim o, ben... Misafirlikte olan...

Komşuya gittik. Tembihledim sakın bişey yapmayın, doktor izin vermiyor, yiyemeyiz diye... Gerçekten de yapmamış sağolsun, çok rahat ettik. Yani kaçamak yok, kaçırmamak çabası vardı. Kaçırmamak derken, ishalim, o açıdan yani... Kadının koltuklar beyaz... Kapıya yakın oturdum, acil durumda koşup gidebilmek için:))) Kadın anlatıyor, konsantre olamıyorum, anlayamıyorum ne dediğini... Neyse vukuatsız eve geldim çok şükür.

Oyamm gene güldürdün kıss iyi ortalığı batırmadan dönebilmişsin:KK60::KK60::KK60: Kaçamak da yok:nazar::nazar::KK9::KK9::KK9::KK54:

kizlar gunaydin....dunku muhabbetiniz cok iyiymis.bilseydim cayimi alir gelirdim...:KK1:

Yaaa akşam Melexin bizi gülmekten öldürdü valla.Yatmaya giderken hala sırıtıyodum :)
Canım sen napıyosun Sibirya'da?Eşinin işi mi orada?Petrol vs gibi bi iş mi? Allah kolaylık versin.Benim eşimin en büyük hayali kuzey kutbuna çok yakın bi yerde bi zaman yaşamak.Senden fikir alırız artık...

günaydın kızlar

başlangıç kilom 82.8
başlangıç tarihi 7-mayıs -2012
geçen hafta 73.7
bu hafta 71.9
verilen-1.8
yüzdeyi unuttum nasıl hesapladığınızı öğrenirsem gelip düzeltirim

kilo veren veremeyen arkadaşlarımı kutluyorum karataycı oldukları için

Harikasın canım , kocaman bir alkış sana :)

Başlangıç tarihi :21 Eylül 2012
Başlangıç kilo:82,6kg
Geçen hafta:77,2kg
Bu hafta:76,9kg
Verilen kilo:0,3kg
Verilen yüzde: %0,38

76yı görmek benim için çok önemliydi. Çünkü 77,0 kg a kadar zaten inmiştim. Bu haftaya kadar aldıklarımı telafi etmeye çalıştım.

Gerçi tam - ye düşmeye başladım, haftaya ilaç değişikliğim vs var, tekrar şişeceğim:KK43:

Hepinizi öpüyorum. Sersuuuum, topikce seni bekliyoruz, haberin ola...

Filiz, çok güzel kilo vermişsin. Tebrik ederim.:KK9::KK9::KK9:

Üzülme canım , ilaca rağmen kilon eksilebilmiş.Moral bozacak bişey yok , herşeye rağmen yoluna devam ediyosun :)

Baslangıc tarihi: 19 Ekim 2012
Baslangıc kilo: 80,200
Gecen hafta kilo: 76,700
Bu hafta kilo: 76,500
Verilin kilo yüzdesi : %0,1303
Spor : arada b ir yoga,6. Kata asansör kullanmadan inip çıkma,)))
Yas: 36 dan az, 35 den fazla ))))

Melexin valla bravo sana.200 gr dahi bu şartlarda büyük başarı.Aslında senin en büyük başarın , tüm tehlikelere rağmen bu haftayı da sağ&salim bitirmen oldu :)

Kilo 2 hafta önceki kilomla aynı benim 55.7:112:

Sersumum Oyam gibi sıfır kaçamakla bi haftada ne kadar vereceksin den istersen:KK54:

09.11.2012 Kilo bildirimim
Başlangıç kilom : 64.5
Geçen haftaki kilom : 55.7
Bu haftaki kilom : 55.9 hamur işi yedim bol bol:KK53::KK53: yine de çok almamışım:KK1::KK1:
Fark : + 0.2
Toplam Fark: 8.6
Yüzdem: +0.359
Sersumum bak geçen hafta sana ne yazmışım kilo verdin işte gördün mü:112:

Çamaşır makinesi: gecen sene daha yepyeni olduğu halde arza çıkardı.Cagirdik servisi.Modelin üretimi Durmuş.700 kusur ödeyin yenisini alın dediler.Kavga dövüş olsa da sonunda verdik 700 kusuru aldık yenisini.İyi kötü hakkını yemeyeyim 7 aydır günde enkaz 2 kere hakkı geçmiştir bana.Gecen hafta patlayan sofbenimin tam altında bulunuyordu kendisi.Kadersizim o günden beri göstergesi su dolu çalısmaya devam ediyor.Yarın, bugün meta olabilir.
Bulaşık makinesi: yine gecen sene çamaşır makinesi faciamizdan bir ay kadar sonra ( paralar suyunu çekince yani) lastiğinden su akıtmaya başladı.Ben masraftan kaçarak ,önüne bezden barikat kurarak,bir müddet kullandım kendisini.Sonunda tamamen çalışmaz olunca da Cagirdik servisi.Kapak degisim filan derken o günden bugune geldik ama su sekilde.O yıkıyor,sonra ben yıkıyor.o yıkıyor,sonra ben yıkıyor ( bulaşıklar pis çıktığından )
Ütü - kettle : Allah var ikisi de sorun çıkarmadı daha.Utu masamı kirilinca 1 kere değiştirdim.
Buzdolabi(sen unutmuştun ben ekledim) simdi bize gelseniz dersiniz ki hangi jet üssüne geldik.Hele gece sessizliğinde bir gürültü ki sormayın.( kendisi su üretimi durdurulan modelden ) motor arızası yapmıştı 2 sene evvel.uretimi Durmuş ya ,parçası yok.Allahtan bunu at yenisini al demediler.baska bir modelin motorunu taktılar.O gün bugundur,Bize yatiya gelen sayısı gittikçe azaldı.:KK33:

Hahahahaha bütün beyaz eşya sektörü bir araya gelip sizin ailenin kökünü kurutmak için and içmiş bence.
Sen şimdi bütün o eşyaları at.
Çamaşırı dere kenarında tokaçla yıka.
Yiyecekleri tel dolaba koy.
Ütüyü kömürle çalışanından al (ahh yaaa bizde vardı bundan , eşimin teyzesinden kalmıştı.Bilseydim satmazdım valla)
Sıcak su için odunlu termosifonlardan taktırt banyoya.
Tartılmak için kantar ,
Bulaşıklar için mahallenin çeşme başı...
Ancak bu şekilde saadet içinde yaşayabilirsiniz Melexin , yoksam ki bu tamirat&tadilat işleri çökertecek sizi :)

09.11.2012 Kilo bildirimim
Başlangıç kilom : 64.5
Geçen haftaki kilom : 55.7
Bu haftaki kilom : 55.9 hamur işi yedim bol bol:KK53::KK53: yine de çok almamışım:KK1::KK1:
Fark : + 0.2
Toplam Fark: 8.6
Yüzdem: +0.359
Sersumum bak geçen hafta sana ne yazmışım kilo verdin işte gördün mü:112:

Eeee nereye gitti 15 kilo hamur ?

Canlar ben de kaçıyorum.Bugün keten tohumu aldım.Dün tarifini verdiğim ekmeği denicem.Yarın sonucu haber veririm.

Kızlar akşam ekmeği yaptım.Dün 250 gr keten tohumu almıştım Mısır Çarşısı'ndan (kilosu 10 TL idi) , tam 2 cup çıktı.Ölçüleri aynen uyguladım , önceden dilimlenebilir demiştim ama kek kıvamında oldu hamur.Ve ölçüler tammış hiç sorun yaşamadım.Valla benim hoşuma gitti.Kahvaltıda , yemekte "ah bi lokma ekmek olsa" diyorsanız işinizi mükemmel görür.Zaten keten tohumu çok yağlı olduğundan acayip kuvvetli bişi , yani dilimlerce yenemez.Dikdörtgen borcamda yapmıştım , 15 tane kare dilim oldu ki günlerce yeter.Tadı da hafif baharatlı bir mısır ekmeği gibi oldum.Ama kıvam olarak mısır ekmeği gibi sert değil , kek gibi daha çok.

X